bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,631-2,640 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Linux with SATA / SATA2 & A64 support #2025738
    bepe79
    Felhasználó

      Ne OFF-oljátok szét a yóó kis ATi topicot! 🙂 A 8.14.13-as fglrx-el és régebbi driverekkel kapcsolatos kérdések / felvetések jöhetnek továbbra is! 🙂 Na meg szeretettel várjuk ATi bácsitól az új fglrx-et.. :blush:

      Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024806
      bepe79
      Felhasználó

        Ez mi volt??
        [align=right][snapback]144628[/snapback][/align]

        Ez ez volt: p_edit.gif biggrin_2.gif

        P.S.: Zoli, megkaptad a privi üzi válaszomat az lf-talival kapcsolatban? gondolkodik.gif

        Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024805
        bepe79
        Felhasználó

          Szia Bepe!

          Igen ez lenne a lényeg, próbáltam is a menu.lst-ben irogatni, de nem sikerült indítani a live-t.
          Amit írtál megpróbálom. Köszönöm.
          Ha azokkal nem indul, akkor van más ötlet?
          Illetve most, hogy tudod mit akarok másképpen gondolod a megoldást?

          Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024802
          bepe79
          Felhasználó

            Jah, most már én is értem! 🙂 Tehát azt akartad, hogy a BIOS után, amikor indul a grub, akkor ott lehessen átadni a vezérlést, hogy az egyik menü a menu.lst file szerint a meghajtóban lévõ UHU Live-ot indítsa. Ez tényleg lehetséges.. 🙂

            Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024798
            bepe79
            Felhasználó

              Próbáld meg:

              Code:
              title UHU-Live
              root (hd1)
              kernel /boot/kernel_live root=/dev/ram0 rw vga=791 splash=silent xdm=gnome
              initrd=/boot/initrd

              ha pri slave a CD.
              Ha sec master, akkor root (hd2), ha sec slave, akkor root (hd3)

              Ha nem megy, akkor esetleg

              Code:
              title UHU-Live
              chainloader (hd1)

              hd2, hd3 ugyanazo esetekben, mint fentebb,
              Ennek – szerintem – biztosan kell mennie, mert a chainload átadja a vezérlést az utána megadott partíció bootloaderének. Csak az a kérdés, hogy fut-e ilyenkor már CD-t meghajtó driver, ha a bios nem állította be boot eszközként…
              Ez azért csak második javaslat, mert ilyenkor a live menüje jön be a telepített linux menüje után, míg az elsõ megoldásnál – ha mûködik – a telepített linux menüjébõl már maga a live kernele indul, második menü nélkül.

              Bepe: amit nem próbálsz ki, arra ne írd, hogy nem fog menni.
              Ha az IDE0 (pri master) elõbb van a bios bootsorrendjében, mint az IDE3 (sec slave), de a bootmenübe beállítod chainloaddal a hd3-at, az holtbiztosan bootolni fog, én ezt két UHU-s vinyóval a gyakorlatban is kipróbáltam… (és hát a bootoló vinyód mellett található CD-meghajtó miben is különbözik egy másik vinyótól, ha nem tekintem a felépítését, az adattárolási szisztémáját, az írhatóság/nem írhatóság kérdését, a sebességét, a cseréhetõségét/nem cserélhetõségét, stb… 😀 😀 :D)

              Péter
              [align=right][snapback]144591[/snapback][/align]

              Hozzászólás: Linux with SATA / SATA2 & A64 support #2025735
              bepe79
              Felhasználó

                Köszönöm szépen, Bepe!
                Közben hallottam egy  bizonyos suse linux 9.3-ról(azt mondták nekem, hogy az a legújabb). Arról mi a véleményed? A Mandrake / Mandriva 10.2 Linux jobb?

                Hozzászólás: UHU 1.2 lassú net #2025673
                bepe79
                Felhasználó

                  Sziasztok!

                  Tudna valaki segíteni, hogy miért lassul le érthetetlenül UHU alatt a net pár perc használat után? Bármelyik böngészõ, bármelyik ablakkezelõ alatt tapasztalható. Chellom van. A Windows rendesen teker, tehát hardverhiba kizárva.
                  [align=right][snapback]144579[/snapback][/align]

                  Szia! Ha Chello, akkor valószínûsítem, hogy UPC 🙂 , ha pedig UPC, akkor valószínûleg kábelnet. Ha pedig kábelnet, akkor rendesen kell DHCP-zni. A kábelmodem USB-n, vagy etherneten (UTP-n) van csatlakoztatva? A net sebessége nem op. rendszer függõ, én az otthoni ADSL-en UHU 1.2, és WinXP SP2 HUN alatt is 260-265 KB/sec-el tudok lefelé tölteni..

                  Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024794
                  bepe79
                  Felhasználó

                    Nekem a KDE felület nagyon bejön, a KDE 3.4 alatt gyönyörûen letisztult, világos és egyszerû minden. Nem zabál nálam sok erõforrást, és piszok gyorsan mûködik. Ez lesz az a Live disztró továbbra is, amit mindig magamnál tartok, bárhol is legyek, mert bármikor, bármilyen helyzetben szükség lehet rá!

                    Hozzászólás: segítsetek a program telepítésben #2015337
                    bepe79
                    Felhasználó

                      Gondoltam kevés a memória, hiszen a dokumentációban az van, hogy 32MB a initrd mérete. Viszont mivel

                      Hozzászólás: Linux with SATA / SATA2 & A64 support #2025733
                      bepe79
                      Felhasználó

                        Sziasztok!
                        Nem tudnátok megmondani melyik a legújabb linux, ami támogatja az ATI-t, a SATA-t és a 64 bittes procikat?
                        [align=right][snapback]144175[/snapback][/align]

                        Hi! pl. a Mandrake / Mandriva 10.2 Linux támogatja az A64-eket, a (P)ATA mellett (legalábbis tudtommal) a SATA / SATA2-õt, és az ATi drivert fel lehet alá telepíteni. Sõt! Létezik egy bizonyos Mandrake / Mandriva Linux PowerPack és PowerPack+ Edition, amiben már alapban integrálva van az nVidia és az ATi driver, tehát nem neked kell szenvedned a telepítésével.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,631-2,640 / 3,376