Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Használtam ext3-t, egyszer összeomlott a gyökér partícióm (egyesek biztosan emlékeznek még rá :)).
[align=right][snapback]145181[/snapback][/align]Ez akkor volt, amikor hangosan kerregett? csak mert ha jól emlékszem azt a hibát nem kéne szegény ext3-ra lõcsölni… 🙂
(ha rosszul emlékszem, bocsi…)
Mondok egy elméletet, ami nem tom mûködik-e, de ha valaki végsõ elkeseredésben van, ki lehet próbálni.
az ext2 és az ext3 partíciók gyakorlatilag nem különböznek egymástól. szerkezetileg, felépítésben egyáltalán nem. (a nekünk kellõ részekben nem.) Az egyedüli „lényegi” különbség a naplózás.
Nos, ext2-re van undelete. Eszerint a logika szerint annak meg kéne birkóznia az ext3-al is. (legfeljebb ha a napló körül akartok visszaállítani, az lenne zaccos.)
Ha sikerült a visszaállítás, akkor viszont konzisztencia hiba lép fel a napló és az anyag közt. Ez persze nem meglepõ, hisz ezt akartuk elérni… Persze még egy e2fsck segítségével meg kell gyõznünk, hogy nem a napló a helyes, hanem amit a vinyón lát.
még egyszer: ha bajba lennék ezt próbálnám meg. mondjuk elõtte byte-ra pontosan ki dd-zném a cuccot, hogy alkalmasint ne vesszen el.
nekem ez furcsa mert úgy vettem észre, hogy az uhu nem osztja ki 1-4 ig a számokat…
nekem van 1(elsõdleges), 5 6, 7, az egyik vinyón
a másikon pedig egybõl 5el kezdi… (a maradék logikai)
nem lehet ez esetleg probléma?
[align=right][snapback]68238[/snapback][/align]hm.
válaszoltál is magadnak.
ha két elsõdleges lenne, akkor lenne hdx1 és hdx2 is.
a logikaik kezdõdnek 5tõl.
(vajh hány elsõdleges partíció lehet? 🙂 )hát…
kezdjük:
netezni tudsz? net felállt? milyen net?
resolv.conf helyesen van kitöltve?Azért a fizetõs rendszerek sokszor tartalmaznak olyan szoftvereket is, amiket a szabad társaik nem…
(mondjuk akkor is Debian….)Minek Tomcat, vagy JBoss? mûveletlen vagyok…
Ha hüleséget irogatok akkor boccs
Köszönöm a segítséget :-d
[align=right][snapback]145049[/snapback][/align]Semmi baj… 🙂
elõször rövid tisztázás: az ati telepítõt nem tudod beforgatni a kernelbe. Viszont az õ feladata, hogy a neked megfelelõ kernel modult létrehozza, és berakja a helyére. Amit meg is tesz.
az fglrxconfig pedig téged kérdez arról, hogy mégis hogy állítsa be a monitort, stb. imho nem azzal van a baj, legfeljebb a SUSE automatikájával. (ha belenézel a konfig fájlba láts benne arra utaló nyomot, hogy automatikusan generálta a SUSE?)
ha igen, akármikor csinálhatsz új konfigot: add ki az fglrxconfig parancsot.( vagy a xorgconf parancsot, csak ott kevesebb opciót tudsz állítani, ami mondjuk nem feltétlen baj. )
Ugyan azt a hibát írja… Azt írja még hogy szerkesszem az etc/gdm/gdm.conf filet…
[align=right][snapback]145048[/snapback][/align]1. akkor nézz bele abba a fájlba.
2. nézd meg a /etc/group fájlt, és a useredet vedd fel a gdm mellé
(így: gdm:x:103:bbt persze bbt helyett a saját useredet.)
ez nem biztos megoldás, de lehet…
3. a root login grafikus felületre alapértelmezettben nem engedik biztonsági okokból. Nem tudom UHUéknál hogy van.4. konzolon kiadtad a parancsot amit Gábor adott?
Egybe be se fértek?
[align=right][snapback]145012[/snapback][/align]hm.
ha már íjász, akkor lehet mellette a Patkó Bandi… bár egyik sem a szívem csücske… -
SzerzőBejegyzés