bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,241-1,250 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Linux disztribucio / 2007 #2086495
    bepe79
    Felhasználó
      Teati wrote:
      Az UHU-t kihagytad a listából, így kénytelen voltam az egyébre szavazni.�
      Hozzászólás: SimplyMEPIS Linux (a WLAN / WiFi kiralya) #2085982
      bepe79
      Felhasználó
        boycott wrote:
        Nekem a beta 1 van fenn, frissithető valahogyan a netről?

        A talcan van egy kis doboz, aminel nekem zold nyillal jelezte, hogy elerheto frissites van a neten. De ahogy frissitettem, annyi is lett a wlan netnek, tovabb nem mukodott —> reinstall.
        Most mar elerhetok az uj ISO-k:

        SimplyMEPIS-CD_6.0-4_beta3_i386.iso: ftp://ftp.cise.ufl.edu/pub/mirrors/mepis/testing/SimplyMEPIS-CD_6.0-4_beta3_i386.iso
        ftp://ftp.cise.ufl.edu/pub/mirrors/mepis/testing/SimplyMEPIS-CD_6.0-4_beta3_i386.md5sum

        SimplyMEPIS-CD_6.0-4-beta3_amd64.iso:
        ftp://ftp.cise.ufl.edu/pub/mirrors/mepis/testing/SimplyMEPIS-CD_6.0-4-beta3_amd64.iso
        ftp://ftp.cise.ufl.edu/pub/mirrors/mepis/testing/SimplyMEPIS-CD_6.0-4-beta3_amd64.md5sum

        Hozzászólás: SimplyMEPIS Linux (a WLAN / WiFi kiralya) #2085980
        bepe79
        Felhasználó

          A beta3-hoz letoltesi linket meg nem talaltam, annyira friss, hogy a web-oldalon sincs, a distrowatch-on meg csak a hir sincs kint, es a tukorszervereken sincs semmilyen letoltesi lehetoseg. En is csak azert lattam, mert naponta nezem a mepis web-lapjat.

          Hozzászólás: SimplyMEPIS Linux (a WLAN / WiFi kiralya) #2085979
          bepe79
          Felhasználó

            Ma kijott a 3. beta-ja, a SimplyMEPIS-32 Version 6.0-4 beta 3 es a SimplyMEPIS-64 Version 6.0-4 beta 3.

            Link: http://www.simplymepis.org/node/12316

            A kovetkezo javitasok es frissitesek vannak benne:

            Morgantown, WV, Jan 12, 2007 — MEPIS LLC has released Beta3 of SimplyMEPIS-32 and SimplyMEPIS-64 Version 6.0-4. This is an essential release for anyone who encountered vidoe problems when running SimplyMEPIS-32 or SimplyMEPIS-64 from CD. SimplyMEPIS is for everyday computer users and software professionals alike.

            Warren Woodford of MEPIS said „We’ve received lots of feedback and suggestions. So development is taking longer than I expected. On the other hand, every day SimplyMEPIS is getting better than it has ever been before. I expect to finish the improvements to the MEPIS utilities and the SimplyMEPIS Assistant for OSX during the next week.”

            As of Beta 3, SimplyMEPIS includes updates to several packages including Firefox 2.0.0.1 and kde 3.5.3. Bugs have been fixed in splashy, video detection, network configuration, long passwords, skype on 64 bit, klamav, installation, and more.

            The ISO image is available for download in the ‘testing’ subdirectory at the MEPIS Subscriber’s Site and at MEPIS public mirrors. Satisfied users are encouraged to make a contribution or make a purchase at the MEPIS store. Your support helps offset the costs of producing SimplyMEPIS 6.0 and funds further development of MEPIS Linux.

            New testers are welcome, especially for MEPIS on MacTel. Contact [email protected]. The current development cycle at MEPIS has been revised for a targeted final release date of approximately January 26, 2007.

            Azaz a vegleges verzio eljovetele januar 26-ara, vagy annak kornyekere teheto elorelathatolag. En mar nagyon varom a finalt!

            Hozzászólás: Sabayon Linux #2085167
            bepe79
            Felhasználó
              Vladi wrote:
              Hékás!
              Az első screenn még az eth0 volt wlan ???

              Magatol rakta at pedig. Probalkozott az eth0-an, majd mikor megegyszer kertem ra, akkor mar az eth1-en. Es kozben nem allitottam semmit. Na de majd az Ubuntu 7.04!!! (:

              Hozzászólás: Ubuntu Linux 7.04 (`Feisty Fawn Herd`) #2086326
              bepe79
              Felhasználó

                Valaki leirna pls, hogy miert van ennyi verzioja az Ubuntunak? Gondolok itt ezekre: Ubuntu, Kubuntu, Edubuntu, Xubuntu, stb. Mik a kulonbsegek ezek kozott? Csak az ablakozo, vagy mas is?

                Hozzászólás: Ubuntu Linux 7.04 (`Feisty Fawn Herd`) #2086325
                bepe79
                Felhasználó

                  A SimplyMEPIS is Ubuntu alapu ugyan, amit jelenleg hasznalok (es tudja ugyanezt a 0 allitgatas nelkuli mukodo wlan / wifi netet), de ha kijon aprilisban a vegleges Ubuntu 7.04, es annal is igy lesz, akkor azt hiszem vegervenyesen atterek MEPIS-rol Ubuntura. (:

                  bepe79
                  Felhasználó

                    Eddig egy disztrot talaltam, ahol 0 allitgatassal, kapasbol volt wlan / wifi net, ez pedig a SimplyMEPIS. Ebbol is a ket uj beta, a SimplyMEPIS 6.0-4b1 es beta 2.

                    Ami meg ilyen lehet, az a keszulo, uj Ubuntu, az Ubuntu 7.04:

                    http://www.ubuntu.com/testing/herd2

                    `Zero Efforts: Continuing the efforts that are being made by Ubuntu to simplify the desktop experience as much as possible for users, the „ZeroConfNetworking” specification has been implemented for Feisty. Zeroconf Networking is a collection of protocols which try to configure your network automatically, leaving users with minimal intervention and trying to give them clear information to take decisions when conflicts come up. The main advantage behind this new spec is making life easier for users without a local DHCP server for a network, having Ubuntu correctly configuring everything necessary for the network to work properly.`

                    Hozzászólás: Suse 10.2 nvidia driver utan csak 800×600 #2086308
                    bepe79
                    Felhasználó
                      kisbetu wrote:
                      sede wrote:
                      Nem lehet, hogy neked a Legacy GPU Version NVIDIA driver kellene?

                      Majdnem.
                      Az Appendix A. szerint a 97xx nem támogatja már a 440-est, de a 96xx még igen.
                      Azt kéne feltenni.

                      Az nVidia is kovette ezt a `jo` szokast, amit az ATi csinalt: a regi kartyak tamogatottsaga naluk is megszunt az uj driverek altal, ahogyan a Catalyst-nal a 9500-tol lefele (marmint Radeon 9500). Ugyanugy gyanitom, hogy az fglrx-nel is ugyanez van (bar mar reg nem neztem relesa note-ot), es az nV-nel a ForceWare es a linux drivereknel is.

                      Hozzászólás: Sabayon Linux #2085165
                      bepe79
                      Felhasználó
                        Vladi wrote:
                        Hogyan kapcsolódsz a net-re?
                        Szrintem a menüben kell lenie még egy ilyen egzotikus disztrónál is net beállítása résznek 😉

                        Sima wlan kapcsolat, elvileg nincs titkositas, stb. Vegigbogarasztam az osszes menut es osszes alkalmazast, de nem sokra jutottam. CC-ben egyszeruen nincs meg a wlan kartya, hiaba ismerte fel rendesen, meg latja az lspci. Csinaltam ket screenshotot is, hogy miket probalgattam;

                        ez az egyik:

                        bepesabayonwlan2config120107.jpg

                        es ez a masik:

                        bepesabayonwlan3config120107.jpg

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,241-1,250 / 3,376