bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,311-2,320 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ati radeon #1916642
    bepe79
    Felhasználó
      nephilim wrote:
      sziasztok! bocsesz, hogy közbeszólok, de tud vki vmit mondani erre?

      [root@localhost Letöltés]# rpm -Uvh –force –nodeps fglrx_6_8_0-8.19.10-1.i386.rpm
      Preparing… ########################################### [100%]
      1:fglrx_6_8_0 ########################################### [100%]
      FATAL: Error inserting fglrx (/lib/modules/2.6.12-12mdk/kernel/drivers/char/drm/fglrx.ko): Operation not permitted
      A rendszerem Mandriva 2006 freeDVD, ATI RADEON 9550, biztonsági és hibajavító frissítésekkel hegedül.

      Ha vki tud, kérem segítsen. Köszi

      Szia!

      Hozzászólás: Lassú suse! #2038365
      bepe79
      Felhasználó
        mufic20 wrote:
        Hy már egy jó ideje használok süsüt!Volt fent a 9.0-tól minden verzió , ám a 10.0-val két nagy gondom van:
        1. Fogja magát a suse és egyszerüen belasúl de írtozatosan pl nem tok olvasni egy dokumentumot mert mikor görgetném lefelé a betük már összefolynak olyan lassu a megjelenités(ez nem a szövegszerkesztõ hibája csak szemlélteni akarom a lassuságot) ám rebootra ujra rendesen megy (tippikusan winfosos)mi lehet a lassulás oka?1200 Mhz,512 mb ram,Asus pro 7200 nvidia chipsettel(nvidia driver fent van és nincs köze a problámához)
        2. Mikor rádugom az usbre a mp3 lejjátszot egyböl felismeri ám írni rá hát… 1 fájl msáolása a gépröl az mp3 lejátszóra kb 2:00 óra ugyan így megy a törlés is.
        Mik lehetnek a gondok?

        Hát, én mióta nálam a Radeon 9500 PRO-hoz fölnyomtam az fglrx 8.19.10-et, a képkezelése nálam egyáltalán nem lassú…tehát úgy értem, hogy ha böngészõben vagy openoffice-ban görgetek lefelé, vagy húzom a csúszkát, akkor nem darabolja és nem vonszolja nehézkesen a képet utána, hanem folyamatos. Nekem is SUSE 10.0, két napja telepítettem.

        Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033656
        bepe79
        Felhasználó

          http://www.hup.hu/wiki/index.php/ATI_videok%C3%A1rtya_driver%C3%A9nek_telep%C3%ADt%C3%A9se

          P.S.: Az ASUS csak egy cég, amely az ATi és az nVidia referencia-chipjére / referenciakártyája alapján legyártja a saját kártyáit. Tehát a chipet nem õ gyártja, ha nem lenne ATi és nvidia, akkor az ASUS-nak nem lenne úm. „minta” a kártyái elkészítéséhez..

          bepe79
          Felhasználó
            juuzer wrote:
            én nem butyköltem semmit, felraktam a drivert, fglrxconfig, azt ennyi
            bepe79
            Felhasználó

              OK!  :wink1:

              Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033653
              bepe79
              Felhasználó
                bepe79 wrote:
                Aeternus wrote:
                Szervusztok!

                Nos rátok zúdítok egy halom kérdést. Elõször is 9.1-es volt nekem felrakva elõször a gépemre, az semmiképpen nem tudta kezelni az Ati Radeon 9250-es videokártyám, hivatalos catalyst-tal sem. Van rá esély, hogy a 10.0-nak sikerül?

                Szia!

                Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033651
                bepe79
                Felhasználó
                  Aeternus wrote:
                  Szervusztok!

                  Nos rátok zúdítok egy halom kérdést. Elõször is 9.1-es volt nekem felrakva elõször a gépemre, az semmiképpen nem tudta kezelni az Ati Radeon 9250-es videokártyám, hivatalos catalyst-tal sem. Van rá esély, hogy a 10.0-nak sikerül?

                  Szia!

                  bepe79
                  Felhasználó
                    n0gabor wrote:
                    https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/linux_8.14.13-inst.html

                    ha itt megnezed, akkor benne van, hogy az X300, X600, X700, es X800 kartyakat tamogatja…ezek mind PCI-Express karik.

                    sot ez is benne van:

                    New ATI Hardware Product Support

                    This release of the ATI Proprietary Linux driver introduces support for the following ATI Products:
                    Radeon® X800 XL
                    Radeon® X850 PRO
                    Radeon® X850 XT
                    Radeon® X850 XT Platinum Edition

                    tehat elvileg az en kartyamat ami egy X800GTO R480 maggal (linux X850 PRO-nak ismeri, es gyakorlatilag az is csak gyarilag alacsonybb orajelekkel)
                    is tamogatnia kellene.

                    Tapasztalt linuxosok plz segitsetek :rolleyes:

                    beollozok nehany sort a kulonbozo rendszerlogokbol, hatha kiderul beloluk vmi…

                    Szia! Láttam már egy jó párszor azt az oldalt, de X300 nem egyenlõ az X1300-al, X600 nem egyenlõ az X1600-al, és az X800 nem egyenlõ az X1800-al. X700 pedig van, míg X1700 nincs, ha jól tudom. Az X1300 / X1600 / X1800 az új kártyacsaládok, melyeket nemrég dobott piacra az ATi, nálunk még csak elvétve kaphatóak és csillagászati áron. Tehát továbbra sem látnám, hogy ezek benne lennének a support listben. Az általad linkelt oldalon hol van X1300 vagy X1600 vagy X1800? 🙂

                    Hozzászólás: Mandriva Linux 2006 letöltés honnan? #2037875
                    bepe79
                    Felhasználó
                      Deus wrote:
                      Halihó!

                      A minap nézegettem a Mandriva honlapját (hát aki gyûjti a disztrókat csinál ilyet is 😛 ) és azon kezdtem el gondolkodni, hogy a Power Pack és az ingyen letölthetõ verzió között mennyi és milyen különbség van? Egyáltalán van-e eltérés (biztos van, hisz különben senki nem venné meg a disztrit). Ha van, mik? Netán az ingyenesben nincsenek programok, pluginek, amiket a fizetõs tartalmaz?

                      A PowerPack és a PowerPack+ tartalmazza (bele van építve) az ATi és az nVidia video-driver-ét.

                      Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033646
                      bepe79
                      Felhasználó
                        balev wrote:
                        XMMS kimeneti driver? A teszt milyen parancsot hajt végre? Nem play wav?

                        Próbáltam ALSA, OSS, SndStretch, Og(g)re, jack, eSound és automatikus módon is az output eszközt variálni, de nem akarja az igazságot. A KDE-be bejelentkezéskor és kijelentkezéskor van hang, és a hangkártya hangerõ-tesztjénél is van hang / zene.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,311-2,320 / 3,376