bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,101-1,110 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: AMD Turion 64 ML-32 #2089426
    bepe79
    Felhasználó

      Nekem AMD Turion MK36 van (64 bit), es nalam is lehet win alatt allitani, hogy hogyan hajtsa. Powersave modban nalam is 800-900-ra veszi vissza, ha pedig felporog, akkor 2000 MHz-en ketyeg. En mondjuk maximum performance modban hasznalom, folyamatosan 2GHz-en hajtom. Mepis alatt meg nem neztem, de megkukkantom majd.

      Hozzászólás: SuSE 10.1 és WLan #2061481
      bepe79
      Felhasználó
        Garik wrote:
        Nos igen… csak nem akartam mégtöbb topicot.. és háát azt hittem hamarabb megoldódik… 🙁

        Nos viszont megnéztem a leírást és meg is csináltam a win driverrel, továbbá találtam pontos leírást a saját laptopmhoz csak gentoo alatt. Nos az az által javasolt win driverrel is megcsináltam, de hiába állítottam be a Yast ban wireles eszközt a ndiswrapper modul névvel, semmi.
        Mivel Yast ban 2 ethernet van és tudom, hogy az elsőt használja a sima kábeleshez, így kitöröltem a másodikat. Ezután megcsináltam a saját ndiswrapper modulneves vezetéknélküli hálózati eszközt…
        Nos ezt nem volt hajlandó a NetworkManager felismerni, és semmilyen vezetéknélküli beállítási lehetőség sem volt.
        Miután újraindítottam, a Networkmanager-ben újra volt az a bizonyos wlan eszköz amit töröltem.
        És a Yast-ban is újra ott volt.

        Valószinűnek tartom, hogy ezek után hogy ennyi drivert beraktam ndiswrapper-be és köztük volt az a driver is amit egy olyan leírásban találtam ami direktben az én laptopomhoz volt, csak arra tudok gondólni hogy vagy én vagyok NAGYON h***e, vagy a wlan kártya nem aktiválódik míg nem teszem életképessé a wlan gombot a laptopon. (win alatt amint benyomom ezt a gombot felvillan egy led, és aktiválja a kártyát… amíg nincs benyomva addíg még feltelepítettlen hardware ként sem keresi friss op esetén.)Most akármit csinálok a led még meg sem villan, és nem is megy…

        Akkor szerintetek ezt a gombot hogyan lehetne aktiválni? Mert ha nyomom semmi.. ha külömböző laptop billentyűket állítok be Yast-ba és utánna nyomogatom sem történik semmi…
        Akkor hogyan lehetne feltámasztani????
        Szerintem már csak ez lehet.. mert olyat is olvastam, hogy ubuntu alatt valakinek csak úgy ismerte fel, ha előbb bootolt egy XP-t utánna benyomja a gombot, és utánna úgy lép ki hogy bekapcsolva hadja.
        Nos ezen is túl vagyok… és semmi változás…

        HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :confised:

        Haveromnak HP notebookja / laptopja van; annal talalkoztam ilyennel, hogy barmit aktivalgattam winxpsp2-ben az eszkozkezeloben, power management-ben, wlan cuccoknal, semmi… ott is csak az a wireless gomb megnyomasa segitett. Hat innentol en passzolom, hatha jonnek okosabbak.

        Hozzászólás: SuSE 10.1 és WLan #2061478
        bepe79
        Felhasználó
          Macskajancsi wrote:
          bepe79 wrote:
          win-es verziojat az ndiswrapperrel.

          Én nem ezt mondtam?

          Hozzászólás: SuSE 10.1 és WLan #2061476
          bepe79
          Felhasználó
            Garik wrote:
            Nos megcsináltam a Suse-s how-to alapján a dolgokat de nem megy 🙁
            Minden parancs megvan, lefut, az eredmények is jónak tűnnek, és mégsem megy…

            Honnan gondólod, hogy ez az rt2500 tudja az én kártyám?

            🙁 Kezd nagyon idegesítő lenni… 🙁 🙁
            (mondjuk az tény, hogy valszeg az én szakértelem hiányom teszi..)

            Elnyelte a forummotor a postom, ugyhogy ujrairom: az lspci-d alapjan ugy latom, hogy Acer Aspire, vagy valami nagyon hasonlo laptopod van, Broadcom bcm4318-as wlan eszkozzel. Ez bcm43xx chipsetes, tehat a http://quickshare.extra.hu/bcmwl5_linux_driver.tar.gz drivert le kell toltened, es azt hasznalnod, vagy pedig a bcmwl5 win-es verziojat az ndiswrapperrel.

            Hozzászólás: SuSE 10.1 és WLan #2061474
            bepe79
            Felhasználó
              Garik wrote:
              Nos megcsináltam a Suse-s how-to alapján a dolgokat de nem megy 🙁
              Minden parancs megvan, lefut, az eredmények is jónak tűnnek, és mégsem megy…

              Honnan gondólod, hogy ez az rt2500 tudja az én kártyám?

              🙁 Kezd nagyon idegesítő lenni… 🙁 🙁
              (mondjuk az tény, hogy valszeg az én szakértelem hiányom teszi..)

              Hi `ya!

              Ha jol latom az lspci-d alapjan, akkor neked egy Acer Aspire laptopod van, vagy valami nagyon hasonlo, Broadcom bcm4318-as wlan/wifi kartyaval. Tehat bcm43xx-es chipsettel. Vagy ezt: http://quickshare.extra.hu/bcmwl5_linux_driver.tar.gz a drivert toltsd le es telepitsd, vagy pedig a windows-os wlan drivert hasznald ndiswrapperrel.

              bepe79
              Felhasználó
                retaliator44 wrote:
                Nekem mégis van egy (legális) példányom belőle. Ezt már onnan írom. Persze a Debian is megmarad :).

                RC? Vagy final build(MS-nel dolgozol? (((:  )

                bepe79
                Felhasználó
                  retaliator44 wrote:
                  Minden megmaradt. Mehet rá a Vista!

                  Meg csak ma jelent meg hivatalosan! (:

                  bepe79
                  Felhasználó
                    Freeee wrote:
                    na mostmár elinditani is sikerült winecfg vel csak azt nem tudom hogy-hogy lehet használnihttp://www.e9a.atw.hu/1.png

                    a wine-t? wine xxx.exe a szintaxis. Tehat console-ban beirod, hogy wine, utana szokoz, es moge a futtatando windowsos program executacble-t (.exe).

                    Hozzászólás: Fagyos dolgok #2089312
                    bepe79
                    Felhasználó

                      3. lehetoseg: VGA hiba. Ha kulon molex kell neki, akkor nezd meg, hogy kap-e tapot a vidkari, ha kulon csati van a ventinek, akkor azt is meg kell nezni, hogy az is csatlakozik-e a megfelelo helyre. Erdemes az PCI / AGP portot portalanitani (nem vicc), ez is lehet hiba oka. Meg vga tesztprogit is vegigfuttatni, mondjuk win alatt a 3dmarkok kozul valamelyiket.

                      Hozzászólás: Fagyos dolgok #2089308
                      bepe79
                      Felhasználó

                        A tap az a táp icon7.gif , csak nincs ekezet a laptopomon.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,101-1,110 / 3,376