Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Gyuszk wrote:Azt elfelejtettem, hogy az X leállítása tudtommal nVIDIA esetében kell csak.
Igen, nVidia driver init 3 nélkül nem települ. 🙂
retaliator44 wrote:Sziasztok!
Mivel a 8.2-es süsümmel néha adódnak problémák, elhatároztam, keresek egy új Linuxot, akár szaggatni fog az egér a gépemen, akár nem (333MHz, 128M RAM). Kíváncsi lennék a véleményetekre, ki milyen rendszert javasol. Olyan kellene, ami tényleg profi. Nem baj, ha bonyolult, nekem egy a lényeg: mûködjön, és úgy, ahogy kell.„A Microsoft felfedi a Windows forráskódját”
http://www.origo.hu/techbazis/szoftver/20060126amicrosoft.html
:blink: :eh:
Bár nekem még egyik UHU 1.2 alatt sem írt ki ilyesmit sohasem. Mindig települt egybõl elsõre. :blink:
fko wrote:Amikor telepítem az NVIDIA drivert, a következõ hibaüzenetet kapom:azaz ez egy részlet a logból
NVIDIA: left KBUILD.
-> done.
-> Kernel module compilation complete.
ERROR: Unable to load the kernel module ‘nvidia.ko’. This is most likely
because the kernel module was built using the wrong kernel source files.
Please make sure you have installed the kernel source files for your
kernel; on Red Hat Linux systems, for example, be sure you have the
‘kernel-source’ rpm installed. If you know the correct kernel source
files are installed, you may specify the kernel source path with the
‘–kernel-source-path’ commandline option.
-> Kernel module load error: insmod: error inserting ‘./usr/src/nv/nvidia.ko’:
-1 Invalid module formatAhogy én látom lefordítja a kernel modult, de nem érvényes vagy mi.
Hogy tudom ezt Uhu 1.2 alatt megoldani?
Ja igen és leszedtem a kernel-source csomagot is.
init 3
chmod 777 NVIDIA-Linux-x86-1.0-8178-pkg1.run
sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-8178-pkg1.run –kernel-source-path=/…(elérési út)
init 5valami ilyesmi segíthet akkor.
Meg próbáld meg azt elõbb, amit az AMD486 írt.-noframebuffer és vga=791
vizsla wrote:„jeget (=víz)”
1. ez egy kísérlet, nem állapot (azután ezt, akár ki is lehet dobni, mert ott nem ez a lényeg, nem számít)
2. „nem vizet öntöttek rá”, a „jég” nem = víz (abban max. a levegõ nedvessége lehet)
3. vannak olyan berendezések, ahol eleve ezt kell csinálni – hûteni – különben tönkremegy (és nem árt ezeknek a cuccoknak – ráadásul azok a cuccok, melyeket így kell hûteni nem egy-két millióba kerülnek, hanem nagyságrendekkel többe, és mégis így kell (nem lehet, meg stb, hanem kell, mert attól menne tönkre 1 mp tört része alatt) hûteni)
„akkor meg 10 méter magas fáról lökném le 7 méteres kötéllel a nyakán aki csinálta.”
gondolj bele, hogy mit csinálna egy ilyen több 100 milliót érõ berendezés tulajdonosa – ha nem látja meg ezt a hûsítõ naftát :)))) (Bár ezeket esetleg vákuum alá is szokták helyezni, mert van olyan alkatrász, ami hûtés ide-vagy oda oxigén találkozásával azonnal elég. 1-2 éve láttam egy ilyet – azt valami 200e-bõl megúszták :))Hááát, most, hogy megnéztem, hogy alapfeszen az én procim is megy 3GHz fölött, + egy Presler XE sima léghûtéssel 4.27 GHz-en, ez az 5.25 GHz már nem is tûnik olyan nagy számnak. Szerintem ezt egy baromi erõs Intel vagy A64X2-vel + vízhûtéssel ma már simán meg lehet csinálni, nem is kellene a folyékony nitrogén és a -196 Celsius fok.
Vagy föltehetem az extra-n lévõ 1 GB-os free tárhelyemre is, és akkor megadom a címet utána, ahonnan le lehet szedni. Rakjam fel?
Tétova_Teve wrote:gondolkodok én, csak…What Isn’t Cygwin?
Cygwin is not a way to run native linux apps on Windows.„Normális” oprendszer? :cool1:
hümm. kicsit nehéz lenne. ntfs környezetben. nem minden gépet alakíthatunk kedvünkre.továbbra is türelmesen várok vmilyen ftp-s elérési módot.
T.T.Ha gondolod, én csinálok FTP szervert az itthoni gépembõl, csinálok acc-ot hozzá, és kiosztom.
No, itt vagyok, kicsit föntebb húztam a procimat. Pentium4 B NORTHWOOD 2.53 GHz / 533 / 512 / 1.5 @ 3.0 GHz.
Most mértem, nyitott gépháznál, nyitott ablaknál, úgy, hogy tódult be a -10 fok kintrõl.
+20-21%-os sebesség-tuning volt kb.

-
SzerzőBejegyzés