Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
percsy:
jogos, ha belenézel az uhucsomagba, a debian/buildinfoban és a debian/control -ban is be van varrva függõségnek.
Ha még életedben nem volt Linuxod, nagyon szépen kérlek NE Debiant rakj fel elsõre. Nem a legfelhasználóbarátabb rendszer, nem az a célja.
A vegyesben van topik, hogy ki mit javasol kezdõknek.mellékelem.[attachmentid=752]
[align=right][snapback]145866[/snapback][/align]nem nyert. még egyszer!
logok mit mondanak?
csatolni kéne ami hasznos, ill nem ártana ha pontosan látnánk hogy van konfigolva.mi lenne ha átköltöztetnéd másik partícióra?
esetleg törölheted a /var/log alól a log fájlokat, de ezek mind átmeneti megoldások, hisz ugyanúgy vissza fognak generálódni.
nem értem 🙂
a /etc alatt vannak a cuccai. értelemszerûen: kdm a /etc/kde alatt talán, stb. ott nézegesd a konfig fájlokat.
segítene, ha elárulnád a kérdõjelen lévõ karaktert, és nem nekünk kéne barchopázni.(mert a modult nem tudom telepíteni, révén hogy saját kernellel megy és nincs kernel-headerem, és nem tudom hogyan csináljak.)
[align=right][snapback]145778[/snapback][/align]Ha saját kernel, akkor fent van a forrása. ergo nem kell kernel-headers, hiszen az is benn van.
de egyébként egy make-kpkg kernel-headers esélyes. (man make-kpkg)jellemzõ probléma egyébként, ha van egy kis idõm utánanézek, egy linkelési problémáról van szó. (az aktuális kerneled talán a /lib/modules alól nem mutat egy linkkel a forrásra. emiatt nem megy fel az nvidia. van olyan opció, hogy –kernel-path= azt hiszem, de egy –help, vagy egy -A sokat segíthet.)
110 mega memóriára, csak megnyugtatásul:
Code:top – 19:22:30 up 1:06, 2 users, load average: 0.28, 0.37, 0.45
Tasks: 84 total, 1 running, 82 sleeping, 0 stopped, 1 zombie
Cpu(s): 19.3% us, 0.7% sy, 0.0% ni, 79.7% id, 0.0% wa, 0.0% hi, 0.3% si
Mem: 514328k total, 502452k used, 11876k free, 16956k buffers
Swap: 497972k total, 4k used, 497968k free, 297760k cachedPID USER PR NI VIRT RES SHR S %CPU %MEM TIME+ COMMAND
2877 bbt 15 0 73656 42m 12m S 12.0 8.5 7:24.06 python
2895 bbt 16 0 103m 42m 20m S 0.3 8.4 0:51.61 firefox-bin
2809 root 5 -10 90168 35m 8552 S 4.3 7.0 2:49.21 XFree86
3180 bbt 16 0 98.6m 30m 15m S 0.0 6.1 0:08.77 evolutionés ez xfce4, és nem KDE…
próbáld meg 3.4es gcc-vel. Mintha még feketelábú lenne ez a 4es gcc…
benne van fellow debian desktopjában a válasz.
(fellow.linuxforum.hu)
utf8 -as locales esetén nem lesz kicsi. -
SzerzőBejegyzés