bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,161-2,170 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Vírusirtók #2045817
    bepe79
    Felhasználó

      A mod-oknak igazuk van most, bár a srác reg. lapja szerinti infó szerint még csak 12 éves. Egyébként az elõbb említett, fõoldalon lévõ AVG vírusírtó proginak innen: http://www.avg.hu/index.php?viewpage=download_w32 letölthetõ a linuxos verziója.

      Hozzászólás: Viktória #2044904
      bepe79
      Felhasználó
        emerson wrote:
        csak indokolt esetben (súlyos hiba)
        fogom szétborítani. Ha találtok ilyet, kérlek jelezzétek.

        Meglestem. 🙂 Igaz, hogy nem tüzetesen, lévén, hogy hajnal van, és menni kén’ aludni lassan.
        A külsõ megintcsak nagyon remek, sõt, szerintem még jobb lett, mint volt. Az elején is nagyon tuti a boot-képernyõ a bagollyal, és az is pozitívum, hogy van VESA console mód és VGA console mód választási lehetõség is. Nekem hál’ az égnek nem volt rá szükségem, indítottam is a KDE-t 1600×1200-ban. Az x fölállt, a Márta-hoz hasonló felület fogad, nagyon tetszik ez is. A kijelentkezéskor ismét pozitívum, hogy kilogol, és újra be lehetne jelentkezni, plussz lehet választani lenyíló menübõl reboot-ot, shutdown-t, miegymást.. Ami már nem pozitívum (: , hogy újraindításnál a tálcát kiadta ugyan, de nem azt, amelyikben a CD volt (nem azt, amelyikrõl futott live-ként). Nálam a DVD olvasóból ment, és a gépházban fölötte lévõ CD-író drive tálcáját nyitotta ki. Ami szintén szembetûnt, hogy a Firefox 1.5 beta (Deer Park) angol menüvel indult, és a menüben is angolul szólt hozzám (nem mintha azt nem érteném..). Ezenfelül a KDE menü->Beállítások résznél->KInfoCenter nevü program a GeForce 6600 kártyából csak annyit lát, hogy nVidia, és azt is csak azért, mert fölállásnál az nVidia lett beállítva neki. A chipsetet, típust nem nagyon ismerte föl. De ez szintén nem baj, 3D gyorsítást úgysem a live-on fogok majd varázsolni hozzá. Nagyvonalakban ennyi, összességében nagyon pozitív, és tetszetõs, szuper kis live lett / lesz. Eddig Mártát hordtam mindenhová a kabátzsebemben, de ezúttal fölcserélõdik Vikire. 🙂 Gratula a készítõknek, és sok sikert a további fejlesztésekhez!

        Hozzászólás: UHU 2.0 #2045117
        bepe79
        Felhasználó
          nightwalker wrote:
          Amúgy te stabilan mit használsz?

          Semmit. d3.gif Nekem most az UHU 2.0 snapshot a stabil rendszerem, mert mellette csak egy XP van.. nevet.gif

          Hozzászólás: UHU 2.0 #2045115
          bepe79
          Felhasználó
            nightwalker wrote:
            Na.Hát én is ezt mondom.:)

            🙂

            Hozzászólás: UHU 2.0 #2045113
            bepe79
            Felhasználó
              nightwalker wrote:
              Kipróbáltam.Nem érdemes.

              Mi nem érdemes? Ez még nem is beta meg RC, hanem csak egy snapshot!!! Fölrakni tényleg nem érdemes, kivéve nekem, akinek ez a mániája, hogy az összes snapshotot kipróbálja, és aktív a dev listán. De ennek az alpha-beta-gamma snapshotnak még annyi nyûgje van, hogy fölrakni tényleg nem érdemes neked (és másnak sem).

              Hozzászólás: UHU 2.0 20060113-1952 rsync kérdés #2045942
              bepe79
              Felhasználó
                davidd2301 wrote:
                Kiadtad ezt a parancsot: mv UHU-Linux_1.2_Live_R1_rc0.iso UHU-Linux_1.2_Live_R1.iso?
                Ez a fájl az: UHU-Linux_1.2_Live_R1.iso (ha kiadtad a parancsot. Ha nem akkor UHU-Linux_1.2_Live_R1_rc0.iso)

                Na, én az mv-s parancsot kihagytam, mert nekem a Mártás ISO file nincs meg a winyómon, csak kiírva CD-re. Tehát én csak az rsync-eset írtam be a console-ba. Köszi a választ!

                Hozzászólás: UHU 2.0 20060113-1952 rsync kérdés #2045940
                bepe79
                Felhasználó
                  davidd2301 wrote:
                  Az az iso lesz amit átneveztél R0-ról R1-re.

                  Huhh. Ezt most nagyon nem értem. 🙂 Biztos nem azzal van a baj, amit írtál, csak én nem fogtam fel. 🙂
                  Elmondanád ugyanezt más szavakkal? Az tuti, hogy én nem neveztem semmit semmire át, csak kiadtam azt a parancsot, amit a készítõ, Emerson írt a másik totyikban.

                  Hozzászólás: Viktória #2044903
                  bepe79
                  Felhasználó

                    Nekem már jön le rsync-en keresztül, csak nem tudom, hogy hová tölti le deafaultban.. 🙁 Max rákeresek, ha befejezte a letöltést.

                    Hozzászólás: Viktória #2044902
                    bepe79
                    Felhasználó
                      emerson wrote:
                      Hi!

                      Aki szeretné megnézni a kiadás elõtt álló friss live-ot, a hétvégén megteheti.
                      Ez gyakorlatilag már a végleges változat, csak indokolt esetben (súlyos hiba)
                      fogom szétborítani. Ha találtok ilyet, kérlek jelezzétek.
                      Viktória iso biztosan nem fog változni a hétvégén, leghamarabb csak a jövõhét
                      elsõ felében nyúlok hozzá, ha elkerülhetetlen.

                      Csak rsync-el húzható, ftp, http elérhetõség nincs.
                      A kinek Márta iso megvan, alacsony adatforgalom mellett frissíthet a Márta
                      iso-t tartalmazó könyvtárba állva, az alábbi parancsok kiadásával:

                      mv UHU-Linux_1.2_Live_R1_rc0.iso UHU-Linux_1.2_Live_R1.iso
                      rsync -vz old.personalcomputer.hu::ftp/* ./

                      Juuppppíííí!!! 🙂

                      Várjuk a Vikit szeretettel!!! :)))

                      Hozzászólás: NV6600 + X #2045013
                      bepe79
                      Felhasználó
                        metaxx wrote:
                        allitolag nvidia forumon fennvan h az innos kartyakbol kisporoltak valamit a biosbol ami miatt nem megy linux alatt….

                        Nálam Inno3D GeForce 6600 UHU 1.2 és UHU 2.0 snapshot alatt is megy a 8174 és a 8178-as nVidia driverrel is, mind 2D-ben, mind 3D-ben. De valóban játékok alatt voltak kisebb grafikai bugok, így én is visszaraktam a 7676-ost, és azzal azok is rendbejöttek, 0 probléma van.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,161-2,170 / 3,376