Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 931-940 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: logon home win9x #2024958
    Bbt
    Felhasználó

      hogy néz ki a teljes smb.conf?

      Hozzászólás: ext3 írás usereknek #2024689
      Bbt
      Felhasználó

        Remélem érthetõ, és bízom benne hogy megvalósítható.
        [align=right][snapback]143564[/snapback][/align]

        megvalósítható.
        a kulcsszó a maszkolás. (umask?)

        Hozzászólás: Javaslatok #1967663
        Bbt
        Felhasználó

          hatmondjuk 300postos adminsagommal enis hasonlokat mondanek 🙂
          deugye nemmondok.
          [align=right][snapback]143529[/snapback][/align]

          Profil megtekintése: csaba
          csaba
          Oszlopos tag

          Felhasználói csoport: Admin

          Aktuális statisztikák

          Hozzászólás: vicc #1922791
          Bbt
          Felhasználó

            „Szerintem az én 16,6 %-om elfelejtheted…”
            Ahogy te is Jenny 25%-át is 🙂

            Hozzászólás: Hálózat nem mûkszik #2024322
            Bbt
            Felhasználó

              Hardveres megoldás nem jó mert szabad térbe nem tudok rakni switch-et, koax meg nincs.
              [align=right][snapback]143243[/snapback][/align]

              Lehet szoftveresen is.
              Talán valaki a SUSE vagy Mandrake topikok környékén szenvedett vele anno. (fél éve talán?)

              De fogalmam sincs hogyan lehet…

              Hozzászólás: Javaslatok #1967652
              Bbt
              Felhasználó

                Senki ismétlem senki nem itélheti meg egy kezdõ magatartásából, hogy érdemes-e a segítségre vagy sem. Illetve lehet véleményed, de egy nyilvános fórumon nem ragaszthatsz rá bélyeget.
                Egy ilyen helyzetben egyszerû józan észre van szükség: mindenki eldönti, hogy szeretne-e segíteni neki vagy sem.

                Másrészt meg: Ha fent van a fõoldalon az ATI topik, belenézek.
                Ha nem veszem észre nem. Hacsak épp nincs olyan hangulatom, hogy végignyálazzam az egész fórumot.

                Hozzászólás: halt,reboot usereknek is #2020921
                Bbt
                Felhasználó

                  Sziasztok!

                  Hasonló kérdésem lenne, de egy kicsit más:
                  Mitõl függ az, hogy a halt parancs után a gép áramtalanítja magát, vagy sem, mert nekem sehogy sem akarja áramtalanítani magát!  :angry:

                  Ezután ha lenyomom a Ctrl-Alt-Del-t akkor leáll a masina, és a végén kiirja, hogy Power down.

                  Miért nem áramtalanít? Vagy ehhez valamilyen csomag kell???
                  Debian GNU/Linux 3.1 (sarge)
                  [align=right][snapback]143055[/snapback][/align]

                  hm.
                  ACPI problémának tûnik.
                  Milyen gép, milyen kernel, milyen modulok, stb. (lspci, lsmod, uname -r)

                  Lehet nem úszod meg kernel forgatás nélkül.

                  (Ugye ATX-es a ház meg a táp? )

                  Hozzászólás: Javaslatok #1967650
                  Bbt
                  Felhasználó

                    A Mentor rápillant az elsõ postra amit a szerencsétlen beírt és egybõl tudja, hogy érdemes-e vele foglakozni.
                    [align=right][snapback]143139[/snapback][/align]

                    Ha mutatsz ez alapján a kritérium alapján EGYETLEN embert, aki alkalmas a feladtra, akkor gratulálok.
                    Egyesek szerint a 0.0.0.0 IP cím Istent takarja, de errõl az IP-rõl még nem láttam hozzászólást…

                    A mentorkodás egyébként a szabad világ értelmét veszi el. Több szem többet lát, és hiába vagy egy témának tudora, egy rosszul feltett kérdés elég, hogy elvigyen a málnásba. Valaki más meg azonnal észreveszi mi is a gond, mert ugyan életében egyszer foglalkozott a kérdéssel, de akkor pont ebbe a hibába futott bele.

                    Ki dönti el, hogy ki mihez ért? Vegyük az én példám:
                    Nekem egy darab ATI kártyám nincs. nVIDIát használok mióta világ a világ. Megírtam az ATI telepítését, meg itt a fórumon végigszenvedtem egy pár arcot. Akkor most én értek hozzá? Szerintem nem.

                    Ha probléma-specializálódásban gondolkozol, akkor a Wiki erre egy sokkal jobb forma lehetne.

                    Ha már Buddhizmus:
                    Ne a tanító-tanítvány viszonyban keresd a megoldást. A tanítvány magát fejleszti, legfeljebb ösvényt mutatnak neki…

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1948843
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Azért ne feledjük, hogy az OLED/PLED technológia még gyerekcipõben jár, leginkább az élettartamával van még baj.

                      10 ezer óra napi 8 órával durván 3 és fél év. Bár a mobilt is kidobjuk ennyi idõ után…
                      [align=right][snapback]143168[/snapback][/align]

                      Ebben igazad van, de egy „igényesebb” (é.: drágább) klavi sem bírt még ki nálam három és fél évet.
                      Nagyjából napi nyolc órával számolva, olyan 2 és fél év a rekord…)

                      Hozzászólás: vicc #1922789
                      Bbt
                      Felhasználó

                        „te magad csak 25% mínuszban.”
                        Az elõzõ logika szerint a +, mert õ vagy igen vagy nem :)))
                        Vagyis: 33,3 + 33,3 = 66,6 mert ketten vannak.

                      10 bejegyzés megtekintése - 931-940 / 4,322