bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,611-2,620 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997298
    bepe79
    Felhasználó

      Hi! Hogy tudom feltenni az új ATi Proprietary Linux x86 Drivers for XFREE86 / X. Org Version 8.16.20-t, hogyha a 8.14.13 már fent van nekem? :unsure: Itt is le kell szedni az elõzõt, mint win alatt a Catalyst-et, vagy az UHU 1.2 nem fog romba dõlni, ha úm. „rátelepítem”? Egyébként valaki föltette már? Van érezhetõ gyorsulás 3d (ogl / d3d) alatt?

      Hozzászólás: Teljesen kezdõ szavai #2022592
      bepe79
      Felhasználó

        Még egy kérdés? Még mindig az van, hogy ha felteszem pl. a 9.3-at, akkor utána semmilyen disztró nem megy fel az ext3 partíciómra? Pl. az UHU vagy a Mandriva? Mert régen ilyenekkel riogattak engem el a Suse közelébõl… Még mindig fönnáll ilyen gond?

        Hozzászólás: Teljesen kezdõ szavai #2022591
        bepe79
        Felhasználó

          Köszi, ez lesz.
          Közben letöltöttem egy, a Macskajancsi által korábban ajánlott rpm-et(firefoxot), és nem megy fel a yast-tal, vagy kilép belõle, vagy elkezdi feltenni a 0.8-as verziót.
          [align=right][snapback]145687[/snapback][/align]

          Hi! A tar.gz-t szedd le a mozilla.org-ról (firefox). Utána kibontos, és ./firefox-installer. Ezután telepítésnél célkönyvtárnak megadod mondjuk a /usr/share könyvtárat, és ha fölment, akkor egybõl futtatható.

          P.S.: 10 beta-t próbáltas már valaki?

          Hozzászólás: Counter strike nem indul #2025817
          bepe79
          Felhasználó

            Melyik CS-verzióról van szó? Nekem anno az 1.6 tökéletesen ment.
            [align=right][snapback]145561[/snapback][/align]

            Az 1.6-os is már steames volt, de szvsz itt a cs:s-rõl van szó.

            Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024843
            bepe79
            Felhasználó

              Ezért mondtam, hogy a boot menüben benne kellett volna hagyni a VESA-t. Nagy butaság volt kiszedni. 🙂 Hogy ne csak pozitív dolgokat írjak a Júliával kapcsolatban.. 🙂

              Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024841
              bepe79
              Felhasználó

                Sziasztok! Hogy ONtopic post is szerepeljen itt;
                tegnap kipróbáltam/kipróbáltuk a tesóm gépén az UHU-Live 1.2-õt. Sajnos amitõl tartottam, és amivel kapcsolatban félelmeimet az emersonnak jeleztem itt a topicban, beigazolódtak. 🙁
                Tesóm gépe egy ASUS TUSL2-C + Tua Cel 1300 MHz + Club3D Radeon 9000 + 300W Codegen táp + SB128. A géppel nincs is baj, de egy Packard Bell (10..?) monitor van a radeon 9000-es kimenetén, és max. 800×600-as felbontást tud, mindezt 60 Hz-en… 🙁 Tudom, ez eleve no comment kategória, de azért folytatom. 🙂 Természetesen, ahogy sejtettem, az uhu live boot-ol, majd a boot managerben akár a kde, akár a gnome, akár bármelyik x felület indítása csúnya rossz-felbontás-crash-el végzõdik. Tehát az elõre beharangozott „automata-felismerés” nem müxik valami jól, hanem a monitor elkezd csíkozni, tipikusan olyan tüneteket produkál, mint amikor 1024×768 vagy a fölötti felbontásba kerül. Amikor elindítom a konzol módban, majd utána xorgconfig és jól belövöm a live-nak a radeon-t, a színmélységet, a felbontást és a frissítési frekit, természetesen utána már jól indul az x és nincs semmiféle gond.

                Hozzászólás: Suse Linux 10.0 Beta1 #2025812
                bepe79
                Felhasználó

                  Képek a 10.0-ról:

                  Kép 1

                  Kép 2

                  Kép 3

                  Kép 4

                  28.gif

                  Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024818
                  bepe79
                  Felhasználó

                    Valóban kimaradt a listából a KDE, de most már nem szerepel rossz információ a cikkben, csak hiányos.

                    Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024816
                    bepe79
                    Felhasználó

                      bepe
                      A „felületek” közül kimaradt a KDE.
                      Jelezd légyszíves az „illetékeseknek”.
                      🙂
                      [align=right][snapback]144918[/snapback][/align]

                      WTF?!! :blink: Nekem már túl késõ van a pojjjénokhoz ilyenkor! 🙂 Inkább megyek aludni… 😉

                      Hozzászólás: Bugok az oldalon #2006738
                      bepe79
                      Felhasználó

                        Azóta is az fogad mindenkit..

                        [Learn more about Trustix]

                        Disclaimer: This site/server is not affiliated with Trustix, Comodo Trustix, the Comodo Group, or the Apache Software Foundation. It just happens to run software that we created.

                        blablablablablabla… 🙂

                        Mondjuk én kikerülöm az http://www.linuxforum.hu//ipbmb/ linkkel, és így bejön a fórum, de lehet, hogy nem minden user ismeri ezt az okosságot.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,611-2,620 / 3,376