Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-

🙂
kisbetu wrote:Az chipek az borda alatt vannak, általadják az hõt az bordának.
Az borda pediglen kialakításától függõen az rajta általhaladó levegõnek továbbítandja az hõt.
Elég nagy hûtõlemezek és normális légjárás esetén nem is kéne venti.De mivel ez az egész kókány egy PC-ben van, köll az venti. Szerepe az, hogy az borda lamelláit friss levegõvel lássa el, így segítve annak hõleadását az levegõnek.
Minél nagyobb venti minél több hûvös levegõt tud ráfújni, annál jobban hûti az borda az másik oldalához símuló félvezetõket.saynos wrote:bordacserere is(mondjuk tuning miatt)Nekem az Inno 6600-on gyári hûtéssel voltmod nélkül a GPU megy 400 MHz-en (default a 300), a MEM pedig megy 610-620 MHz-en (530 MHz az alapórajel, más gyártóknál 500 is elõfordulhat). Ha ennél nagyobb tuningot akarsz, meg a 3DMarkban nagyobb pontszámot, akkor jöhet a tuning-VGA-BIOS, magasabb GPU/VPU és MEM órajel, FASTWRITE ON, AA+AF OFF, NGO vagy Zher0point tuning driver, Coolbits2, és mehet a kártya szétizzasztás. Csak azért el ne égesd! 🙂
kisbetu wrote:saynos wrote:
Azt hallottam ezen nem lehet cserélni a hûtõt ha megdöglik a venti, mert több chipre is rá van ragasztva a hûtõszerkezet. 🙂kisbetu wrote:2006-02-07-21:11 Hozzászólás: Electroworld – 49.000 forintért számítógép, Uhu-Linux elõtelepítve #2048552kesigomu wrote:Szó, ami szó, nem szabad fejest ugrani ezekbe a „rendkívüli” ajánlatokba. Az esetek 99%-ban megbosszúlja magát a dolog.Az elõretelepített Linux egy dolog.
marhajo wrote:hello-hello!az van, hogy felraktam az ati driverét : fglrx: vendor=”FireGL – ATI Technologies Inc.” compiled for 6.8.99.8, module version = 8.21.7
ehhez az X-hez X Window System Version 6.9.0, minden nagyon szép, minden nagyon jó. Van 3d van tv ot, csak a tv out fekete/fehér, ami egy régebbi X-el ill régebbi fglrx-el színes volt és ment mint állat.
asszem már mindent kiprobáltam, úgyhogy minden épkézláb ötlet jól jönne 🙂
köszönöm a segítségeteketHi! A 9600SE TV-OUT-ot clone mode-ben vagy mirror mode-ban vagy big desktop módban vagy dual head módban használod? A TV-OUT kábelt ugye kikapcsolt TV és kikapcsolt számítógép mellett csatlakoztattad?
2006-02-06-17:53 Hozzászólás: Electroworld – 49.000 forintért számítógép, Uhu-Linux elõtelepítve #2048521Keksz wrote:Hello!A múlt héten barátnõm édesanyja vett egy ilyen Albacomp számítógépet 50.000 forintért az ElectroWorldben, amin elõre fel volt telepítve az Uhu Linux 1.2 (Rajt!). Haza is vitte a gépet, be is kapcsolta, de szegény 1 percig sem tudta használni, mert 14 colos monitora nem birta az X beallításait. Ezért a gépet kikapcsolta és soha többet nem hasznalta a rajta levo linuxot, mert a telepitest ugyan megcsinaltak, de nem mondtak el es semmi fele tajekoztatot nem kapott arrol h mi a felhasznalonev/kod paros a gephez es ami a legjobb, hogy a rootpasshoz sincs semmi koze. Ezt megunva a hetvegen windows-t rakatott ra, mert a lánya egyetemista es a campus programban ingyen jar neki. Kerdesem, hogy igy mi ertelme volt a linuxnak, ha kb 1% eselye sem volt annak, hogy a felhasznalo megismerjen egy masik oprendszert?!?!
Amikor mondtam neki h ujrarakom a linuxot, akkor leszavazta, mert ezzel pont fel is ment benne a pumpa annyira h 52 evesen – mivel a munkahelyen is windows van es az elozo gepen is az volt, ne kerje a masik lehetoseget!A hab a tortan h az EW-ben az akcios gepet DVD íróval reklamoztak, amibol annyi lett, hogy kapott egy gepet dvd olvasoval es cdiroval, azaz meg ezzel is jol atvertek a hozza nem erto anyukat.
Hogy miert ott vette? Mert ott 0%-os THM-re meg tudta venni 6 honapra, ami az 1etlen eselye volt h hozzajusson egy gephez…
Ez ellen nem lehetne vmit tenni?!?!?!
üdv
KekszNem lehet. A M*dia M*rktban meg máshol is UHU-val adják a gépeket, mert akkor nem rúgnak beléjük mindenféle licensz- meg jogi kérdés miatt (win, blabla). Az UHU meg szabad, az meg, hogy utána otthon mit csinál az user root jelszó, meg user uid/pass nélkül, az már nem érdekli õket..
saynos wrote:PCI-E nem jó? 😀 Majdnem PCI. 🙂
-
SzerzőBejegyzés
