bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,451-2,460 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: VGA benchmarkot keresek linuxra #2035253
    bepe79
    Felhasználó

      Utánaolvastam kicsit még jobban az OGL-nek is, az egyik forrás ezt írja:

      „A Unix-os (Linux-os)  OpenGL rendszerek grafikus felülete többnyire az X-Window.”

      De ha a d3d az ms nem open graphics library-je, és ezáltal nem nyílt forráskódú, akkor a linuxos platform windows emulátorához (pl. wine) hogyan tudnak a nem nyílt kódú d3d-hez patch-et (támogatást) írni?  :blink:

      Hozzászólás: VGA benchmarkot keresek linuxra #2035252
      bepe79
      Felhasználó
        maszili wrote:
        bepe79 wrote:
        Mit? Nincs ilyen? Tehát nem OGL-hez (OpenGL), hanem D3D(9)-hez, ami d3d alatt a dx9-es kártya által ismert ficcsöröket kihasználja (ps2/vs2, [SM3.0], HDR, haze effekt, stb. stb.. Lehet, hogy linux alatt iyen nincs, nem tudom…

        A Direct3D a mikro$zoft zárt kódú, sok pénzbe kerülõ vindózba integrált megoldása. Ezért Linux alatt nincs ilyen.

        De akkor linux alatt hogy futnak a nem ogl alapú, hanem d3d-s játékok? Mert van szerintem nem egy, nem kettõ…sõt, mivel dx9-et igényelnek, ezért a wine-hez még d3d9 patch is létezik! Akkor ezt most abszolút nem értem.

        Hozzászólás: Kinek hosszabb a … #2036921
        bepe79
        Felhasználó
          nastjakam wrote:
          ez micsoda egyebkent ? 🙂

          Kinek hosszabb a …

          Tudod.. 😀

          Hozzászólás: VGA benchmarkot keresek linuxra #2035249
          bepe79
          Felhasználó
            Gyuszk wrote:
            bepe79 wrote:
            és d3d9 alatt is. Aki tud bármilyen ilyen programról, az légyszíves írja le, hogy hol található!

            Direct3D 9 -hez szeretnél Linux alá benchmarkot?
            Csak én nem értem?

            Mit? Nincs ilyen? Tehát nem OGL-hez (OpenGL), hanem D3D(9)-hez, ami d3d alatt a dx9-es kártya által ismert ficcsöröket kihasználja (ps2/vs2, [SM3.0], HDR, haze effekt, stb. stb.. Lehet, hogy linux alatt iyen nincs, nem tudom…

            Hozzászólás: Kinek hosszabb a … #2036919
            bepe79
            Felhasználó
              razoli wrote:
              Nem kell ahoz fél évet menni:

              Azért ez pojénnak jó, ahogy kisbetu is írta, de másra nem (legalábbis szvsz)..

              Hozzászólás: Kinek hosszabb a … #2036917
              bepe79
              Felhasználó

                Akinek fél éve megy a gépe (szerver) és van benne egy 300 gigás winyó, annak 100 centi fölött van?  :rolleyes:

                Hozzászólás: Kinek hosszabb a … #2036909
                bepe79
                Felhasználó
                  gUHU wrote:
                  nekem parse error lett 🙂

                  (standard_in) 1: parse error
                  root:/home/bepe#

                  🙂

                  Hozzászólás: Ati driver #2022484
                  bepe79
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    Ne várd a válaszomat. UHU-s kernelfogatásról nyilatkozzanak az UHU idomítói.
                    Viszont igazad van, ez már másik topik témája.
                    Bocs.
                    Hozzászólás: Ati driver #2022482
                    bepe79
                    Felhasználó
                      ejbenjaro wrote:
                      kisbetu wrote:
                      Akkor próbáld ki gyakorlásképpen.
                      Ez Linux, itt megteheted, hogy több kerneled legyen. Beírod a grubba, és próba…

                      Jó kipróbálom, Szerinted egy vanila kernellel próbálkozzak amit a kernel.org-ról szedek, vagy inkább az uhu kernelét fordítsam újra? Illetve ha nem az uhu kernelét fordítom újra akkor mennyivel lesz bonyolultabb belõni, hogy usb-s mpr3 lejátszómat „lássa” az UHU meg a digitális fényképezõmet valamint az ugyancsak USB-s nyomtatómat?

                      Szia! Erre a kérdésre még megvárjuk kisbetu post-ját, de légyszi a kernel-fordítással kapcsolatos további kérdéseidet a megfelelõ topikban tedd majd fel, ne az ATi driver topikban. Köszi a megértést!

                      Hozzászólás: UHU 1.2 alatt torcs-1.2.4 fordítási gond #2035264
                      bepe79
                      Felhasználó
                        aty wrote:
                        Miért az openal.orgon mit található?! A CVSt nézd.
                      10 bejegyzés megtekintése - 2,451-2,460 / 3,376