Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Tehát magyarul a http://wiki.hup.hu/index.php/ATI_videok%C3%A1rtya_driver%C3%A9nek_telep%C3%ADt%C3%A9se leírása alpján: # rpm -Uvh –force –nodeps ati_csomag_neve.rpm
csocsoi wrote:SziasztokLeszedtem az ATi-ról a drivert amivel csomagspecifikus drivert kellene csinálni (ha jól csinálom) sh ….–listpkg paranccsal a következőket listázza ki a debianhoz:
Debian Packages:
Debian/woody
Debian/oldstable
Debian/sarge
Debian/stable
Debian/sid
Debian/unstable
Debian/etch
Debian/testing
Debian/experimentalezek közül melyik kell UHU 2 -höz?
(vagy egész rosszul csinálom az ATI driver telepitést?)
kösz
Hi! UHU alá én úgy tettem fel az fglrx-et, hogy simán a letöltött rpm-et felraktam vagy console-ból, vagy pedig a letöltött .run-os ATi telepítővarázslóval. Meg úgy is meg,y ha az alien-el .deb csomaggá alakítod, és azt rakod fel.
nc…
Én még az http://ftp.uhulinux.hu direkt ftp-ről szedtem le 1-2 napja, amikor kijött, és akkor még nem volt lerohadva a szerverük, 265-270 KB/sec-el lecsúszott.
ats wrote:sources.list-be: # deb ftp://ftp.linuxforum.hu/uhulinux/uhu/2.0/ ./
és menni fogEz a mirror meddig fog élni? Én azért nem favorizálonám, hogy a /etc/apt/source.lst-be nem official dolgokat rakok, mert nem lehet tudni, hogy az a nem official mirror meddig fog élni. Ez nyilván nem fog megszűnni, de én az én source.lst-mbe biztos, hogy az uhu hivatalos ftp eléréseit fogom írni..

P.S.: gotta respect my words
btami wrote:bepe79 wrote:Baki wrote:sources.list-be:# deb ftp://ftp.linuxforum.hu/uhulinux/uhu/2.0/ ./
Ezt ugye nem mondjátok komolyan, hogy az első snapshotokban úgy maradt rossz source.lst link a final-ban is úgy maradt. Tehát magyarul a /dev ágra mutat, és nincs javítva??? :ooo
Bepe ne keltsd itt a pánikot 🙂 (Előbb inkább nézz bele az apt csomagba.)
Ezt azért írta Baki, mert gyárilag az uhu ftp-je van a sources.list fájlban (jól!), és az most túlterhelt. Viszont a linuxforum ftp mirror az _nem csak_ az iso-kat mirrorozza, hanem az egész uhu ftp-t.Aham. 🙂 Thx az infót!
toccata wrote:Sziasztok!Operát és KDE-t hogyan tudok feltenni UHU 2.0-ra?
A KDE benne van a DVD-s verzióban. 😉
nightwalker wrote:Légyszi,kérnék egy kis segítséget!
Szeretném feltenni a superkarmba-t.Letöltöttem a legfrissebbet(0.39).
Elolvasatm a readme-t.Megnyitottam rootként a könyvtárát(cd /…),aztán ‘sh ./configure’.De erre ezt írja:nem léttező file vagy könyvtár.Hogyan csináljam?
Thx!!!A source-t szedted le? make / make install is volt?
Baki wrote:sources.list-be:# deb ftp://ftp.linuxforum.hu/uhulinux/uhu/2.0/ ./
Ezt ugye nem mondjátok komolyan, hogy az első snapshotokban úgy maradt rossz source.lst link a final-ban is úgy maradt. Tehát magyarul a /dev ágra mutat, és nincs javítva??? :ooo
Baki wrote:nightwalker wrote:Gondolom,senkinél nem megy.?Nálam megy! 😀
Fiúk! Csaba miért csinált egy tükröt a linuxforum.hu-ra? Na…?
Ezt most csak én nem vágom, hogy mi köze az iso letöltési mirrornak ahhoz, hogy a source.list-ben mik vannak beállítva frissítési elérésnek, vagy más sem?
Itt most arról volt szó, hogy a synaptic nem hozza be a csomaglistát, mert offline állapotba abszolúte nem is működik, egyből le akar rántani valamit, de mi köze ennek ahhoz, hogy a Csaba az iso letöltéshez csinált egy mirrort? 
-
SzerzőBejegyzés