Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 771-780 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Bbt
    Felhasználó

      nem kell átalakítani.

      Bbt
      Felhasználó
        Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030509
        Bbt
        Felhasználó
          vizsla wrote:
          „A linuxprinting-en ott a teljes lista.”
          Ami, ugyan nem fedi a valóságot…

          eegen. illetve csak részben értek egyet.
          Valószínüleg ha õk azt írják, hogy megy, az azt is jelenti, csak nem minden Linux alatt…
          viszont ha ezt is figyelembe vesszük, akkor aztán végképp nem mérvadó egy ilyeb jellegû topikhalmaz. ami ráadásul nem lesz up to date…

          vizsla wrote:
          Amúgy hiányzik egy ilyen wiki jellegû, „up-to-date” lista (adatbázis), amelyben az összes támogatott hw benne van és ez abc sorrendben, tipus szerint, gyártó szerint rendezhetõen – de ez nem a fórum feladata, és nem is a fórumhoz mérhetõ – nagyságú – feladat…

          http://www.hup.hu/wiki/index.php/Hardverek_t%C3%A1mogatotts%C3%A1ga_Linux_alatt_-_%22adatb%C3%A1zis%22
          A labda nem nálam van, Trey már megtalálta és rendberakta.
          Elnézést, hogy elküldöm innen a népet, de ez nem fórumérdek.

          vizsla wrote:
          Egy tippek trükkök viszont hiányzik – számomra – legalábbis. Mégpedig pont az unalomig ismételt kérdések és magyarázatok elkerülése végett. Pl: lsmod, cat /proc/akármi, /dev stb. Nos persze a legtöbb rtfm kérdés, de mégis el kell mondani. Ha viszont ez kéznél lenne, talán kevesebbszer kéne leírni… és lehetne egy gomb, ami megnyomásával auto beíródik a link :)))))))))
          A másik, ami hiányzik, az, ha van valakinek egy „eszement” ötlete és megvalósította azt leírhassa. Pl. egy gépen két user… kíváncsi vagyok ebben a billentyûzet megoldásra :). Arra pl. nincs kifejezetten jó ötletem és lehet, hogy a guglinak sincs…és biztosan nem magyarul. (Ez azért lenne jó, mert nagyon qurvul a linux… két winfosra meg nincs szükség.)

          hm.
          az elsõ kérdésre: ezt hívják FAK-nak. Fellow ötlete nyomán Gabaman egész jól áll benne.
          razoli meg is kereste, serintem idõ kérdése.
          PErsze ezzel is van egy probléma: minél több az info, annál nehezebben kereshetõ. Sajnos ez mindíg így lesz.

          A másik kérdésre:
          Nyiss egy topikot, és ne ide offolj, ha komoly a kérdés… 🙂

          Bbt
          Felhasználó

            Logot csatolj.
            Abból látszik mi a baj, nem a konfigból…

            Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030507
            Bbt
            Felhasználó

              Most a káoszról, amit potenciálisan okoz nem beszélnék.
              Jelenleg egy ATI kártyás probléma már 4 helyre is mehet.
              -a rendszer, ahol a probléma elõáll, hátha rendszerspecifikus
              -ATI topik
              -vegyes, hiszen rendszerfüggetlen, és nem csak az ATI-t érinti.

              ehhez még jött egy negyedik…

              Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030506
              Bbt
              Felhasználó
                killall wrote:
                meghajlok bbt felvetese elott, de egy kicsit kiternek a benabelas dologra. itt elvikeben csak a tamogatott cuccok lennenek. a nem mukodok kilennenek szurve. (persze ettol fuggetlenul ertelek, bbt)
                tobbiek?

                Pont errõl beszélek.
                Nagyon kevés cuccot tudunk felmutatni.
                Tehát a mûködõ cuccok közül irdatlan keveset.
                Teszem azt a HP-nek van 150 nyomtatója, ebbõl mi kettõre tudjuk azt mondani, hogy jó.
                A linuxprinting-en ott a teljes lista.
                Igazából annak lenne értelme, fak jelleggel, hogy a macerás eszközökhöz támogatást adjunk. Ez viszont megint csak Wiki jellegû infó.
                Vagy az, hogy a jelenleg NEM támogatott listát írjuk össze. Persze ez megint nehéz, hiszen ilyen eszközünk kevés van, és ez a lista is gyorsan változik.

                Ahol van keresni való, az a multimédiás cuccok, fényképezõk.
                (mondjuk a gphoto2 is felsorolja, hogy miket ismer.)

                Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030503
                Bbt
                Felhasználó
                  Hozzászólás: usb-s mobilrack #2033308
                  Bbt
                  Felhasználó

                    talán nem sda, hanem sda1
                    vagy sdb1
                    vagy sbc1
                    vagy sdd1

                    lsusb mit mond?

                    Hozzászólás: usb-s mobilrack #2033306
                    Bbt
                    Felhasználó

                      jó kérdés.
                      két eset van.
                      szerintem ha USB, akkor scsi-ként kezeli, ez esetben sda sdd
                      a partíciót értelemszerûen.

                      esetleg:
                      fdisk -l

                      Hozzászólás: Kernelfordítás után nincs hang #2033304
                      Bbt
                      Felhasználó

                        régi kernellel lsmod, majd az új kernelnél nézd meg mi nincs betöltve.

                      10 bejegyzés megtekintése - 771-780 / 4,322