bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,501-2,510 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Radeon 9600 TV-out #1957987
    bepe79
    Felhasználó

      Akkor jó! Ha mégsem, akkor még mindig ott az új, 8.18.6-os tegnapi fglrx, kipróbálhatod majd azzal is.

      Hozzászólás: ATi X1800/1600/1300 & ATi fglrx driver 8.16.20 #2032380
      bepe79
      Felhasználó

        Az új kártyák miatt kidobta ma az ATi az fglrx 8.18.6-os drivert, ez már támogatja az összes kártyát, akinek gondja volt ilyesmivel, rakja föl ezt.

        Hozzászólás: Ati driver #2022460
        bepe79
        Felhasználó

          Idõközben kijött a 8.18.6-os fglrx drv is, melyrõl itt írtam egy cikket bõvebben: http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=2361&Itemid=2

          Akinek gondjai voltak a régebbiekkel, próbálja ki ezt!

          Hozzászólás: 64 bites rendszer? #2034146
          bepe79
          Felhasználó
            GO:MBI wrote:
            Nemtom mi az az 531 🙂
            Tessék csemege: 😛

            Mezõ

            Hozzászólás: 64 bites rendszer? #2034145
            bepe79
            Felhasználó

              Egyetértek a Bbt-vel, bár otthoni felhasználásra ma még gyakorlatilag mindegy. Mondhatni nem nagyon fogod Gömbi észrevenni, hogy a Firefox gyorsabban indul el, a rendszer gyorsabban áll föl, stb. stb. Másnál van a 64 bitnek jelentõsége, de ez már itt félig-meddig OFFtopic, úgyhogy nem fejtem ki, ha nem baj. De ahogy a Bbt mondta, 64 bites op. rendszert (64 bites Linux-ot) tegyél fel, monjuk a Süsü ia64-es verzióját.

              Hozzászólás: 64 bites rendszer? #2034142
              bepe79
              Felhasználó

                Tehát pl. a P4-eseknél a B, D stb. jelzés utal a front side bus sebességre, az FSB-re. A B, amilyen az enyém (Northwood) az pl. az 533-as FSB értékhez tartozik (lehet, hogy többhöz is), a D és a többi pedig már más maggal szerelt P4, ahol az FSB 800 vagy a fölötti. Bár lehet logikai hiba a post-omban, de nagyjából így van szvsz.

                Hozzászólás: 64 bites rendszer? #2034141
                bepe79
                Felhasználó
                  GO:MBI wrote:
                  Elvagytok…. 🙂

                  Megnéztem EVEREST-tel a cuccost, nem küldöm el az egészet ne féljetek 🙂
                  Tehát a proci egy Prescott magos 3 GHz-s P4 proci („Intel Pentium 4 531, 3000 MHz (15 x 200)”)
                  Na DE amit nem értek az az, hogy az „utasítéskészlet” mezõbe ezt írja: „x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3”.
                  A CPUID fülön viszont azt írja hogy támogatja a „64 bites x86 kiegészítés”-t (EM64T), de az IA-64-et nem.
                  Az alaplap buszszélessége 64 bit.

                  Akkor ez most milyen „rendszer”? Támogatja a „64 bites” linuxot?
                  Egyébként a 32 bites verziót töltöttem le DVD-n.

                  Nem kötekedésképp, de a P4 531 az micsoda? 🙂 Merthogy cache-nek sok, 512 cache-el szerelt pl. létezik, default FSB-nek meg kevés… pl. az én P4 Northwoodom default 533-as FSB-n megy, így 2.53 GHz az órajele..

                  Hozzászólás: 64 bites rendszer? #2034138
                  bepe79
                  Felhasználó

                    Aham.Megvan.Szerintem félreértettük egymást.

                    Hozzászólás: 64 bites rendszer? #2034137
                    bepe79
                    Felhasználó
                      Bbt wrote:
                      bepe79 wrote:
                      VPU = Visual Processing Unit

                      VPS:
                      http://www.google.co.hu/search?hs=Ecl&hl=hu&client=firefox&rls=org.mozilla%3Ahu-HU%3Aunofficial&q=VPS+site%3Ahup.hu&btnG=Keres%C3%A9s&meta=lr%3Dlang_hu

                      Lehet, hogy két különbözõ dologról beszélünk. A VPS-nek és a VPU-nak is van értelme, mindkettõ rövidítés. De ami ami az nVidiánál GPU, az a Radeonnál VPU.. 🙂 A te általad belinkelt gugli oldalakon a VPS valami egész mással hozható kapcsolatba. Hogy õszinte legyek, én nem tom’ mi az a VPS, de hogy nem a Radeon kártyák grafikus processzora, az biztos.. 😀

                      Hozzászólás: 64 bites rendszer? #2034135
                      bepe79
                      Felhasználó

                        Itt van egy autentikusabb oldal is: http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=1614&p=2

                        VPU = Visual Processing Unit

                        „For 3DLabs, the term GPU has too negative of a connotation to use for their next-generation part. Current GPUs aren’t flexible enough and thus when 3DLabs wanted to put a name to the face of their technology they came up with the term – Visual Processing Unit (VPU). The abbreviation is similar enough to CPU to properly convey its message while it’s also different enough from GPU to signify a radically different approach to solving the problem.

                        The codename of 3DLabs’ new part is called the P10; it’s the first incarnation of what 3DLabs calls their Visual Processing architecture and its surely not going to be the last. However what makes the P10 VPU so different from the GeForce4’s NV25 or the Radeon 8500’s R200 isn’t its pipeline; the same stages in the 3D pipeline still exist, it’s what happens at each one of those stages that 3DLabs has set out to change.”

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,501-2,510 / 3,376