bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,271-2,280 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ATI TV out #2010391
    bepe79
    Felhasználó
      zolnagy wrote:
      andrei28 wrote:
      arról a linkrõl csináltam, kivéve az rpm-et nem tettem fel (gondoltam a run-os elég lesz)
      de akkor kipróbálom rpm-es csomaggal. akkor az lehet a „fekete kép” a film helyén problémája?

      Azon a linken azt írják, hogy Debian alatt alien-el át kell alakítani .deb csomaggá és dpkg-vel feltenni. Olvasd el.

      bepe79
      Felhasználó
        n0gabor wrote:
        kevés infot kuldtem, vagy senkinek sincs otlete??

        Nekem nincs. 🙁 Próbáld meg az fglrx 8.20.8-al. 🙁

        Hozzászólás: ATI TV out #2010389
        bepe79
        Felhasználó
          andrei28 wrote:
          arról a linkrõl csináltam, kivéve az rpm-et nem tettem fel (gondoltam a run-os elég lesz)
          de akkor kipróbálom rpm-es csomaggal. akkor az lehet a „fekete kép” a film helyén problémája?
          Hozzászólás: reset #2040040
          bepe79
          Felhasználó
            Kis_pingvin wrote:
            Miért vagytok annyira pesszimisták.. vannak szekerek amik olcsó cuccal is éveket mennek…..
            nekem szált már el márkástápom is…..
            Van aki nem költ sokat és nem bár el sokat a gépéptöl… én nem azok közé tartozom 😀
            Hozzászólás: #2035727
            bepe79
            Felhasználó

              Nem hír. Információ. Az pedig a fórumszabályzat szerint nem tilos.

              Hozzászólás: #2035725
              bepe79
              Felhasználó

                Az UHU Linux 2.0 következõ snapshotjában a 2.6.14-4-es kernel mellett már X.org 7.0 rc3 is lesz az Egmont szerint, utána egy csomó bugfix jön, és nemsokára (talán még az idén) kint lesz az x.org7-essel az új snapshot.

                Hozzászólás: UHU [1.2] Live rc0 Linux (Márta) #2039038
                bepe79
                Felhasználó

                  c fordító (gcc) nincs benne, ha jól láttam, csak a gc, tehát a c library

                  Hozzászólás: UHU Live cd (Júlia) (install) vagy mi? #2031426
                  bepe79
                  Felhasználó
                    kelemengabor wrote:
                    bepe79 wrote:
                    Ha valaki illegal XP-bõl csinál egy saját, egyedi live op. rendszert, akkor arra milyen szabályok érvényesek?

                    2-5 év

                    LOL

                    Hozzászólás: UHU Live cd (Júlia) (install) vagy mi? #2031424
                    bepe79
                    Felhasználó
                      msandor wrote:
                      bepe79 wrote:
                      Aham. Thx a linket, de itt asszem’ én az MS által tervbe vett „Windows Live!”-ról beszéltem, nem pedig egy noname web-lap / cég által közkinccsé tett windows live-ra keresztelt op. sys-rõl.

                      nos, szerinted gondolatolvasó vagyok?
                      a tényekrõl röviden:
                      1. a Windows Live! megnevezés nem egy klasszikus CD-rõl futtatható rendszert takar
                      2. az általam belinkelt dolog viszont „nemhivatalosan” képes csinálni egy CD-rõl futó Windows XP-t (is), amivel 4-5 mûveletet eltudsz végezni, talán a legkiemelendõbb, az NTFS írási képessége fájlmentéseknél , hiszen „saját termék”

                      Egyébként engem speciel érdekel ez a téma, tehát ha lesz idõm, mélyebben belemerülök ezen témába, amit a linked végén láttam. Nem hülyeség. Mi a helyzet a licensz, jogi, stb. stb. dolgokkal? Ha valaki illegal XP-bõl csinál egy saját, egyedi live op. rendszert, akkor arra milyen szabályok érvényesek? Legális lett egybõl, mert nem az MS gyártotta, és senkinek nincs a világon még egy olyan az illetõn kívül?

                      Hozzászólás: ATI TV out #2010383
                      bepe79
                      Felhasználó
                        zolnagy wrote:
                        Sziasztok!
                        Ati 9100-s kártyám van és UHU 1.2
                        A 3D ennél a karesznál alpból müxik az UHU-n, a TV-out viszont nem.
                        A kérdésem az, hogy TV-outhoz mindenképpen kell-e az fglrx drivert telepíteni, vagy meg lehet oldani e nélkül is?
                        A válaszokat elõre is köszönöm.

                        Hát, szvsz disztró-specifikus, hogy a „beépített” radeon drv-jével megy-e a TV-Out, avagy sem (legalábbis ez lenne logikus), de az fglrx-el 100%, hogy megy (ATi szerint), tehát én azt ajánlom, ha máshogy nem sikerül megoldani.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,271-2,280 / 3,376