bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,511-1,520 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kubuntu Ati 9550… #2071785
    bepe79
    Felhasználó
      MBence wrote:
      mbence@mbence-ubuntu-desktop:~/downloads$ lsmod | grep fglrx
      mbence@mbence-ubuntu-desktop:~/downloads$
      mbence@mbence-ubuntu-desktop:~/downloads$ sudo modprobe fglrx
      Password:
      FATAL: Error inserting fglrx (/lib/modules/2.6.15-26-386/volatile/fglrx.ko): Operation not permitted
      szerk.: még ez esetleg:
      mbence@mbence-ubuntu-desktop:~/downloads$ fglrxinfo
      display: :0.0  screen: 0
      OpenGL vendor string: Mesa project: http://www.mesa3d.org
      OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
      OpenGL version string: 1.2 (1.5 Mesa 6.4.1)

      A MESA-t használja az OGL-hez, mert az fglrx modul nem töltődött be.

      Hozzászólás: Kubuntu Ati 9550… #2071783
      bepe79
      Felhasználó
        MBence wrote:
        Nahh, ma telepítettem újra a Kubuntu-t. Előtte működött az ATi control panel, meg az Xgl is. Most föl akartam tenni az ATi drivert, föl is teszi, csak az fglrxinfo kimenete nem tetszik, fgl_glxgears nem megy, tehát nincs 3D gyorsítás. aticonfig –initial megvolt, a legújabb ATi driver, X.org 7.0.

        Hi! modprobe? Az fglrx modul betöltődik?

        Hozzászólás: Procbench, avagy méricskéljünk! :) #2071424
        bepe79
        Felhasználó
          vizsla wrote:
          a legújabb intel cpu-k gyorsabbak, kevesebbet fogyazstanak (noha drágábbak :)))).

          Hát igen, a core duo 2 az már más világ; a jövő. A p4 félig-meddig vakvágány volt, de ez nem az.

          Hozzászólás: Procbench, avagy méricskéljünk! :) #2071422
          bepe79
          Felhasználó
            juuzer wrote:
            bepe79 wrote:
            Jah, én még nem toltam feljebb, mert a 3.2-es Prescott alapórajelen és alapfeszen is úgy fűt a gépemben, mint egy olajkályha, de kíváncsiságból megpróbálom majd fölrángatni, ha nem is 3.9-ig, de egy olyan 10-15 %-al följebb tolom alapfeszen.

            Ez egy nagy különbség az intel, amd között, az intel az órajelet nyomja nagyon (legalábbis a teljesítményt főleg ez alapján adja), míg az amd többet fejleszt/újít. Nálam 20%-os tuningnál full terhelés mellett 51C volt a legtöbb amit mértem 30C-s szobahőmérsékleten.

            Ez amit mondassz, lehet, hogy részben igaz, kb. a Prescottal bezárólag. Az LGA775-től és a Core Duo 2 prociktól az Intel is most változtatott, és nem kis újdonságokat hozott 64 bites alapokon is. Arról nem is beszélve, hogy év vége felé, vagy 2007 elején jönnek a 4 magos procik.

            Hozzászólás: Procbench, avagy méricskéljünk! :) #2071419
            bepe79
            Felhasználó

              Jah, én még nem toltam feljebb, mert a 3.2-es Prescott alapórajelen és alapfeszen is úgy fűt a gépemben, mint egy olajkályha, de kíváncsiságból megpróbálom majd fölrángatni, ha nem is 3.9-ig, de egy olyan 10-15 %-al följebb tolom alapfeszen.

              Hozzászólás: Procbench, avagy méricskéljünk! :) #2071418
              bepe79
              Felhasználó
                juuzer wrote:
                bepe79 wrote:
                A 16 bit integer meg a 32 bit integer-ben a 3.2-es P4-em lenyomta az A64-eket?  ???  :tellme: WTF.
                Jah, egyébként alapon mértem, majd fölrángatom 3.9 GHz-ig..  :wink1:

                Azért ha az órajeleket nézem, … a géped még alap órajelen is több mint kétszeresét futja az amd-knek. Kiváncsi lennék mennyit mérne a progi egy 3200Mhz-n futó a64-en.

                Mondjuk Kayapo gépére kiváncsi lennék:
                „AMD ATHLON64 3000+@3332MHz + 4GB + Radeon X1300PRO + 2xWD 76GB SCSI”
                Azért ez rendesen tuningolva van, a 3000+ az 1800MHz

                Én is kíváncsi lennék, hogy egy ilyen configon mit mérne:

                Gigabyte 965P-DS3, Intel Core 2 Duo E6300@3500Mhz, 4*1024 MB DDR2-667MHz A-DATA@928MHz (5-5-5-15 időzítésekkel)..

                d3.gif

                Hozzászólás: Procbench, avagy méricskéljünk! :) #2071415
                bepe79
                Felhasználó

                  A 16 bit integer meg a 32 bit integer-ben a 3.2-es P4-em lenyomta az A64-eket?  ???  :tellme: WTF.
                  Jah, egyébként alapon mértem, majd fölrángatom 3.9 GHz-ig..  :wink1:

                  Hozzászólás: 200.000 hozzászólás tanulságai #2071451
                  bepe79
                  Felhasználó

                    Hoppá. Mást most nem mondhatok.  🙂

                    Hozzászólás: UHU 2.0 #2045495
                    bepe79
                    Felhasználó

                      Az én asztalomon nem lesz sem kiírva, sem máshogy. biggrin_2.gif De ez itt enyhén offtopic.gif, kanyarodjunk vissza az UHU-hoz, mert én nem a Frugal miatt olvasom ezt a topikot.. wink_2.gif Erről: http://hup.hu/node/29343 mik a vélemények? eek.gif Ezt írja: „Egy ismerosom rendelt UHU DVD-t az uhulinux.hu weboldalon es azt a valaszt kapta, hogy 09.12 utan/-kor kapja meg a telepito kit-et es mar a 2.0-at.” gondolkodik.gif

                      Hozzászólás: UHU 2.0 #2045492
                      bepe79
                      Felhasználó
                        rokaz wrote:
                        nightwalker wrote:
                        nightwalker wrote:
                        Amúgy,a Frugalware 5.0 is mostanában(14-én)jön.A Frugal nekem jobban tetszik,de a szívem valahogy az UHU felé húz.:)

                        Bocs.A verzió 0.5.

                        Már másfél napja kint van.

                        Hmm. Ez ennek fényében igencsak érdekes:

                        0.5 (Siwenna)
                        Sep 14, 2006 0.5 függőben
                        Sep 1, 2006 0.5rc2 elkészült
                        Aug 17, 2006 0.5rc1 elkészült
                        Jul 31, 2006 0.5pre2 elkészült
                        May 25, 2006 0.5pre1 elkészült
                        0.4 (Wanda)
                        Mar 30, 2006 0.4 elkészült
                        Mar 16, 2006 0.4rc2 elkészült
                        Mar 02, 2006 0.4rc1 elkészült
                        Feb 02, 2006 0.4pre2 elkészült
                        Dec 08, 2005 0.4pre1 elkészült
                        0.3 (Trantor)
                        Oct 13, 2005 0.3 elkészült
                        Oct 04, 2005 0.3rc2 elkészült
                        Sep 16, 2005 0.3rc1 elkészült
                        Aug 18, 2005 0.3pre2 elkészült
                        Jul 23, 2005 0.3pre1 elkészült
                        0.2 (Aurora)
                        Apr 28, 2005 0.2 elkészült
                        Apr 18, 2005 0.2rc2 elkészült
                        Apr 07, 2005 0.2rc1 elkészült
                        Feb 24, 2005 0.2pre2 elkészült
                        Jan 10, 2005 0.2pre1 elkészült
                        0.1 (Genesis)
                        Nov 02, 2004 0.1 elkészült
                        Oct 11, 2004 0.1rc2 elkészült
                        Sep 29, 2004 0.1rc1 elkészült

                        Egész pontosan erre a sorra gondolok:

                        Sep 14, 2006 0.5 függőben

                        Forrás: http://www.frugalware.org/roadmap

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,511-1,520 / 3,376