bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,231-2,240 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU linuxnál telepítési probléma #2036778
    bepe79
    Felhasználó
      Macskajancsi wrote:
      bepe79 wrote:
      Jah, és a gépem sebességérõl annyit, hogy a P4-es procim 2.8 GHz-re húzva, + az 1 GB DDR RAM 400-on + a 368-as GPU és a 600-ra húzott MEM órajeles GeForce 6600-asom 3DMark2001-ben 11500-12000 pontot ad… nah ennyit arról, hogy milyen szar, lassú a gépem, amit ki kéne dobnom az ablakon.

      bepe….
      Nem fogtad fel, amit írtam.
      Van még egy régi celeron333-as gépem, 384MB rammal. A süsüke tökéletesen fut rajta, nem kér minimum 1giga ramot.
      Csak arra kértelek, ne terjessz hülyeségeket. Ami a hivatalos weboldalon olvasható, azt milyen alapon bírálod felül?

      Szerk.: egyébként azt hiszem, hogy a suselinux gépigénye az uhu felhasználókat qrvára nem érdekli. Ez itt OFF.

      Nem felülbírálom, mert az a minimális gépigény!!!, én meg a véleményem szerinti „recommended”, tehát ajánlott RAM-követelményt írtam. 😉 Amit mindenki maga dönt el, hogy szerinte mennyi kb. az optimális, ami alatt swappelés nélkül fut az os, úgy, hogy nem kell szinte a lemezhez nyúlnia sem. Kisbetunek igaza van, OFF voltam, OFF vége. 🙂

      Hozzászólás: UHU linuxnál telepítési probléma #2036775
      bepe79
      Felhasználó

        Jah, és a gépem sebességérõl annyit, hogy a P4-es procim 2.8 GHz-re húzva, + az 1 GB DDR RAM 400-on + a 368-as GPU és a 600-ra húzott MEM órajeles GeForce 6600-asom 3DMark2001-ben 11500-12000 pontot ad… nah ennyit arról, hogy milyen szar, lassú a gépem, amit ki kéne dobnom az ablakon.

        Hozzászólás: UHU linuxnál telepítési probléma #2036774
        bepe79
        Felhasználó
          Macskajancsi wrote:
          bepe79 wrote:
          Szerintem a recommended RAM a 10.0-ás Suse-nél 1 GB körül van. De 2 GB RAM kéne szvsz, hogy keveset swapeljen. Nálam 1024 MB RAM-al is folyton tekerte a winyót, úgyhogy visszaraktam a zUHU-t.

          Ne tessék butaságokat beszélni, nagyon szépen kérem.  😡
          Ha nálad 1giga rammal is állandóan swap-elt, akkor dobd ki a gépedet a kukába, mert akkor ott valami nagyon nem jól mûködik.

          Az túlzás, hogy állandóan, inkább fölálláskor, és a Yast2 megnyitásakor. UHU és XP szinte semmit nem SWAP-el.. Saját kezûleg raktam össze az aláírásombéli gépemet, és gyakorlatilag 2 éve nem fagyott, az UHU + fglrx-es fagyásokat leszámítva. + uhu és win alatt nincs winyó tekerés, tehát nem a gépemmel van a gond. A SUSE-nak vannak szvsz nagy igényei, én már próbáltam a 10.0-át.

          Hozzászólás: UHU linuxnál telepítési probléma #2036772
          bepe79
          Felhasználó
            Macskajancsi wrote:
            BUNDAS wrote:
            Sziasztok. Suse 9.3-at szeretnék telepiteni.Azt szeretném kérdezni,hogy ennek a rendszernek mi a gépigénye.Segitségeteket elõre is köszönöm. BUNDAS

            Ez egy specifikusan UHU telepítési kérdés.  😀
            Egyébként: a süsü (10.0) a 486-os procit már nem támogatja, tehát minimum PI kell neki, továbbá min. 128MB ram, és legalább 2GB vinyó.
            Javasolt 256MB ram, 4GB merevlemez, és minél gyorsabb a proci, annál gördülékenyebben fut.

            Szerintem a recommended RAM a 10.0-ás Suse-nél 1 GB körül van. De 2 GB RAM kéne szvsz, hogy keveset swapeljen. Nálam 1024 MB RAM-al is folyton tekerte a winyót, úgyhogy visszaraktam a zUHU-t.

            Hozzászólás: Nem megy a 3D gyorasítás #2040413
            bepe79
            Felhasználó
              cooler15 wrote:
              akkó mit tögyek?

              Akkó tögyél föl yól egy Susét! icon_ohmygod.gif biggrin_2.gif

              Hozzászólás: Kinexebb a desktopja #1992255
              bepe79
              Felhasználó
                mudlika wrote:
                balev wrote:
                Itt aztán van minden, de legfõképp rengeteg wallpaper mindenféle kategóriában.

                http://wp.deviantart.com/

                szerk.: pl. ilyen…

                Ezt a csajos hátteret ellehet kérni? nagyon megteccet:) [email protected]
                elõre is köszi

                Ott van csatolva a full méretû a post-ja alján screen.png néven. 😉

                Hozzászólás: Inno3D GeForce 6600 UHU alatt #2040949
                bepe79
                Felhasználó
                  HuSaci wrote:
                  Itt megtekinthetõ a log fájlom számomra semmi nem derült ki belõle. :eh:
                  Hozzászólás: Inno3D GeForce 6600 UHU alatt #2040946
                  bepe79
                  Felhasználó
                    kovi wrote:
                    a var/logokból beküldhetnéd az xorg üzenetét. az is lehet, hogy csak rossz frekvencián nyomja a monitort és kikapcsol

                    Ez könnyen lehet, mert nálam alapban az install és az init 5 kiadása utána 1024-ben 110 Hz-re rakta a monitort. 😀 Csak a Flatron 795FT nem feküdt ki ettõl. 🙂

                    Hozzászólás: Inno3D GeForce 6600 UHU alatt #2040943
                    bepe79
                    Felhasználó
                      HuSaci wrote:
                      Hozzászólás: Inno3D GeForce 6600 UHU alatt #2040941
                      bepe79
                      Felhasználó
                        Bbt wrote:
                        vi

                        Végülis megkukkantottam az xorg.conf file-omat a gedit nevû csodával. De erre sem volt szükség, mert a 2.0 snapshot alatt (uhu) a KDE-Vezérlõpultban végzett módosítás már egybõl életbe lép, és müxik is: úgyhogy elég volt ott átállítanom a frissítési frekit 110-rõl 100-ra. Hihetetlen, hogy amit a régi ATi kártyámon hónapokig nem tudtam megcsinálni, az itt pár perc alatt sikerül.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,231-2,240 / 3,376