Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
l_lorincz wrote:Már egyszer elindítottam ezt a topicot, de semmi válasz nem érkezett. 🙁 🙁
A hiba továbbra is fennáll. Valamiért az xorg.conf fájlom rendszeresen megváltozik. Ki lehet valahogy deríteni, hogy milyen program írja felül vagy miért változik meg?
KösziAz xorg log-ban nem irja?
Kotelezo olvasmanyok ma estere ;D :
http://www.linuxforum.hu/index.php?topic=20463.0
Gsx wrote:Üdv!Új Mandriva felhasználó vagyok, és a wlan telepítése közben problémába ütköztem firmwarét kér, amit nem tudok neki megadni (van valami opciója hogy window-os fájlokat is elfogad de ami van telepító CD-m csak kabinet fájlok találhatók (*.cab) illetve egy setup exe).
„/lib/firmware/bcm43xx_microcode*.fw” <– ezt kívánja, megad egy címet, (http://bcm43xx.berlios.de/) ez nem elérhető nálam.
Rendszer: Mandriva 2007.0 – friss telepítés
gép: Asus A6R Notebook
wlan típusa: Broadcom Corp. BCM4318 [airforce one 54g] 802.11g legalábbis a vezérlőközpontban ennek véli, a papírjaiban is ez szerepel.A segítséget előre is kössz.
Gsx.Hat igen. Ismeros problema.
FejQ3 wrote:Rövid LIVE DVD tesztelés után. (kizárólag csak a LIVE)
Bootolás teljesen szokványos, hasonló Ubuntuéhoz, ahol F2 vel a nyelvet választod ki. (szép háttér, szép karakterek, de ez mellékes.)
Meglepően hamar gyorsan feláll egy KDE , sajna én nagyon rühelem KDE t, de elkezdtem nyomomgatni. Az Nvidia driver (9136) egyből betölti, majd megkérdezi mit szeretnék hazsnálni XGL-t vagy Berylt, illetve egyiket sem, én utóbbi választottam. A magyar nyelv támogatása közel 100%-os, nincsennek őűúóü helyett ismeretlen karakterek. Az összes haredevermet egyből felismerete, ( a TV tuneremet nem, de ez mint kiderült egy rossz vásárlás eredménye, tehát ezt nem vettem hibának) SMC kártyámat is nyomban működésre bírta, és már jelezte is a környékünkön milyen hálók vannak. Én Lanon kapom netet tehát ezzel nem volt gond egyből működött. KDE t nem nagyon ismerem, de valami rettentő fura menü rendszer fogadott, olyasmi mint a SLED ben és új SUSÉ ban láttam. A menü 100 % magyar. Q4 demo ikonocska kint az asztalon, gonoltam egy LIVE dvd re minek ilyen, kizárt hogy zökkenő mentesen menjen. Tévedtem, de nagyon nagyot.Olyan gyönyörűen zökkenő mentesen futott 200 fps el hogy csak néztem, természetesen ezt tudom gép függő. Live DVD képest baromi gyors, én nem tudom de Ubuntu LIVE CD-t nem mertem így nyomogatni mert tök lassúnak tünt. Az összes mervlemezetmet mountolta automatikusan…klikk az egyikre amin avik vannak…kmplayer megnyilt és tökéletesen elkezdte játszani kedvenc sorozatomat az Atlantis Stargatet. Baromi sok alkalmazás van, teljesen randomszerű nyomogatásra, mind tökéletesen ment, nyilván tovább kell ezeket tesztelni. 🙂 Azureust javával együtt baromi gyorsan betöltötte, megis lepődtem mert azureus egy elég érdekes találmány. :):) Skype alap dolog, elindítottam, bár féltetm tőle, hogy hang mizéria van , és itt KDE ben fogalmam sincs mit kell majd nyomkodni hogy szóljóm. Semmit. Kristálytiszta hangzás, XP feeeling :):):), akivel teszteltem, meg is kérdezte, hogy új mikrofonom van, mert teljesen másként szól mint szokott. Skype letesz, ….. és letette, ugye tudjuk ez is néha gondot okoz. 🙂 Őszintén meg mondom megpróbáltam azokra az alaklamzásokra összpontosítani amit éjjel nappal hazsnálok, nagyon kellemesen csalódtam, mert minden tökéletesen működött, kezdve a videó kódolástól a vágáson keresztül sok egyéb médiá dologra.
Install :Erről keveset tudok mondani, mert raktam fel, de eljátsazdoztam ezzel az opcióval ameddig lehetett. Az install teljesen szokványos Ubuntu Edgy telepítő, talán egy kicsit színesebb több képpel és végig magyar nyelvű útmutatóval, ameddig én eljutottam annyi külömbség volt csupán, hogy megkérdezte mivel szeretném rakni. Lehetőségek : Gnome Kde Xfce Enligment.
Szóval eddig mertem elmenni. Nyilván amit én csináltam nem a kompeltt rendszer széleskörű tesztelését tartalmazta, csupán kiváncsiág vezérelt, kiváncsian várom a további tesztelők tapasztalatait.Na pont ezek miatt kell nekem ez a disztro! (:
Lefuttatom estefele az AMD Turion MK36 64 procimon, 64 bites os alatt a tesztet, kivancsi vagyok.
vizsla wrote:„jatekokban olyan tetu lassu tud lenni”
Oszt, ki a f. akar egy notebookkal játszani.
Tudom, hogy már az a divat, hogy már nem is jáccadozunk asztali géppel, mert az nem menő, de nekem nem apuka veszi, hogy nesze fiam jáccadozz a ferrarival! (Meg apukától sem kérnék ilyet – ha élne -, max., ha végképp nem tudná mire költeni a pénzét.)
(Vehettem volna 300-ért intellel is… az biztos jobb lett volna.)Nekem sem mas veszi, en vettem magamnak itt Angliaban a sajat fizetesembol. De hogy jon ez most ide? Nem kerdeztem, hogy ki vette kinek, hanem megallapitottam, hogy az Xpress 1100/1150 lassu. : – D
FejQ3 wrote:Bocs, hogy beleszólok, én tényleg csak érdeklődöm, milyen disztrib ezt hogy ennyire megfogott ? Olvastam én sok jót róla, de tisztes távolsággal vagyok az ilyen kezdő kis disztribbekkel kapcsolatban. 🙁Hat ami jol hangzik:
1., kezeli a wlan/wifi kartyamat, es nem kell majd szenvedni vele
2., van benne ati fglrx; szinten nem kell majd szenvedni vele, es nem 800×600-ban bamulom a kepernyot 1280×800 helyett.
3., minden progi alatta van, mert 3-4GB-ba sok minden belefer
4., stabil gentoo alapokra epul
5., uj kernel van alatta, sok utkozestol megkimel majdEz az 5 dolog pedig nem hatrany egy laptopnal.
bacsi2 wrote:Szervusz bepe79!Ígéretet tettem, hogy szólok ha nekem sikerül összehozni a WLAN-t az Acer laptopomon. Debian-nal próbálkoztam annó, de az én hiányos tudásommal nem tudtam összehozni a wifi-t, sőt még az 1280×800-as felbontást sem. A helyzet annyiban változott, hogy megtaláltam a Mandriva free 2007 telepítőm. Igencsak elcsodálkoztam amikor telepítés közben felismerte a videókártyám (és egyből felajánlotta az 1280×800-at), de igazán meglepett fejet akkor vágtam amikor felismerte a wlan karit. A drivert sajnos nem tartalmazta a disztró, de egy grafikus felületű „”varázsló”” segítségével csak ki kellett választani hogy hol található meg a vinyón (szerencsére fenn volt még a fat32-es partíciómon a Debiannal való barátkozásom emlékeként) a bcmwlm5 driver, ezután a többit magától elintézte. Egy újraindítás után már ment is minden tökéletesen (wlan, hang, felbontás, stb.). Én személy szerint igen csak pozitívan csalódtam. 🙂
Remélem te is sikerrel jársz!
Szia! En mar sikerrel jartam, merthogy a SimplyMEPIS 6.0-4 Beta-1 Linux AMD64 bit Edition-t feltelepitve az Acer laptopomra, semmit nem kellett beallitgatni, csak elinditani a bongeszot, es lett net. Most is az alol a Linux disztro alol irok. Az uj, kiszemelt aldozat a Sabayon Linux 3.25 DVD 64 bit, de ez meg nincs meg. Viszont strangedr forumtars segitsegenek koszonhetoen hamarosan meglesz.
vizsla wrote:„1600 mobil certino pentium (nem cerka) gepemen 82 sec alatt futott le a „pi 20″”
Azért kíváncsi lennék egy core2 duora, hogy az mit produkál, mert forgatásban – legalábbis – q. gyors.„magyarul ha tobb feladatot kapa gep 2x gyorsabb, abban amire nekem kell. ezert vettem ezt es nem a 64bit miatt. ha lassabb lett volna 1 mag mint a mobile sempron, akkor sempron lett volna a befuto.”
Én meg azért vettem azt, mert Br.: 150 volt (vagy 1 éve) 1G rammal, 80 G HD-val mindenevő DVD íróval, modem,10/100,wifi, radeon xpr 200M stb. (Csak kártya olvasó nincs benne, de azt nem is használom.)Ez a Radeon 200M aka Radeon Xpress 1100 / 1150 gyakorlatilag egy f.s. Jojo, hogy dx9-es meg x300-as magja van, es tudja a vs2-ot es a pixel shader 2.0-at is, de a jatekokban olyan tetu lassu tud lenni, hogy az mar fajo. Mondjuk a Need for Speed Carbon nalam meglepoen jol futogatott rajta, eddig az a kivetel, ami erositi a szabalyt.
A disztrib hivatalos web-oldala: http://www.sabayonlinux.org/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=27
A disztrib innen toltheto le (3.25, DVD, x86-64 es 3.25, DVD, x86-(32):
-
SzerzőBejegyzés