bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,191-2,200 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Cedegás oldal, képekkel, helpekkel. #2030028
    bepe79
    Felhasználó

      Please help me! UHU 2.0 snapshot + nV driver 8174 + cedega 4.4 alatt Thief2-ben mindig villogó textúrák vannak, és nem jól kezeli a képet (GeForce6 6600). Fölraktam a Stable Final Updated UHU 1.2-õt (októberi), + a legújabb 8178-as nVidia drivert, és a cedega4.4-et. Ugyanúgy rossz.  :icon_neutral: Win alatt tökéletes a kép minden játékban, és linux alatt is, más alkalmazásokban és 2d + 3d alatt is. Más tapasztalt ilyen hibát? Melyik cedega + nvidia driver párossal megy jól? Valamelyikbõl tegyek fel régebbit?  :blink:

      Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030643
      bepe79
      Felhasználó

        Sziasztok!

        Az nV driver telepítés HOWTO topikot ( http://www.linuxforum.hu/smf/index.php?topic=15228.0 ) kiemeltté tudnátok tenni légyszi újra? Mert most egyre csak süllyed, és mindenkinek szüksége lehet rá gyakran. Nekem is most kellett ismét elõbányásznom, mert a 8178-as nV drivert telepítem. Köszi!

        bepe79
        Felhasználó

          A cedega 4.4 és az nVidia driver 81.74-es párossal nekem gondok voltak… pár helyen így furcsán vibrált, remegett a kép, és mikor megfordultam, akkor ott megint jó volt. Mikor megint a fal felé fordultam, ahol a hiba jelentkezett, ott ismét villogtak a textúrák, és amikor ismét 180 fokban elfordultam, megintcsak jó volt. Ma fölteszem az UHU 1.2 Final UPDATED verziót, meg a cedegából az 5.0-át, és a legújabb, 8178-as nV drivert, hátha ez segít rajta.

          Hozzászólás: ATI végsõ kérdés #2044027
          bepe79
          Felhasználó
            oldfirehand wrote:
            A kondíciók: ASUS K8N alaplap C3D RADEON 9550 videokártya SuSE9.3 oprendszer 8.20.8-1 ATI-driver
            A metódus: Ati installerrel SuSE rpm készítése.Rpm telepítése. Konfigurálás. A ….sax2-profile végzõdésû mûvelet végrehajtása.(mindez init 3-ban)
            Minden szép és jó, de 3D nincs. Eddigi kisérleteim újratelepítésbe torkolltak.
            Lehetséges a fenti kondíciókkal 3D gyorsítást elérni, vagy az egész csak illúzió?

            Szia! Még ezt: http://www.hup.hu/wiki/index.php/ATI_videok%C3%A1rtya_driver%C3%A9nek_telep%C3%ADt%C3%A9se olvasd el, ha eddig nem tetted meg.
            A rendszer-újratelepítést ki tudod küszöbölni úgy, ha elõtte lemented a régi x.org config file-jodat, mielõtt az fglrx felülírná. fglrx 8.20.8-1 be van forgatva nálad a kernel modulok közé (sax2 jól megcsinálta?)? A beforgatás után lefuttattad az fglrxconfig parancsot? Ha az is megvan, fglrxinfo parancsnak mi a kimenete?

            Bepe

            Hozzászólás: Cedegás oldal, képekkel, helpekkel. #2030021
            bepe79
            Felhasználó

              icon_ohmygod.gif

              bepe79
              Felhasználó

                Na!!!

                Hozzászólás: Cedegás oldal, képekkel, helpekkel. #2030018
                bepe79
                Felhasználó

                  Föltettem a cedega 4.4-et, és szuperül müxik! Win-es játékot is tudok futtatni!!!  🙂 Eddig csak winex-el sikerült, azért vagyok ennyire meglepõdve. Már csak a hang nem stimmel, mert UHU 2.0 snapshottal van fent, és ott hang-gondokkal küzdök egyelõre.

                  bepe79
                  Felhasználó

                    Köszönöm a válaszaitokat!  🙂

                    bepe79
                    Felhasználó
                      kisbetu wrote:
                      Ott van a gépeden:
                      yast – hardver – videokártya és monitor – monitor – kártya beállítások

                      Nálam a digital vibrance a legfelsõ opció, egy számot vár paraméterként.

                      De jelenleg UHU van fent, nem a SUSE. A Suse 10-et csak kipróbálni tettem föl, de az UHU-t használom. 🙁

                      Hozzászólás: Alkatrészek #1971915
                      bepe79
                      Felhasználó
                        GegSite wrote:
                        Mindegyik zacskóban (OEM :)) kipróbált, de a gyári CD drivert nem tudok adni.

                        Nem is kell. A Windows-os Catalyst driver és a Linuxos fglrx driver is letölthetõ az ati.com-ról. 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,191-2,200 / 3,376