Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
bepe79 wrote:pl. az ATi Radeon X1800XT „rendszer”-en a VPU/GPU (grafikus processzor egység) 256 bites.. 🙂
Az nem VPU, hanem VPS…
van.
a .Xresources fájlt megszerkeszted:*VT100*font1: -bitstream-courier-medium-r-normal–*-100-*-*-m-*-iso8859-2
*VT100*font2: -bitstream-courier-medium-r-normal–*-140-*-*-m-*-iso8859-2
*VT100*font3: -bitstream-courier-medium-r-normal–*-180-*-*-m-*-iso8859-2
*VT100*font: -adobe-courier-medium-r-normal–*-120-*-*-m-*-iso8859-2
*VT100*font4: -bitstream-courier-medium-r-normal–*-220-*-*-m-*-iso8859-2
*VT100*font5: -bitstream-courier-medium-r-normal–*-260-*-*-m-*-iso8859-2
*VT100*font6: -bitstream-courier-medium-r-normal–*-300-*-*-m-*-iso8859-2ahol a fontneveket értelemszerûen variálhatod, a default nálam az adobe.
ezt exportálod:xrdb -merge .Xresources
innen kezdve minden xterm a default betûmérettel indul, és az xterm menüben tudod kiválasztani a többit.
a méretet pedig a név utáni számmal variálhatod. (nálam a default ugye a 120, de ez 1280×1024-en jó.)
persze X induláskor nem árt kiadni az xrdb merge stb parancsot, tehát ezt rakd be a neked kellõ X indulós fájlba. (.xinitrc?)a fent lévõ fontokat a „xlsfonts” parancs kiadásával nézheted meg, a skálázhatóknál | grep -m- nem árt.
feltelepül, de az alapértelmezettul a 4.0, amit nem hagy leszedni olyan egyszerûen…
van olyan, hogy:
dbf2mysql (xBase MySQL)Ezért bizakodok.
Persze kérdés, hogy mi az és miért kell?Ha adatbazi kezelés jeligére, akkor Access (más kérdés, hogy az Access mennyire jó adatbazi kezelõ, de ebbe ne menjünk bele.)
Háááát…
Nem fûzök hozzá túl sok reményt, de csatolnád azt a fájlt?
Igazából accessbõl valami használható outputot kihozni… :unsure:A harmadik megoldás, hogy a hibának semmi köze a gcc-hez… 😉
man xterm
talán xterm -fn?aliasold le az xtermet mondjuk… 🙂
Van.
1. SuSE esetében – állítólag – máshogy kell, bár ATIék oldaláról lekerült a SuSE doksi. érdemes lenne rákeresni.
2. Csatolj információt. /var/log/Xorg.log + a konfigot, amivel szétszállt, ebbõl az információból legfeljebb az írásképedre tudnék következtetni…Nem SID probléma.
A testinget ugyanúgy érinti.
Két dolgot tehetsz:
1. Ez az elegánsabb: megmondod kernelforgatáskor, hogy milyen gcc-t hadsználjon. Ezt be lehet transzparensen is állítani. Egy kis RTFM kérdéskör, meg Makefile kérdéskör.2. Nem szép megoldás, de mûködik egy darabig: a /usr/bin/gcc egy symlink az aktuális gcc-re. azt tekerd át a 3.4-re, vagy a 3.3-ra.
Nem szép, mert abban a pillanatban, hogy frissítik a gcc-t, visszavált. Ráadásul az ilyen tekergetésekkel óhatatlanul elõbb-utóbb eléred, hogy semmi sem mûködjön, és gyõzz rendet rakni.http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=2188&Itemid=2
a mailto-ra is megoldás.
valahogy ezt lehet állítani firefoxal is, de nem tudom hogy.(olyan jó fej vagyok… 😀 10 percig lapozgattam amíg megtaláltam ezt a hírt…. )
-
SzerzőBejegyzés