bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,141-1,150 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SimplyMEPIS Linux (a WLAN / WiFi kiralya) #2086022
    bepe79
    Felhasználó

      Ezt meg honnan tudjatok?  ;D Nem is irtam egyik topikban sem. De betudom egyelore annak, hogy az elso beta verzio az, ami alatt nem szol. Azota kijott ketto beta, amiket nem probaltam, nemsoka kijon a beta 4 es a final is.
      De tippem nincs, hogy miert nem megy, elnyomtam egy

      apt-get install alsa-base
      apt-get install alsa
      kde restart

      + kde cc-ben beallitottam az auto modrol az alsa-ra meg oss-ra is, de egyikkel sem megy. (mas disztrok alatt meg kapasbol volt hang)

      bepe79
      Felhasználó
        kovi wrote:
        én speciel kb ennyit szoktam látni hazafelé egy átkocsmázott éjszaka után. illetve valamivel azért többet. cseréld már le lécci ezeket a képeket némi gamma-módosított verzióra… sztem azon már látnék valamit.

        Ha nem latsz, akkor CRT-d van. (: Legalabbis nekem anno annal voltak ilyen gondjaim. TFT (LCD)-n is sotet, de azert minden kiveheto. Egyebkent a Thief-sorozat ilyen, a sotetseg, es az arnyekok az erossege. (:

        bepe79
        Felhasználó

          Ezt a screenshotot nemreg csinaltam, szerintem a mai napig nem nevezheto csunyanak a grafikaja (a jatekelmeny es maga a palya / NPC-k pedig zsenialisra vannak tervezve):

          bepethief2map2240107.jpg

          Itt pedig a 3. palya elejen a kis borozo csereptetojerol szemlelem az orzott bejaratot, kiotolven, hogy hogyan is kene besettenkednem tolvaj letemre (marmint a jatekban  🙂  ):

          bepethief2map3240107.jpg

          Hozzászólás: Kocsma topik #1950458
          bepe79
          Felhasználó
            Hozzászólás: uhu 2.0 +wlan usb adapter #2087964
            bepe79
            Felhasználó
              msandor wrote:
              villám kérdés: root felhasználóként egy tetszőleges konzolon ha kiadod az iwconfig és az ifconfig parancsokat, akkor mit ír ki? másold be ide az eredményét
              akkor többet fogunk tudni segíteni…

              msandor: Te mit valtoztattal pontosan a te disztrodban a wlan kezelesen? Tobb driver van benne, vagy betolti azt az fwcutter okossagot is egybol, vagy a firmware-t + driver-t is belovi egybol a wlan kartyahoz az ndiswrapperrel netan?

              Hozzászólás: Linux disztribucio 2007/Q1 szavazas #2086629
              bepe79
              Felhasználó
                smica wrote:
                bepe79 wrote:
                Ugy nez ki, hogy a Q1 szavazast az Ubuntu nyeri. Bar az UHU sem keves szavazatot kapott.

                Miért? Ez a szavazás mikor lesz lezárva?

                2007Q2. Tehat 2007 masodik negyedevenek az elejen.

                Hozzászólás: Linux disztribucio 2007/Q1 szavazas #2086627
                bepe79
                Felhasználó

                  Ugy nez ki, hogy a Q1 szavazast az Ubuntu nyeri. Bar az UHU sem keves szavazatot kapott.

                  Hozzászólás: PCLinuxOS 2007 #2087807
                  bepe79
                  Felhasználó

                    Nekem egy pillanat alatt bejon ez a par kep, es nem cache-bol, hanem frissites gomb utan.
                    Itt van ugyanez a kornyezet, csak xfce ablakozoval, ha valaki azt preferalja: http://distrowatch.com/?newsid=03988#0 (SAM Linux Desktop 2007 Test 1)

                    Hozzászólás: SimplyMEPIS Linux (a WLAN / WiFi kiralya) #2086019
                    bepe79
                    Felhasználó
                      strangedr wrote:
                      és akkor most mi van a Sabayonnal, amiért szintén annyira ácsingóztál?

                      A Sabayon nekem sokkal jobban bejon, 3d-s desktop, stb, egyszeruen profi, viszont nem lovi be elsore a wlan netet. A kartyat latja, meg neha a halot is, de nem tud csatlakozni; a topikjaba raktam errol kepeket. Ha lesz egy kis idom erre, meg turelmem hozza, akkor megprobalok a Sabazon alatt eljatszani az fwcutter-el meg a wep/wpa azonositasokkal, hatha sikerul elinditani a netet.

                      Hozzászólás: SimplyMEPIS Linux (a WLAN / WiFi kiralya) #2086017
                      bepe79
                      Felhasználó
                        VectoR wrote:
                        bepe79 wrote:
                        Hidd el, hogy most meg, amikor a bcm43xx-ek tamogatottsaga driver / firmware / loader szinten nem olyan nagy linux alatt, ez igenis nagy szam. A topic elejen leirtam, hogy pontosan miert is: nem kell semmilyen kernel loader, nem kell ndiswrapper, nem kell a win-es bcm5w vagy milyen .inf driverrel vacakolni, feltelepitettem, nyitottam egy bongeszot, es volt net. Ezt eddig meg egyetlen egy masik disztrib sem tudta produkalni.

                        Komolyan ilyenkor azt hiszem ovódában vagyok… egy dolgot értsél meg, ez egy egyedi eset. Nem azért megy mert hú de kurvára le van teszelve hanem azért mert a Te hardvereddel megy de biztos hogy a Mepis fórum és levlista nem azért van tele mert ez minden esetben így van…. Az általad álmodott kép akkor valósul meg ha a gyártó megadja a szükséges feltételeket (ati/nvidia majdnem ilyen) A rendszeredre rádugjuk pl a Minolta 2300W-t és lehet hogy nem fog nyomtatni, akkor mi van ? Van net de nem lehet egy oldalt archíválni ? Te amiről álmodsz az a MS-nél és a Mac-nél valósult meg eddig . A hardverek skálája annyira széles, hogy képtelenség megcsinálni kernel szinten a támogatást csak 1-1 egyedi esetben sikeres, mint most is… A kernel loadernél nagyobb újítás nem volt a Linux történelmében az elmúlt pár évben úgy hogy 2 kattintással megy a támogatott eszköz, mint a bcm3xx wifi is.

                        Csakhogy mostanaban a legtobb laptopot sajnos ezzel a wlan chipsettel szerelik, tehat nem egyedi a problema, es nem csak rajtam segithet. En azert kerestem olyan disztrot, ami nekem a legjobban tetszik, a legjobban megfelel. De a fejemet tennem ra, hogyha ilyen eros wifi/wlan tamogatasa van, es szinte minden nap fejlesztik alatta a drivereket / firmware-eket (ld. a hajnali postom), akkor nem csak az en Broadcom-omat kezeli ilyen tokeletes szinten. Egyszeruen ezalatt a disztro alatt es ebben a verzioban erre mentek ra a fejlesztok.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,141-1,150 / 3,376