Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Macskajancsi wrote:bepe79 wrote:Jah, és a gépem sebességérõl annyit, hogy a P4-es procim 2.8 GHz-re húzva, + az 1 GB DDR RAM 400-on + a 368-as GPU és a 600-ra húzott MEM órajeles GeForce 6600-asom 3DMark2001-ben 11500-12000 pontot ad… nah ennyit arról, hogy milyen szar, lassú a gépem, amit ki kéne dobnom az ablakon.
bepe….
Nem fogtad fel, amit írtam.
Van még egy régi celeron333-as gépem, 384MB rammal. A süsüke tökéletesen fut rajta, nem kér minimum 1giga ramot.
Csak arra kértelek, ne terjessz hülyeségeket. Ami a hivatalos weboldalon olvasható, azt milyen alapon bírálod felül?Szerk.: egyébként azt hiszem, hogy a suselinux gépigénye az uhu felhasználókat qrvára nem érdekli. Ez itt OFF.
Nem felülbírálom, mert az a minimális gépigény!!!, én meg a véleményem szerinti „recommended”, tehát ajánlott RAM-követelményt írtam. 😉 Amit mindenki maga dönt el, hogy szerinte mennyi kb. az optimális, ami alatt swappelés nélkül fut az os, úgy, hogy nem kell szinte a lemezhez nyúlnia sem. Kisbetunek igaza van, OFF voltam, OFF vége. 🙂
Jah, és a gépem sebességérõl annyit, hogy a P4-es procim 2.8 GHz-re húzva, + az 1 GB DDR RAM 400-on + a 368-as GPU és a 600-ra húzott MEM órajeles GeForce 6600-asom 3DMark2001-ben 11500-12000 pontot ad… nah ennyit arról, hogy milyen szar, lassú a gépem, amit ki kéne dobnom az ablakon.
Macskajancsi wrote:bepe79 wrote:Szerintem a recommended RAM a 10.0-ás Suse-nél 1 GB körül van. De 2 GB RAM kéne szvsz, hogy keveset swapeljen. Nálam 1024 MB RAM-al is folyton tekerte a winyót, úgyhogy visszaraktam a zUHU-t.Ne tessék butaságokat beszélni, nagyon szépen kérem. 😡
Ha nálad 1giga rammal is állandóan swap-elt, akkor dobd ki a gépedet a kukába, mert akkor ott valami nagyon nem jól mûködik.Az túlzás, hogy állandóan, inkább fölálláskor, és a Yast2 megnyitásakor. UHU és XP szinte semmit nem SWAP-el.. Saját kezûleg raktam össze az aláírásombéli gépemet, és gyakorlatilag 2 éve nem fagyott, az UHU + fglrx-es fagyásokat leszámítva. + uhu és win alatt nincs winyó tekerés, tehát nem a gépemmel van a gond. A SUSE-nak vannak szvsz nagy igényei, én már próbáltam a 10.0-át.
Macskajancsi wrote:BUNDAS wrote:Sziasztok. Suse 9.3-at szeretnék telepiteni.Azt szeretném kérdezni,hogy ennek a rendszernek mi a gépigénye.Segitségeteket elõre is köszönöm. BUNDASEz egy specifikusan UHU telepítési kérdés. 😀
Egyébként: a süsü (10.0) a 486-os procit már nem támogatja, tehát minimum PI kell neki, továbbá min. 128MB ram, és legalább 2GB vinyó.
Javasolt 256MB ram, 4GB merevlemez, és minél gyorsabb a proci, annál gördülékenyebben fut.Szerintem a recommended RAM a 10.0-ás Suse-nél 1 GB körül van. De 2 GB RAM kéne szvsz, hogy keveset swapeljen. Nálam 1024 MB RAM-al is folyton tekerte a winyót, úgyhogy visszaraktam a zUHU-t.
cooler15 wrote:akkó mit tögyek?Akkó tögyél föl yól egy Susét!
mudlika wrote:balev wrote:Itt aztán van minden, de legfõképp rengeteg wallpaper mindenféle kategóriában.szerk.: pl. ilyen…
Ezt a csajos hátteret ellehet kérni? nagyon megteccet:) [email protected]
elõre is kösziOtt van csatolva a full méretû a post-ja alján screen.png néven. 😉
HuSaci wrote:Itt megtekinthetõ a log fájlom számomra semmi nem derült ki belõle. :eh:kovi wrote:a var/logokból beküldhetnéd az xorg üzenetét. az is lehet, hogy csak rossz frekvencián nyomja a monitort és kikapcsolEz könnyen lehet, mert nálam alapban az install és az init 5 kiadása utána 1024-ben 110 Hz-re rakta a monitort. 😀 Csak a Flatron 795FT nem feküdt ki ettõl. 🙂
HuSaci wrote:Bbt wrote:viVégülis megkukkantottam az xorg.conf file-omat a gedit nevû csodával. De erre sem volt szükség, mert a 2.0 snapshot alatt (uhu) a KDE-Vezérlõpultban végzett módosítás már egybõl életbe lép, és müxik is: úgyhogy elég volt ott átállítanom a frissítési frekit 110-rõl 100-ra. Hihetetlen, hogy amit a régi ATi kártyámon hónapokig nem tudtam megcsinálni, az itt pár perc alatt sikerül.
-
SzerzőBejegyzés