bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,321-2,330 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033643
    bepe79
    Felhasználó

      Ami nekem nem nagyon megy, az a hang. Genius 5.1 SoundMaker hangkártya, YaST2 fel is ismeri, látja yól. Teszt-nél zenél szépen, ad hangot, és a rendszer hibajelzéseinél is szépen van hibajelzés-hang. Viszont Amarok és XMMS-el nem játszik le nekem semmiféle MP3-at.  :blink:Kiválasztom, és nem ad hangot. Mi lehet ez?  :icon_neutral:

      Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033642
      bepe79
      Felhasználó
        Coy wrote:
        Káprázatos, hogy amig ti itt online frissitésrõl beszéltek, addig nekem továbbra sem megy a net :(. Jó nektek.
        Kicsit csalódott vagyok, hogy a YAST-ban hiába állitok be akármit, akkor sem megy.Tudom hogy én vagyok a béna, de ha ott a varázsló akkor már mûködhetne rendesen. Valószinûleg nem nekem való a linux, pedig könnyen bele bírtam volna szeretni.

        Nekem is T-Online-os DSL-em van, nekem annyit kellett átállítani, hogy ne az ASUS P4P800-SE lapom Gigabit LAN kártyáján keresztül menjen az ADSL, hanem a YaST2-ben letiltottam / töröltem az alaplapi hálókártyát, és a 3Com-ot állítottam be az ADSL-hez. Utána új kapcsolat, felh. név a [email protected], jelszó a jelszó, elsõdleges DNS szerver IP-je a 195.228.240.249, másodlagos name szerver IP címe a 195.228.242.180 és hozzárendeltem a 3Com hálókártyámhoz, amin az UTP kábel lóg.

        bepe79
        Felhasználó
          n0gabor wrote:
          eddig mandriva 2006 x86_64, suse 10 x86_64, kubuntu breezy i386-on probaltam drivert installalani, mindenhol sierult feltenni, kernelmodul ekeszult, de az uj xorg.conf elkeszitese utan a szerver minding csontra fagyott, resettel lehetett csak segiteni a gepen:(

          probaltan pl ubuntunal gyari csomagokat feltenni…de mivel az regebbi verzio volt, gondoltam meg nem tamogatja az x850-es magokat…
          csinaltam ugy is h csinaltattam vele disztribuciospecifikus csomagokat (rpm, alien, bulid essentials, kernel headers, kernel source kell hozza ubuntunal), es feltettem oket, ugyis fagyott, illetve probaltam a rendese telepitovel felrakni, eredmeny ugyanaz.

          az fglrxconfig-ban mindent ugy allitottam be ahogy a FAQ-kban benne szokott lenni, minden default ertekkel.

          mivel PCI-Expresses a kartyam, nem tudom kell e valamit butykolni kulon, az AGP-s beallitasokhoz kepest.

          majd nezek logokat, es bedobom meg oket ide.
          ha van vmi otletetek plz irjatok! addig is marad a radeon driver:)

          Ez a PCI-E egy nagyon jó kérdés. Ugyanis az ATi oldalán az fglrx note-ban ha jól láttam említést sem tesznek a PCE-E-s kártyákról, és nem is tudom, hogy az fglrx mit mond erre egyáltalán. Bár elvileg az csak a foglalat típusa, de azért máshogyan is mûködnek a pci-e-s kártyák, mint az AGP-sek szvsz. Ugyanúgy nincs róla szó a leírásukban, mint a saját videókártyáikról (x1300/x1600/x1800). Tehát ha a legújabb kártyáikhoz nem írnak drivert, vagy azok nincsenek benne a support list-ben, akkor nem tudom, hogy hogy gondolják ezeket a dolgokat..

          Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033633
          bepe79
          Felhasználó
            Nigi wrote:
            Nalam szepen megy: 2600+ Barton@3200+ es 512 400MHz DDRam

            Hát nyilván ez attól függ, hogy kinek mi a „szépen megy”. Ha az 3-5-7 másodperces Yast2 töltögetés „szépen megy” kategória, akkor nálam is szépen megy. 🙂

            Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033627
            bepe79
            Felhasználó
              davidd2301 wrote:
              A SuSe 10.0 futna 1.7 Ghz Celeron 256 MB ram-mal? (kde-re gondoltam)

              Szerintem futni futna, csak lassan. Nálam 1024 MB DDR RAM + Pentium4 2533 MHz combóval sem túl gyors.

              Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033624
              bepe79
              Felhasználó
                vizsla wrote:
                „és mindenki fel tudja rakni”
                Azért ne mondj ilyeneket, ilyen elhamarkodottan…

                „Valószínáleg nem lesz gond, mert LG Flatron 795FT 17″ CRT a monitor, de azért még majd ennek is utánanézek, hogy jó lesz-e ez így.”
                Közben lehet tesztelni, hogy jó-e a beállítás, vagy összeomlik a kép.

                Teszteltem én, és jó, nem omlik össze. Csak nem tom’, hogy ilyen hybrid frissítés, és hosszú távon jó-e neki.

                Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033622
                bepe79
                Felhasználó

                  Huhh, kipróbáltam a SUSE 10.0-át.  🙂 5 CD-rõl telepítettem, a csomagok kiválasztásánál csak a játékokat hagytam ki, és így azt mondta, hogy 5.74 GB méretben pakolja fel magát. Több, mint egy órán át települt (lassú a DVD-olvasóm..), és szépen föl is állt utána. Elsõre õ is az alaplapi AsusTek Marvell Gigabit LAN-t akarta mindenképp az ADSL-hez erõltetni, de meggyõztem (YaST2-vel), hogy nem kéne, és használja inkább a jó kis 3Com-ot.

                  Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033621
                  bepe79
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    Mi az a Kat?

                    Nekem is ez volt az elsõ kérdésem. dexter11 ezt mondta rá a Mandriva szekcióban:

                    „kat.mandriva.com ez egy keresõ akarna lenni de egyelõre tiszta bug és állandóan indexel úgyhogy egyelõre jobb kikapcsolni a KCCben.”

                    Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033619
                    bepe79
                    Felhasználó
                      kisbetu wrote:
                      bepe79 wrote:
                      A Suse-t az egyik legnagyszerûbb disztribnek tartom, a róla olvasottak alapján.
                      (Közben el kellett mennem családot vacsiztatni.)
                      Azt akartam még leírni, hogy régi SuSE és SUSE használóként szinte biztos vagyok benne, hogy csalódni fogsz.
                      Lassúnak tartod a Mandrivát?
                      Indíts Yastot!

                      Megpróbálok pozitívan majd most hozzáállni, és nem fogom „fikázni” a SUSE-t. Mint kiderült, a Mandriva 2006 is azért volt többek közt lassú a konfigomon, mert én voltam a láma: a Kat-ot, mint utólag megtudtam, ki kell lõni KDE alatt, és nagyságrendekkel gyorsabb lesz. Ez pl. az én hibám volt, nem a linux-é.

                      Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033617
                      bepe79
                      Felhasználó
                        Coy wrote:
                        Sziasztok

                        Engem az érdekelne, hogy van-e olyan SUSE 10 felhasználó, akinek sikerült belõnie a t-onlájnos (:D) ADSL-t.

                        Nagyon remélem, hogy menni fog. 1-2 óra múlva lent lesz, utána install, és kipróba. UHU alatt nekem kb. 10-20 másodperc belõni bármelyik végleges verziója alatt a T-Online-os ADSL-t, a DNS IP-k megadásával együtt, akár adsl-setup-al, akár x alatt az UHU-tárcsázóban.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,321-2,330 / 3,376