Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 871-880 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: apt/source.list #2027185
    Bbt
    Felhasználó
      Hozzászólás: Szintén nincs hang #2027056
      Bbt
      Felhasználó

        mûködnie KELL az lspci-nak. ha nem mûkszik, a hiba benned van.
        ettõl függetlenül nem hiszem, hogy ez a várt eredményt hozná egy IS

        Hozzászólás: Teljesen kezdõ szavai #2022607
        Bbt
        Felhasználó

          De ezzel kapcsolatban kifejtettem a nézetemet a neki küldött privát messagémben..

          Bbt
          Felhasználó

            A szolgáltatódnál mégsem kérdezem meg helyetted…

            http://66.249.93.104/search?q=cache:wF2yZi…&client=firefox

            Code:
            Non-authoritative answer:
            vnet.hu nameserver = gauss.deltav.hu
            vnet.hu nameserver = internet.digitel2002.hu

            vnet.hu nameserver = gauss.deltav.hu
            vnet.hu nameserver = internet.digitel2002.hu
            gauss.deltav.hu internet address = 213.163.0.1
            internet.digitel2002.hu internet address = 213.163.0.65

            nem tudom melyik a tied.
            ha nincs rajta a papíron, hívd fel õket, és kérdezd meg.

            Hozzászólás: Kmail #1910917
            Bbt
            Felhasználó

              Sziasztok!

              Nekem a Hotmail-lel van gondom.
              Nem tudom beállítani a levélküldést/fogadást a KMail-lel.

              Mi a kiszolgáló hozzá?

              Köszi
              Alf
              [align=right][snapback]146081[/snapback][/align]

              minden ilyen szolgáltatásnál (freemail freeweb stb.) egy szép nagy FAK vagy GYIK várja e kedes kérdezõt, ahol ez le van írva. Talán azt kéne elolvasni…

              Hozzászólás: Ugráló egér #2026583
              Bbt
              Felhasználó

                az X -10 -es prioritása normális szerintem.
                Nézd meg inkább hogy állsz memóriával (cat /proc/meminfo)
                vagy nézegesd a „top” -ot. ha nyomsz egy „M” et,a kkor memória szerint listáz.

                Nagyon nem tartom valószínûnek, hogy jó irányba keresed a hibát.

                Hozzászólás: Linux választás. #2026910
                Bbt
                Felhasználó

                  Kérdezhetek egyet?
                  Mért csináltatok külön disztribúciót miért nem volt jó a debian (ha mar ebbõl forkoltatok az elején)? Ti meg magyarosítanátok. Szerintem nem túl jó ez a nagy széttagozódás, úgy gondolom inkább 5 – 6 nagy disztribúciót kéne támogatni mindenkinek, így egyszerûbb lenne a gyártóknak is drivert és ahoz felhasználói útmutatót adni.
                  [align=right][snapback]146032[/snapback][/align]

                  Bocs, bár semmi közöm az egészhez, de:
                  1. nem Debian fork. Csak a csomagkezelést vették át.
                  2. Errõl egy nagyon csúnya és hosszú vita volt anno levlistán. Egmont egy igen hosszú levélben kifejtette, ha nagyon érdekel megkeresem.
                  3. Nem árt egy olyan disztró, ahol a hibák megértéséhez és javításához nem kell ánglus leveleket írni. Emberközelibb. Ha megnézed minden valamirevaló népnek van saját linux disztrója, ami az adott országban nagyon népszerû. és szerintem ez jól van így.

                  Hozzászólás: program telepítés -hiba xorg.conf #2026820
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Az uhu build rendszere egyáltalán nem úgy mûködik, mint a debiané, szóval az 1, nem fog mûködni.
                    A control/buildinfo fájlban nálam x.org van függõségként felsorolva, nem tudom te mit néztél.
                    [align=right][snapback]145947[/snapback][/align]

                    letöltöttem a fentebb említett linkrõl, átneveztem deb-re, és belenéztem.
                    a csomagkészítés részt is abból vontam le, amit ott láttam, azzal a kitétellel, hogy nem készítésrõl, hanem újrafordításról beszélek.
                    (le lehet tölteni a _csomag_ forrását? )

                    Hozzászólás: numlock + ?dm #2026634
                    Bbt
                    Felhasználó

                      A kérdõjel alatt érts, g, k, x, w betûket. Mindegyik graf. loginképernyõn be akarom állítani.
                      [align=right][snapback]145953[/snapback][/align]

                      hát. kezdjük (google +mauál olvasgatás.)
                      kdm:
                      itt egy megoldás. (én sem tudok ilyen nyelven, de egyértelmûnek látszik, próbáld ki.
                      http://portal.suse.cz/wiki/index.php/NumLock

                      átalános megoldásnak tûnik:
                      http://www.kalamazoolinux.org/mailarchive/9808/msg00047.html

                      gdm alá:
                      http://gentoo-wiki.com/TIP_Numlock

                      egyébként így találtam:
                      http://www.google.co.hu/search?hs=gAR&hl=h…es%C3%A9s&meta=
                      http://www.google.co.hu/search?hs=gAR&hl=h…es%C3%A9s&meta=
                      http://www.google.co.hu/search?hs=gAR&hl=h…es%C3%A9s&meta=

                      lehet nem mûködik. de van még találat, csk keresni kell… 😉

                      Hozzászólás: gentoo telepités #2001371
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Köszönöm, ez megtörtént és szerkesztettem is. Szuper!
                        Azonban most is megáll a rendszer bebootolásnál, de most ilyen üzenetet nyom:
                        [align=right][snapback]145980[/snapback][/align]

                        Give a root password
                        and you might running e2fsck

                        arrghhh
                        Egy nagy pont kl223-nak!
                        ez itt fentebb nem jó.

                      10 bejegyzés megtekintése - 871-880 / 4,322