Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Zazu wrote:Mindenféle vita nélkül. Nekem is az a tapasztalatom, hogy ugyan azon a gépen a Linux lassabb mint a win. Ugyan már én is felvetettem valahol ezt a kérdést, de senki nem tudott válaszolni rá.
Tehát szerintem is igaza van a srácnak.Ha mind a kettõt grafikus felületen használjuk, akkor a merevlemezt valahogy lassabban használja.vizsla wrote:Mint minden modern os, a linux is „rátelepszik” a teljes memóriára, akkor is, ha nincs rá szüksége… ez gyorsulást jelent*tehát a memória foglalásnak így kell kinéznie: összes 100%, foglalt ~100%, szabad ~0%, puffer „sok”, cache „mégtöbb” (ez utóbbi 2 persze az indított programok mennyiségétõl függ; a swap pedig ugyanezen a rátelepedés elven van használva – tehát sok memória és nem külön interface esetében javalott a kikapcsolása)
1) A linuxot erõsen „hozzá nem értõ” – ráadásul – jórészt mérnökök írták, tehát biztos lehetsz benne, hogy önmegedtól nem valószínû, hogy olyat találhatsz ki, amitõl gyorsabb lesz a rendszered – max van egy két folt, ami áthelyezi a hangsúlyt, vagy újra lehet fordítani a programokat, ami akár 8-10, bár szélsõséges esetekben akár 18-20%-os gyorsulást is okozhat – internetes adatok szerint. (A gcc-ben a helyes proc típus használata ~85%-ot ad, a többi a többit – megint csak internetes források szerint.)
2) max annyit tudsz tenni, hogy a lassan induló programokat a memóriában tartod – mert mivel csodák nincsenek amennyiben nem 8 merevlemezrõl egyszerre olvassa nem lesz gyorsabb; másik megoldás a statikus fordítás – ekkor viszont nem javallott a memóriában tartani
3) lassan üzemelõ programok: itt a fordítás ami nem árt és a több processzor külön memóriával, ha a program támogatja – mert csodák szintén nincsenek
4) az ooo, egyes kde programok ellen pedig nincs orvosság
„Optimalizálni akarsz? Ok… fluxbox ablakkezelõ, vagy kisebb erõforrású (icevm, tabbet window manager)”
sütheted a fluxot, ha egy komplett kde-t, meg gnome-ot kell betölteni egy alkalmazás miatt – ráadásul az elsõ program indulása még lassabb lesz; amit ezzel nyersz: a) néhány proc% melyet az extrák mûködtetésére nem kell fordítani B) jó sok memória, ami miatt a csicsák nincsnek c) sokkal jobb áttekinthatõség; amit vesztesz: a) nincs annyi dolog, amire kattyingatni lehet
„programból törekedni a konzolos megoldásra, vagy a legminimalistább GUI-ra”
na ez megoldás…de nem feltétlenül öröm (viszont lehet kis igényû progi is profi, sõt még látványos is, de nem jellemzõ)
„aztán a gyakran használt programokat ramdisk-ekbe bedobálni (ehhez init-et kell birizgálni)”
ez az aminek nincs értelme – a libek úgyis a memórában vannak, a gyorsan induló alkalmazásokat minek betenni, ami meg lassan indul egyszer úgyis be kell tölteni (nem mindegy mikó?)Bennem az merült fel, hogyha sok fizikai RAM van, tehát mondjuk valakinek a gépében 2 GB RAM van (teszem hozzá, ez ma már nem is olyan sok), akkor is „rátelepszik” a linux a teljes fizikai RAM-ra?
Lestate wrote:No üdv. ismét!
Az 1.1-es UHU-t hagyom. Most újratelepítettem az 1.2-es UHU-t és most mintha jobb lenne,de ez majd csak idõvel derül ki. A jelenlegi problémám ez lenne:(WW) fglrx: No matching Device section for instance (BusID PCI:1:0:1) found
(EE) fglrx(0): Failed to initialize UMM driver.Ezt írja ki mikor szöveges módból indítom az X-et. Elindul, mûködik is minden 3D-s alkalmazás, de erõs a gyanúm, hogy emiatt fagyogat. Akkor is ezt írja ki, mikor 3D-s játékot indítok konzolból.
Tehát ha valaki találkozott már ezzel a problémával, netán meg is tudja oldani, azt megköszönném!
Rákerestem erre a hibára, de nem igazán találtam megoldást. 🙁Lestate wrote:No üdv. ismét!
Az 1.1-es UHU-t hagyom. Most újratelepítettem az 1.2-es UHU-t és most mintha jobb lenne,de ez majd csak idõvel derül ki. A jelenlegi problémám ez lenne:(WW) fglrx: No matching Device section for instance (BusID PCI:1:0:1) found
(EE) fglrx(0): Failed to initialize UMM driver.Ezt írja ki mikor szöveges módból indítom az X-et. Elindul, mûködik is minden 3D-s alkalmazás, de erõs a gyanúm, hogy emiatt fagyogat. Akkor is ezt írja ki, mikor 3D-s játékot indítok konzolból.
Tehát ha valaki találkozott már ezzel a problémával, netán meg is tudja oldani, azt megköszönném!
Rákerestem erre a hibára, de nem igazán találtam megoldást. 🙁Helló!
A 8.16.20-as fglrx ATi driverrel prószáltad?
Lehetne most kérnem azonnal az egy hét gondolkodást? Minek várjunk vele, ha most is lehet! A topic-cím módosítás miatti warning-ért cserébe pedig küldök minden hg-nek egy ilyen szépséget:
To többi fórumozó: csak hogy értsétek, már azért is írásbeli figyelmeztetés jár, ha az ubuntu topic alcíménél a Hoary Hedgehog-ot kiegészíted a Colony-val.

Alacsony ló az aláírást is leszarja.
[align=right][snapback]146918[/snapback][/align]Nem, átírva. Csak aludni is szoktam.
Aláírással kapcsolatban: akkor miért 26x karakterben van maximálva, és miért van karakterszám ellenõrzõ, ami 26x-ig engedi? Sem nagy ló képeket nem raktam az aláírásomba, sem pedig 26-os betûmérettel írt dolgokat. Ha pedig nem megengedett a 250-260 karakter, akkor miért reklámozza a profil-szerkesztõ, és miért 250-260-ra van hitelesítve a karakterszám ellenõrzõ?na jó, nálam kezd elég lenni.
1. Nem kaptam kétoldalas hegyibeszédet, egy pár sort kaptam, hogy bõvebben kifejtetted egy topikban, reagáltam is rá.
2. Lehet furcsán hat, amit mondani fogok, de értetlenûl állok a helyzet elõtt, hogy az istenért nem vagy képes felfogni:
2/a NEM érdekli a fórumot, hogy te ATI buzi vagy.
2/b NEM az fog történni amit te szeretnél fõleg ha nem én „üldözlek” egyedül, hanem az többek véleményét is jelenti.ennek kapcsán megjegyezném, de ezt már _csak_ a saját nevemben:
rohadtul nem érdekel a véleményed, ha nem tetszik, ne járj ide.
Még mindíg nem értem, hogy miért egy 100 hozzászólásos topikból kéne kivadásznom a lényeget, amit te istenítenél, és miért nem teszel végre valami hasznosat (pl. a tapasztalatok összefoglalása a WIKIbe.) szájtépni lehet. Felesleges.WTF!!!!???!!!!!
szívtam+ a videókártya driverrel is
[align=right][snapback]146889[/snapback][/align]Hát még ha ATi kártyád lenne, és nem nV, akkor milyet sz*vn*l linux alatt…! 🙂

-
SzerzőBejegyzés