Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ne OFF-oljátok szét a yóó kis ATi topicot! 🙂 A 8.14.13-as fglrx-el és régebbi driverekkel kapcsolatos kérdések / felvetések jöhetnek továbbra is! 🙂 Na meg szeretettel várjuk ATi bácsitól az új fglrx-et.. :blush:
Ez mi volt??
[align=right][snapback]144628[/snapback][/align]Ez ez volt:

P.S.: Zoli, megkaptad a privi üzi válaszomat az lf-talival kapcsolatban?

Szia Bepe!
Igen ez lenne a lényeg, próbáltam is a menu.lst-ben irogatni, de nem sikerült indítani a live-t.
Amit írtál megpróbálom. Köszönöm.
Ha azokkal nem indul, akkor van más ötlet?
Illetve most, hogy tudod mit akarok másképpen gondolod a megoldást?Jah, most már én is értem! 🙂 Tehát azt akartad, hogy a BIOS után, amikor indul a grub, akkor ott lehessen átadni a vezérlést, hogy az egyik menü a menu.lst file szerint a meghajtóban lévõ UHU Live-ot indítsa. Ez tényleg lehetséges.. 🙂
Próbáld meg:
Code:title UHU-Live
root (hd1)
kernel /boot/kernel_live root=/dev/ram0 rw vga=791 splash=silent xdm=gnome
initrd=/boot/initrdha pri slave a CD.
Ha sec master, akkor root (hd2), ha sec slave, akkor root (hd3)Ha nem megy, akkor esetleg
Code:title UHU-Live
chainloader (hd1)hd2, hd3 ugyanazo esetekben, mint fentebb,
Ennek – szerintem – biztosan kell mennie, mert a chainload átadja a vezérlést az utána megadott partíció bootloaderének. Csak az a kérdés, hogy fut-e ilyenkor már CD-t meghajtó driver, ha a bios nem állította be boot eszközként…
Ez azért csak második javaslat, mert ilyenkor a live menüje jön be a telepített linux menüje után, míg az elsõ megoldásnál – ha mûködik – a telepített linux menüjébõl már maga a live kernele indul, második menü nélkül.Bepe: amit nem próbálsz ki, arra ne írd, hogy nem fog menni.
Ha az IDE0 (pri master) elõbb van a bios bootsorrendjében, mint az IDE3 (sec slave), de a bootmenübe beállítod chainloaddal a hd3-at, az holtbiztosan bootolni fog, én ezt két UHU-s vinyóval a gyakorlatban is kipróbáltam… (és hát a bootoló vinyód mellett található CD-meghajtó miben is különbözik egy másik vinyótól, ha nem tekintem a felépítését, az adattárolási szisztémáját, az írhatóság/nem írhatóság kérdését, a sebességét, a cseréhetõségét/nem cserélhetõségét, stb… 😀 😀 :D)Péter
[align=right][snapback]144591[/snapback][/align]Köszönöm szépen, Bepe!
Közben hallottam egy bizonyos suse linux 9.3-ról(azt mondták nekem, hogy az a legújabb). Arról mi a véleményed? A Mandrake / Mandriva 10.2 Linux jobb?Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, hogy miért lassul le érthetetlenül UHU alatt a net pár perc használat után? Bármelyik böngészõ, bármelyik ablakkezelõ alatt tapasztalható. Chellom van. A Windows rendesen teker, tehát hardverhiba kizárva.
[align=right][snapback]144579[/snapback][/align]Szia! Ha Chello, akkor valószínûsítem, hogy UPC 🙂 , ha pedig UPC, akkor valószínûleg kábelnet. Ha pedig kábelnet, akkor rendesen kell DHCP-zni. A kábelmodem USB-n, vagy etherneten (UTP-n) van csatlakoztatva? A net sebessége nem op. rendszer függõ, én az otthoni ADSL-en UHU 1.2, és WinXP SP2 HUN alatt is 260-265 KB/sec-el tudok lefelé tölteni..
Nekem a KDE felület nagyon bejön, a KDE 3.4 alatt gyönyörûen letisztult, világos és egyszerû minden. Nem zabál nálam sok erõforrást, és piszok gyorsan mûködik. Ez lesz az a Live disztró továbbra is, amit mindig magamnál tartok, bárhol is legyek, mert bármikor, bármilyen helyzetben szükség lehet rá!
Gondoltam kevés a memória, hiszen a dokumentációban az van, hogy 32MB a initrd mérete. Viszont mivel
Sziasztok!
Nem tudnátok megmondani melyik a legújabb linux, ami támogatja az ATI-t, a SATA-t és a 64 bittes procikat?
[align=right][snapback]144175[/snapback][/align]Hi! pl. a Mandrake / Mandriva 10.2 Linux támogatja az A64-eket, a (P)ATA mellett (legalábbis tudtommal) a SATA / SATA2-õt, és az ATi drivert fel lehet alá telepíteni. Sõt! Létezik egy bizonyos Mandrake / Mandriva Linux PowerPack és PowerPack+ Edition, amiben már alapban integrálva van az nVidia és az ATi driver, tehát nem neked kell szenvedned a telepítésével.
-
SzerzőBejegyzés