Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
lenigmaus wrote:Hali!
Ha jol tudom, akkor az Ati Mobility Radeon 9700 nem tamogatott kartya. Ha megis, akkor segitsen vki legyszi. Vagy tud vki vmi mas megoldast?
Kosz.
Udv.
LenigmausSzia! Az ATi ha nem is nagyon foglalkozik a Mobility kártyákkal, de valamilyen szinten támogatja azt is. A hivatalos web-lapjukon van némi leírás ezzel kapcsolatban: https://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&folderID=27 , sõt! ha minden igaz, linkjük is van más oldalakra, méghozzá erre: http://dri.freedesktop.org/wiki/ és erre: http://utah-glx.sourceforge.net/ , ahol lehet olvasni a Mobility kártyák támogatottságáról és – elvileg – drivert is találhatsz hozzá ott.
zLegolas wrote:dexter11 wrote:Ez csak idõleges. Ha lesz olyan népszerû mint az elsõ két rész majd csinálnak elõbb-utóbb olyan winet amivel fut.Az lehet, kérdés már csak az, hogy az nV és az ATi csinál-e olyan drivert linux alá, vagy kijön-e a driverükhöz olyan OGL vagy d3d[9] patch, ami SM3 supported pl.
Hi! Ha semmiképp nem megy, akkor próbáld meg az nV hivatalos segédletével, melyet itt találsz: http://www.nvidia.com/object/linux_display_ia32_1.0-7676.html
Az 1.0-7676-es verziószámú nVidia official drivert szedd le hozzá innen: http://www.nvidia.com/object/linux_display_ia32_1.0-7676.html , itt egy közvetlen link is hozzá: http://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/1.0-7676/NVIDIA-Linux-x86-1.0-7676-pkg1.run
[szerk.: link javítása]
OldMan01 wrote:Hi! MX440-es VGA kártya milyen márka (mert gondolom nem az nV referencia kártyája)? Aka.. GPU/VPU és MEM órajel mennyi by default?
l_lorincz wrote:SzasztokVan egy ATI 9600 RV350 chipset-es kártyám, UHU linux. Felraktam az xorg-ot, és miután újraindítottam a gépet nem volt csak a szürke kép, még konzolra sem tudtam átváltani. Visszaraktam a régi config fájlt, és akkor már a monitor sem kapcsolt be a bootlás végén! Meg néztem a xorg.0.log fájl-t de nem tudtam pontosan értelmezni. Az fglrx.log és xconfig.log fájlokat nem ttaláltam, pedig az össes log fájlra rákerestem!! 🙁
Köszi a segítséget!
Sziasztok
Mellékeltem az xorg.0.log fájlt!
UHU 1.0 / 1.1 / 1.2-õd van?
Csak fõoldalon lévõ topicban reagáltam pedig. Fene gondolta volna, hogy a fõoldalon ilyen topicok vannak. 😐 Föntrõl lefelé a legutolsó 6-7 topicba néztem bele, ott válaszoltam annak, aki segítséget kért.
killall wrote:„Idézet innen: SzaboGabor91 Január 04, 2004, 02:27:39”vazzeg bepe… pedig gondolkodtunk azon, hogy localmod lehetnel ebben a szekcioban, de igy megint csak a bant tudom kilatasba helyezni…
🙂 Ez most vicc? Miért kéne engem bannolni? Tudtommal egy rossz szót nem szóltam senkihez sem. Legalábbis ma este csak és kizárólag segíteni próbáltam eddig még az összes topikban.
SzaboGabor91 wrote:Az ATI oldalán csak rpm-ek vannak. Azt hogyan lehet feltelepíteni? ATI Radeon 8500-am van.Melyik disztrib alatt? Mert a legtöbb disztribben Radeon 9200 / Radeon 9200 SE-ig van 3D támogatás by default, akkor meg minek fölrakni hozzá az fglrx-et? De ha nagyon kell az ATi fglrx, akkor föl lehet rakni rpm-bõl simán. A hupwikin találsz segítséget, hogy hogyan is megy ez.
-
SzerzőBejegyzés