Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Itt meg egy Pentium4-es proci 5.25 GHz-en nitrogén-hûtéssel -196°C-on:



„Egy órányi mûködés után már jégkristályok képzõdtek a CPU hûtõbordáján. Jéghideg: a fejegység hõmérséklete -190°C alá esett.”
Link: http://tomshardware.hu/cpu/03q4/031230/5GHz-11.html
Forrás: tomshardware










🙂
kovi wrote:nekem otthon amd754 van. nincs vele semmi gáz, elég jól megy, teljesen korrekt cucc. viszont ha cserélni akarok akkor bizony beszívtam, mert marad a sempron754, mivel az amd64 fõ vonala 754 – en megöletett, hogy a 939 dc memcsatornája tündököljön fényesen. :icon_neutral:Meg amit még most érdemes fontolóra venni szvsz: mondjuk áttér valaki s939-re v. 754-re.
Wait wrote:Tegyük hozzá: ha akarnám, és ha lenne pénzem… Milyn portja van? Ha AGP, tehetném P1-bePCI-E (PCI-EXPRESS)
Ja, teszem gyorsan hozzá, hogy nekem nem ez a szakterületem. :wink1:
kovi wrote:nekem otthon amd754 van. nincs vele semmi gáz, elég jól megy, teljesen korrekt cucc. viszont ha cserélni akarok akkor bizony beszívtam, mert marad a sempron754, mivel az amd64 fõ vonala 754 – en megöletett, hogy a 939 dc memcsatornája tündököljön fényesen. :icon_neutral:Jajaja. Ezért mondtam, hogy s939 akkor inkább. De az Ita2, a Presler XE és az X2 4800+ majd lejjebb tornásszák úgyis az árakat most majd.
kovi wrote:erre az esetre:
Intel Celeron J 331 2,66GHz BOX LGA775/533/256K/0.09m 17100
-vagy-
AMD ATHLON 64 3000 S754 BOX nettó 25800de a 939 is ilyesmi:
AMD ATHLON 64 3200 S939 BOX Venice nettó 39550
amitõl az
Intel Pentium 4 3,0GHz BOX LGA 775/800/2M/0.09m/EMT64 nettó 40630árban sem sokban különbözik. ez van. 64 bites támadás majdnem minden vonalon.
Hááát, szvsz én speciel ha a távoli jövõben váltani fogok, 754-re semmiképp, akkor inkább s939 vagy 775. De ez még a jõvõ zenéje. Egész jól megvagyok a régi szutyok 32 bites Northwood P4 B @2.8 GHz-el. 🙂
kovi wrote:ehhez képest ma már javarészt csak emt64 celeronokat tudok eladni, ha valakinek kell egyáltalán celeron.
az emt64/775 p4 pedig kb annyiba kerül, mint egy p4c/478
amd sempronjai is 64 bites képességûek, nem beszélve a 939 full processzorokról.természetesen ettõl még kizárólag 32 bites cpu-t lehet ugyan venni, csak (ára alapján) kérdés hogy minek – továbbá az is kérdés, hogy év végén tudsz – e majd tisztán 32 bites processzort vásárolni (aminek a kizáró okát a következõ Win32 széria jelenti, ahogyan Te is mondtad).
s939 most még aranyárban van sajna.. 🙁
kelemengabor wrote:dehogy, nem úgy mondom, mintha a te hibád lenne, úgy mondom, mintha nem látnál tovább az orrodnál. Szerinted 5 év múlva mi lesz itt? Nem az az érdekes, hogy ha jövõ ilyenkor kijön a vista, akkor hány bites gépre fogják rakni, hanem az, hogy a 64 bites vasak terjednek/fejlõdnek, a 32 bitesek meg nem nagyon, vagyis ha valaki n (n -> végtelen :)) év múlva új gépet vesz, az egyre nagyobb valséggel 64 bites lesz, amire meg hülye lesz 32 bites rendszert rakni, nem azért vette. Elõbb-utóbb pedig a mostani géppark is elkopik, meg a „régi” oprendszerek támogatása is megszûnik, innentõl pedig csak egy ugrás a Sugár :).Ez valahol sántít.
-
SzerzőBejegyzés












