bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,331-2,340 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mandriva Linux 2006 lassú :-( #2037969
    bepe79
    Felhasználó

      Mondom, lassúság alatt én is a 2-3-4-5-6 mp-es várakozásokat értem.

      Hozzászólás: Magyar Suse letöltése #2038145
      bepe79
      Felhasználó
        gabyka13 wrote:
        Ezt találtam meg a neten.De ha tudtom mondani valami olyan címet,ahol fent van valami jobb,akkor lécci írjatok már egy címet.Lehetõleg valami olyat,ahonnan gyorsan lejön.Köszi

        http://suse.inode.at/opensuse/distribution/SL-10.0-OSS/iso/

        Nekem innen jön most max sávszéllel.

        Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033614
        bepe79
        Felhasználó
          kisbetu wrote:
          bepe79 wrote:
          Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033612
          bepe79
          Felhasználó

            ?

            Ennek a postodnak volt valami értelme is? Vagy megint csupán flame és kötekedés a célja?
            Tudtommal nem ez az aláírásom. Ez az aláírásom egy másik fórumon, aminek semmi köze a linuxforum.hu-hoz. Itt pedig nem ez az aláírásom, mert többeknek csípte a szemét – többek közt neked is -, és eleget téve a kéréseknek, óhajoknak, átszerkesztettem.

            Hozzászólás: Mandriva Linux 2006 lassú :-( #2037964
            bepe79
            Felhasználó
              jzombi wrote:
              Lehet a hozzászólásokat szerkeszteni is tudtommal…
              A képeket meg a modemesek miatt, tudod…

              Már kész is.

              Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033610
              bepe79
              Felhasználó

                Többek közt e miatt: http://lists.uhulinux.hu/arc/dev/2005-11/msg00262.html döntöttem a disztribúció váltás mellett. Ugyanis UHU-ra szinte lehetetlenség fölrakni bármiféle fglrx-et úgy, hogy az mûködõképes is legyen..

                Kártyával kapcsolatban: a Radeon 9500 Pro lecserélésére bíztatod az egyik legnagyobb ATi fan-t?  😀 Jó pojjjén volt.  😀 Elõbb jön ki a SUSE 15.0, minthogy nekem nV kártyám legyen. Egy Radeon X1800 XL vagy Radeon X1800 XT jól jönne, csakhát az a 127000-130000 Ft-os ár egy kicsit riasztó.

                Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033608
                bepe79
                Felhasználó

                  OK, már jön is lefelé a 10.0 final i386 GM OSS 5 CD-je.  🙂 Remélem, nem söralátéteket fogok gyártani.  :wink1: Viszont ha ezzel sem fog menni a 8.19.10-es fglrx, akkor valószínûleg a guta fog megütni yól. Ugyanis akkor emiatt pazaroltam el 8 CD-t az UHU 1.2 leváltása után (3 a Mandriva 2006 és 5 ez).  :icon_neutral: :tellme:

                  Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033605
                  bepe79
                  Felhasználó

                    Sziasztok!

                    Most szándékozom kipróbálni a SUSE disztribúciót, és vacilálok, hogy melyik verzióját töltsem le.
                    Lenne pár kérdésem elöljáróban:

                    1., ha feltelepítem, akkor ha nem tetszik, bármelyik másik disztró „fölrakásával” úm. „leszedhetõ” a SUSE 10.x? Tehát ha rátelepszik nálam a /ext3 partícióra, a swap-je a swap partíciómra, és nem jön be, akkor a Mandriva 2006 vagy az UHU 1.2 minden gond nélkül vissza tud mászni oly módon, hogy a már meglévõ partícióra való telepítsét választom, és leformázom a /ext3 és swap partíciót (majd utána rátelepítem a Mandriva/UHU-t? Ez nagyonon fontos most, azért szeretném tudni!

                    2., Ha letöltésre kerül most sor, akkor melyiket ajánljátok az opensuse.org-ról? 10.0 vagy 10.1 alpha 2 (ha jól láttam ez a legújabb Süsü)?!

                    3., a SUSE grub-ot vagy LILO-t használ? A /boot/grun/lilo/menu.lst-be jól szokta bejegyezni a windows-t, vagy nekem kell átírogatni, hogy rendesen induljon település után a win (is)?

                    4., a hardware felismérése és a hálókárty kezelés megbízható? Mert a Mandriva 2006 van most fönt, és ez többek közt, ami nem gyõzött meg benne. Hangkártya nem mûködöt,, amíg én meg nem variáltam az ALSA / OSS meghajtókat, hálókártyát rosszul kezeli, és a jól belõtt ADSL egy újabb reboot után egyszerûen nem mûködik, stb. stb..

                    Köszi és üdv: Bepe

                    Hozzászólás: Mandriva Linux 2006 lassú :-( #2037962
                    bepe79
                    Felhasználó

                      Csatolás nem sikerült. Próba újra:

                      Hozzászólás: Ati radeon #1916639
                      bepe79
                      Felhasználó
                        mileff wrote:
                        Aki DRI-t használ ki ne hagyja a driconf nevû programot. Csodákra képes!!! 😀

                        Erre akartam utalni, hogy pl. az fglrx-nél az fglrxconfig-al lehet AA+AF és más képjavító tényezõket állítgatni. Csak nem voltam biztos benne, hogy DRI drv-nél egyszerûen csak driconf a neve, pedig kézenfekvõnek tûnt. 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,331-2,340 / 3,376