bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,111-2,120 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Tuning PC #2043623
    bepe79
    Felhasználó
      Hozzászólás: Tuning PC #2043621
      bepe79
      Felhasználó

        Itt meg egy Pentium4-es proci 5.25 GHz-en nitrogén-hûtéssel -196°C-on:

        5255mhz.gif

        icecold6.jpg

        kondensat4.jpg

        „Egy órányi mûködés után már jégkristályok képzõdtek a CPU hûtõbordáján. Jéghideg: a fejegység hõmérséklete -190°C alá esett.”

        Link: http://tomshardware.hu/cpu/03q4/031230/5GHz-11.html

        Forrás: tomshardware

        Hozzászólás: Tuning PC #2043620
        bepe79
        Felhasználó

          robert.jpg

          yves072.jpg

          1.jpg

          rechnerpic.jpg

          3.jpg

          1.jpg

          2.jpg

          1.jpg

          2.jpg

          1.jpg

          🙂

          Hozzászólás: Kocsma topik #1949243
          bepe79
          Felhasználó
            kovi wrote:
            nekem otthon amd754 van. nincs vele semmi gáz, elég jól megy, teljesen korrekt cucc. viszont ha cserélni akarok akkor bizony beszívtam, mert marad a sempron754, mivel az amd64 fõ vonala 754 – en megöletett, hogy a 939 dc memcsatornája tündököljön fényesen.  :icon_neutral:

            Meg amit még most érdemes fontolóra venni szvsz: mondjuk áttér valaki s939-re v. 754-re.

            Hozzászólás: Tuning PC #2043615
            bepe79
            Felhasználó
              Wait wrote:
              Tegyük hozzá: ha akarnám, és ha lenne pénzem… Milyn portja van? Ha AGP, tehetném P1-be

              PCI-E (PCI-EXPRESS)

              Hozzászólás: Kocsma topik #1949224
              bepe79
              Felhasználó

                Ja, teszem gyorsan hozzá, hogy nekem nem ez a szakterületem.  :wink1:

                Hozzászólás: Kocsma topik #1949223
                bepe79
                Felhasználó
                  kovi wrote:
                  nekem otthon amd754 van. nincs vele semmi gáz, elég jól megy, teljesen korrekt cucc. viszont ha cserélni akarok akkor bizony beszívtam, mert marad a sempron754, mivel az amd64 fõ vonala 754 – en megöletett, hogy a 939 dc memcsatornája tündököljön fényesen.  :icon_neutral:

                  Jajaja. Ezért mondtam, hogy s939 akkor inkább. De az Ita2, a Presler XE és az X2 4800+ majd lejjebb tornásszák úgyis az árakat most majd.

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1949221
                  bepe79
                  Felhasználó
                    kovi wrote:
                    erre az esetre:
                    Intel Celeron J 331  2,66GHz BOX LGA775/533/256K/0.09m 17100
                    -vagy-
                    AMD ATHLON 64 3000 S754 BOX nettó 25800

                    de a 939 is ilyesmi:
                    AMD ATHLON 64 3200 S939 BOX Venice nettó 39550
                    amitõl az
                    Intel Pentium 4 3,0GHz BOX LGA 775/800/2M/0.09m/EMT64 nettó 40630

                    árban sem sokban különbözik. ez van. 64 bites támadás majdnem minden vonalon.

                    Hááát, szvsz én speciel ha a távoli jövõben váltani fogok, 754-re semmiképp, akkor inkább s939 vagy 775. De ez még a jõvõ zenéje. Egész jól megvagyok a régi szutyok 32 bites Northwood P4 B @2.8 GHz-el. 🙂

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1949219
                    bepe79
                    Felhasználó
                      kovi wrote:
                      ehhez képest ma már javarészt csak emt64 celeronokat tudok eladni, ha valakinek kell egyáltalán celeron.
                      az emt64/775 p4 pedig kb annyiba kerül, mint egy p4c/478
                      amd sempronjai is 64 bites képességûek, nem beszélve a 939  full processzorokról.

                      természetesen ettõl még kizárólag 32 bites cpu-t lehet ugyan venni, csak (ára alapján) kérdés hogy minek – továbbá az is kérdés, hogy év végén tudsz – e majd tisztán 32 bites processzort vásárolni (aminek a kizáró okát a következõ Win32 széria jelenti, ahogyan Te is mondtad).

                      s939 most még aranyárban van sajna.. 🙁

                      Hozzászólás: Kocsma topik #1949217
                      bepe79
                      Felhasználó
                        kelemengabor wrote:
                        dehogy, nem úgy mondom, mintha a te hibád lenne, úgy mondom, mintha nem látnál tovább az orrodnál. Szerinted 5 év múlva mi lesz itt? Nem az az érdekes, hogy ha jövõ ilyenkor kijön a vista, akkor hány bites gépre fogják rakni, hanem az, hogy a 64 bites vasak terjednek/fejlõdnek, a 32 bitesek meg nem nagyon, vagyis ha valaki n (n -> végtelen :)) év múlva új gépet vesz, az egyre nagyobb valséggel 64 bites lesz, amire meg hülye lesz 32 bites rendszert rakni, nem azért vette. Elõbb-utóbb pedig a mostani géppark is elkopik, meg a „régi” oprendszerek támogatása is megszûnik, innentõl pedig csak egy ugrás a Sugár :).

                        Ez valahol sántít.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,111-2,120 / 3,376