Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
hm.
a „szemét” többek közt azért marad utána, hogy ha valami okból eltávolítod, (ne adj’ isten véletlenül) attól még a konfig fájl -ami nem feltétlen a csomag része, hisz akár kézzel is jól átállíthattad- ne tûnjön el.értelek is, meg nem is: miért zavar az a szegény exim? a base-confignak egyébként alapból része. A base jelen esetben nem azt jelenti, hogy minimális…
szerintem hagyd fent nyugodtan…
szerintem a sorrend lényegtelen.
(esetleg a kernelt elõre venném)Ha ezek a programok függnek egymástól, akkor valószínüleg bele vannak varrva egymás függõségi listáiba.
Kösz a gyors választ!
Az a nagy gondom, hogy szerintem magát az USB-t nem látja a nyomorult, ugyanis nem jelenik meg a /dev-ben semmilyen sda! Csak hda és hda1,2,3 a három merevlemez partíció. A fura az volt, hogy néha néha felvillant az sda, sõt néha-néha még a led is bevillant a pendrive-on, máskor meg nem.
[align=right][snapback]140833[/snapback][/align]lsusb paranccal látod? (akkor nem halott valószínüleg)
nálam a /dev alatt akkor is vannak eszközök, ha nincs bedugva semmi…a moduloknál meg a scsi-disc modulnak kell betöltve lennie. (nem ez a neve azt hiszem…)
szia!
igéretemhez híven:
(mondok szubjektív dolgokat is, ezt döntsd el te.)
1. szerintem egy ilyen programnál nyugodtan lehet tegezõdni, fõleg hogy a nyelvezet, meg a megfogalmazás sokszor olyan érzetet kelt még akkor is, ha nem eldönthetõ nyelvtanilag.
2. az állapotnál van egy „Has you” helyett olyan, hogy „ön rajta van-e a listáján” ehelyett lehetne valami szebbet, illetve ott az összes végére kéne kettõspont (ez az az ablak, ami messengernél felugrik, ha az egérrel a listán lévõ user fölé mész.
3. csatlakozáskor a sütit jobb lenne többesszámba tenni (hm. nem három sütit szed le? 🙂 )
4. az állapotoknál van egy olya, hogy „el vagyok foglalva” ehelyet szerencsésebb lenne az „elfoglalt vagyok” (szenvedõ szerk. rulez… 🙂 )
5. az „új azonnali üzenet” eredetileg azt hiszem instant message volt, ehelyett mondjuk lehetne személyes üzenet, vagy valami hasonló. végül isnem az azonnaliságon van a hangsúly, hanem a chaten.
6. kéretik beleírni magad a magyarítókba! bár ez nem a magyar szöveg része… 🙂 (és elküldeni debianéknak, ha lehet… 🙂
7. a magánszféra az híváskorlátozás szokott lenni, bár ilyen programnál még nem láttam.Ezek mind igen kis apróságok, szóval ha így marad, akkor is tökéletes a cucc, nagyon szépen köszönjük!
:oha: :oha: :oha:rakj fel valahova egy logot. olyat amiben van fagyás is.
illetve valószínüleg fagyás nem lesz, ha kernel pánik, de lesz elõtte nyoma -remélem-.több DVD olvasó van a gépben?
Ja!
ismertem, csak nem esett le… 🙂na.
a megoldás kulcsa ott volt a kezembe, tényleg a problémát az a sor jelentette.
ugyanis az XF86Config-4 fájlban a DefaultDepth érték 24 volt, amit 1024×768-ban nem tud megvalósítani. a 24-et átírva 16-ra megy tökéletesen.Mindenkinek köszönöm a segítséget!
Na.
érdekesség.
megpróbáltam trident és vesa meghajtókkal egyaránt. a végeredmény ugyanaz, DE találtam érdekeset a logban.a teljes log csatolva, a nekem érdekes rész:
Code:(II) VESA(0): Total Memory: 40 64KB banks (2560kB)
(II) VESA(0): Generic Monitor: Using hsync range of 28.00-50.00 kHz
(II) VESA(0): Generic Monitor: Using vrefresh range of 43.00-70.00 Hz
(II) VESA(0): Not using mode „1024×768” (no mode of this name)
(–) VESA(0): Virtual size is 800×600 (pitch 800)
(**) VESA(0): *Built-in mode „800×600”
(**) VESA(0): Built-in mode „640×480”
(–) VESA(0): Display dimensions: (240, 180) mmebbõl a negyedik sor.
a monitor tudja az 1024×768-at, az biztos. -
SzerzőBejegyzés