Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
azsem wrote:azsem wrote:
Sikerült elsõre telepítenem, magam is meglepõdtem. 🙂 UHU Linux Snapshot 1905 /tegnap megjelent/ + KDE3.5 + x.org + kernel 2.6.14-4 + nVidia drv 8174:
http://web.t-online.hu/bepe1979/bepedesktop20051213.jpg
A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom az nVidia driverben (melyik programjával) átállítani a felbontást és a frissítést, mert automatikusan 1024x768x24bit @ 110 Hz-re tette?!
juuzer wrote:Igazad van,Bbt wrote:Segícccség!!!!😉
Apropó. Linuxos nVidia driverben lehet Digital Vibrance-t állítani a 6600-hoz, mint a ForceWare-ben?
kisbetu wrote:Na jó, de így cserben hagyni a zati fórumot!
Ejnye!🙂
Most egy kicsit LOL leszek.. Inno3D 6600 vétel in progress… 🙂
De ne ilyedjetek meg, azért nem hagylak itt benneteket, hogy nVidia kártya lesz innentõl kezdve a gépemben. :wink1:azsem wrote:Off
Azt hiszem az ati fos drivere és a fos kártyám közösen alkotják a fentebb említett fosaságot. Megoldani nem tudom. Feltoltam egy 10.2-es mandrivát, rá az ati új drivere, ugyan ez a jelenség. Végsõ elkeseredésemben már wint is telepítettem, és azalatt „tökéletes” volt az opengls-játékok megjelenítése. Azt furcsállom hogy másoknak megy a driver rendesen.
Bocs az offért.fglrx 8.20.8 van fent?
BIOS-ban a fastwrite ki van kapcsolva?
hun0r wrote:Sziasztok!A problémám a következö van egy Filips 109s-tipusú monitorm és egy Ati radeon shapire 9700 videó kártyám
és jelenleg a Mandrake linux limited edition-t használom ahol minden tökéletesen mûködik a 3d gyorsítás stb…
de ugyan ezen a gépen viszont Mandriva Linux Powerpack 2006 rózsaszinû meg és zöld árnyalatokal képes csak
betölteni a kde-t, addig nincs is semmi probléma mig elnem jut a kde betöltéséig!
A következõket próbáltam tenni, ugyanis a rendszer alapból jól ismeri meg a videókártyámat a megfelelõ fglrx-et társitya indítja a 3d- gyorsítótárat is stb tehát semijen hibát nem jelez csak mindössze 3 szinnel indítya a kde-t akkor is ha a meghajtót megváltoztatom Vesa- tipusúra!
Mi lehet a hiba remélem sikerült érthetõen fogalmaznom!
Várom szives segítségeteket! :rolleyes: :rolleyes: :blink: :ph34r: :blink: :eh: :rolleyes: :blink:dexter11 wrote:Lehet, hogy ez az xorg miatt van. Két lehetõség van :
1. vársz amíg kijön a stabil verzió és akkor frissítesz
2. Van az SOS-en egy frissebb verzó és feltelepíted azt persze az sem old meg minden bajt.Vagy pedig, ami még segíthet: BIOS-ban a FastWrite disable-re állítása. 🙂
-
SzerzőBejegyzés