bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,531-1,540 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Videokártya driver eltávolítás #2070899
    bepe79
    Felhasználó

      Jól beszélnek, az official readme-ből:

      Features of the Installer

      Without options, the .run file executes the installer after unpacking it. The installer can be run as a separate step in the process, or can be run at a later time to get updates, etc. Some of the more important commandline options of nvidia-installer are:

      nvidia-installer options

      –uninstall

          During installation, the installer will make backups of any conflicting files and record the installation of new files. The uninstall option undoes an install, restoring the system to its pre-install state.
      –latest

          Connect to NVIDIA’s FTP site, and report the latest driver version and the url to the latest driver file.
      –update

          Connect to NVIDIA’s FTP site, download the most recent driver file, and install it.
      –ui=none

          The installer uses an ncurses-based user interface if it is able to locate the correct ncurses library. Otherwise, it will fall back to a simple commandline user interface. This option disables the use of the ncurses library.

      Note that, as suggested by the options, the installer has the ability to download updated precompiled kernel interfaces from the NVIDIA FTP site (for kernels that were released after the NVIDIA driver release).

      Hozzászólás: Melyik az igazi? #2070756
      bepe79
      Felhasználó

        Nem mondtam marhaságot, a BIOS-os dolgot tartom. Link? Doksi? Mi támasztja alá azt, hogyha én letiltok egy ac97-et a BIOS-ban, akkor azt az os látja ugyanúgy tovább? Mert én ilyenről még az életben nem hallottam..

        Hozzászólás: Melyik az igazi? #2070754
        bepe79
        Felhasználó
          vizsla wrote:
          „Akkor lássuk azokat az elavult, ósdi 3.2 és 3.4 GHz-en ketyegő Prescott P4 EE-ket”
          Ezek szerint fogalmad nincs róla, hogy miből is lett a P4EE.
          Valójában egy gyakorlatilag átcimkézett xeonról volt szó, mely az intel kicsinyes bosszúja/válaza volt az akkoriban előretörö – porszemnyi – amd-re.
          Miközben az amd processzorok gagyi minőségben/gépekbe készültek 128 L1 és max. 512 L2 gyorsító tárral… és talán mér támogatta az sse2-őt is. (Noha az fx-et 3d-s alkalmazásokhoz profi cpu-nak tervezték, de valahogy eléggé félresikerült.)
          Ezzel szemben az intel kiállt egy profi cpu-val, jóval nagyobb gyorstárral, speciális prefech funkcióval és többek között sse3 támogatással, valamint ugyanolyan ht támogatással, mint az amd cpu-k.
          Nem beszélve arról amd cpu-k pedig épp a 64 bites kiterjesztésüket nem tudták használni.
          Persze, ha végigolvastad, amit belinkeltél, akkor kiderül, hogy ez az EE $800-1000 körül, amíg a and64-ek $280-420 körül kóstáltak. (Az fx-et most ne számítjuk, mert majdnem ugyanolyan drága és ehhez képest félresikerült a drága. :))

          És ezt a következtetést, hogy miről is nincs fogalmam miből is szűrted le a vaslogikáddal? Hogy beraktam pár grafikont? Nem csupán az EE / EX-ről van szó, elég, ha megnézed egy E0 steppinges 3.4-es prescott eredményeit. Az sem teljesít rosszul. Csak hagyjuk ezt a lekezelő stílust, kinek a papné, kinek a paplan. Nem vagyunk egy véleményen, de ettől még nem kell leharapni a fejem.

          Hozzászólás: Melyik az igazi? #2070751
          bepe79
          Felhasználó

            Akkor lássuk azokat az elavult, ósdi 3.2 és 3.4 GHz-en ketyegő Prescott P4 EE-ket az A64-ek ellen.  :wink1:

            q3a.gif

            3dmark-cpu2.gif

            lame.gif

            xmpeg.gif

            3DSMAX renderelés:

            3dsmax-island.gif

            lightwave-a5.gif

            Tehát nem csak az A64-eket, de sok esetben még az FX-eket is (ami azért már megszégyenítő) földbe döngöli az az ósdi elavult P4..

            Hozzászólás: Gépcsere #2070372
            bepe79
            Felhasználó
              Macskajancsi wrote:
              bepe79 wrote:
              LOL. És ha a BIOS-ban letiltassz valamit, akkor azt az OS (akár a Linux is) hogyan tudná használni? UHU fejlesztők (az Egmont és a Pozsy) tanácsolták nekem anno azt – mikor hangkártya-gondokra panaszkodtam – hogy tiltsam le az alaplapi hangkeltőmet a BIOS-ban, és akkor az UHU csak a Sound Maker 5.1-emet fogja látni. És így is lőn, azóta semmi gond.

              Megalol.  :poketoungeb:
              1. A linux akkor is látja. Nálam is így van: az egyik gépemen, ahol win és linux is van – meg két hangkártya – a bios-ban le van tiltva az alaplapi. A win csak a pci-os sblive-ot látja. A linux mindkettőt. De nem csak látja, hanem működik is.
              2. Ne példálózz azzal, hogy az uhu-ban hogy van. Ez suse. Nem azonos a kettő.

              Ez nem disztóspecifikus, akár uhu, akár suse; egy kutya. Ha én BIOS-ban letiltok valamit, akkor az az OS-ben nem látszódik. És ne is akarjatok hülyeségről meggyőzni, mert ezt úgysem kajálom be. Mer’ hülye azé’ nem vagyok..:D

              Hozzászólás: Gépcsere #2070368
              bepe79
              Felhasználó

                LOL. És ha a BIOS-ban letiltassz valamit, akkor azt az OS (akár a Linux is) hogyan tudná használni? UHU fejlesztők (az Egmont és a Pozsy) tanácsolták nekem anno azt – mikor hangkártya-gondokra panaszkodtam – hogy tiltsam le az alaplapi hangkeltőmet a BIOS-ban, és akkor az UHU csak a Sound Maker 5.1-emet fogja látni. És így is lőn, azóta semmi gond. Ezt szerintem gondold át még egyszer!  :wink1: Ja: meg kukkants be a hardware-bazár topikomba, ha működik nálad a 64 megás sd modul, akkor még talán ingyen is odaadom neked.

                Hozzászólás: Suse 10.1 telepités #2063845
                bepe79
                Felhasználó

                  Sőt, a Suse szerintem okosabban csinálja ezt, mint az UHU. Mert az UHU-nál először leformázod a /ext3 v. raiserFS partíciódat, és utána kérdez rá a DVD/CD ellenőrzésre. És ez halál komoly, az új 2.0-ában is így van, és a véglegesben is így marad (fejlesztők mondták).

                  Hozzászólás: Gépcsere #2070366
                  bepe79
                  Felhasználó

                    Egyébként ha rám hallgatsz, akkor letiltod a BIOS-ban az AC97-et és berakod a lap PCI slotjába a régi hangkártyádat és azt használod.

                    Hozzászólás: Gépcsere #2070365
                    bepe79
                    Felhasználó
                      vetye66 wrote:
                      Jó napot uraim. Hát megtörtént… Felemás a dolog, mert a rendszer mükszik ahogy kell, csak a hang néma 🙂 . Eddig hangkártyám volt, de az maradt a régi gépben, ezen pedig AC’97 hangchip van. A YAST-ban a hangbeállításoknál a beállítás kilép avval, hogy ” az snd-intel 8×0 nem lehet betölteni… ezt érvénytelen I/O vagy IRQ okozhatja… egyébként beismeri: 828001BA/BAM AC’97. Bármelyik keverőt állítom be, – ALSA, OSS, stb.- ugyanez az üzenet… Az alplap ABIT-BD7-E, 1,7 Cel., 256 DDR-ram, FX-5600 Xt video. Ha tudnátok segíteni, azt nagyon megköszönném…

                      A BD7-E BIOS-ában nincs letiltva az alaplapi integrált AC97?

                      Hozzászólás: Melyik az igazi? #2070747
                      bepe79
                      Felhasználó
                        Joco8192 wrote:
                        Ja és ami lényeges nemindegy 32 vagy 64 bites a rendszered. Bizunk benne most már kikopnak az öskövűletek azt nem lesz ilyen jellegű kérdés.

                        A 32 bites procik sem mind őskövületek. Egy 3.x GHz-en ketyegő Prescott E0 vagy egy Extreme Edition 3.73 még ma is porba aláz egy gyenguska 64 bitest akármilyen alkalmazás alatt nézzük is, és akármilyen os alatt.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,531-1,540 / 3,376