bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,621-2,630 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024814
    bepe79
    Felhasználó

      Kérésemre javították, így most már minden helyesen és jól szerepel benne:

      http://www.origo.hu/szoftverbazis/linux/live/uhu_live.html

      „Az Júlia névre keresztelt UHU-Linux Live 1.2-es verzióban az egész rendszert átdolgozták. Részlete a fejlesztõ weboldalán található. Kézhez álló kezelõfelülettel rendelkezik. Indítás során választhatunk a Gnome, XFCE, Icewm, valamint a Blackbox felületek közt. Kíváló automatikus hardverfelismeréssel rendelkezik. Irodai, üzleti, internetes szoftverek mellett bõséges oktató- és játékprogram vállogatást találunk a CD-n.”

      …és nincs benne a captive rossz információ.

      Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024813
      bepe79
      Felhasználó

        Az Origo Szoftverbázisában megjelent cikkben helytelenül szereplõ infórmáció (UHU Live 1.2 alatt jól mûködõ, integrált Captive 🙂 ) kapcsán jeleztem az illetékeseknek, és ha minden igaz, akkor javításra fog kerülni.
        Köszi az észrevételt!

        Hozzászólás: Ati kártya telepítés #2022838
        bepe79
        Felhasználó

          hy Bebe

          Nah megint Becsigáztál ezzel az aTi driverrel
          most van 3d-m igaz nem az én kártyámat ismeri fel deh hasonló chipelésüt
          letöltöm ujra és „szét roncsolom” a jól beállított x configom aztán jövök ha megint elpukkant 😀
          Nem adom fel soha 🙂
          [align=right][snapback]144814[/snapback][/align]

          Hali! Okés! 🙂 Próbáld meg fölrakni, tuti sikerül!

          Hozzászólás: UHU 1.2 lassú net #2025678
          bepe79
          Felhasználó

            Egyébként durván fogalmaztam, az lenne a szép, ha a szolgáltatót nem csak az érdekelné, hogy a végpontig biztosítva van-e, és akad pár köztük, akit nem csak ez érdekel, hanem megpróbál megoldani végpont-hibákat is, többféle módon. Az már más dolog, hogy nem minden esetben tud segíteni, és nincsenek varázslói, de amit lehet, azt megteszik. Ez most nem hegyi beszéd volt, tényleg így van.

            Hozzászólás: UHU 1.2 lassú net #2025676
            bepe79
            Felhasználó

              Sziasztok!

              Csak van valami köze az oprendszerhez, például tûzfal beállítások, hálókártya driverek, stb,stb.
              Nekem ugyanez a problémám, UHU 1.2 alatt lassú a net, win alatt pedig gyors.
              A letöltés ha elindul az nekem is megy rendesen, de a böngészés állati lassú.
              Ha közben találtatok megoldást légyszíves írjátok meg itt.

              Köszi: m@dm@x
              [align=right][snapback]144775[/snapback][/align]

              OK, én a szolgáltató szemszögébõl nézem a dolgot. 🙂

              Hozzászólás: Suse Linux 10.0 Beta1 #2025811
              bepe79
              Felhasználó

                ez érdekes mert én kipróbáltam és simán ment nem volt vele semmi gond, lehet h. a firefoxod nem jó vagy esetleg töltesz le és azért nem jön be az oldal..
                [align=right][snapback]144787[/snapback][/align]

                Most már nekem is megy. De mivel a web-szerverük az elõbb bemásolt .php hibát is kiírta, ezért biztos, hogy náluk volt valami gond.

                Hozzászólás: Suse Linux 10.0 Beta1 #2025810
                bepe79
                Felhasználó

                  Na. Viszont most már el is érhetõ!
                  Innen lehet lecibálni: http://download.novell.com/Download?buildid=KnVurBA9xf0~ és csupán 4 CD! Fent van az i386 és az a64-es verzió is.

                  Hozzászólás: Suse Linux 10.0 Beta1 #2025808
                  bepe79
                  Felhasználó

                    Nyugi.
                    [align=right][snapback]144785[/snapback][/align]

                    Oké, oké, nem fogom fölrakni. Meg a belõtt UHU 1.2-õmet most a világon semmiért nem robbantanám le a gépemrõl.
                    Viszont a web-lapjukon most már az üres fehér kép helyett ez a felirat fogad:
                    „To complete the installation, move config/LocalSettings.php to the parent directory.”

                    Haladás… 🙂 Lehet, hogy estére valamit olvasni is fogok tudni rajta a 10.0-ról (ez érdekelne inkább).

                    Hozzászólás: Ati kártya telepítés #2022836
                    bepe79
                    Felhasználó

                      nekem is ez a problémám, leszedtem a catalystot is, és azzal sem mûködik, valamint 60 Hz-et bír csak…
                      windows-zal sem volt egyszerû, de azzal sikerült megoldani a problémát…
                      [align=right][snapback]141654[/snapback][/align]

                      LOL. Ugye nem a win-es Catalyst-et szedted le az ati.com oldalról? 🙂 Mert azzal nem fog menni valóban. A frissítéssel kapcsolatban annyit, hogy az 5-ös szériából szinte mindegyiket föltettem win alatt, és még a legújabbak közt, a Catalyst 5.4, 5.5, 5.6, 5.7-el sem volt soha frissítési freki-gondom, refresh force-al vagy Catalyst-bõl ugyanúgy be tudom lõni az 1024×768-hoz a 85 Hz-et, és a 800×600-hoz a 100 vagy 120 Hz-et…
                      A Suse-hoz pedig az ATi fglrx 8.14.13-as linux drivert szedd le, azzal menni fog a 3D gyorsítás alatta!

                      Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997297
                      bepe79
                      Felhasználó

                        Aki szokott játszani ati+fglrx combo alatt, az elárulhatná, hogy az fglrx by default lekezeli-e uhu alatt az SM2-õt (shader modell 2.0), és annak keretein belül a pixel shader 2.0-át és a vertex shader 2.0-át. 3.0-át gyanítom nem, mert igazi SM3-at csak nV kártyák tudnak, és azok is csak a 6-os szériától fölfelé (6600/6800/Ultra/GT/stb… és a 7800 / 7800 GTX / 7800 GT (majd).

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,621-2,630 / 3,376