Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 891-900 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: program telepítés -hiba xorg.conf #2026817
    Bbt
    Felhasználó

      percsy:

      jogos, ha belenézel az uhucsomagba, a debian/buildinfoban és a debian/control -ban is be van varrva függõségnek.

      Hozzászólás: Debian net-es telepítése #2026417
      Bbt
      Felhasználó

        Ha még életedben nem volt Linuxod, nagyon szépen kérlek NE Debiant rakj fel elsõre. Nem a legfelhasználóbarátabb rendszer, nem az a célja.
        A vegyesben van topik, hogy ki mit javasol kezdõknek.

        Hozzászólás: kernel 2.6.12.4 bepánikol #2026102
        Bbt
        Felhasználó

          mellékelem.[attachmentid=752]
          [align=right][snapback]145866[/snapback][/align]

          nem nyert. még egyszer!

          Hozzászólás: User összeakadás #2026799
          Bbt
          Felhasználó

            logok mit mondanak?
            csatolni kéne ami hasznos, ill nem ártana ha pontosan látnánk hogy van konfigolva.

            Hozzászólás: Kevés a hely a lemezen… #2026787
            Bbt
            Felhasználó

              mi lenne ha átköltöztetnéd másik partícióra?

              esetleg törölheted a /var/log alól a log fájlokat, de ezek mind átmeneti megoldások, hisz ugyanúgy vissza fognak generálódni.

              Hozzászólás: kernel 2.6.12.4 bepánikol #2026100
              Bbt
              Felhasználó

                nem értem 🙂

                Hozzászólás: numlock + ?dm #2026631
                Bbt
                Felhasználó

                  a /etc alatt vannak a cuccai. értelemszerûen: kdm a /etc/kde alatt talán, stb. ott nézegesd a konfig fájlokat.
                  segítene, ha elárulnád a kérdõjelen lévõ karaktert, és nem nekünk kéne barchopázni.

                  Hozzászólás: Ugráló egér #2026573
                  Bbt
                  Felhasználó

                    (mert a modult nem tudom telepíteni, révén hogy saját kernellel megy és nincs kernel-headerem, és nem tudom hogyan csináljak.)
                    [align=right][snapback]145778[/snapback][/align]

                    Ha saját kernel, akkor fent van a forrása. ergo nem kell kernel-headers, hiszen az is benn van.
                    de egyébként egy make-kpkg kernel-headers esélyes. (man make-kpkg)

                    jellemzõ probléma egyébként, ha van egy kis idõm utánanézek, egy linkelési problémáról van szó. (az aktuális kerneled talán a /lib/modules alól nem mutat egy linkkel a forrásra. emiatt nem megy fel az nvidia. van olyan opció, hogy –kernel-path= azt hiszem, de egy –help, vagy egy -A sokat segíthet.)

                    110 mega memóriára, csak megnyugtatásul:

                    Code:
                    top – 19:22:30 up  1:06,  2 users,  load average: 0.28, 0.37, 0.45
                    Tasks:  84 total,   1 running,  82 sleeping,   0 stopped,   1 zombie
                    Cpu(s): 19.3% us,  0.7% sy,  0.0% ni, 79.7% id,  0.0% wa,  0.0% hi,  0.3% si
                    Mem:    514328k total,   502452k used,    11876k free,    16956k buffers
                    Swap:   497972k total,        4k used,   497968k free,   297760k cached

                     PID USER      PR  NI  VIRT  RES  SHR S %CPU %MEM    TIME+  COMMAND
                    2877 bbt       15   0 73656  42m  12m S 12.0  8.5   7:24.06 python
                    2895 bbt       16   0  103m  42m  20m S  0.3  8.4   0:51.61 firefox-bin
                    2809 root       5 -10 90168  35m 8552 S  4.3  7.0   2:49.21 XFree86
                    3180 bbt       16   0 98.6m  30m  15m S  0.0  6.1   0:08.77 evolution

                    és ez xfce4, és nem KDE…

                    Hozzászólás: make, qemu 7.1 #2026639
                    Bbt
                    Felhasználó

                      próbáld meg 3.4es gcc-vel. Mintha még feketelábú lenne ez a 4es gcc…

                      Hozzászólás: Sarge – X – apró betûk #2026267
                      Bbt
                      Felhasználó

                        benne van fellow debian desktopjában a válasz.
                        (fellow.linuxforum.hu)
                        utf8 -as locales esetén nem lesz kicsi.

                      10 bejegyzés megtekintése - 891-900 / 4,322