Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 971-980 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: exim4 mindig visszatelepszik a gépemre #2023382
    Bbt
    Felhasználó

      hm.
      a „szemét” többek közt azért marad utána, hogy ha valami okból eltávolítod, (ne adj’ isten véletlenül) attól még a konfig fájl -ami nem feltétlen a csomag része, hisz akár kézzel is jól átállíthattad- ne tûnjön el.

      értelek is, meg nem is: miért zavar az a szegény exim? a base-confignak egyébként alapból része. A base jelen esetben nem azt jelenti, hogy minimális…

      szerintem hagyd fent nyugodtan…

      Hozzászólás: apache+php+mysql #2018858
      Bbt
      Felhasználó

        szerintem a sorrend lényegtelen.
        (esetleg a kernelt elõre venném)

        Ha ezek a programok függnek egymástól, akkor valószínüleg bele vannak varrva egymás függõségi listáiba.

        Hozzászólás: Debian letöltés #2023151
        Bbt
        Felhasználó
          Hozzászólás: Ubuntu 5.04 halott pendrive #2022295
          Bbt
          Felhasználó

            Kösz a gyors választ!
            Az a nagy gondom, hogy szerintem magát az USB-t nem látja a nyomorult, ugyanis nem jelenik meg a /dev-ben semmilyen sda! Csak hda és hda1,2,3 a három merevlemez partíció. A fura az volt, hogy néha néha felvillant az sda, sõt néha-néha még a led is bevillant a pendrive-on, máskor meg nem.
            [align=right][snapback]140833[/snapback][/align]

            lsusb paranccal látod? (akkor nem halott valószínüleg)
            nálam a /dev alatt akkor is vannak eszközök, ha nincs bedugva semmi…

            a moduloknál meg a scsi-disc modulnak kell betöltve lennie. (nem ez a neve azt hiszem…)

            Hozzászólás: gaim fordítás tesztelése #2022408
            Bbt
            Felhasználó

              szia!
              igéretemhez híven:
              (mondok szubjektív dolgokat is, ezt döntsd el te.)
              1. szerintem egy ilyen programnál nyugodtan lehet tegezõdni, fõleg hogy a nyelvezet, meg a megfogalmazás sokszor olyan érzetet kelt még akkor is, ha nem eldönthetõ nyelvtanilag.
              2. az állapotnál van egy „Has you” helyett olyan, hogy „ön rajta van-e a listáján” ehelyett lehetne valami szebbet, illetve ott az összes végére kéne kettõspont (ez az az ablak, ami messengernél felugrik, ha az egérrel a listán lévõ user fölé mész.
              3. csatlakozáskor a sütit jobb lenne többesszámba tenni (hm. nem három sütit szed le? 🙂 )
              4. az állapotoknál van egy olya, hogy „el vagyok foglalva” ehelyet szerencsésebb lenne az „elfoglalt vagyok” (szenvedõ szerk. rulez… 🙂 )
              5. az „új azonnali üzenet” eredetileg azt hiszem instant message volt, ehelyett mondjuk lehetne személyes üzenet, vagy valami hasonló. végül isnem az azonnaliságon van a hangsúly, hanem a chaten.
              6. kéretik beleírni magad a magyarítókba! bár ez nem a magyar szöveg része… 🙂 (és elküldeni debianéknak, ha lehet… 🙂
              7. a magánszféra az híváskorlátozás szokott lenni, bár ilyen programnál még nem láttam.

              Ezek mind igen kis apróságok, szóval ha így marad, akkor is tökéletes a cucc, nagyon szépen köszönjük!
              :oha: :oha: :oha:

              Hozzászólás: Ati driver #2022416
              Bbt
              Felhasználó

                rakj fel valahova egy logot. olyat amiben van fagyás is.
                illetve valószínüleg fagyás nem lesz, ha kernel pánik, de lesz elõtte nyoma -remélem-.

                Hozzászólás: Dvd írás parancssorból #2022511
                Bbt
                Felhasználó

                  több DVD olvasó van a gépben?

                  Hozzászólás: elveszett a root jelszó #2022384
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Ja!
                    ismertem, csak nem esett le… 🙂

                    Bbt
                    Felhasználó

                      na.
                      a megoldás kulcsa ott volt a kezembe, tényleg a problémát az a sor jelentette.
                      ugyanis az XF86Config-4 fájlban a DefaultDepth érték 24 volt, amit 1024×768-ban nem tud megvalósítani. a 24-et átírva 16-ra megy tökéletesen.

                      Mindenkinek köszönöm a segítséget!

                      Bbt
                      Felhasználó

                        Na.
                        érdekesség.
                        megpróbáltam trident és vesa meghajtókkal egyaránt. a végeredmény ugyanaz, DE találtam érdekeset a logban.

                        a teljes log csatolva, a nekem érdekes rész:

                        Code:
                        (II) VESA(0): Total Memory: 40 64KB banks (2560kB)
                        (II) VESA(0): Generic Monitor: Using hsync range of 28.00-50.00 kHz
                        (II) VESA(0): Generic Monitor: Using vrefresh range of 43.00-70.00 Hz
                        (II) VESA(0): Not using mode „1024×768” (no mode of this name)
                        (–) VESA(0): Virtual size is 800×600 (pitch 800)
                        (**) VESA(0): *Built-in mode „800×600”
                        (**) VESA(0):  Built-in mode „640×480”
                        (–) VESA(0): Display dimensions: (240, 180) mm

                        ebbõl a negyedik sor.
                        a monitor tudja az 1024×768-at, az biztos.

                      10 bejegyzés megtekintése - 971-980 / 4,322