Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ami nekem nem nagyon megy, az a hang. Genius 5.1 SoundMaker hangkártya, YaST2 fel is ismeri, látja yól. Teszt-nél zenél szépen, ad hangot, és a rendszer hibajelzéseinél is szépen van hibajelzés-hang. Viszont Amarok és XMMS-el nem játszik le nekem semmiféle MP3-at. :blink:Kiválasztom, és nem ad hangot. Mi lehet ez? :icon_neutral:
Coy wrote:Káprázatos, hogy amig ti itt online frissitésrõl beszéltek, addig nekem továbbra sem megy a net :(. Jó nektek.
Kicsit csalódott vagyok, hogy a YAST-ban hiába állitok be akármit, akkor sem megy.Tudom hogy én vagyok a béna, de ha ott a varázsló akkor már mûködhetne rendesen. Valószinûleg nem nekem való a linux, pedig könnyen bele bírtam volna szeretni.Nekem is T-Online-os DSL-em van, nekem annyit kellett átállítani, hogy ne az ASUS P4P800-SE lapom Gigabit LAN kártyáján keresztül menjen az ADSL, hanem a YaST2-ben letiltottam / töröltem az alaplapi hálókártyát, és a 3Com-ot állítottam be az ADSL-hez. Utána új kapcsolat, felh. név a [email protected], jelszó a jelszó, elsõdleges DNS szerver IP-je a 195.228.240.249, másodlagos name szerver IP címe a 195.228.242.180 és hozzárendeltem a 3Com hálókártyámhoz, amin az UTP kábel lóg.
n0gabor wrote:eddig mandriva 2006 x86_64, suse 10 x86_64, kubuntu breezy i386-on probaltam drivert installalani, mindenhol sierult feltenni, kernelmodul ekeszult, de az uj xorg.conf elkeszitese utan a szerver minding csontra fagyott, resettel lehetett csak segiteni a gepen:(probaltan pl ubuntunal gyari csomagokat feltenni…de mivel az regebbi verzio volt, gondoltam meg nem tamogatja az x850-es magokat…
csinaltam ugy is h csinaltattam vele disztribuciospecifikus csomagokat (rpm, alien, bulid essentials, kernel headers, kernel source kell hozza ubuntunal), es feltettem oket, ugyis fagyott, illetve probaltam a rendese telepitovel felrakni, eredmeny ugyanaz.az fglrxconfig-ban mindent ugy allitottam be ahogy a FAQ-kban benne szokott lenni, minden default ertekkel.
mivel PCI-Expresses a kartyam, nem tudom kell e valamit butykolni kulon, az AGP-s beallitasokhoz kepest.
majd nezek logokat, es bedobom meg oket ide.
ha van vmi otletetek plz irjatok! addig is marad a radeon driver:)Ez a PCI-E egy nagyon jó kérdés. Ugyanis az ATi oldalán az fglrx note-ban ha jól láttam említést sem tesznek a PCE-E-s kártyákról, és nem is tudom, hogy az fglrx mit mond erre egyáltalán. Bár elvileg az csak a foglalat típusa, de azért máshogyan is mûködnek a pci-e-s kártyák, mint az AGP-sek szvsz. Ugyanúgy nincs róla szó a leírásukban, mint a saját videókártyáikról (x1300/x1600/x1800). Tehát ha a legújabb kártyáikhoz nem írnak drivert, vagy azok nincsenek benne a support list-ben, akkor nem tudom, hogy hogy gondolják ezeket a dolgokat..
Nigi wrote:Nalam szepen megy: 2600+ Barton@3200+ es 512 400MHz DDRamHát nyilván ez attól függ, hogy kinek mi a „szépen megy”. Ha az 3-5-7 másodperces Yast2 töltögetés „szépen megy” kategória, akkor nálam is szépen megy. 🙂
davidd2301 wrote:A SuSe 10.0 futna 1.7 Ghz Celeron 256 MB ram-mal? (kde-re gondoltam)Szerintem futni futna, csak lassan. Nálam 1024 MB DDR RAM + Pentium4 2533 MHz combóval sem túl gyors.
vizsla wrote:„és mindenki fel tudja rakni”
Azért ne mondj ilyeneket, ilyen elhamarkodottan…„Valószínáleg nem lesz gond, mert LG Flatron 795FT 17″ CRT a monitor, de azért még majd ennek is utánanézek, hogy jó lesz-e ez így.”
Közben lehet tesztelni, hogy jó-e a beállítás, vagy összeomlik a kép.Teszteltem én, és jó, nem omlik össze. Csak nem tom’, hogy ilyen hybrid frissítés, és hosszú távon jó-e neki.
Huhh, kipróbáltam a SUSE 10.0-át. 🙂 5 CD-rõl telepítettem, a csomagok kiválasztásánál csak a játékokat hagytam ki, és így azt mondta, hogy 5.74 GB méretben pakolja fel magát. Több, mint egy órán át települt (lassú a DVD-olvasóm..), és szépen föl is állt utána. Elsõre õ is az alaplapi AsusTek Marvell Gigabit LAN-t akarta mindenképp az ADSL-hez erõltetni, de meggyõztem (YaST2-vel), hogy nem kéne, és használja inkább a jó kis 3Com-ot.
kisbetu wrote:Mi az a Kat?Nekem is ez volt az elsõ kérdésem. dexter11 ezt mondta rá a Mandriva szekcióban:
„kat.mandriva.com ez egy keresõ akarna lenni de egyelõre tiszta bug és állandóan indexel úgyhogy egyelõre jobb kikapcsolni a KCCben.”
kisbetu wrote:bepe79 wrote:A Suse-t az egyik legnagyszerûbb disztribnek tartom, a róla olvasottak alapján.
(Közben el kellett mennem családot vacsiztatni.)
Azt akartam még leírni, hogy régi SuSE és SUSE használóként szinte biztos vagyok benne, hogy csalódni fogsz.
Lassúnak tartod a Mandrivát?
Indíts Yastot!Megpróbálok pozitívan majd most hozzáállni, és nem fogom „fikázni” a SUSE-t. Mint kiderült, a Mandriva 2006 is azért volt többek közt lassú a konfigomon, mert én voltam a láma: a Kat-ot, mint utólag megtudtam, ki kell lõni KDE alatt, és nagyságrendekkel gyorsabb lesz. Ez pl. az én hibám volt, nem a linux-é.
Coy wrote:SziasztokEngem az érdekelne, hogy van-e olyan SUSE 10 felhasználó, akinek sikerült belõnie a t-onlájnos (:D) ADSL-t.
Nagyon remélem, hogy menni fog. 1-2 óra múlva lent lesz, utána install, és kipróba. UHU alatt nekem kb. 10-20 másodperc belõni bármelyik végleges verziója alatt a T-Online-os ADSL-t, a DNS IP-k megadásával együtt, akár adsl-setup-al, akár x alatt az UHU-tárcsázóban.
-
SzerzőBejegyzés