bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,221-2,230 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: i686 v. i386 #2038798
    bepe79
    Felhasználó

      Na jó, de nem tudod fejbõl megmondani, hogy az i386 architektúránál lévõ MMX utasításkészlet vagy a késõbbiekben az i686-os architektúránál jelen lévõ SSE, SSE2, PAE vagy RDTSC utasításkészlet az AMD architektúra melyik megfelelõjéhez  konvergál. Nem tudom jobban megfogalmazni, de szvsz érthetõ, hogy mit akarok mondani.

      Hozzászólás: i686 v. i386 #2038796
      bepe79
      Felhasználó
        Gyuszk wrote:
        az i386-ra fordítótt tárgykód képes futni 386-oson és felette bármin (persze az x86-on belül maradva), viszont az i686-ra fordított kód nem képes futni korábbi procikon.
        azért forditanak általában ilyen régi procikra, hogy minnél több gépen elfusson.
        a 686-os procinak több olyan „cucca” van, ami a régiekben nem volt, és az arra forgatott kód ezeket ki tudja használni, míg az i386-os nem.

        Mai napig nem értem, hogy ezen a jelzésen miért nem változtatnak 10-20 éve.. Nekem intelem van, nem zavar, de akinek AMD-je van, az mit szól ehhez? Honnan a fenébõl tudja, hogy az i386 az most pl. az AMD K6/2 megfelelõje, vagy a Duron 1100-asnak a megfelelõje. Az i686 versus AthlonXP / AMD A64 / A64X2-rõl meg már ne is beszéljünk.

        Hozzászólás: iso-mount hogyan? #1928633
        bepe79
        Felhasználó
          emberk wrote:
          Sziasztok tud valaki segíteni abban hogy hogyan kell iso-filet felmoutolni, UHU-alatt csak annyit tudok hogy a mount képes rá de nem tudom hogy hogyan kell

          wine-vel emulálod a Daemon Tools 4.0-át vagy az Alcohol 120%-ot, és bemountolod vele.  :wink1: Nah, ezért most kapok a fejemre yól..  :blush: 🙂

          Hozzászólás: Hardware support #2039884
          bepe79
          Felhasználó
            kisbetu wrote:
            Bocsánat, biztosak vagytok benne, hogy a Professional 2200 az Nforce 4 család része?

            Nem. Az nVidia hivatalosan nVidia nForce Professional-nek hívja, amibõl a web-lapjuk szerint létezik NVIDIA nForce Professional 2200 és NVIDIA nForce Professional 2050. Forrás: http://www.nvidia.com/page/nforce_pro.html

            Hozzászólás: Processzor „túlmelegedés” #2041707
            bepe79
            Felhasználó
              cyberass wrote:
              Most közte van az asztal meg minden egyéb. Az elõzõ postom óta nem állt le.  :cool1:
              Remélem nem is fog.
              Azt a 0 fokos jelenetet megnéztem volna  😀  😀

              Ez ugyan nem 0 fokos jelenet, hanem -200 fokos processzorhûtés, és nem õ csinálta, de:

              icecold5.jpg

              kopf3.jpg

              kondensat3.jpg

              (Pentium4-es proci 5.25 GHz-re húzva, folyékony nitrogénnel…)  :wink1:

              ( http://tomshardware.hu/cpu/03q4/031230/5GHz-11.html )

              Hozzászólás: Processzor „túlmelegedés” #2041705
              bepe79
              Felhasználó
                cyberass wrote:
                Támadt egy ötletem! Bemásztam az asztal mögé és rájöttem, hogy túl közel lehet a radiátor (kb 1 méter), ami mégjobban növeli az üzemhõmérsékletet és belémhasitott a felismerés, hogy elõfordulhat, hogy a fûtés okozza mikor bekapcsol. Most távolabb tettem a gépet talán igy jobb lesz a hûtése, ha nem akkor megpróbálom kikapcsolni a hõmérséklet figyelését, esetleg új kernel. Mondjuk kell egy kis idõ mire kiderül, hogy ez megoldás e. A rendszerbe nyúlkálással csak a tüneteket szûntetném meg (elvileg), a valós problémát nemigazán.

                Igen, ez nem túl szerencsés. Van egy számítógép-tuning (videókártya-tuning) topikom egy másik fórumon, és onnan ismerek olyan embert, aki pár napja kivitte a lakásból kintre a 0 Celsius fokba a gépét, csakhogy egy benchmark programban (3DMark’05) pár ponttal többet érjen el. Egyébként olyan messze tedd a gépet a fûtõtesttõl, amilyen messze csak tudod (ha van helyed rá a szobában), mert tényleg nem jó neki. Hiába van 3 áthúzóventi a gépházban, ha tõle 1 méterre van egy 40 fokos radiátor, ami ontja ki magából a meleget.

                bepe79
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Ezt légyszi magyarázd meg a matávnet/akszeleró/téonlálynnak is.
                  Mert amikor új IP címet kapok, attól nincs olyan protokoll, ami ne szakadna meg.

                  24 óránként bont a T-Online-os ADSL, akár van épp adatforgalom, akár nincs.

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1949149
                  bepe79
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: Segítség! (Ati Sapphire Radeon 9250 ) #2041652
                    bepe79
                    Felhasználó
                      eroden wrote:
                      Hozzászólás: Hardware support #2039880
                      bepe79
                      Felhasználó
                        –Laszlo– wrote:
                        Chipset: nVidia nForce 2200 Professional

                        http://www.nvidia.com

                        Valóban az ia32-es felhozataluk gyér az nforce-nál, én ezt találtam:

                        Products Supported

                        Product Support List – Linux nForce Driver – IA32

                        nForce4 430
                        nForce4 410
                        nForce4 AMD X16
                        nForce4 Intel X16
                        nForce4 SLI – Intel
                        nForce4 SLI – AMD
                        nForce4 Ultra – AMD
                        nForce4 – AMD
                        nForce3 Pro 250
                        nForce3 Pro
                        nForce3 250
                        nForce3 250Gb
                        nForce3
                        nForce2-S
                        nForce2
                        nForce

                        Ha nincs benne valamelyikben a 2200 nf4es, akkor kérdezd meg az nV tech-supportot majd.

                        Amit még találtam google-el: http://www.linuxhardware.org/search.pl?topic=8 Itt írnak rengeteget az nVidia nForce-os linux drivereivel kapcsolatban, ezt is kukkantsd meg majd.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,221-2,230 / 3,376