Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 921-930 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Milyen file rendszert használsz? #2025965
    Bbt
    Felhasználó

      én meg átraktam a vegyesbe.

      Hozzászólás: Remote File használata #2024288
      Bbt
      Felhasználó

        magyarán át akarod irányítani a domain nevet egy másikra?

        Hozzászólás: Skype Gyülekezõhely #2025833
        Bbt
        Felhasználó

          bbtbalazs

          szerk.: mindenkitõl elnézést, de nem fogok engedélyezni túl sok embert.

          Hozzászólás: Ubuntu Kalauz #2025444
          Bbt
          Felhasználó

            NEKEM NEM KELL A SUDO! Nincs rá szükségem.
            [align=right][snapback]144428[/snapback][/align]

            Hm.
            Kicsit had kötözködjek.
            Ez egyí egyszerû szemléletbeli kérdés, amit Ubuntuék véleményem szerint rettentõ jól oldottak meg.
            Miszerint a birka akkor is root felhasználóként használja a gépet, amikor hót felesleges. Viszont az is tény, hogy otthoni gépeken a root és a user a legtöbbször ugyanaz. Akkor minek kell két login?
            A sudo lényege, hogy rendszergazdai jogot adjon usereknek. Egy idegennek (aki nem te vagy) szerinted nem teljesen mindegy, hogy a root jelszavát kell megszereznie, vagy a tiedet? Emiatt nem nagy gáz, ha a te jelszavad kéri.

            Alapértelmezettben egyébként azért találták ki, hogy rendszergazdai jogokkal futó cuccokat indíthasson user is. (pl. legyen joga mountolni) de ehhez ne kelljen a rendszergazda, pláne ne kelljen kiadni a jelszavát idegennek.
            Ráadásul kisebb a sec hole, hisz így véletlen sem hagysz bent root konzol õrizetlenül. (egyébként negyed óráig nem sudozol, akkor kéri újra a jelszót.)

            A sudo a legtökéletesebb dolog arra, hogy
            1. ne rootként használd minden vacaksághoz a géped
            2. a gép felett korlátlan jogod legyen, hiszen a root is te vagy.

            Nem kell?
            Nem is tudom a root jelszavam a saját gépemhez. Ez igazából megszokás kérdése…

            Hozzászólás: 3. linuxfórum sörözés #2025263
            Bbt
            Felhasználó

              Attól még melózhatsz este, legfeljebb hangulatosabban fog menni a munka… 😀  😀  😀
              [align=right][snapback]144764[/snapback][/align]

              hát… ittasan nem dolgozom…

              Hozzászólás: 3. linuxfórum sörözés #2025261
              Bbt
              Felhasználó

                melózom este aznap, ha kerítek helyetteset, akkor jövök. (80%)

                Hozzászólás: Teljesen kezdõ szavai #2022539
                Bbt
                Felhasználó

                  Sziasztok!

                  Szintén teljesen kezdõ vagyok, és lenne néhány dolog, amivel nem jutok dülõre, és lesz még néhány ezután is biztos.

                  1. Letöltöttem a Firefoxhoz a Flash Playert, kitömörítettem, de nem tudom telepíteni, hiába próbálom az installert.

                  2. A Kopete nem jelentkezik be a Messenger azonosítómmal, mindig viszzadobja rossz jelszóval.

                  3. A következõ apróság, de engem zavar: az asztalon a parancsikonok (Firefox, Thunderbird) nem a színes ikonnal jelennek meg, hanem sima mezei ikon.

                  Köszi a segítséget, elõre is.
                  [align=right][snapback]144614[/snapback][/align]

                  1. mit ír ki?
                  2. próbáld ki a gaimet, esetleg áruld el ez melyik változata a kopetének.
                  3. cseréld le. (talán jobb egérgomb, tulajdonságok?)

                  Hozzászólás: gentoo telepítés #2017813
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Ilyeneket itt hiába kérdezel,ez a fórum csak a nagyoknak van.
                    Elsõre erölködj vagy fél évet az elsõ telepítéssel.Addig használj
                    Windows-t.Csak akkor léphetsz be ide ha már nagytudású vagy és
                    befogadnak.Addig is gazdagítsad a Bill Gates-t.Köszönheti a linuxosok
                    nagy összetartásának.
                    [align=right][snapback]143849[/snapback][/align]

                    Látom te is tudod mirõl beszélsz.
                    Nem gondolod, hogy így elsõre kicsit vissza kéne venni?

                    Hozzászólás: gentoo telepítés #2017811
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Hello! Nemtudom telepíteni a gentoo linuxot mert amikor elindul a telepítõ akkor kiírja hogy root stb. és oda irni kell valamit de nemtom mit!
                      [align=right][snapback]135724[/snapback][/align]

                      😀 😀 😀 😀
                      sorry.
                      próbáld meg azt a Geentot telepíteni, aminek UHU vagy SUSE vagy Mandriva a neve…

                      Hozzászólás: „Trial” boot #2025001
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Nem értem, miért nem megy.    :icon_question:

                      10 bejegyzés megtekintése - 921-930 / 4,322