Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Live CD-t ide nekem de rögtön!!!

Ma lesz publikus a .iso vagy csak holnap? 🙂
zolnagy wrote:Sziasztok!Nem tudom, hogy találkozott-e már valaki ilyennel…
Most raktam fel az UHU 1.2-t és gondoltam felteszem az ATI-drivert (ATI 9100-m van), de elõtte megnézem így alapból mennyit ad a glxgears: 9280 fps :blink:
Hát ezt nem akartam elhinni, mert Suse 10.0 alatt fglrx-driver nélkül volt kb 300 fps, driverrel kb. 3000 fps.
Azért indítottam egy tuxracert is. Ment simán…
Nem tudom mire vélni, hogy UHU-ban alapból van 3D-támogatás. Meg hogy a glxgears 3X annyit ad, mint suse alatt…
Persze fglrx nincs fenn, mert fglrxinfo parancs nem található.
Azt hozzá kell tennem, hogy synapticban frissítettem a rendszert telepítés után.
Félre ne értsetek, ez nagyszerû az UHU-ban, csak kicsit furcsálom, mert egy itt a fórumban is olvastam több olyan hozzászólást, hogy nem megy fel az fglrx UHU alá.
Amúgy azt vettem észre az UHU-ban Suse után, hogy nagyon gyorsan feláll a rendszer, és a kikapcsolás is nagyon gyors.Az UHU 1.2-ben Radeon kártyáknál Radeon 9200 / Radeon 9200 SE-ig van 3D támogatás alapból.
aurum wrote:van egy htpc sarge alapokon, r9800pro benne. a tv-re driekt rgb kabelle van kotve, ahogy a crt monitorokra. szuperjo kep stb.. eddig.eddig ati2-es drivert hasznaltam, mert a direkt tv-re kotes miatt 720×576@50Hz modeline-ket kel hasznalni es azt az fglrx nem engedi, csak a szabvany vesa modokat. szoval frisitet a sarge, es az eredmeny, hogy az X nem indul, ee device not found uzenettel. ha megadom a pcid-ket akkro sem megy. az fglrx meg a vesa server megy, de azzokkal a fentiek miatt nem erek semmit.
1. mi lehet a gond az ati2-ve?l downgrade-eltem 4.3-as X-ra ami jo volt +ati2 reinstall megsem megy…
2. mikent lehet az fglrx-nek megmagyarazni, hogy jo neki a 720×576?Szia! Mivel ez igencsak fogós kérdés szerintem, ezért azt mondom, hogy vagy az fglrx FAQ-ban leled meg itt: http://www.ati.com/products/catalyst/linux.html a választ, vagy pedig a support oldalon itt: https://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894
Gep wrote:Sziasztok!Egy kis problemam adodott a videokartyam telepitesekor. A fent emlitett kartyat probaltam mukodesre birni egy Fedora Core 4-es linux alatt. Az fglrx driver-t sikerult is feltornasznom a forumon talalt leiras alapjan. Meg is jelent az ati control panel, latszolag minden tokeletes, csakhogy nagyon ugy veszem eszre hogy nincs hardware-es gyorsitas. Megneztem az fglrx driverem release notes-et ami szerint a 9100 igp karihoz nincs is hardwares gyorsitas viszont a 9000 igp -hez elvileg lennie kene a leiras szerint. Viszonylag keves leirast talatam a neten a problemamhoz mivel ez a videokartya egy notebook-ban van es a 9000 igp amugy se egy tul gyakori tipus.
Valaki tud valmi kozelebbit? Mi lehet a problema oka? Vagy netalantan nincs is meg jelen pillanatban megoldas a problemamra? :rolleyes:
Szia! Melyik fglrx drivert tetted fel a Mobility Radeon 9000 IGP-hez? A 8.19.10-est? Felrakás után az fglrxinfo parancs mit ír ki? A glxgears és az fgl_glxgears parancsnak mi a kimenete? A felrakás után be is állítottad az fglrxconfig-al?
kisbetu wrote:Márti leveri a fészkeket?
Ejnye!🙂 Reméljük nem. Inkább rakjon fészket valahol.
Mizújs Mártival? Fészket vert már valahol? 😀 :cool1:
1.500 napos uptime Linux-szal: http://www.hup.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=10155&mode=nested
kesigomu wrote:Mondjatok ha tudtok egy normális szervert, ahová felkúszhat.
emerson: MikaH-val üzentem szerverügyben, de azóta sem kerestél. Ha kell segítség keress bátran. Megoldjuk a szervergondod.
Akkor ezért nem találom, hiába frissítgetem napjában 66-szor az uhulivecd.linuxuser.hu web-oldalt.
BaziJoe wrote: -
SzerzőBejegyzés