Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
MBence wrote:mbence@mbence-ubuntu-desktop:~/downloads$ lsmod | grep fglrx
mbence@mbence-ubuntu-desktop:~/downloads$
mbence@mbence-ubuntu-desktop:~/downloads$ sudo modprobe fglrx
Password:
FATAL: Error inserting fglrx (/lib/modules/2.6.15-26-386/volatile/fglrx.ko): Operation not permitted
szerk.: még ez esetleg:
mbence@mbence-ubuntu-desktop:~/downloads$ fglrxinfo
display: :0.0 screen: 0
OpenGL vendor string: Mesa project: http://www.mesa3d.org
OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
OpenGL version string: 1.2 (1.5 Mesa 6.4.1)A MESA-t használja az OGL-hez, mert az fglrx modul nem töltődött be.
MBence wrote:Nahh, ma telepítettem újra a Kubuntu-t. Előtte működött az ATi control panel, meg az Xgl is. Most föl akartam tenni az ATi drivert, föl is teszi, csak az fglrxinfo kimenete nem tetszik, fgl_glxgears nem megy, tehát nincs 3D gyorsítás. aticonfig –initial megvolt, a legújabb ATi driver, X.org 7.0.Hi! modprobe? Az fglrx modul betöltődik?
vizsla wrote:a legújabb intel cpu-k gyorsabbak, kevesebbet fogyazstanak (noha drágábbak :)))).Hát igen, a core duo 2 az már más világ; a jövő. A p4 félig-meddig vakvágány volt, de ez nem az.
juuzer wrote:bepe79 wrote:Jah, én még nem toltam feljebb, mert a 3.2-es Prescott alapórajelen és alapfeszen is úgy fűt a gépemben, mint egy olajkályha, de kíváncsiságból megpróbálom majd fölrángatni, ha nem is 3.9-ig, de egy olyan 10-15 %-al följebb tolom alapfeszen.Ez egy nagy különbség az intel, amd között, az intel az órajelet nyomja nagyon (legalábbis a teljesítményt főleg ez alapján adja), míg az amd többet fejleszt/újít. Nálam 20%-os tuningnál full terhelés mellett 51C volt a legtöbb amit mértem 30C-s szobahőmérsékleten.
Ez amit mondassz, lehet, hogy részben igaz, kb. a Prescottal bezárólag. Az LGA775-től és a Core Duo 2 prociktól az Intel is most változtatott, és nem kis újdonságokat hozott 64 bites alapokon is. Arról nem is beszélve, hogy év vége felé, vagy 2007 elején jönnek a 4 magos procik.
Jah, én még nem toltam feljebb, mert a 3.2-es Prescott alapórajelen és alapfeszen is úgy fűt a gépemben, mint egy olajkályha, de kíváncsiságból megpróbálom majd fölrángatni, ha nem is 3.9-ig, de egy olyan 10-15 %-al följebb tolom alapfeszen.
juuzer wrote:bepe79 wrote:A 16 bit integer meg a 32 bit integer-ben a 3.2-es P4-em lenyomta az A64-eket? ??? :tellme: WTF.
Jah, egyébként alapon mértem, majd fölrángatom 3.9 GHz-ig.. :wink1:Azért ha az órajeleket nézem, … a géped még alap órajelen is több mint kétszeresét futja az amd-knek. Kiváncsi lennék mennyit mérne a progi egy 3200Mhz-n futó a64-en.
Mondjuk Kayapo gépére kiváncsi lennék:
„AMD ATHLON64 3000+@3332MHz + 4GB + Radeon X1300PRO + 2xWD 76GB SCSI”
Azért ez rendesen tuningolva van, a 3000+ az 1800MHzÉn is kíváncsi lennék, hogy egy ilyen configon mit mérne:
Gigabyte 965P-DS3, Intel Core 2 Duo E6300@3500Mhz, 4*1024 MB DDR2-667MHz A-DATA@928MHz (5-5-5-15 időzítésekkel)..

A 16 bit integer meg a 32 bit integer-ben a 3.2-es P4-em lenyomta az A64-eket? ??? :tellme: WTF.
Jah, egyébként alapon mértem, majd fölrángatom 3.9 GHz-ig.. :wink1:Hoppá. Mást most nem mondhatok. 🙂
Az én asztalomon nem lesz sem kiírva, sem máshogy.
De ez itt enyhén
, kanyarodjunk vissza az UHU-hoz, mert én nem a Frugal miatt olvasom ezt a topikot..
Erről: http://hup.hu/node/29343 mik a vélemények?
Ezt írja: „Egy ismerosom rendelt UHU DVD-t az uhulinux.hu weboldalon es azt a valaszt kapta, hogy 09.12 utan/-kor kapja meg a telepito kit-et es mar a 2.0-at.”
rokaz wrote:nightwalker wrote:nightwalker wrote:Amúgy,a Frugalware 5.0 is mostanában(14-én)jön.A Frugal nekem jobban tetszik,de a szívem valahogy az UHU felé húz.:)Bocs.A verzió 0.5.
Már másfél napja kint van.
Hmm. Ez ennek fényében igencsak érdekes:
0.5 (Siwenna)
Sep 14, 2006 0.5 függőben
Sep 1, 2006 0.5rc2 elkészült
Aug 17, 2006 0.5rc1 elkészült
Jul 31, 2006 0.5pre2 elkészült
May 25, 2006 0.5pre1 elkészült
0.4 (Wanda)
Mar 30, 2006 0.4 elkészült
Mar 16, 2006 0.4rc2 elkészült
Mar 02, 2006 0.4rc1 elkészült
Feb 02, 2006 0.4pre2 elkészült
Dec 08, 2005 0.4pre1 elkészült
0.3 (Trantor)
Oct 13, 2005 0.3 elkészült
Oct 04, 2005 0.3rc2 elkészült
Sep 16, 2005 0.3rc1 elkészült
Aug 18, 2005 0.3pre2 elkészült
Jul 23, 2005 0.3pre1 elkészült
0.2 (Aurora)
Apr 28, 2005 0.2 elkészült
Apr 18, 2005 0.2rc2 elkészült
Apr 07, 2005 0.2rc1 elkészült
Feb 24, 2005 0.2pre2 elkészült
Jan 10, 2005 0.2pre1 elkészült
0.1 (Genesis)
Nov 02, 2004 0.1 elkészült
Oct 11, 2004 0.1rc2 elkészült
Sep 29, 2004 0.1rc1 elkészültEgész pontosan erre a sorra gondolok:
Sep 14, 2006 0.5 függőben
-
SzerzőBejegyzés