Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 791-800 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Tûzfal log #2033075
    Bbt
    Felhasználó
      clearsoup wrote:
      Nah jó.
      De pont az érdekel, hol állítom be a log kimenetét a tûzfalban. Mert én nem lelem seholsenem.

      Ehhez kéne az egész iptables, de pl. a -j LOG esélyes. (a log-prefix opció plusszba még, hogy milyen elõtagot tegyen.
      Nem tiszta igazán amit mondtál fentebb (log bejegyzés a tûzfalból? érted ezalatt logolásra vonatkozó sor?)
      de pl. ha az a sor tûzfal szabály, esélyesen elég, ha kikommentezed és újratöltöd.
      (iptables-restore < tuzfalfájl mondjuk. nem tudom milyen megoldás.)

      Másrészt biztonságosabb volna a tûzfalad megmutatása helyett, ha bõszen átfutnád a manuál idevonatkozó részeit, elég egyértelmû. (tûzfal szabályokat nem szívesen raknék ki a netre…

      Bbt
      Felhasználó

        Ha jól emlékszem:
        1.2-es UHU alatt az ATI driverrel nem mentek az Office-ok. senkinek. erre mondták UHUék, hogy sorry, de ez így marad. (erre meg dobtunk egy hátast.) a megoldás egy kernel csere lett volna, ami aztán nem hivatalosan meg is jelent, illetve talán az újabb ati driverek is megoldották a problémát, bár ebben nem vagyok biztos.

        de a két hiba közt még mindíg nem látom az összefüggést.

        Bbt
        Felhasználó
          bepe79 wrote:
          Szia! Azt nem tudom, hogy SUSE alatt az OOo mit produkálhat, de azt tudom, hogy az UHU 1.2 alatt ugyanígy „vacakol” úm. a 8.14.13-as fglrx driver 2.6.9-19 kernel alatt. 🙁 Ezek szerint más disztró alatt is elõjött ez a hiba. Az UHU szekció alatt lévõ ATi topicban rengetegen panaszkodtak ugyanerre a hibára, amit te is tapasztaltál most. Két kérdésem lenne:

          Hm.
          ez messze nem az a hiba.
          Az egy segmentation error volt, bár nem mélyedtem el benne, ez meg inkább valami JAVA megjelenítési vacakolásnak tûnik. (a lényegi különbség, hogy itt az Office MEGY, az UHUban meg nem.)

          Bbt
          Felhasználó
            kisbetu wrote:
            (Avagy: mi értelme van ennek a topiknak?)

            Ez a kávézó!

            Hozzászólás: Tûzfal log #2033071
            Bbt
            Felhasználó

              Na.
              jobban elolvasva a hozzászólást:
              Te magad kéred meg a szabállyal hogy logoljon…
              Persze, megteheted, hogy kiforgatod a kernelbõl, de ennél baromállatabb megoldás már csak az, ha esetleg felraksz egy másik oprendszert….

              (már elnézést a vulgár fogalmazásért.)

              szerk.:
              Na arról az apró dologról nem beszélve, hogy igazán elolvashatná valaki annak a kernel funkciónak, amit egyébként hatalmas K

              Hozzászólás: Tûzfal log #2033070
              Bbt
              Felhasználó

                uh.
                Ez komoly.
                Esetleg nem ártana egyetlen egy sort módosítani az IPtablesben, hogy mit logoljon és hova (ne adj isten ne logoljon)
                Mi a rossz nyavajának ehhez kernelt forgatni?

                Hozzászólás: Egyéb moderátori tevékenységek #1973585
                Bbt
                Felhasználó

                  Köszönöm szépen kisbetu és xcut!

                  Hozzászólás: „Lopják” a netem #2032659
                  Bbt
                  Felhasználó
                    ds wrote:
                    miért nehezebb mint rájönni az ip címre??

                    Mert ha nem tudsz csatlakozni egy hálóhoz, akkor viszonylag nehezen tudod megnézni a rajta lévõ gép MAC addressét.
                    Persze teljesen mindegy, hogy hogyan korlátoz a kollega, a lényeg, hogy korlátozzon…

                    Hozzászólás: Egyéb moderátori tevékenységek #1973584
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Töröltem sany postját killall felhívásos topikjából.
                      Tessen már ne szétoffolni mindent kedves kollega!  :tickedoff:

                      Hozzászólás: Laptop+monitor+Debian #2032765
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Igazából hirtelenjében két dolog jutott eszembe: esetleg megpróbálhatnál egy ATI meghajtót felrakni.
                        A másik, hogy nem lehet-e ez valamilyen debian csomagban mint funkció, illetve hogy kernel opció-e (laptop extrák) de nem tudom.
                        Maradjunk az elsõnél, ha az megoldható. (támogatott?)

                      10 bejegyzés megtekintése - 791-800 / 4,322