Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
clearsoup wrote:Nah jó.
De pont az érdekel, hol állítom be a log kimenetét a tûzfalban. Mert én nem lelem seholsenem.Ehhez kéne az egész iptables, de pl. a -j LOG esélyes. (a log-prefix opció plusszba még, hogy milyen elõtagot tegyen.
Nem tiszta igazán amit mondtál fentebb (log bejegyzés a tûzfalból? érted ezalatt logolásra vonatkozó sor?)
de pl. ha az a sor tûzfal szabály, esélyesen elég, ha kikommentezed és újratöltöd.
(iptables-restore < tuzfalfájl mondjuk. nem tudom milyen megoldás.)Másrészt biztonságosabb volna a tûzfalad megmutatása helyett, ha bõszen átfutnád a manuál idevonatkozó részeit, elég egyértelmû. (tûzfal szabályokat nem szívesen raknék ki a netre…
Ha jól emlékszem:
1.2-es UHU alatt az ATI driverrel nem mentek az Office-ok. senkinek. erre mondták UHUék, hogy sorry, de ez így marad. (erre meg dobtunk egy hátast.) a megoldás egy kernel csere lett volna, ami aztán nem hivatalosan meg is jelent, illetve talán az újabb ati driverek is megoldották a problémát, bár ebben nem vagyok biztos.de a két hiba közt még mindíg nem látom az összefüggést.
bepe79 wrote:Szia! Azt nem tudom, hogy SUSE alatt az OOo mit produkálhat, de azt tudom, hogy az UHU 1.2 alatt ugyanígy „vacakol” úm. a 8.14.13-as fglrx driver 2.6.9-19 kernel alatt. 🙁 Ezek szerint más disztró alatt is elõjött ez a hiba. Az UHU szekció alatt lévõ ATi topicban rengetegen panaszkodtak ugyanerre a hibára, amit te is tapasztaltál most. Két kérdésem lenne:Hm.
ez messze nem az a hiba.
Az egy segmentation error volt, bár nem mélyedtem el benne, ez meg inkább valami JAVA megjelenítési vacakolásnak tûnik. (a lényegi különbség, hogy itt az Office MEGY, az UHUban meg nem.)kisbetu wrote:(Avagy: mi értelme van ennek a topiknak?)Ez a kávézó!
Na.
jobban elolvasva a hozzászólást:
Te magad kéred meg a szabállyal hogy logoljon…
Persze, megteheted, hogy kiforgatod a kernelbõl, de ennél baromállatabb megoldás már csak az, ha esetleg felraksz egy másik oprendszert….(már elnézést a vulgár fogalmazásért.)
szerk.:
Na arról az apró dologról nem beszélve, hogy igazán elolvashatná valaki annak a kernel funkciónak, amit egyébként hatalmas Kuh.
Ez komoly.
Esetleg nem ártana egyetlen egy sort módosítani az IPtablesben, hogy mit logoljon és hova (ne adj isten ne logoljon)
Mi a rossz nyavajának ehhez kernelt forgatni?Köszönöm szépen kisbetu és xcut!
ds wrote:miért nehezebb mint rájönni az ip címre??Mert ha nem tudsz csatlakozni egy hálóhoz, akkor viszonylag nehezen tudod megnézni a rajta lévõ gép MAC addressét.
Persze teljesen mindegy, hogy hogyan korlátoz a kollega, a lényeg, hogy korlátozzon…Töröltem sany postját killall felhívásos topikjából.
Tessen már ne szétoffolni mindent kedves kollega! :tickedoff:Igazából hirtelenjében két dolog jutott eszembe: esetleg megpróbálhatnál egy ATI meghajtót felrakni.
A másik, hogy nem lehet-e ez valamilyen debian csomagban mint funkció, illetve hogy kernel opció-e (laptop extrák) de nem tudom.
Maradjunk az elsõnél, ha az megoldható. (támogatott?) -
SzerzőBejegyzés