Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 901-910 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Bbt
    Felhasználó

      Megvolt. Nincs eredménye. (Most Windowsból írok)
      [align=right][snapback]145402[/snapback][/align]

      Lenne egy nehéz feladatod. (tényleg a elsõre, de nem vészesen.)

      A linuxod alatt van egy /var/log/Xorg.log fájl.
      azt ki kéne menteni, és log.txt néven csatolni egy hozzászólásodhoz.
      két lehetõséged van:
      1.van a total commnderhez etx3 olvasó plugin
      2. keresel egy live cd-t és bebootolsz arról.

      Bbt
      Felhasználó

        Az rendben van. Koszi szepen a segitseget! Megvalami:
        Hogyan lehet beallitani, hogy ekezetes betuket is elfogadjon a Linux? Ja, es az eger gorgojevel mi a helyzet? Valahogy itt nem mukodik. Es csak Windowshoz jo a telepitoje… 🙁
        [align=right][snapback]145359[/snapback][/align]

        Van olyan a kaméleonmenûben, hogy Yast.
        ott tudsz egeret is, meg billentyûzetet is állítani.

        Hozzászólás: Milyen file rendszert használsz? #2025999
        Bbt
        Felhasználó

          Szerinted mire kéne?
          [align=right][snapback]145349[/snapback][/align]

          hát… nem tudom, hogy egy fájlrendszer hogy tudja elõidézni a vinyó felhangosodását…
          hacsak nem kell õrült sokat ugrálnia. mondjuk hangosnak az sem hangos…

          nekem ilyen hibajelenség után egyébként anno elszállt a vinyóm, és nem továbbmûködött. Persze valószínüleg teljesen más jellegû hiba volt mögötte, csak nem emlékeztem nálad mi volt a konklúzió….

          Hozzászólás: Hiba apt-get update-nél #2026116
          Bbt
          Felhasználó

            olyan, mintha rosszul lenne megadva a root partíció.

            Hozzászólás: Cadega Cvs+Suse 9.2 #2026082
            Bbt
            Felhasználó

              kisbetü
              [align=right][snapback]145193[/snapback][/align]

              szerintem kisbetû…

              Hozzászólás: Milyen file rendszert használsz? #2025996
              Bbt
              Felhasználó

                hm. Mármint az IBM fájlrendszere alatt mit értesz? a JFS-t? Mert én úgy tudtam, hogy a hpfs és az ntfs fejlesztõk között volt elég nagy az átfedés… 🙂

                Hozzászólás: Hiba apt-get update-nél #2026111
                Bbt
                Felhasználó

                  nyomj egy apt-get update-et, és írd ki, amit kiír.

                  másik ötlet: proxy van? mert azt meg kel neki adni külön.

                  Hozzászólás: több winyó+grub #2026052
                  Bbt
                  Felhasználó

                    title Windows XP Prof.
                    root (hd0,0)
                    map(hd0,0) (hd1,0)
                    map(hd1.0) (hd0,0)
                    makeactive
                    chainloader +1

                    Hozzászólás: kernel 2.6.12.4 bepánikol #2026090
                    Bbt
                    Felhasználó

                      generálj hozzá initrd-t. eddig kétszer volt ilyen jellegû problémám, mindkét esetben megoldotta.
                      Nem tudom miért, jó válasznak örülnék…. (egyébként a hupon is ide jutottak…)

                      Hozzászólás: Milyen file rendszert használsz? #2025994
                      Bbt
                      Felhasználó

                        …ha még nem tûnt volna fel a m$ úgy csinál mindent hogy csak önmagával legyen kompatibilis, ezt valahol meg is lehet érteni :)) a linux esetében ez nem így van …
                        [align=right][snapback]145056[/snapback][/align]

                        hm.
                        Nem tudom már hol olvastam, de állítólag az ntfs kísértetiesen hasonlít az IBM fájlrendszerére. Van róla egy elég pontos leírás, de nem emlékszem…

                        Akit érdekel, keresgélhet…

                      10 bejegyzés megtekintése - 901-910 / 4,322