bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,431-1,440 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU – ATI #2073150
    bepe79
    Felhasználó

      Tehát magyarul a http://wiki.hup.hu/index.php/ATI_videok%C3%A1rtya_driver%C3%A9nek_telep%C3%ADt%C3%A9se leírása alpján: # rpm -Uvh –force –nodeps ati_csomag_neve.rpm

      Hozzászólás: UHU – ATI #2073149
      bepe79
      Felhasználó
        csocsoi wrote:
        Sziasztok

        Leszedtem az ATi-ról a drivert amivel csomagspecifikus drivert kellene csinálni (ha jól csinálom) sh ….–listpkg paranccsal a következőket listázza ki a debianhoz:
        Debian Packages:
                Debian/woody
                Debian/oldstable
                Debian/sarge
                Debian/stable
                Debian/sid
                Debian/unstable
                Debian/etch
                Debian/testing
                Debian/experimental

        ezek közül melyik kell UHU 2 -höz?

        (vagy egész rosszul csinálom az ATI driver telepitést?)

        kösz

        Hi! UHU alá én úgy tettem fel az fglrx-et, hogy simán a letöltött rpm-et felraktam vagy console-ból, vagy pedig a letöltött .run-os ATi telepítővarázslóval. Meg úgy is meg,y ha az alien-el .deb csomaggá alakítod, és azt rakod fel.

        Hozzászólás: UHU-Linux tükör #2073091
        bepe79
        Felhasználó

          nc…

          Hozzászólás: UHU-Linux tükör #2073089
          bepe79
          Felhasználó

            Én még az http://ftp.uhulinux.hu direkt ftp-ről szedtem le 1-2 napja, amikor kijött, és akkor még nem volt lerohadva a szerverük, 265-270 KB/sec-el lecsúszott.

            Hozzászólás: UHU 2.0 #2045705
            bepe79
            Felhasználó
              ats wrote:
              sources.list-be:  # deb ftp://ftp.linuxforum.hu/uhulinux/uhu/2.0/ ./
              és menni fog

              Ez a mirror meddig fog élni? Én azért nem favorizálonám, hogy a /etc/apt/source.lst-be nem official dolgokat rakok, mert nem lehet tudni, hogy az a nem official mirror meddig fog élni. Ez nyilván nem fog megszűnni, de én az én source.lst-mbe biztos, hogy az uhu hivatalos ftp eléréseit fogom írni.. ico_respect.gif

              P.S.: gotta respect my words biggrin_2.gif

              Hozzászólás: UHU 2.0 #2045701
              bepe79
              Felhasználó
                btami wrote:
                bepe79 wrote:
                Baki wrote:
                sources.list-be:

                # deb ftp://ftp.linuxforum.hu/uhulinux/uhu/2.0/ ./

                Ezt ugye nem mondjátok komolyan, hogy az első snapshotokban úgy maradt rossz source.lst link a final-ban is úgy maradt. Tehát magyarul a /dev ágra mutat, és nincs javítva??? :ooo

                Bepe ne keltsd itt a pánikot 🙂 (Előbb inkább nézz bele az apt csomagba.)
                Ezt azért írta Baki, mert gyárilag az uhu ftp-je van a sources.list fájlban (jól!), és az most túlterhelt. Viszont a linuxforum ftp mirror az _nem csak_ az iso-kat mirrorozza, hanem az egész uhu ftp-t.

                Aham. 🙂 Thx az infót! ico_respect.gif

                Hozzászólás: UHU 2.0 #2045698
                bepe79
                Felhasználó
                  toccata wrote:
                  Sziasztok!

                  Operát és KDE-t hogyan tudok feltenni UHU 2.0-ra?

                  A KDE benne van a DVD-s verzióban. 😉

                  Hozzászólás: UHU 2.0 #2045692
                  bepe79
                  Felhasználó
                    nightwalker wrote:
                    Légyszi,kérnék egy kis segítséget!
                    Szeretném feltenni a superkarmba-t.Letöltöttem a legfrissebbet(0.39).
                    Elolvasatm a readme-t.Megnyitottam rootként a könyvtárát(cd /…),aztán ‘sh ./configure’.De erre ezt írja:nem léttező file vagy könyvtár.Hogyan csináljam?
                    Thx!!!

                    A source-t szedted le? make / make install is volt?

                    Hozzászólás: UHU 2.0 #2045690
                    bepe79
                    Felhasználó
                      Baki wrote:
                      sources.list-be:

                      # deb ftp://ftp.linuxforum.hu/uhulinux/uhu/2.0/ ./

                      Ezt ugye nem mondjátok komolyan, hogy az első snapshotokban úgy maradt rossz source.lst link a final-ban is úgy maradt. Tehát magyarul a /dev ágra mutat, és nincs javítva??? :ooo

                      Hozzászólás: UHU 2.0 #2045686
                      bepe79
                      Felhasználó
                        Baki wrote:
                        nightwalker wrote:
                        Gondolom,senkinél nem megy.?

                        Nálam megy! 😀

                        Fiúk! Csaba miért csinált egy tükröt a linuxforum.hu-ra? Na…?

                        Ezt most csak én nem vágom, hogy mi köze az iso letöltési mirrornak ahhoz, hogy a source.list-ben mik vannak beállítva frissítési elérésnek, vagy más sem? biggrin_2.gif Itt most arról volt szó, hogy a synaptic nem hozza be a csomaglistát, mert offline állapotba abszolúte nem is működik, egyből le akar rántani valamit, de mi köze ennek ahhoz, hogy a Csaba az iso letöltéshez csinált egy mirrort? biggrin_2.gif

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,431-1,440 / 3,376