Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Utánaolvastam kicsit még jobban az OGL-nek is, az egyik forrás ezt írja:
„A Unix-os (Linux-os) OpenGL rendszerek grafikus felülete többnyire az X-Window.”
De ha a d3d az ms nem open graphics library-je, és ezáltal nem nyílt forráskódú, akkor a linuxos platform windows emulátorához (pl. wine) hogyan tudnak a nem nyílt kódú d3d-hez patch-et (támogatást) írni? :blink:
maszili wrote:bepe79 wrote:Mit? Nincs ilyen? Tehát nem OGL-hez (OpenGL), hanem D3D(9)-hez, ami d3d alatt a dx9-es kártya által ismert ficcsöröket kihasználja (ps2/vs2, [SM3.0], HDR, haze effekt, stb. stb.. Lehet, hogy linux alatt iyen nincs, nem tudom…A Direct3D a mikro$zoft zárt kódú, sok pénzbe kerülõ vindózba integrált megoldása. Ezért Linux alatt nincs ilyen.
De akkor linux alatt hogy futnak a nem ogl alapú, hanem d3d-s játékok? Mert van szerintem nem egy, nem kettõ…sõt, mivel dx9-et igényelnek, ezért a wine-hez még d3d9 patch is létezik! Akkor ezt most abszolút nem értem.
nastjakam wrote:ez micsoda egyebkent ? 🙂Kinek hosszabb a …
Tudod.. 😀
Gyuszk wrote:bepe79 wrote:és d3d9 alatt is. Aki tud bármilyen ilyen programról, az légyszíves írja le, hogy hol található!Direct3D 9 -hez szeretnél Linux alá benchmarkot?
Csak én nem értem?Mit? Nincs ilyen? Tehát nem OGL-hez (OpenGL), hanem D3D(9)-hez, ami d3d alatt a dx9-es kártya által ismert ficcsöröket kihasználja (ps2/vs2, [SM3.0], HDR, haze effekt, stb. stb.. Lehet, hogy linux alatt iyen nincs, nem tudom…
razoli wrote:Nem kell ahoz fél évet menni:Azért ez pojénnak jó, ahogy kisbetu is írta, de másra nem (legalábbis szvsz)..
Akinek fél éve megy a gépe (szerver) és van benne egy 300 gigás winyó, annak 100 centi fölött van? :rolleyes:
gUHU wrote:nekem parse error lett 🙂(standard_in) 1: parse error
root:/home/bepe#🙂
kisbetu wrote:Ne várd a válaszomat. UHU-s kernelfogatásról nyilatkozzanak az UHU idomítói.
Viszont igazad van, ez már másik topik témája.
Bocs.ejbenjaro wrote:kisbetu wrote:Akkor próbáld ki gyakorlásképpen.
Ez Linux, itt megteheted, hogy több kerneled legyen. Beírod a grubba, és próba…Jó kipróbálom, Szerinted egy vanila kernellel próbálkozzak amit a kernel.org-ról szedek, vagy inkább az uhu kernelét fordítsam újra? Illetve ha nem az uhu kernelét fordítom újra akkor mennyivel lesz bonyolultabb belõni, hogy usb-s mpr3 lejátszómat „lássa” az UHU meg a digitális fényképezõmet valamint az ugyancsak USB-s nyomtatómat?
Szia! Erre a kérdésre még megvárjuk kisbetu post-ját, de légyszi a kernel-fordítással kapcsolatos további kérdéseidet a megfelelõ topikban tedd majd fel, ne az ATi driver topikban. Köszi a megértést!
aty wrote:Miért az openal.orgon mit található?! A CVSt nézd. -
SzerzőBejegyzés