Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 741-750 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 64 bites rendszer? #2034131
    Bbt
    Felhasználó
      bepe79 wrote:
      pl. az ATi Radeon X1800XT „rendszer”-en a VPU/GPU (grafikus processzor egység) 256 bites.. 🙂

      Az nem VPU, hanem VPS…

      Hozzászólás: xterm betûtípus #2034052
      Bbt
      Felhasználó

        van.
        a .Xresources fájlt megszerkeszted:

        *VT100*font1:  -bitstream-courier-medium-r-normal–*-100-*-*-m-*-iso8859-2
        *VT100*font2:  -bitstream-courier-medium-r-normal–*-140-*-*-m-*-iso8859-2
        *VT100*font3:  -bitstream-courier-medium-r-normal–*-180-*-*-m-*-iso8859-2
        *VT100*font:    -adobe-courier-medium-r-normal–*-120-*-*-m-*-iso8859-2
        *VT100*font4:  -bitstream-courier-medium-r-normal–*-220-*-*-m-*-iso8859-2
        *VT100*font5:  -bitstream-courier-medium-r-normal–*-260-*-*-m-*-iso8859-2
        *VT100*font6:  -bitstream-courier-medium-r-normal–*-300-*-*-m-*-iso8859-2

        ahol a fontneveket értelemszerûen variálhatod, a default nálam az adobe.
        ezt exportálod:

        xrdb -merge .Xresources

        innen kezdve minden xterm a default betûmérettel indul, és az xterm menüben tudod kiválasztani a többit.
        a méretet pedig a név utáni számmal variálhatod. (nálam a default ugye a 120, de ez 1280×1024-en jó.)
        persze X induláskor nem árt kiadni az xrdb merge stb parancsot, tehát ezt rakd be a neked kellõ X indulós fájlba. (.xinitrc?)

        a fent lévõ fontokat a „xlsfonts” parancs kiadásával nézheted meg, a skálázhatóknál  | grep -m- nem árt.

        Hozzászólás: SID probléma „mostanság”… #2034021
        Bbt
        Felhasználó

          feltelepül, de az alapértelmezettul a 4.0, amit nem hagy leszedni olyan egyszerûen…

          Hozzászólás: OpenOffice 2 DBF file importálása #2034079
          Bbt
          Felhasználó

            van olyan, hogy:
            dbf2mysql (xBase  MySQL)

            Ezért bizakodok.
            Persze kérdés, hogy mi az és miért kell?

            Ha adatbazi kezelés jeligére, akkor Access (más kérdés, hogy az Access mennyire jó adatbazi kezelõ, de ebbe ne menjünk bele.)

            Hozzászólás: OpenOffice 2 DBF file importálása #2034077
            Bbt
            Felhasználó

              Háááát…
              Nem fûzök hozzá túl sok reményt, de csatolnád azt a fájlt?
              Igazából accessbõl valami használható outputot kihozni…  :unsure:

              Hozzászólás: SID probléma „mostanság”… #2034019
              Bbt
              Felhasználó

                A harmadik megoldás, hogy a hibának semmi köze a gcc-hez… 😉

                Hozzászólás: xterm betûtípus #2034049
                Bbt
                Felhasználó

                  man xterm
                  talán xterm -fn?

                  aliasold le az xtermet mondjuk… 🙂

                  Hozzászólás: Radeon 9600 TV-out #1957980
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Van.
                    1. SuSE esetében – állítólag – máshogy kell, bár ATIék oldaláról lekerült a SuSE doksi. érdemes lenne rákeresni.
                    2. Csatolj információt. /var/log/Xorg.log + a konfigot, amivel szétszállt, ebbõl az információból legfeljebb az írásképedre tudnék következtetni…

                    Hozzászólás: SID probléma „mostanság”… #2034017
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Nem SID probléma.
                      A testinget ugyanúgy érinti.
                      Két dolgot tehetsz:
                      1. Ez az elegánsabb: megmondod kernelforgatáskor, hogy milyen gcc-t hadsználjon. Ezt be lehet transzparensen is állítani. Egy kis RTFM kérdéskör, meg Makefile kérdéskör.

                      2. Nem szép megoldás, de mûködik egy darabig: a /usr/bin/gcc egy symlink az aktuális gcc-re. azt tekerd át a 3.4-re, vagy a 3.3-ra.
                      Nem szép, mert abban a pillanatban, hogy frissítik a gcc-t, visszavált. Ráadásul az ilyen tekergetésekkel óhatatlanul elõbb-utóbb eléred, hogy semmi sem mûködjön, és gyõzz rendet rakni.

                      Hozzászólás: Kiterjesztéshez program hozzárendelése #2033972
                      Bbt
                      Felhasználó

                        http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=2188&Itemid=2

                        a mailto-ra is megoldás.
                        valahogy ezt lehet állítani firefoxal is, de nem tudom hogy.

                        (olyan jó fej vagyok… 😀 10 percig lapozgattam amíg megtaláltam ezt a hírt…. )

                      10 bejegyzés megtekintése - 741-750 / 4,322