Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Kéne, de a mellékelt táblázatszerint nem vanik.
[align=right][snapback]143211[/snapback][/align]Lévén az vagyon fent, ezt tudtam.
Sõt volt egy olyan hír is, hogy tervezik az átállást. Ezért lepõdtem meg, hogy itt a nyakamon mindjárt.Egyébként most csorgott le a gcc4.0 is…
Ez itten egy log szeretne lenni, szóval nem szétoffolni! Azt a kávézóban kell. Még a moderátoroknak is!
Ennek folyamányaként elrejtettem pár postot (Bár nem tudom minek, mert én így is látom)
[align=right][snapback]143143[/snapback][/align]Akkor razolival kezdjük. Ellenvetés? :icon_twisted: :icon_twisted:
tölts le egy testinget, és upgrade-eld SID-re.
csak úgy kiváncsiságból: mit ír ki a „dpkg -l | fgrep kernel” parancs?
[align=right][snapback]142845[/snapback][/align]mobal@ubuntu:~$ cvscedega 3DMark2001SE.exe
err:font:WineEngInit FreeType support is not compiled in to wine, some font functionality will be disabled.
wine: Unhandled exception, starting debugger…
err:win:GetDesktopWindow Wine init error: either you’re trying to use an invalid native USER.EXE config, or some graphics/GUI libraries or DLLs didn’t initialize properly. Aborting.
fixme:xrender:X11DRV_XRender_Finalize Free cached glyphsetsebbe segítsetek léci!
[align=right][snapback]142836[/snapback][/align]Az ez elõtti postodban elszzállt hibával a fordítás. Azt megoldottad? Mert ha nem, akkor ez valószínüleg annak az egyenesági következménye…
De persze akkor sem értelmetlen, mert hol van az elõírva, hogy egy pc-hez állandóan emberi beavatkozás kell… ráadásul arra még ott van a hálózat is.
Szóval szerintem nem olyan értelmetlen, ahogy te elsõ ránézésre gondoltad… persze fogalmunk nincs, hogy mit akar… lehet, hogy nem is kell tudnunk, mert a kérdés meg magáért beszélt, és egyértelmû volt.
[align=right][snapback]142411[/snapback][/align]Nem hiszem, hogy olyan célgépeknél, ahol nincs input eszköz egyáltalán értelme van az X-nek.
Mielõtt ellenpédát hozol. oké, mondjuk lehet monitorozni, és az milyen szép, ha király grafikus izé állítja, de még ahhoz sem kell feltétlen… (csak egy példa) azonban aki ilyen célgépet tervez/rak össze nem hiszem, hogy a linuxforumon kér segítséget a mûködéséhez.egyébként hogy szép, élõ példát is mondjak: olyan zenedobozok, amik a kocsmákban vannak, és nem szeretem õket, de Linux van rajtuk. Gondolom ott is van sokféle megoldás, de én konkrétan framebuffereset láttam, X nélkül. (persze beviteli eszköz itt is volt….)
Mindenesetre most már roppantul érdekel konkrétan mire is vonatkozott a kérdés…
fellow:
Xorg van a SID-ben? Wow! mik nem vannak… Tisztára lemaradtam, mióta Etch van a gépemen… 🙂A putty-t nem tom most kiprobálni mivel ö most nincs gépközelben és csak neki van win-e.Ftp-én a 21 portot kell használni?hol lehet suse allat megnézni az ip-met pontosan?mivel router mögött vagyok csak a router ip-jét tudom.
A Guarddog meg ezt:
„Guarddog was unable to find a Guarddog firewall at /etc/rc.firewall.
This is probably ok, it just means that this is the first time Guarddog has been run on this system.
But please be aware that the firewall settings shown may not represent the system’s current firewalling configuration.
Your Guarddog firewall will take effect once you use the ‘Apply’ button or exit Guarddog using ‘Ok’.”De itt megjelenik valami beállítópanel. Mit kellene tennem?
[align=right][snapback]142838[/snapback][/align]„A Guarddög nem találja a (Guarddög) tûzfal beállítófájt a /etc/rc.firewall-t.
Ez lehet teljesen természetes, amennyiben elsõ alkalommal indítod a Guarddogot ezen a rendszeren.
De kérlek vedd tudomásul, hogy a tûzfalad így nem megy, mivel nincs beállítva.
Ez a progi olyan nagyon zseni, hogy beállítja neked, ha megnyomod az „apply” gombot, vagy a kilépéshez nyomd meg az OK-t, akkor meg nem fogja, mert nem király.
(szabadvers.)megmondod honnan a log szívesen! 🙂
[align=right][snapback]142843[/snapback][/align]júj.
/var/log alatt nézz körül.
csak úgy kiváncsiságból: mit ír ki a „dpkg -l | fgrep kernel” parancs? -
SzerzőBejegyzés