bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,011-2,020 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • bepe79
    Felhasználó
      Akret wrote:
      Sajnos úgy olvasom, hogy az ATI által kibocsájtott driver nem supportálja a Mobility 7500-at!

      Tud valaki esetleg más lehetõséget?

      Szia! Itt találhatsz drivereket hozzá:

      https://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&folderID=27
      http://dri.freedesktop.org/wiki/
      http://utah-glx.sourceforge.net/

      Hozzászólás: Melyiket töltsem le? #2050551
      bepe79
      Felhasználó
        Zeix wrote:
        Hali!

        UHU 1.2-õt és Blackpanther 4.2-õt használok mindkét rendszer naon tetszik de melyik drivert töltsem le az ati oldaláról?

        ATI Driver Installer  02/09/06 Version: 8.22.5

        X-Windows Version
        XFree86 4.1    02/09/06 Version: 8.22.5
        XFree86 4.2    02/09/06 Version: 8.22.5
        XFree86 4.3    02/09/06 Version: 8.22.5
        X.Org 6.8        02/09/06 Version: 8.22.5
        Az x_windows a grafikus felületü telepítõ? Ha lehet akkor inkább azt használnám.

        Gépem:
        asus p4p800wm
        2*256 mb ram
        Ati radeon Sapphire 9600 128mb
        Maxtor 160gb sata
        seagate 20gb ezen van a linux
        :blink:

        UHU 1.2-höz a „X.Org 6.8        02/09/06    Version: 8.22.5”-t kell letöltened.

        bepe79
        Felhasználó

          Vagy megoldás lehet még egy Zalman hûtõ, vagy egy 8 cm-es rendszer-venti..  🙂

          bepe79
          Felhasználó

            Ahogy átolvasgattam, azt mondják, hogy a következõ a procedúra:

            1.) /etc/ppp/ppp.conf megalkotása

            adsl:
            set device PPPoE:rl0 # értelemszerûen a saját hálókártyád
            enable lqr
            set speed sync
            set dial
            set cd 5
            set login
            set timeout 0
            set redial 0 0
            set authname „[email protected]” # fontos az idézõjel is!
            set authkey „jelszo”
            set ifaddr 10.0.0.1/0 10.0.0.2/0 255.255.255.0 0.0.0.0
            add 0 0 HISADDR

            2.) /etc/rc.conf szerkesztése

            ppp_enable=”YES”
            ppp_mode=”ddial”
            ppp_nat=”NO”
            ppp_profile=”adsl” # ez egyezzen meg a ppp.conf profil nevével!
            # és ez is lényeges!
            hostname=”yetisports”

            3.) /etc/resolv.conf – DNS szerverek címei

            nameserver xxxxxxxxxxx
            nameserver yyyyyyyyyyy

            4.) /etc/hosts fájlban a loopback sor végére a hostname is kell

            :blink: :mellow: Na ez nekem egy kicsit magas, úgyhogy kipróbálok valami mást. Szóval ezért ilyen biztonságos a BSD, mert föl sem lehet vele menni a net-re…  😀

            Hozzászólás: Nvidia driver probléma #2027700
            bepe79
            Felhasználó
              eReL wrote:
              Sziasztok!

              Nos, én elolvastam a teelepítést leíró doksit.
              Már a z elején gondom akadt: nem tudom telepíteni a kernel-forrást, mert én a  2.6.12-9-386 kernelt használom, de ezt nem találja a csomagkezelõ (se a Synaptic, se az apt-get), csak a 2.6.12-10.28 ast tudja telepíteni.

              bepe79
              Felhasználó

                Asszem’ ez kicsit macerás. Várjam meg a FreeSBIE 2.0-át?  😀 Végülis már készülõben van, és nemsokára kijön. Mert lehet, hogy a BSD 5.3-al lehet zsonglõrködni a beállításokkal, de ez az sbie csak egy simple live cd.

                bepe79
                Felhasználó

                  Thx Paca! Az általad linkelt fórumon a következõket írja valaki:

                  „Ja, az szívás… Csak legtöbb helyen a DSL már simán DHCP-vel megy, gondoltam neked is. Ha tudsz angolul, akkor nézd meg ezt, hátha segít..”

                  bepe79
                  Felhasználó
                    paca5 wrote:
                    http://www.freebsd.org/doc/en_US.ISO8859-1/books/handbook/pppoe.html

                    Na! Ezzel nekem két gondom is van. 🙂

                    23.5.3 Running ppp

                    As root, you can run:

                    # ppp -ddial name_of_service_provider

                    23.5.4 Starting ppp at Boot

                    Add the following to your /etc/rc.conf file:

                    ppp_enable=”YES”
                    ppp_mode=”ddial”
                    ppp_nat=”YES”  # if you want to enable nat for your local network, otherwise NO
                    ppp_profile=”name_of_service_provider”

                    A 23.5.3-as ponttal az, hogy a sima ppp -ddial-al lehet adsl kapcsolatot állítani?

                    Hozzászólás: UHU ‘meghülyült’+felbontás #2049495
                    bepe79
                    Felhasználó
                      nasab wrote:
                      256g memoria

                      Mondjuk ezt nem tom’ mire vélni 🙂 , de ha 256 MB-ot akartál írni, akkor az elég az UHU 1.2-nek is.

                      Hozzászólás: UHU ‘meghülyült’+felbontás #2049494
                      bepe79
                      Felhasználó
                        nasab wrote:
                        Sziaztok!
                        Nem nagyon szoktam irogatni,inkább csak keresek és olvasgatok,de hátha valakinek van
                        ötlete.
                        Vas:1000-s celeron,mercury alaplap,256g memoria,Uhu 2G vinyo, Uhu 1.0
                        Tudom,hogy alapban kevés,de már lassan 3 éve ezen a vinyon van a bagoly.
                      10 bejegyzés megtekintése - 2,011-2,020 / 3,376