bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,531-2,540 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mandrake 10.1 offical Powerpack dvd #1985848
    bepe79
    Felhasználó
      Shia-ko wrote:
      A 10.1-nek van 4,6GBs DVDs változata? Mindenhol a 2,x-eset találom, és most szedtem, a netrõl egy 5 CDs ISOt. Most akkor ez valami fizetõs változat, vagy csak ezt nem adták ki 1 DVDs verzióként? :rolleyes:
      THX

      A 10.1 PP vagy PP+ változatát szeded 5 CD-sen? Honnan????!!!!

      Hozzászólás: hauppauge wintv pvr-150 #2033150
      bepe79
      Felhasználó
        rudika55 wrote:
        Szia
        Köszönöm a linkeket megnéztem õket. Nekem csak sima pvr-150 -esem van . Letõltöttem az ivtv progit de sajnos nem sikerült életet lehelnem belé.
        Megpróbáltam egy Mandrake10 en ott a hardvernézõben látja, látja a chipet is connexant 416 -ot csak a modul szekcióban nem találja, és ezáltal nem tudom beállítani.
        Hogyan kell az ivtv-t mûködõképesre varázsolni? Vagy esetleg másik tv nézõ progi ami láná ezt a kártyát, esetleg valami tvkártya driver Hauppauge pvr-150 (conexant 416 chip).

        Elõre is köszönöm a segítséget.

        Huhh, ezek már nagyon-nagyon jó kérdések. 🙂 Megpróbálhatod az új, csili-vili SUSE Linux 10.0-át, hátha raktak bele ilyen TV-kártya támogatást is.

        Hozzászólás: Rendszerösszeomlás? #2032576
        bepe79
        Felhasználó
          zLegolas wrote:
          Szerintem valamid csúnyán túlmelegszik. Próbáld levenni a gép oldalát, ha hosszabb idõ telik el a fegyiig, akkor nyomon vagy. Ha ez van, tapizd meg pl. a VGA kártya hûtõbordáját -én arra gyanakszom. Ha „éget”, az a ludas.

          Mondjuk passz, hogy Win alatt miért nem csinálja, én mielõtt komolyabban beleásnám magam (másik disztró telepítése) tennék egy próbát a fentiekkel.

          Háát..ha XP alatt a CPUBurn teszt és a 3DMark 2003 vagy 3D Mark ’05 után nem jelentkezik ez, akkor nem túlmelegedés. Illetve lehet, és akkor az is lehet, hogy a linux drasztikusabban reagál az ilyesmire..

          To topiknyitó: mx440 passzív vagy aktív hûtéses? Mert ha passzív, az nem túl jó hír, és akkor lehet, hogy tényleg túlmelegedés okozza a hibát. Ha passzív hûtéses, és XP alatt a 3DMarkok is csíkoznak, akkor dobj föl egy ventit az mx440-re. De elõtte kiprószálhatod amit ajánlottak, én az UHU Live 1.2-õt ajánlom!

          Hozzászólás: Valknut help #2033875
          bepe79
          Felhasználó
            Bbt wrote:
            nincs lelkierõnk mindegyikre válaszolni olyan mélységig, amilyet te szeretnél.)

            Ilyen mélységig: http://www.linuxforum.hu/smf/index.php?topic=15390.15

            Hozzászólás: Frugalware #2010443
            bepe79
            Felhasználó
              BARU wrote:

              768 MB memória és 512 swap esetén ezt a dolgot nem értem.

              [align=right][snapback]126459[/snapback][/align]

              Minek swap ennyi ram mellé ?? :huh:

              Azért merek válaszolni régebbi post-ra, mert tudom, hogy a BARU még jelen van a fórumon, és a topic sem süllyedt még el, hanem állandóan „fent van”. Csak annyit jegyeznék meg, hogy nálam 1 GB RAM van (1024 MB 400-as PC3200-as DDR), és e mellett használok még plusszban 1 GB swap-et UHU 1.2-höz!!!

              Hozzászólás: Age of Empires 3 #2029288
              bepe79
              Felhasználó
                kovi wrote:
                ja és azt elfelejtettem mondani, hogy a shaderek hiába 2.0, sima mezei gf2 is viszi win alatt.

                Vinni viszi, csak se’ dx9, se dx8.x-es effekteket nem fox élvezni.. merthogy dx7-es kártya..
                (P.S.: amúgy, ha érdekel: Megjelent a full / teljes.)

                Hozzászólás: Asszem spamlistára kerültem :-( #2032943
                bepe79
                Felhasználó
                  paca5 wrote:
                  Bazze ma is kb 2 órára magárahagyott géphez visszaülve megint nem mennek ki a levelek…. Szétba@ az ideg…
                  Error occurred while sending the message:
                  550 Service unavailable; [81.183.176.166] blocked using sbl-xbl.spamhaus.org, reason: http://www.spamhaus.org/query/bl?ip=81.183.176.166

                  Szia! Ha jól látom, akkor DHCP leosztású dinamikus IP címed van, a T-Online-nál, nem Axelero..
                  Nem voltál open relay???
                  Egyébként ha t-online-os DSL-el mész föl a netre, és nem saját mail servert használsz, akkor az SMTP legyen a mail.t-online.hu, smtp-hitelesítés beállítással együtt!

                  bepe79
                  Felhasználó
                    dexter11 wrote:
                    Nem tudom mire képes ez a fórum motor szóval nem lehetne ezt kiemelté tenni, hogy mindig legfölül legyen? Vagy mégjobb ha ugyanúgy ki lenne rakva mint a „Hosszas keresgélés után sikerült új fórumot találni” kezdetû szöveg, hogy belépésnél mindenki lássa.

                    Kiemeltté van téve. 😉 Az ATi Radeon topicban ugyanúgy kiemeltté van téve a hupwikis telepítési-segédletes-cikk linkjével a topik. 😉

                    bepe79
                    Felhasználó
                      zmarton wrote:
                      aham nah ezt találtam meg én is csakugye akinek Deinaja az alakíthatja az rpm-et. Szóval ha csak ez van akkor holnap megnézem deee elég vacak, hogy iylen szépen lefutott a telepítés tényleg korrekten mindent megcsinált csak nem mûködik :(…

                      Szia!

                      A razoli jól írta, máskor lécci-lécci csatold, vagy linkeld valahonnan a logot, hogy ne húzza így szét a topikot! 🙂
                      A telepítéssel kapcsolatban pedig: a Bbt által írt „wikis” cikkben is az van, hogy nem kell az rpm-et átalakítani, hanem az # rpm -Uvh –force –nodeps fglrx ATi driver-nek a neve parancsot kiadni… ezekután már csak be kell építeni a kernel-modulba, és az fglrxconfig paranccsal beállítani úm. Az általa adott cikk sokban segíthet. Bár, amit te mondtál, elvileg úgy is megy: alien -d -vel átalakítani .deb csomaggá, és abból telepíteni…én is csináltam már így is.

                      bepe79
                      Felhasználó
                        zLegolas wrote:
                        Tegnap ismét nekifutottam a 8-16-20-1 -esnek, de ismét nem indult el vele a fgl_glxgears,3D nyista, kezdem azt hinnio, hogy nem bennem van a hiba…

                        Na, majd legközelebb.

                        Mi az, hogy nyista? Fölment a 8.16.20-as fglrx, vagy sem? :o) fglrxconfig megvolt? fglrxinfo consol parancs mit mond?

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,531-2,540 / 3,376