Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Akret wrote:Sajnos úgy olvasom, hogy az ATI által kibocsájtott driver nem supportálja a Mobility 7500-at!
Tud valaki esetleg más lehetõséget?
Szia! Itt találhatsz drivereket hozzá:
https://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&folderID=27
http://dri.freedesktop.org/wiki/
http://utah-glx.sourceforge.net/Zeix wrote:Hali!UHU 1.2-õt és Blackpanther 4.2-õt használok mindkét rendszer naon tetszik de melyik drivert töltsem le az ati oldaláról?
ATI Driver Installer 02/09/06 Version: 8.22.5
X-Windows Version
XFree86 4.1 02/09/06 Version: 8.22.5
XFree86 4.2 02/09/06 Version: 8.22.5
XFree86 4.3 02/09/06 Version: 8.22.5
X.Org 6.8 02/09/06 Version: 8.22.5
Az x_windows a grafikus felületü telepítõ? Ha lehet akkor inkább azt használnám.Gépem:
asus p4p800wm
2*256 mb ram
Ati radeon Sapphire 9600 128mb
Maxtor 160gb sata
seagate 20gb ezen van a linux
:blink:UHU 1.2-höz a „X.Org 6.8 02/09/06 Version: 8.22.5”-t kell letöltened.
2006-02-20-20:01 Hozzászólás: NVidia kártya ventillátor fordulatszámának szabályozása Linux alatt #2050158Vagy megoldás lehet még egy Zalman hûtõ, vagy egy 8 cm-es rendszer-venti.. 🙂
Ahogy átolvasgattam, azt mondják, hogy a következõ a procedúra:
1.) /etc/ppp/ppp.conf megalkotása
adsl:
set device PPPoE:rl0 # értelemszerûen a saját hálókártyád
enable lqr
set speed sync
set dial
set cd 5
set login
set timeout 0
set redial 0 0
set authname „[email protected]” # fontos az idézõjel is!
set authkey „jelszo”
set ifaddr 10.0.0.1/0 10.0.0.2/0 255.255.255.0 0.0.0.0
add 0 0 HISADDR2.) /etc/rc.conf szerkesztése
ppp_enable=”YES”
ppp_mode=”ddial”
ppp_nat=”NO”
ppp_profile=”adsl” # ez egyezzen meg a ppp.conf profil nevével!
# és ez is lényeges!
hostname=”yetisports”3.) /etc/resolv.conf – DNS szerverek címei
nameserver xxxxxxxxxxx
nameserver yyyyyyyyyyy4.) /etc/hosts fájlban a loopback sor végére a hostname is kell
:blink: :mellow: Na ez nekem egy kicsit magas, úgyhogy kipróbálok valami mást. Szóval ezért ilyen biztonságos a BSD, mert föl sem lehet vele menni a net-re… 😀
eReL wrote:Sziasztok!Nos, én elolvastam a teelepítést leíró doksit.
Már a z elején gondom akadt: nem tudom telepíteni a kernel-forrást, mert én a 2.6.12-9-386 kernelt használom, de ezt nem találja a csomagkezelõ (se a Synaptic, se az apt-get), csak a 2.6.12-10.28 ast tudja telepíteni.Asszem’ ez kicsit macerás. Várjam meg a FreeSBIE 2.0-át? 😀 Végülis már készülõben van, és nemsokára kijön. Mert lehet, hogy a BSD 5.3-al lehet zsonglõrködni a beállításokkal, de ez az sbie csak egy simple live cd.
Thx Paca! Az általad linkelt fórumon a következõket írja valaki:
„Ja, az szívás… Csak legtöbb helyen a DSL már simán DHCP-vel megy, gondoltam neked is. Ha tudsz angolul, akkor nézd meg ezt, hátha segít..”
paca5 wrote:http://www.freebsd.org/doc/en_US.ISO8859-1/books/handbook/pppoe.htmlNa! Ezzel nekem két gondom is van. 🙂
23.5.3 Running ppp
As root, you can run:
# ppp -ddial name_of_service_provider
23.5.4 Starting ppp at Boot
Add the following to your /etc/rc.conf file:
ppp_enable=”YES”
ppp_mode=”ddial”
ppp_nat=”YES” # if you want to enable nat for your local network, otherwise NO
ppp_profile=”name_of_service_provider”A 23.5.3-as ponttal az, hogy a sima ppp -ddial-al lehet adsl kapcsolatot állítani?
nasab wrote:256g memoriaMondjuk ezt nem tom’ mire vélni 🙂 , de ha 256 MB-ot akartál írni, akkor az elég az UHU 1.2-nek is.
nasab wrote:Sziaztok!
Nem nagyon szoktam irogatni,inkább csak keresek és olvasgatok,de hátha valakinek van
ötlete.
Vas:1000-s celeron,mercury alaplap,256g memoria,Uhu 2G vinyo, Uhu 1.0
Tudom,hogy alapban kevés,de már lassan 3 éve ezen a vinyon van a bagoly. -
SzerzőBejegyzés