Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
dexter11 wrote:bepe79 wrote:Sziasztok! Sikerült ma föltennem a tárgyban említett linuxot, és mostanra úgy nagyjából sikerült mindent belõnöm, ezt a post-omat már ez alól írom. 🙂 Viszont iszonyat lassú a KDE-vel nálam. 1 GB DDR/400 RAM + P4 2.53 GHz proc + Radeon 9500 PRO-val a fölállás, a bejelentkezés, és a kijelentkezés is irtó lassú. :icon_neutral: Ez mitõl lehet? Mindegyik Mandriva-nak ekkora volt a gépigénye? Vagy csak ennek ilyen irreálisan nagy? :blink: :eh: Voltak kisebb-nagyobb gondjaim is, amiket mostanra megoldottam. Pl.: az ADSL kapcsolat beállításnál hiába adom meg, hogy az user bejelentkezésekor ne kapcsolódjon föl automatikusan a net-re, mégis ezt tette. Külön kilõttem a hálózati ikont a jobb alsó sarokból, meg beállítottam a rendszer-nél, hogy a pppoe-t ne indítsa a rendszer fölállásakor, így már azt mondom, hogy okés. Telepítéskor hiába adtam meg az eth1-et ami nálam egy 3Com hálókártya, és 3 éve azon megy a DSL, azon a Mandriva 2006 nem aktivált semmit, mert azt mondta, hogy doesn’ t seems to be workin’ properly a hálókártya, és így a pppoe-t sem tudja rajta aktiválni. Ezt is külön nekem kellett beállítani, hogy az eth1-es 3Com-on indítsa a hálót. Az eth0 az egy alaplapi Gigabit LAN-kari, ami az ASUS P4P800-SE lapra van integrálva. Na mindegy, hátha másnak is lesz ilyen gondja, és más már nem fog vele tökölni akkor ennyit. A Mozilla Firefox 1.0.7 integrált, de az is iszonyat lassan indul, ott pattog az akis labda a kurzornál, vagy mijjafene, ami mutatja, hogy várnom kéne.. :blink:
Elsõ blikkre ennyi. Lassúságra 5let?
aer wrote:Bepe, várom a tapasztalataidat. Megy a dri?kioff: amúgy az fglrx egy nagy csalódás, unreal 1280*1024 dvi-os monitron akad, pedig egy 9600-os radeonnak ez még bírni kéne; vagy nem? :unsure:
OK. A tegnapi nap még csak a 3 CD letöltésével, kiírásával és telepítésével telt, no meg több évnyi UHU-zás után ismerkedtem a Mandrivával, és beállítgattam pár dolgot. Az fglrx-et még csak most fogom – megpróbálni – fölrakni, remélem menni fog.
dexter11 wrote:FlashGet? Lemaradtam valamirõl és van már Linuxos verzió, vagy csak dolgozol?Nincs linuxos verziója. Otthon win alatt mível(t)em mindezt, csakmerthogy szimpla böngészõ letöltés-vezérlõjére nem bízom 3x700MB-nyi anyag letöltését. Linux-os download managert (flashgethez hasonlót) pedig nem ismerek, ettõl függetlenül még lehet több is akár.
kisbetu wrote:razoli wrote:„P.S.: FlashGet beütemezve, már szedi is egy szálon 265 KB/s-el az 1.-est. „
Na ezért kell neked blog 😀Akkor sem oda fog írni.
attila1964 wrote:Arra próbáltam célozni, hogy az én gépem Rattila1964 wrote:Bbt wrote:Közbe telefonáltam pár kört, és kicsi máshogy néz ki a helyzet.Hogyan? Mit tudtál még meg?
Bbt wrote:mi is a gondod?Nem veled van, meg nem a linkeddel. 🙂 Hanem az index-el, de ezt a nézetem nem akartam egy linuxos portálon kifejteni. 🙂
Bbt wrote:Ezt nézzétek srácok!inkább szerk. 😡
(csak a véleményem volt itt a tárggyal kapcsolatban)razoli wrote:Tényleg, mi a helyzet a bloggal? Majd megkérdezem Csabát, hogy a helyi blog mikor lesz újra üzemképes… 😉Okés. :wink1:
P.S.: FlashGet beütemezve, már szedi is egy szálon 265 KB/s-el az 1.-est. 🙂
-
SzerzőBejegyzés