Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A mod-oknak igazuk van most, bár a srác reg. lapja szerinti infó szerint még csak 12 éves. Egyébként az elõbb említett, fõoldalon lévõ AVG vírusírtó proginak innen: http://www.avg.hu/index.php?viewpage=download_w32 letölthetõ a linuxos verziója.
emerson wrote:csak indokolt esetben (súlyos hiba)
fogom szétborítani. Ha találtok ilyet, kérlek jelezzétek.Meglestem. 🙂 Igaz, hogy nem tüzetesen, lévén, hogy hajnal van, és menni kén’ aludni lassan.
A külsõ megintcsak nagyon remek, sõt, szerintem még jobb lett, mint volt. Az elején is nagyon tuti a boot-képernyõ a bagollyal, és az is pozitívum, hogy van VESA console mód és VGA console mód választási lehetõség is. Nekem hál’ az égnek nem volt rá szükségem, indítottam is a KDE-t 1600×1200-ban. Az x fölállt, a Márta-hoz hasonló felület fogad, nagyon tetszik ez is. A kijelentkezéskor ismét pozitívum, hogy kilogol, és újra be lehetne jelentkezni, plussz lehet választani lenyíló menübõl reboot-ot, shutdown-t, miegymást.. Ami már nem pozitívum (: , hogy újraindításnál a tálcát kiadta ugyan, de nem azt, amelyikben a CD volt (nem azt, amelyikrõl futott live-ként). Nálam a DVD olvasóból ment, és a gépházban fölötte lévõ CD-író drive tálcáját nyitotta ki. Ami szintén szembetûnt, hogy a Firefox 1.5 beta (Deer Park) angol menüvel indult, és a menüben is angolul szólt hozzám (nem mintha azt nem érteném..). Ezenfelül a KDE menü->Beállítások résznél->KInfoCenter nevü program a GeForce 6600 kártyából csak annyit lát, hogy nVidia, és azt is csak azért, mert fölállásnál az nVidia lett beállítva neki. A chipsetet, típust nem nagyon ismerte föl. De ez szintén nem baj, 3D gyorsítást úgysem a live-on fogok majd varázsolni hozzá. Nagyvonalakban ennyi, összességében nagyon pozitív, és tetszetõs, szuper kis live lett / lesz. Eddig Mártát hordtam mindenhová a kabátzsebemben, de ezúttal fölcserélõdik Vikire. 🙂 Gratula a készítõknek, és sok sikert a további fejlesztésekhez!nightwalker wrote:Amúgy te stabilan mit használsz?Semmit.
Nekem most az UHU 2.0 snapshot a stabil rendszerem, mert mellette csak egy XP van..
nightwalker wrote:Na.Hát én is ezt mondom.:)🙂
nightwalker wrote:Kipróbáltam.Nem érdemes.Mi nem érdemes? Ez még nem is beta meg RC, hanem csak egy snapshot!!! Fölrakni tényleg nem érdemes, kivéve nekem, akinek ez a mániája, hogy az összes snapshotot kipróbálja, és aktív a dev listán. De ennek az alpha-beta-gamma snapshotnak még annyi nyûgje van, hogy fölrakni tényleg nem érdemes neked (és másnak sem).
davidd2301 wrote:Kiadtad ezt a parancsot: mv UHU-Linux_1.2_Live_R1_rc0.iso UHU-Linux_1.2_Live_R1.iso?
Ez a fájl az: UHU-Linux_1.2_Live_R1.iso (ha kiadtad a parancsot. Ha nem akkor UHU-Linux_1.2_Live_R1_rc0.iso)Na, én az mv-s parancsot kihagytam, mert nekem a Mártás ISO file nincs meg a winyómon, csak kiírva CD-re. Tehát én csak az rsync-eset írtam be a console-ba. Köszi a választ!
davidd2301 wrote:Az az iso lesz amit átneveztél R0-ról R1-re.Huhh. Ezt most nagyon nem értem. 🙂 Biztos nem azzal van a baj, amit írtál, csak én nem fogtam fel. 🙂
Elmondanád ugyanezt más szavakkal? Az tuti, hogy én nem neveztem semmit semmire át, csak kiadtam azt a parancsot, amit a készítõ, Emerson írt a másik totyikban.Nekem már jön le rsync-en keresztül, csak nem tudom, hogy hová tölti le deafaultban.. 🙁 Max rákeresek, ha befejezte a letöltést.
emerson wrote:Hi!Aki szeretné megnézni a kiadás elõtt álló friss live-ot, a hétvégén megteheti.
Ez gyakorlatilag már a végleges változat, csak indokolt esetben (súlyos hiba)
fogom szétborítani. Ha találtok ilyet, kérlek jelezzétek.
Viktória iso biztosan nem fog változni a hétvégén, leghamarabb csak a jövõhét
elsõ felében nyúlok hozzá, ha elkerülhetetlen.Csak rsync-el húzható, ftp, http elérhetõség nincs.
A kinek Márta iso megvan, alacsony adatforgalom mellett frissíthet a Márta
iso-t tartalmazó könyvtárba állva, az alábbi parancsok kiadásával:mv UHU-Linux_1.2_Live_R1_rc0.iso UHU-Linux_1.2_Live_R1.iso
rsync -vz old.personalcomputer.hu::ftp/* ./Juuppppíííí!!! 🙂
Várjuk a Vikit szeretettel!!! :)))
metaxx wrote:allitolag nvidia forumon fennvan h az innos kartyakbol kisporoltak valamit a biosbol ami miatt nem megy linux alatt….Nálam Inno3D GeForce 6600 UHU 1.2 és UHU 2.0 snapshot alatt is megy a 8174 és a 8178-as nVidia driverrel is, mind 2D-ben, mind 3D-ben. De valóban játékok alatt voltak kisebb grafikai bugok, így én is visszaraktam a 7676-ost, és azzal azok is rendbejöttek, 0 probléma van.
-
SzerzőBejegyzés