Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 911-920 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Milyen file rendszert használsz? #2025993
    Bbt
    Felhasználó

      Használtam ext3-t, egyszer összeomlott a gyökér partícióm (egyesek biztosan emlékeznek még rá :)).
      [align=right][snapback]145181[/snapback][/align]

      Ez akkor volt, amikor hangosan kerregett? csak mert ha jól emlékszem azt a hibát nem kéne szegény ext3-ra lõcsölni… 🙂

      (ha rosszul emlékszem, bocsi…)

      Hozzászólás: letörölt fájlok visszahozása #1954485
      Bbt
      Felhasználó

        Mondok egy elméletet, ami nem tom mûködik-e, de ha valaki végsõ elkeseredésben van, ki lehet próbálni.

        az ext2 és az ext3 partíciók gyakorlatilag nem különböznek egymástól. szerkezetileg, felépítésben egyáltalán nem. (a nekünk kellõ részekben nem.) Az egyedüli „lényegi” különbség a naplózás.

        Nos, ext2-re van undelete. Eszerint a logika szerint annak meg kéne birkóznia az ext3-al is. (legfeljebb ha a napló körül akartok visszaállítani, az lenne zaccos.)

        Ha sikerült a visszaállítás, akkor viszont konzisztencia hiba lép fel a napló és az anyag közt. Ez persze nem meglepõ, hisz ezt akartuk elérni… Persze még egy e2fsck segítségével meg kell gyõznünk, hogy nem a napló a helyes, hanem amit a vinyón lát.

        még egyszer: ha bajba lennék ezt próbálnám meg. mondjuk elõtte byte-ra pontosan ki dd-zném a cuccot, hogy alkalmasint ne vesszen el.

        Hozzászólás: letörölt fájlok visszahozása #1954484
        Bbt
        Felhasználó

          nekem ez furcsa mert úgy vettem észre, hogy az uhu nem osztja ki 1-4 ig a számokat…
          nekem van  1(elsõdleges), 5 6, 7,  az egyik vinyón
          a másikon pedig egybõl 5el kezdi… (a maradék logikai)
          nem lehet ez esetleg probléma?
          [align=right][snapback]68238[/snapback][/align]

          hm.
          válaszoltál is magadnak.
          ha két elsõdleges lenne, akkor lenne hdx1 és hdx2 is.
          a logikaik kezdõdnek 5tõl.
          (vajh hány elsõdleges partíció lehet? 🙂 )

          Hozzászólás: Hiba apt-get update-nél #2026107
          Bbt
          Felhasználó

            hát…
            kezdjük:
            netezni tudsz? net felállt? milyen net?
            resolv.conf helyesen van kitöltve?

            http://ubuntuguide.org/#extrarepositories

            Hozzászólás: Szerver OP #2025960
            Bbt
            Felhasználó

              Azért a fizetõs rendszerek sokszor tartalmaznak olyan szoftvereket is, amiket a szabad társaik nem…
              (mondjuk akkor is Debian….)

              Minek Tomcat, vagy JBoss? mûveletlen vagyok…

              Hozzászólás: Ati kártya telepítés #2022840
              Bbt
              Felhasználó

                Ha hüleséget irogatok akkor boccs
                Köszönöm a segítséget :-d
                [align=right][snapback]145049[/snapback][/align]

                Semmi baj… 🙂

                elõször rövid tisztázás: az ati telepítõt nem tudod beforgatni a kernelbe. Viszont az õ feladata, hogy a neked megfelelõ kernel modult létrehozza, és berakja a helyére. Amit meg is tesz.

                az fglrxconfig pedig téged kérdez arról, hogy mégis hogy állítsa be a monitort, stb. imho nem azzal van a baj, legfeljebb a SUSE automatikájával. (ha belenézel a konfig fájlba láts benne arra utaló nyomot, hogy automatikusan generálta a SUSE?)

                ha igen, akármikor csinálhatsz új konfigot: add ki az fglrxconfig parancsot.( vagy a xorgconf parancsot, csak ott kevesebb opciót tudsz állítani, ami mondjuk nem feltétlen baj. )

                Hozzászólás: „Nincs gdm felhasználó” #2026010
                Bbt
                Felhasználó

                  Ugyan azt a hibát írja… Azt írja még hogy szerkesszem az etc/gdm/gdm.conf filet…
                  [align=right][snapback]145048[/snapback][/align]

                  1. akkor nézz bele abba a fájlba.
                  2. nézd meg a /etc/group fájlt, és a useredet vedd fel a gdm mellé
                  (így: gdm:x:103:bbt persze bbt helyett a saját useredet.)
                  ez nem biztos megoldás, de lehet…
                  3. a root login grafikus felületre alapértelmezettben nem engedik biztonsági okokból. Nem tudom UHUéknál hogy van.

                  4. konzolon kiadtad a parancsot amit Gábor adott?

                  Hozzászólás: UHU 1.2 #2014977
                  Bbt
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: 3. linuxfórum sörözés #2025279
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Egybe be se fértek?
                      [align=right][snapback]145012[/snapback][/align]

                      Hozzászólás: 3. linuxfórum sörözés #2025275
                      Bbt
                      Felhasználó

                        hm.
                        ha már íjász, akkor lehet mellette a Patkó Bandi… bár egyik sem a szívem csücske…

                      10 bejegyzés megtekintése - 911-920 / 4,322