Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
„At first it would seem like the ATi Radeon X800 XL does not support core temperature monitoring since it’s not available in the drivers, but actually you can read the core temps if you use the right program. RivaTuner allows you to monitor the X800 XL VPU’s temperature which is a very handy feature.”
” Should you want to use something else to cool this videocard, the two mounting holes around the X800 XL VPU are standard size. That means you can install any of the various GPU/VPU coolers on the market.”
VPU lesz az, minden ATi kártyánál VPU az, ami az nVidiánál GPU..
http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1808
Ha megnézed a guglival, az is minden találatában VPU-t ír.
A win-es ATi Catalyst driverben is VPU Recovery unit van, ami a VPU-t alaphelyzetbe állítja, ha baj van.
GO:MBI wrote:Mitõl 64 bites egy rendszer? Az alaplaptól függ vagy a processzortól?
Annak kapcsán merült fel a kérdés, hogy amikor a vadiúj (ASUS P5GD1 pro alaplap, 3 ghz p4) gépemen elindítottam a SUSE 10.0 telepítését, kiírta, hogy 32 bites szoftvert fogok 64 bites gépre telepíteni.
Nem tettem fel…
Akkor most TTomeewap wrote:Sziasztok! Van egy Acer aspire 3002 wlmi laptopom 15,4″ széleskijelzõvel. hogyan lehet beállítani az UHU-t arra, hogy kiterjessze szépen a képet az egész monitorra? mert igy tiszta nyújtott 🙁 és rossz. köszi elöre a segitséget, fontos lenne !auto adjust?
PcZolee wrote:Nekem nem ati-m van, csak az Ati tulajoktól kérdezném, hogy miújság mostanság ati vs. linux téren? Mennyire jók / gyorsak / stabilak a meghajtók, miket tudnak a ringyózoshoz képest (beállítás, tv-out stb), érdemes foglalkozni már ezzel, vagy maradjak a jól bevált nVidia-nál?Sokan még most is szidják az ATi linuxos driver-eit, pedig föl lehet õket rendesen is pakolni. Az ATi fglrx 8.16.20-as driver már jó úton halad a kiforrott driver felé az úton, de még van mit rajta csiszolnia az ATi-nak. Nekem Radeon 9500 PRO van, és be tudtam lõni stabilra hozzá az fglrx drv-t.
1g0R wrote:Szasztok,Nálam már a telepítõ is eldobta magát.Majd még megpróbálom máshogy is beizgatni.
🙂
kovi wrote:egyelõre nem tudok hozzájutni a teljeshez. bár kétségeim vannak vele kapcsolatban, mivel már az installer is nyûgösködik, nem hogy a program. de ahogy a közelébe jutok egy fullemezhez akkor majd jelentek.ha mondasz egy dc hubot ahol érdemes rákeresni, akkor megnézem. jajj de csúnyát mondtam…..
n0gabor wrote:igazabol suse 10 alatt probaltam:)
nem mukodott alapboltegnap olvastam este neten egy cikket ami linux nforce4 tamogatasarol szolt, es ott irtak, hogy nativ opensource drivert nem adhat ki nvidia bizonyos okokbol pl a lan-hoz, es nincs hozza nativ kernelmodul, szoval kenytelen leszek leszedni az nv drivert,
csak ertitek ebben az az ironikus, hogyha nincs net linux alatt, akkor hogy szedjem le a drivert (meg szerencse hogy van win:) )
Nem tudod, mert a Linux nForce Driver – IA32, mit a http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp oldalon ki tudsz választani, az az nForce 1/2/3-as driver. A driver letöltésnél, amikor nForce4-et választassz, csak a win-es drv szerepel ott, tehát linuxhoz nincs (még). :-/
hanischz wrote:Sziasztok!Bár egy topicot találtam, de nem sok hozzászólás született. A notimban a fent említett integrált videókari csücsül.
A dri.freedeskrop.org-ról töltöttem le hozzá meghajtó progit. Utasításokat követve telepítettem.De sajna maradt 200fps a glxgears, másrészt a glxinfo továbbra is azt írja ki h NINCS dri rendering!
(Egyszer találtam egy olyan meghajtó progit, amivel azt írta ki h VAN dri, de akkor nem indult el semmiféle opengl progi.)
Ki lehet próbálni azt is, hogy az általam bemutatott Overclockix ( http://www.hup.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=9564 ) live disztrót bebootolni, az mx440 GPU (VPU) és MEM órajelét visszavenni az nvclocker (nVidia clocker) nevû progival, és megnézni, hogy fagy-e utána x alatt. :wink1:
-
SzerzőBejegyzés