bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,101-2,110 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ATI Driver Installer #2047313
    bepe79
    Felhasználó
      Gyuszk wrote:
      Azt elfelejtettem, hogy az X leállítása tudtommal nVIDIA esetében kell csak.

      Igen, nVidia driver init 3 nélkül nem települ. 🙂

      Hozzászólás: Milyen Linuxot tegyek…? #2047265
      bepe79
      Felhasználó
        retaliator44 wrote:
        Sziasztok!
        Mivel a 8.2-es süsümmel néha adódnak problémák, elhatároztam, keresek egy új Linuxot, akár szaggatni fog az egér a gépemen, akár nem (333MHz, 128M RAM). Kíváncsi lennék a véleményetekre, ki milyen rendszert javasol. Olyan kellene, ami tényleg profi. Nem baj, ha bonyolult, nekem egy a lényeg: mûködjön, és úgy, ahogy kell.
        Hozzászólás: Kocsma topik #1949250
        bepe79
        Felhasználó

          „A Microsoft felfedi a Windows forráskódját”

          http://www.origo.hu/techbazis/szoftver/20060126amicrosoft.html

          :blink: :eh:

          Hozzászólás: nVIDIA driver telepítés #1939853
          bepe79
          Felhasználó

            Bár nekem még egyik UHU 1.2 alatt sem írt ki ilyesmit sohasem. Mindig települt egybõl elsõre.  :blink:

            Hozzászólás: nVIDIA driver telepítés #1939852
            bepe79
            Felhasználó
              fko wrote:
              Amikor telepítem az NVIDIA drivert, a következõ hibaüzenetet kapom:

              azaz ez egy részlet a logból

              NVIDIA: left KBUILD.
              -> done.
              -> Kernel module compilation complete.
              ERROR: Unable to load the kernel module ‘nvidia.ko’.  This is most likely
                    because the kernel module was built using the wrong kernel source files.
                    Please make sure you have installed the kernel source files for your
                    kernel; on Red Hat Linux systems, for example, be sure you have the
                    ‘kernel-source’ rpm installed.  If you know the correct kernel source
                    files are installed, you may specify the kernel source path with the
                    ‘–kernel-source-path’ commandline option.
              -> Kernel module load error: insmod: error inserting ‘./usr/src/nv/nvidia.ko’:
                -1 Invalid module format

              Ahogy én látom lefordítja a kernel modult, de nem érvényes vagy mi.

              Hogy tudom ezt Uhu 1.2 alatt megoldani?

              Ja igen és leszedtem a kernel-source csomagot is.

              init 3
              chmod 777 NVIDIA-Linux-x86-1.0-8178-pkg1.run
              sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-8178-pkg1.run –kernel-source-path=/…(elérési út)
              init 5

              valami ilyesmi segíthet akkor.
              Meg próbáld meg azt elõbb, amit az AMD486 írt.

              Hozzászólás: Inegrált vagy AGP? #2047236
              bepe79
              Felhasználó

                -noframebuffer és vga=791

                Hozzászólás: Tuning PC #2043627
                bepe79
                Felhasználó
                  vizsla wrote:
                  „jeget (=víz)”
                  1. ez egy kísérlet, nem állapot (azután ezt, akár ki is lehet dobni, mert ott nem ez a lényeg, nem számít)
                  2. „nem vizet öntöttek rá”, a „jég” nem = víz (abban max. a levegõ nedvessége lehet)
                  3. vannak olyan berendezések, ahol eleve ezt kell csinálni – hûteni – különben tönkremegy (és nem árt ezeknek a cuccoknak – ráadásul azok a cuccok, melyeket így kell hûteni nem egy-két millióba kerülnek, hanem nagyságrendekkel többe, és mégis így kell (nem lehet, meg stb, hanem kell, mert attól menne tönkre 1 mp tört része alatt) hûteni)
                  „akkor meg 10 méter magas fáról lökném le 7 méteres kötéllel a nyakán aki csinálta.”
                  gondolj bele, hogy mit csinálna egy ilyen több 100 milliót érõ berendezés tulajdonosa – ha nem látja meg ezt a hûsítõ naftát :)))) (Bár ezeket esetleg vákuum alá is szokták helyezni, mert van olyan alkatrász, ami hûtés ide-vagy oda oxigén találkozásával azonnal elég. 1-2 éve láttam egy ilyet – azt valami 200e-bõl megúszták :))

                  Hááát, most, hogy megnéztem, hogy alapfeszen az én procim is megy 3GHz fölött, + egy Presler XE sima léghûtéssel 4.27 GHz-en, ez az 5.25 GHz már nem is tûnik olyan nagy számnak. Szerintem ezt egy baromi erõs Intel vagy A64X2-vel + vízhûtéssel ma már simán meg lehet csinálni, nem is kellene a folyékony nitrogén és a -196 Celsius fok.

                  Hozzászólás: Viktória #2044915
                  bepe79
                  Felhasználó

                    Vagy föltehetem az extra-n lévõ 1 GB-os free tárhelyemre is, és akkor megadom a címet utána, ahonnan le lehet szedni. Rakjam fel?

                    Hozzászólás: Viktória #2044914
                    bepe79
                    Felhasználó
                      Tétova_Teve wrote:
                      gondolkodok én, csak…

                      What Isn’t Cygwin?
                      Cygwin is not a way to run native linux apps on Windows.

                      „Normális” oprendszer? :cool1:
                      hümm. kicsit nehéz lenne.  ntfs környezetben. nem minden gépet alakíthatunk kedvünkre.

                      továbbra is türelmesen várok vmilyen ftp-s elérési módot.
                      T.T.

                      Ha gondolod, én csinálok FTP szervert az itthoni gépembõl, csinálok acc-ot hozzá, és kiosztom.

                      Hozzászólás: Tuning PC #2043625
                      bepe79
                      Felhasználó

                        No, itt vagyok, kicsit föntebb húztam a procimat. Pentium4 B NORTHWOOD 2.53 GHz / 533 / 512 / 1.5 @ 3.0 GHz.

                        Most mértem, nyitott gépháznál, nyitott ablaknál, úgy, hogy tódult be a -10 fok kintrõl.

                        +20-21%-os sebesség-tuning volt kb. cool_2.gif

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,101-2,110 / 3,376