Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
nem kell átalakítani.
vizsla wrote:„A linuxprinting-en ott a teljes lista.”
Ami, ugyan nem fedi a valóságot…eegen. illetve csak részben értek egyet.
Valószínüleg ha õk azt írják, hogy megy, az azt is jelenti, csak nem minden Linux alatt…
viszont ha ezt is figyelembe vesszük, akkor aztán végképp nem mérvadó egy ilyeb jellegû topikhalmaz. ami ráadásul nem lesz up to date…vizsla wrote:Amúgy hiányzik egy ilyen wiki jellegû, „up-to-date” lista (adatbázis), amelyben az összes támogatott hw benne van és ez abc sorrendben, tipus szerint, gyártó szerint rendezhetõen – de ez nem a fórum feladata, és nem is a fórumhoz mérhetõ – nagyságú – feladat…http://www.hup.hu/wiki/index.php/Hardverek_t%C3%A1mogatotts%C3%A1ga_Linux_alatt_-_%22adatb%C3%A1zis%22
A labda nem nálam van, Trey már megtalálta és rendberakta.
Elnézést, hogy elküldöm innen a népet, de ez nem fórumérdek.vizsla wrote:Egy tippek trükkök viszont hiányzik – számomra – legalábbis. Mégpedig pont az unalomig ismételt kérdések és magyarázatok elkerülése végett. Pl: lsmod, cat /proc/akármi, /dev stb. Nos persze a legtöbb rtfm kérdés, de mégis el kell mondani. Ha viszont ez kéznél lenne, talán kevesebbszer kéne leírni… és lehetne egy gomb, ami megnyomásával auto beíródik a link :)))))))))
A másik, ami hiányzik, az, ha van valakinek egy „eszement” ötlete és megvalósította azt leírhassa. Pl. egy gépen két user… kíváncsi vagyok ebben a billentyûzet megoldásra :). Arra pl. nincs kifejezetten jó ötletem és lehet, hogy a guglinak sincs…és biztosan nem magyarul. (Ez azért lenne jó, mert nagyon qurvul a linux… két winfosra meg nincs szükség.)hm.
az elsõ kérdésre: ezt hívják FAK-nak. Fellow ötlete nyomán Gabaman egész jól áll benne.
razoli meg is kereste, serintem idõ kérdése.
PErsze ezzel is van egy probléma: minél több az info, annál nehezebben kereshetõ. Sajnos ez mindíg így lesz.A másik kérdésre:
Nyiss egy topikot, és ne ide offolj, ha komoly a kérdés… 🙂Logot csatolj.
Abból látszik mi a baj, nem a konfigból…Most a káoszról, amit potenciálisan okoz nem beszélnék.
Jelenleg egy ATI kártyás probléma már 4 helyre is mehet.
-a rendszer, ahol a probléma elõáll, hátha rendszerspecifikus
-ATI topik
-vegyes, hiszen rendszerfüggetlen, és nem csak az ATI-t érinti.ehhez még jött egy negyedik…
killall wrote:meghajlok bbt felvetese elott, de egy kicsit kiternek a benabelas dologra. itt elvikeben csak a tamogatott cuccok lennenek. a nem mukodok kilennenek szurve. (persze ettol fuggetlenul ertelek, bbt)
tobbiek?Pont errõl beszélek.
Nagyon kevés cuccot tudunk felmutatni.
Tehát a mûködõ cuccok közül irdatlan keveset.
Teszem azt a HP-nek van 150 nyomtatója, ebbõl mi kettõre tudjuk azt mondani, hogy jó.
A linuxprinting-en ott a teljes lista.
Igazából annak lenne értelme, fak jelleggel, hogy a macerás eszközökhöz támogatást adjunk. Ez viszont megint csak Wiki jellegû infó.
Vagy az, hogy a jelenleg NEM támogatott listát írjuk össze. Persze ez megint nehéz, hiszen ilyen eszközünk kevés van, és ez a lista is gyorsan változik.Ahol van keresni való, az a multimédiás cuccok, fényképezõk.
(mondjuk a gphoto2 is felsorolja, hogy miket ismer.)talán nem sda, hanem sda1
vagy sdb1
vagy sbc1
vagy sdd1lsusb mit mond?
jó kérdés.
két eset van.
szerintem ha USB, akkor scsi-ként kezeli, ez esetben sda sdd
a partíciót értelemszerûen.esetleg:
fdisk -lrégi kernellel lsmod, majd az új kernelnél nézd meg mi nincs betöltve.
-
SzerzőBejegyzés