Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 691-700 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ati driver #2022462
    Bbt
    Felhasználó

      No.
      kisregény:
      Ahhoz, hogy grafikus felületed legyen, kell valamilyen megjelenítõ stuff. Azt is szeretnénk elérni, hogy lehetõség szerint videokártyától független legyen a dolog, ebbõl meg néhány egyéb dologból levezetve a megoldás egy un. grafikus megjelenítõ szerver (Eh. ez így rém hüleség, de nincs energiám jelenleg hoszabban leírni. A lényeg, hogy *ix alapú rendszereknél egy un. X11 protokoll alapján a GUI-t egy grafikus szerver biztosítja. Szerver-kliens jellegû megoldás, te mint user kliensként kapcsolódsz hozzá. )

      Az õsidõkben (1-2 évvel ezelõttig) az általánosan elterjedt szerver az XFree86 volt. Ez azonban mára a folyamatos fejlesztések miatt kissé szét van tekerve, és egyéb gondok is felmerültek, így vele párhuzamosan egy új X szerver is „készült” az Xorg. Kiindulási alapja a néhai Xfree86, emiatt egyfajta kompatibilitás is fellelhetõ, illetve néhány dolgot szándékosan azonos módon fejlesztenek.

      1. Ne akard leszedni a Xorgodat, egyrészt elég macerás dolog, lévén downgrade-rõl van szó, másrészt túl sok értelme nem lenne.
      2. Valószínüleg te nem is ezt szeretnéd csinálni…

      olvasnivaló.:
      http://www.hup.hu/wiki/index.php/X11
      http://www.hup.hu/wiki/index.php/GUI
      http://www.hup.hu/wiki/index.php/XFree86

      más:
      1. kérlek vess egy pillantást a netikettre, és máskor annak szellemében ne kérdezz a topik tartalmi vonalához nem illeszkedõ dolgot. Inkább nyiss új topikot.
      2. ilyen jellegû kérdést legközelebb RTFM-el fogunk torolni, használd bátran a keresõt. (ld.: http://www.google.co.hu/search?hs=XV4&hl=hu&client=firefox&rls=org.mozilla%3Ahu-HU%3Aunofficial&q=Xfree86&btnG=Keres%C3%A9s&meta=lr%3Dlang_hu ) Neked sem kerül több idõbe megkeresni a választ, mint nekem leírni, csak célravezetõbb. 😉

      Netikett linkje:
      http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=2347&Itemid=93

      Hozzászólás: Mplayer gui gondok #1990841
      Bbt
      Felhasználó

        1. a hibaüzenet amit írsz arra utal, hogy a pause nem tesz jót neki.
        2. valószínüleg a root nem tagja avideo csoportnak. (?)

        fél óra körül nem valami energiaspórolós alkalmazás akarna elindulni?

        Hozzászólás: Portkonvertálás? -Lehet ilyet? #2034501
        Bbt
        Felhasználó

          Hát…
          részvétem…
          Igazából más módon -jelen tudásom szerint – csak úgy tudod megoldani, ha kikötteted azt a proxyt.

          Legalább a sjatokból egyél, azok nagyon finomak! 😉

          Hozzászólás: telnet ip 21 #2034227
          Bbt
          Felhasználó

            Mihez?
            csak mert ajánlani sok mindent lehet, de nem hangzott el, hogy miért kérdezi…
            (hirtelen két  szervert találtam, ahol ssh ftp nincs, telnet van. 😉 )

            Hozzászólás: Kernel fordítási problemam akadt #2034546
            Bbt
            Felhasználó

              azért megjegyezném, hogy a 2.4.21-es kernel erõsen régebbi mint a 3.4-es gcc.
              Elvileg visszafele kompatibilis kell hogy legyen, de nem ez lenne az elsõ eset, ha nem lenne 100%-os.

              Off.:
              miért kell neked 2.4.21-es kernel?

              Hozzászólás: Fedora alatt a wine kínai #2033826
              Bbt
              Felhasználó
                elnoyle wrote:
                látom te csak basztatni tucc. ugyhogy tõled nem kérek többet semmit

                csatolj kávézaccot is a hibajelenség mellé, zoli abból jobban tud jósolni.

                (kávézacc formátumú állományok a konfigok és a logok.)

                Off.:
                ej ej zoli, de bunkó vagy! 😀

                Bbt
                Felhasználó

                  Sehogy.
                  ezt a debian csomag megcsinálja neked automatikusan.
                  de:
                  leszedheted ami már nem kell (kernel)
                  ezzel is csökkented a mennyiséget.
                  illetve kiszedheted kézzel is.
                  Persze ez esetben visszaíródik minden alkalommal, amikor automatikusan szerkeszti.

                  Hozzászólás: mas forum motor #2034447
                  Bbt
                  Felhasználó

                    A kicsit kockával egyetértek.

                    Hozzászólás: Debian + Internet #2034272
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Oct 13 18:15:24 procinet pppoe[5387]: Timeout waiting for PADO packets
                      hm.
                      ilyet idáig csak ADSL modem kapcslódásnál láttam, szinkronhibás modemnél.
                      Biztosan pppoe-vel kell kapcsolódnod?

                      azon túl hogy semmit nem látok valami elizélt mysql miatt (fa + erdõ)

                      nem látom, hogy minek kéne mivel kapcsolódnia.

                      kicsit írd le kérlek részletesebben!
                      (milyen eszköz, stb.)

                      Valamint a /etc/network/interfaces is érdekesen nézhet ki.

                      Hozzászólás: Topicösszevonási javaslat #2034471
                      Bbt
                      Felhasználó

                        visszatérve az eredeti kérdésre: tényleg felesleges két Mandriva topik.

                      10 bejegyzés megtekintése - 691-700 / 4,322