bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,561-2,570 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ati Mobility Radeon 9700 #2033036
    bepe79
    Felhasználó
      lenigmaus wrote:
      Hali!

      Ha jol tudom, akkor az Ati Mobility Radeon 9700 nem tamogatott kartya. Ha megis, akkor segitsen vki legyszi. Vagy tud vki vmi mas megoldast?
      Kosz.
      Udv.
      Lenigmaus

      Szia! Az ATi ha nem is nagyon foglalkozik a Mobility kártyákkal, de valamilyen szinten támogatja azt is. A hivatalos web-lapjukon van némi leírás ezzel kapcsolatban: https://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&folderID=27 , sõt! ha minden igaz, linkjük is van más oldalakra, méghozzá erre: http://dri.freedesktop.org/wiki/ és erre: http://utah-glx.sourceforge.net/ , ahol lehet olvasni a Mobility kártyák támogatottságáról és – elvileg – drivert is találhatsz hozzá ott.

      bepe79
      Felhasználó
        zLegolas wrote:
        Hozzászólás: Játékokról általában Linux alatt #2029770
        bepe79
        Felhasználó
          dexter11 wrote:
          Ez csak idõleges. Ha lesz olyan népszerû mint az elsõ két rész majd csinálnak elõbb-utóbb olyan winet amivel fut.

          Az lehet, kérdés már csak az, hogy az nV és az ATi csinál-e olyan drivert linux alá, vagy kijön-e a driverükhöz olyan OGL vagy d3d[9] patch, ami SM3 supported pl.

          bepe79
          Felhasználó

            Hi! Ha semmiképp nem megy, akkor próbáld meg az nV hivatalos segédletével, melyet itt találsz: http://www.nvidia.com/object/linux_display_ia32_1.0-7676.html

            Az 1.0-7676-es verziószámú nVidia official drivert szedd le hozzá innen: http://www.nvidia.com/object/linux_display_ia32_1.0-7676.html , itt egy közvetlen link is hozzá: http://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/1.0-7676/NVIDIA-Linux-x86-1.0-7676-pkg1.run

            [szerk.: link javítása]

            Hozzászólás: Ati driver #2022459
            bepe79
            Felhasználó
              OldMan01 wrote:
              bepe79
              Felhasználó

                Hi! MX440-es VGA kártya milyen márka (mert gondolom nem az nV referencia kártyája)? Aka.. GPU/VPU és MEM órajel mennyi by default?

                bepe79
                Felhasználó
                  l_lorincz wrote:
                  Szasztok

                  Van egy ATI 9600 RV350 chipset-es kártyám, UHU linux. Felraktam az xorg-ot, és miután újraindítottam a gépet nem volt csak a szürke kép, még konzolra sem tudtam átváltani. Visszaraktam a régi config fájlt, és akkor már a monitor sem kapcsolt be a bootlás végén! Meg néztem a xorg.0.log fájl-t de nem tudtam pontosan értelmezni. Az fglrx.log és xconfig.log fájlokat nem ttaláltam, pedig az össes log fájlra rákerestem!! 🙁

                  Köszi a segítséget!

                  Sziasztok

                  Mellékeltem az xorg.0.log fájlt!

                  UHU 1.0 / 1.1 / 1.2-õd van?

                  Hozzászólás: Ati radeon #1916632
                  bepe79
                  Felhasználó

                    Csak fõoldalon lévõ topicban reagáltam pedig. Fene gondolta volna, hogy a fõoldalon ilyen topicok vannak.  😐 Föntrõl lefelé a legutolsó 6-7 topicba néztem bele, ott válaszoltam annak, aki segítséget kért.

                    Hozzászólás: Ati radeon #1916630
                    bepe79
                    Felhasználó
                      killall wrote:
                      „Idézet innen: SzaboGabor91 Január 04, 2004, 02:27:39”

                      vazzeg bepe… pedig gondolkodtunk azon, hogy localmod lehetnel ebben a szekcioban, de igy megint csak a bant tudom kilatasba helyezni…

                      🙂 Ez most vicc? Miért kéne engem bannolni? Tudtommal egy rossz szót nem szóltam senkihez sem. Legalábbis ma este csak és kizárólag segíteni próbáltam eddig még az összes topikban.

                      Hozzászólás: Ati radeon #1916628
                      bepe79
                      Felhasználó
                        SzaboGabor91 wrote:
                        Az ATI oldalán csak rpm-ek vannak. Azt hogyan lehet feltelepíteni? ATI Radeon 8500-am van.

                        Melyik disztrib alatt? Mert a legtöbb disztribben Radeon 9200 / Radeon 9200 SE-ig van 3D támogatás by default, akkor meg minek fölrakni hozzá az fglrx-et? De ha nagyon kell az ATi fglrx, akkor föl lehet rakni rpm-bõl simán. A hupwikin találsz segítséget, hogy hogyan is megy ez.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,561-2,570 / 3,376