Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Na jó, de nem tudod fejbõl megmondani, hogy az i386 architektúránál lévõ MMX utasításkészlet vagy a késõbbiekben az i686-os architektúránál jelen lévõ SSE, SSE2, PAE vagy RDTSC utasításkészlet az AMD architektúra melyik megfelelõjéhez konvergál. Nem tudom jobban megfogalmazni, de szvsz érthetõ, hogy mit akarok mondani.
Gyuszk wrote:az i386-ra fordítótt tárgykód képes futni 386-oson és felette bármin (persze az x86-on belül maradva), viszont az i686-ra fordított kód nem képes futni korábbi procikon.
azért forditanak általában ilyen régi procikra, hogy minnél több gépen elfusson.
a 686-os procinak több olyan „cucca” van, ami a régiekben nem volt, és az arra forgatott kód ezeket ki tudja használni, míg az i386-os nem.Mai napig nem értem, hogy ezen a jelzésen miért nem változtatnak 10-20 éve.. Nekem intelem van, nem zavar, de akinek AMD-je van, az mit szól ehhez? Honnan a fenébõl tudja, hogy az i386 az most pl. az AMD K6/2 megfelelõje, vagy a Duron 1100-asnak a megfelelõje. Az i686 versus AthlonXP / AMD A64 / A64X2-rõl meg már ne is beszéljünk.
emberk wrote:Sziasztok tud valaki segíteni abban hogy hogyan kell iso-filet felmoutolni, UHU-alatt csak annyit tudok hogy a mount képes rá de nem tudom hogy hogyan kellwine-vel emulálod a Daemon Tools 4.0-át vagy az Alcohol 120%-ot, és bemountolod vele. :wink1: Nah, ezért most kapok a fejemre yól.. :blush: 🙂
kisbetu wrote:Bocsánat, biztosak vagytok benne, hogy a Professional 2200 az Nforce 4 család része?Nem. Az nVidia hivatalosan nVidia nForce Professional-nek hívja, amibõl a web-lapjuk szerint létezik NVIDIA nForce Professional 2200 és NVIDIA nForce Professional 2050. Forrás: http://www.nvidia.com/page/nforce_pro.html
cyberass wrote:Most közte van az asztal meg minden egyéb. Az elõzõ postom óta nem állt le. :cool1:
Remélem nem is fog.
Azt a 0 fokos jelenetet megnéztem volna 😀 😀Ez ugyan nem 0 fokos jelenet, hanem -200 fokos processzorhûtés, és nem õ csinálta, de:



(Pentium4-es proci 5.25 GHz-re húzva, folyékony nitrogénnel…) :wink1:
cyberass wrote:Támadt egy ötletem! Bemásztam az asztal mögé és rájöttem, hogy túl közel lehet a radiátor (kb 1 méter), ami mégjobban növeli az üzemhõmérsékletet és belémhasitott a felismerés, hogy elõfordulhat, hogy a fûtés okozza mikor bekapcsol. Most távolabb tettem a gépet talán igy jobb lesz a hûtése, ha nem akkor megpróbálom kikapcsolni a hõmérséklet figyelését, esetleg új kernel. Mondjuk kell egy kis idõ mire kiderül, hogy ez megoldás e. A rendszerbe nyúlkálással csak a tüneteket szûntetném meg (elvileg), a valós problémát nemigazán.Igen, ez nem túl szerencsés. Van egy számítógép-tuning (videókártya-tuning) topikom egy másik fórumon, és onnan ismerek olyan embert, aki pár napja kivitte a lakásból kintre a 0 Celsius fokba a gépét, csakhogy egy benchmark programban (3DMark’05) pár ponttal többet érjen el. Egyébként olyan messze tedd a gépet a fûtõtesttõl, amilyen messze csak tudod (ha van helyed rá a szobában), mert tényleg nem jó neki. Hiába van 3 áthúzóventi a gépházban, ha tõle 1 méterre van egy 40 fokos radiátor, ami ontja ki magából a meleget.
kisbetu wrote:Ezt légyszi magyarázd meg a matávnet/akszeleró/téonlálynnak is.
Mert amikor új IP címet kapok, attól nincs olyan protokoll, ami ne szakadna meg.24 óránként bont a T-Online-os ADSL, akár van épp adatforgalom, akár nincs.
smica wrote:Tetszett ez a cikk:http://www.hup.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=10340&mode=nested
eroden wrote:–Laszlo– wrote:Chipset: nVidia nForce 2200 ProfessionalValóban az ia32-es felhozataluk gyér az nforce-nál, én ezt találtam:
Products Supported
Product Support List – Linux nForce Driver – IA32
nForce4 430
nForce4 410
nForce4 AMD X16
nForce4 Intel X16
nForce4 SLI – Intel
nForce4 SLI – AMD
nForce4 Ultra – AMD
nForce4 – AMD
nForce3 Pro 250
nForce3 Pro
nForce3 250
nForce3 250Gb
nForce3
nForce2-S
nForce2
nForceHa nincs benne valamelyikben a 2200 nf4es, akkor kérdezd meg az nV tech-supportot majd.
Amit még találtam google-el: http://www.linuxhardware.org/search.pl?topic=8 Itt írnak rengeteget az nVidia nForce-os linux drivereivel kapcsolatban, ezt is kukkantsd meg majd.
-
SzerzőBejegyzés


