bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,511-2,520 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 64 bites rendszer? #2034133
    bepe79
    Felhasználó

      „At first it would seem like the ATi Radeon X800 XL does not support core temperature monitoring since it’s not available in the drivers, but actually you can read the core temps if you use the right program. RivaTuner allows you to monitor the X800 XL VPU’s temperature which is a very handy feature.”

      ” Should you want to use something else to cool this videocard, the two mounting holes around the X800 XL VPU are standard size. That means you can install any of the various GPU/VPU coolers on the market.”

      VPU lesz az, minden ATi kártyánál VPU az, ami az nVidiánál GPU..

      http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1808

      Ha megnézed a guglival, az is minden találatában VPU-t ír.

      A win-es ATi Catalyst driverben is VPU Recovery unit van, ami a VPU-t alaphelyzetbe állítja, ha baj van.

      Hozzászólás: 64 bites rendszer? #2034129
      bepe79
      Felhasználó
        GO:MBI wrote:
        Mitõl 64 bites egy rendszer? Az alaplaptól függ vagy a processzortól?
        Annak kapcsán merült fel a kérdés, hogy amikor a vadiúj (ASUS P5GD1 pro alaplap, 3 ghz p4) gépemen elindítottam a SUSE 10.0 telepítését, kiírta, hogy 32 bites szoftvert fogok 64 bites gépre telepíteni.
        Nem tettem fel…
        Akkor most T
        bepe79
        Felhasználó
          Tomeewap wrote:
          Sziasztok! Van egy Acer aspire 3002 wlmi laptopom 15,4″ széleskijelzõvel. hogyan lehet beállítani az UHU-t arra, hogy kiterjessze szépen a képet az egész monitorra? mert igy tiszta nyújtott 🙁 és rossz. köszi elöre a segitséget, fontos lenne !

          auto adjust?

          Hozzászólás: Radeon 9600 TV-out #1957985
          bepe79
          Felhasználó
            PcZolee wrote:
            Nekem nem ati-m van, csak az Ati tulajoktól kérdezném, hogy miújság mostanság ati vs. linux téren? Mennyire jók / gyorsak / stabilak a meghajtók, miket tudnak a ringyózoshoz képest (beállítás, tv-out stb), érdemes foglalkozni már ezzel, vagy maradjak a jól bevált nVidia-nál?

            Sokan még most is szidják az ATi linuxos driver-eit, pedig föl lehet õket rendesen is pakolni. Az ATi fglrx 8.16.20-as driver már jó úton halad a kiforrott driver felé az úton, de még van mit rajta csiszolnia az ATi-nak. Nekem Radeon 9500 PRO van, és be tudtam lõni stabilra hozzá az fglrx drv-t.

            Hozzászólás: Age of Empires 3 #2029295
            bepe79
            Felhasználó
              1g0R wrote:
              Szasztok,

              Nálam már a telepítõ is eldobta magát.Majd még megpróbálom máshogy is beizgatni.

              🙂

              Hozzászólás: Age of Empires 3 #2029293
              bepe79
              Felhasználó
                kovi wrote:
                egyelõre nem tudok hozzájutni a teljeshez. bár kétségeim vannak vele kapcsolatban, mivel már az installer is nyûgösködik, nem hogy a program. de ahogy a közelébe jutok egy fullemezhez akkor majd jelentek.

                ha mondasz egy dc hubot ahol érdemes rákeresni, akkor megnézem. jajj de csúnyát mondtam…..

                Hozzászólás: nForce4 Linux alatt #2033976
                bepe79
                Felhasználó
                  n0gabor wrote:
                  igazabol suse 10 alatt probaltam:)
                  nem mukodott alapbol

                  tegnap olvastam este neten egy cikket ami linux nforce4 tamogatasarol szolt, es ott irtak, hogy nativ opensource drivert nem adhat ki nvidia bizonyos okokbol pl a lan-hoz, es nincs hozza nativ kernelmodul, szoval kenytelen leszek leszedni az nv drivert,

                  csak ertitek ebben az az ironikus, hogyha nincs net linux alatt, akkor hogy szedjem le a drivert (meg szerencse hogy van win:) )

                  Nem tudod, mert a Linux nForce Driver – IA32, mit a http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp oldalon ki tudsz választani, az az nForce 1/2/3-as driver. A driver letöltésnél, amikor nForce4-et választassz, csak a win-es drv szerepel ott, tehát linuxhoz nincs (még). :-/

                  Hozzászólás: 855GM és 3d driver #2034037
                  bepe79
                  Felhasználó
                    hanischz wrote:
                    Sziasztok!

                    Bár egy topicot találtam, de nem sok hozzászólás született. A notimban a fent említett integrált videókari csücsül.
                    A dri.freedeskrop.org-ról töltöttem le hozzá meghajtó progit. Utasításokat követve telepítettem.

                    De sajna maradt 200fps a glxgears, másrészt a glxinfo továbbra is azt írja ki h NINCS dri rendering!

                    (Egyszer találtam egy olyan meghajtó progit, amivel azt írta ki h VAN dri, de akkor nem indult el semmiféle opengl progi.)

                    Hozzászólás: Rendszerösszeomlás? #2032579
                    bepe79
                    Felhasználó

                      Ki lehet próbálni azt is, hogy az általam bemutatott Overclockix ( http://www.hup.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=9564 ) live disztrót bebootolni, az mx440 GPU (VPU) és MEM órajelét visszavenni az nvclocker (nVidia clocker) nevû progival, és megnézni, hogy fagy-e utána x alatt.  :wink1:

                      Hozzászólás: Radeon 9600 TV-out #1957982
                      bepe79
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 2,511-2,520 / 3,376