bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,341-2,350 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mandriva Linux 2006 lassú :-( #2037960
    bepe79
    Felhasználó
      dexter11 wrote:
      bepe79 wrote:
      Sziasztok! Sikerült ma föltennem a tárgyban említett linuxot, és mostanra úgy nagyjából sikerült mindent belõnöm, ezt a post-omat már ez alól írom. 🙂 Viszont iszonyat lassú a KDE-vel nálam. 1 GB DDR/400 RAM + P4 2.53 GHz proc + Radeon 9500 PRO-val a fölállás, a bejelentkezés, és a kijelentkezés is irtó lassú. :icon_neutral: Ez mitõl lehet? Mindegyik Mandriva-nak ekkora volt a gépigénye? Vagy csak ennek ilyen irreálisan nagy? :blink: :eh: Voltak kisebb-nagyobb gondjaim is, amiket mostanra megoldottam. Pl.: az ADSL kapcsolat beállításnál hiába adom meg, hogy az user bejelentkezésekor ne kapcsolódjon föl automatikusan a net-re, mégis ezt tette. Külön kilõttem a hálózati ikont a jobb alsó sarokból, meg beállítottam a rendszer-nél, hogy a pppoe-t ne indítsa a rendszer fölállásakor, így már azt mondom, hogy okés. Telepítéskor hiába adtam meg az eth1-et ami nálam egy 3Com hálókártya, és 3 éve azon megy a DSL, azon a Mandriva 2006 nem aktivált semmit, mert azt mondta, hogy doesn’ t seems to be workin’ properly a hálókártya, és így a pppoe-t sem tudja rajta aktiválni. Ezt is külön nekem kellett beállítani, hogy az eth1-es 3Com-on indítsa a hálót. Az eth0 az egy alaplapi Gigabit LAN-kari, ami az ASUS P4P800-SE lapra van integrálva. Na mindegy, hátha másnak is lesz ilyen gondja, és más már nem fog vele tökölni akkor ennyit. A Mozilla Firefox 1.0.7 integrált, de az is iszonyat lassan indul, ott pattog az akis labda a kurzornál, vagy mijjafene, ami mutatja, hogy várnom kéne.. :blink:

      Elsõ blikkre ennyi. Lassúságra 5let?

      bepe79
      Felhasználó
        aer wrote:
        Bepe, várom a tapasztalataidat. Megy a dri?

        kioff: amúgy az fglrx egy nagy csalódás, unreal 1280*1024 dvi-os monitron akad, pedig egy 9600-os radeonnak ez még bírni kéne; vagy nem? :unsure:

        OK. A tegnapi nap még csak a 3 CD letöltésével, kiírásával és telepítésével telt, no meg több évnyi UHU-zás után ismerkedtem a Mandrivával, és beállítgattam pár dolgot. Az fglrx-et még csak most fogom – megpróbálni – fölrakni, remélem menni fog.

        Hozzászólás: Mandriva Linux 2006 letöltés honnan? #2037870
        bepe79
        Felhasználó
          dexter11 wrote:
          FlashGet? Lemaradtam valamirõl és van már Linuxos verzió, vagy csak dolgozol?

          Nincs linuxos verziója. Otthon win alatt mível(t)em mindezt, csakmerthogy szimpla böngészõ letöltés-vezérlõjére nem bízom 3x700MB-nyi anyag letöltését. Linux-os download managert (flashgethez hasonlót) pedig nem ismerek, ettõl függetlenül még lehet több is akár.

          Hozzászólás: Mandriva Linux 2006 letöltés honnan? #2037869
          bepe79
          Felhasználó
            kisbetu wrote:
            razoli wrote:
            „P.S.: FlashGet beütemezve, már szedi is egy szálon 265 KB/s-el az 1.-est. „
            Na ezért kell neked blog 😀

            Akkor sem oda fog írni.

            Hozzászólás: Mandriva Linux 2006 lassú :-( #2037957
            bepe79
            Felhasználó
              attila1964 wrote:
              Arra próbáltam célozni, hogy az én gépem R
              Hozzászólás: Mandriva Linux 2006 lassú :-( #2037955
              bepe79
              Felhasználó
                attila1964 wrote:
                Hozzászólás: Kocsma topik #1949063
                bepe79
                Felhasználó
                  Bbt wrote:
                  Közbe telefonáltam pár kört, és kicsi máshogy néz ki a helyzet.

                  Hogyan? Mit tudtál még meg?

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1949061
                  bepe79
                  Felhasználó
                    Bbt wrote:
                    mi is a gondod?

                    Nem veled van, meg nem a linkeddel. 🙂 Hanem az index-el, de ezt a nézetem nem akartam egy linuxos portálon kifejteni. 🙂

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1949059
                    bepe79
                    Felhasználó
                      Bbt wrote:
                      Ezt nézzétek srácok!

                      http://www.itport.hu/cikk/583

                      inkább szerk.  😡
                      (csak a véleményem volt itt a tárggyal kapcsolatban)

                      Hozzászólás: Mandriva Linux 2006 letöltés honnan? #2037864
                      bepe79
                      Felhasználó
                        razoli wrote:
                        Tényleg, mi a helyzet a bloggal? Majd megkérdezem Csabát, hogy a helyi blog mikor lesz újra üzemképes… 😉

                        Okés.  :wink1:

                        P.S.: FlashGet beütemezve, már szedi is egy szálon 265 KB/s-el az 1.-est.  🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,341-2,350 / 3,376