Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
No.
kisregény:
Ahhoz, hogy grafikus felületed legyen, kell valamilyen megjelenítõ stuff. Azt is szeretnénk elérni, hogy lehetõség szerint videokártyától független legyen a dolog, ebbõl meg néhány egyéb dologból levezetve a megoldás egy un. grafikus megjelenítõ szerver (Eh. ez így rém hüleség, de nincs energiám jelenleg hoszabban leírni. A lényeg, hogy *ix alapú rendszereknél egy un. X11 protokoll alapján a GUI-t egy grafikus szerver biztosítja. Szerver-kliens jellegû megoldás, te mint user kliensként kapcsolódsz hozzá. )Az õsidõkben (1-2 évvel ezelõttig) az általánosan elterjedt szerver az XFree86 volt. Ez azonban mára a folyamatos fejlesztések miatt kissé szét van tekerve, és egyéb gondok is felmerültek, így vele párhuzamosan egy új X szerver is „készült” az Xorg. Kiindulási alapja a néhai Xfree86, emiatt egyfajta kompatibilitás is fellelhetõ, illetve néhány dolgot szándékosan azonos módon fejlesztenek.
1. Ne akard leszedni a Xorgodat, egyrészt elég macerás dolog, lévén downgrade-rõl van szó, másrészt túl sok értelme nem lenne.
2. Valószínüleg te nem is ezt szeretnéd csinálni…olvasnivaló.:
http://www.hup.hu/wiki/index.php/X11
http://www.hup.hu/wiki/index.php/GUI
http://www.hup.hu/wiki/index.php/XFree86más:
1. kérlek vess egy pillantást a netikettre, és máskor annak szellemében ne kérdezz a topik tartalmi vonalához nem illeszkedõ dolgot. Inkább nyiss új topikot.
2. ilyen jellegû kérdést legközelebb RTFM-el fogunk torolni, használd bátran a keresõt. (ld.: http://www.google.co.hu/search?hs=XV4&hl=hu&client=firefox&rls=org.mozilla%3Ahu-HU%3Aunofficial&q=Xfree86&btnG=Keres%C3%A9s&meta=lr%3Dlang_hu ) Neked sem kerül több idõbe megkeresni a választ, mint nekem leírni, csak célravezetõbb. 😉Netikett linkje:
http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=2347&Itemid=931. a hibaüzenet amit írsz arra utal, hogy a pause nem tesz jót neki.
2. valószínüleg a root nem tagja avideo csoportnak. (?)fél óra körül nem valami energiaspórolós alkalmazás akarna elindulni?
Hát…
részvétem…
Igazából más módon -jelen tudásom szerint – csak úgy tudod megoldani, ha kikötteted azt a proxyt.Legalább a sjatokból egyél, azok nagyon finomak! 😉
Mihez?
csak mert ajánlani sok mindent lehet, de nem hangzott el, hogy miért kérdezi…
(hirtelen két szervert találtam, ahol ssh ftp nincs, telnet van. 😉 )azért megjegyezném, hogy a 2.4.21-es kernel erõsen régebbi mint a 3.4-es gcc.
Elvileg visszafele kompatibilis kell hogy legyen, de nem ez lenne az elsõ eset, ha nem lenne 100%-os.Off.:
miért kell neked 2.4.21-es kernel?elnoyle wrote:látom te csak basztatni tucc. ugyhogy tõled nem kérek többet semmitcsatolj kávézaccot is a hibajelenség mellé, zoli abból jobban tud jósolni.
(kávézacc formátumú állományok a konfigok és a logok.)
Off.:
ej ej zoli, de bunkó vagy! 😀Sehogy.
ezt a debian csomag megcsinálja neked automatikusan.
de:
leszedheted ami már nem kell (kernel)
ezzel is csökkented a mennyiséget.
illetve kiszedheted kézzel is.
Persze ez esetben visszaíródik minden alkalommal, amikor automatikusan szerkeszti.A kicsit kockával egyetértek.
Oct 13 18:15:24 procinet pppoe[5387]: Timeout waiting for PADO packets
hm.
ilyet idáig csak ADSL modem kapcslódásnál láttam, szinkronhibás modemnél.
Biztosan pppoe-vel kell kapcsolódnod?azon túl hogy semmit nem látok valami elizélt mysql miatt (fa + erdõ)
nem látom, hogy minek kéne mivel kapcsolódnia.
kicsit írd le kérlek részletesebben!
(milyen eszköz, stb.)Valamint a /etc/network/interfaces is érdekesen nézhet ki.
visszatérve az eredeti kérdésre: tényleg felesleges két Mandriva topik.
-
SzerzőBejegyzés