Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
én meg átraktam a vegyesbe.
magyarán át akarod irányítani a domain nevet egy másikra?
bbtbalazs
szerk.: mindenkitõl elnézést, de nem fogok engedélyezni túl sok embert.
NEKEM NEM KELL A SUDO! Nincs rá szükségem.
[align=right][snapback]144428[/snapback][/align]Hm.
Kicsit had kötözködjek.
Ez egyí egyszerû szemléletbeli kérdés, amit Ubuntuék véleményem szerint rettentõ jól oldottak meg.
Miszerint a birka akkor is root felhasználóként használja a gépet, amikor hót felesleges. Viszont az is tény, hogy otthoni gépeken a root és a user a legtöbbször ugyanaz. Akkor minek kell két login?
A sudo lényege, hogy rendszergazdai jogot adjon usereknek. Egy idegennek (aki nem te vagy) szerinted nem teljesen mindegy, hogy a root jelszavát kell megszereznie, vagy a tiedet? Emiatt nem nagy gáz, ha a te jelszavad kéri.Alapértelmezettben egyébként azért találták ki, hogy rendszergazdai jogokkal futó cuccokat indíthasson user is. (pl. legyen joga mountolni) de ehhez ne kelljen a rendszergazda, pláne ne kelljen kiadni a jelszavát idegennek.
Ráadásul kisebb a sec hole, hisz így véletlen sem hagysz bent root konzol õrizetlenül. (egyébként negyed óráig nem sudozol, akkor kéri újra a jelszót.)A sudo a legtökéletesebb dolog arra, hogy
1. ne rootként használd minden vacaksághoz a géped
2. a gép felett korlátlan jogod legyen, hiszen a root is te vagy.Nem kell?
Nem is tudom a root jelszavam a saját gépemhez. Ez igazából megszokás kérdése…Attól még melózhatsz este, legfeljebb hangulatosabban fog menni a munka… 😀 😀 😀
[align=right][snapback]144764[/snapback][/align]hát… ittasan nem dolgozom…
melózom este aznap, ha kerítek helyetteset, akkor jövök. (80%)
Sziasztok!
Szintén teljesen kezdõ vagyok, és lenne néhány dolog, amivel nem jutok dülõre, és lesz még néhány ezután is biztos.
1. Letöltöttem a Firefoxhoz a Flash Playert, kitömörítettem, de nem tudom telepíteni, hiába próbálom az installert.
2. A Kopete nem jelentkezik be a Messenger azonosítómmal, mindig viszzadobja rossz jelszóval.
3. A következõ apróság, de engem zavar: az asztalon a parancsikonok (Firefox, Thunderbird) nem a színes ikonnal jelennek meg, hanem sima mezei ikon.
Köszi a segítséget, elõre is.
[align=right][snapback]144614[/snapback][/align]1. mit ír ki?
2. próbáld ki a gaimet, esetleg áruld el ez melyik változata a kopetének.
3. cseréld le. (talán jobb egérgomb, tulajdonságok?)Ilyeneket itt hiába kérdezel,ez a fórum csak a nagyoknak van.
Elsõre erölködj vagy fél évet az elsõ telepítéssel.Addig használj
Windows-t.Csak akkor léphetsz be ide ha már nagytudású vagy és
befogadnak.Addig is gazdagítsad a Bill Gates-t.Köszönheti a linuxosok
nagy összetartásának.
[align=right][snapback]143849[/snapback][/align]Látom te is tudod mirõl beszélsz.
Nem gondolod, hogy így elsõre kicsit vissza kéne venni?Hello! Nemtudom telepíteni a gentoo linuxot mert amikor elindul a telepítõ akkor kiírja hogy root stb. és oda irni kell valamit de nemtom mit!
[align=right][snapback]135724[/snapback][/align]😀 😀 😀 😀
sorry.
próbáld meg azt a Geentot telepíteni, aminek UHU vagy SUSE vagy Mandriva a neve…Nem értem, miért nem megy. :icon_question:
-
SzerzőBejegyzés