bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,721-2,730 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997270
    bepe79
    Felhasználó

      !!!

      ATi fglrx kompatibilis UHU kernel: http://karc.poliod.hu/fulike/web/linux/

      !!!

      Thx to Fulike (Linuxforum.hu)

      Hozzászólás: Rejtélyes fagyás #2023314
      bepe79
      Felhasználó

        Ha valakit érdekel még „ati kompatibilis” UHU kernel: Itt megtalálhatjátok.
        Sokat nem kell várni, mert másik ismert bugként az openoffice nem megy, de hát ez van jelenleg
        [align=right][snapback]142185[/snapback][/align]

        Aztadúúúrvaaaa! Mi az, hogy! Semmi más nem érdekel, csak ez. De komolyan!!!

        Hozzászólás: UHU 1.1.1 (Kamion) távelérése grafikusan #2023525
        bepe79
        Felhasználó

          Sikerült eggyel továbblépnem a problémával kapcsolatban a vnc-vel:

          bepe:/$ nmap bepe.myip.hu

          Starting nmap 3.50 ( http://www.insecure.org/nmap/ ) at 2005-07-21 15:35 CEST
          Interesting ports on a84-0-132-42.adsl-pool.axelero.hu (84.0.132.42):
          (The 1656 ports scanned but not shown below are in state: closed)
          PORT STATE SERVICE
          631/tcp open ipp
          5800/tcp open vnc-http
          5900/tcp open vnc

          Nmap run completed — 1 IP address (1 host up) scanned in 0.429 seconds

          bepe:/$ vncserver

          New ‘localhost:1 (bepe)’ desktop is localhost:1

          Starting applications specified in /home/bepe/.vnc/xstartup
          Log file is /home/bepe/.vnc/localhost:1.log

          Tehát most már lefut a vncserver, de a belogolást még nem próbáltam. Azt ezután fogom tesztelni. Majd írok, hogy sikerült-e.

          Hozzászólás: UHU 1.1.1 (Kamion) távelérése grafikusan #2023524
          bepe79
          Felhasználó

            Ez a krfb már mûködik, de van egy nagy gondom vele! Méghozzá az, hogy mikor távoli user akar kapcsolódni, akkor csak úgy akarja beengedni, ha én a „szerveren” jóváhagyom azt. Ha meg nem vagyok ott, akkor nem tudom jóváhagyni. A krfb beállításainál van egy olyan opció, hogy „Meghívás nélkül csak jóváhagyás után lehessen csatlakozni”. Ha ezt a pipát kivreszem, akkor sem történik az, aminek kéne, továbbra os rákérdez. :angry: Ha meg visszamegyek az optionsba, akkor megdöbbenve látom, hogy mindig automatikusan visszateszi a pipát. consola alatt a krfb–help-all paranccsal szintén nem látom, hogy mivel lehetne ezt kikapcsolni.

            Hozzászólás: UHU 1.1.1 (Kamion) távelérése grafikusan #2023523
            bepe79
            Felhasználó

              Nah, közben annyit elértem, hogy a
              KDE menü->Internet->Segédeszközök->Munkaasztal megosztás-nál beállítottam, hogy ne csak „Meghívó” létrehozásával lehessen elérni a gépem, és indítottam a daemont. Most nmap ezt mondja:

              bepe:~$ nmap ****.myip.hu

              Starting nmap 3.50 ( http://www.insecure.org/nmap/ ) at 2005-07-21 14:08 CEST
              Interesting ports on a**-*-***-***.************** (**.*.***.***):
              (The 1656 ports scanned but not shown below are in state: closed)
              PORT STATE SERVICE
              631/tcp open ipp
              5800/tcp open vnc-http
              5900/tcp open vnc

              Nmap run completed — 1 IP address (1 host up) scanned in 0.432 seconds
              bepe:~$

              Hozzászólás: UHU 1.1.1 (Kamion) távelérése grafikusan #2023522
              bepe79
              Felhasználó

                Most megpróbáltam átverni, így:

                root:/home/bepe# vnclicense -add FNH3B-7B2CN-2Z674-643H7-B72ZA
                root:/home/bepe# vncserver

                de erre meg ezt kaptam, teljes joggal:

                VNC Server Enterprise Edition 4.1.7 – built Jul 12 2005 12:53:39
                Copyright © 2002-2005 RealVNC Ltd.
                See http://www.realvnc.com for information on VNC.

                Xvnc Enterprise Edition 4.1.7 – built Jul 12 2005 12:58:51
                Copyright © 2002-2005 RealVNC Ltd.
                See http://www.realvnc.com for information on VNC.
                Underlying X server release 40201000, The XFree86 Project, Inc

                Thu Jul 21 13:46:24 2005
                vncext: VNC extension running!
                vncext: vncExtInit: Unable to verify license – please restart program
                Could not init font path element /usr/X11R6/lib/X11/fonts/misc/, removing from list!
                Could not init font path element /usr/X11R6/lib/X11/fonts/Speedo/, removing from list!
                Could not init font path element /usr/X11R6/lib/X11/fonts/Type1/, removing from list!
                Could not init font path element /usr/X11R6/lib/X11/fonts/CID/, removing from list!
                Could not init font path element /usr/X11R6/lib/X11/fonts/75dpi/, removing from list!
                Could not init font path element /usr/X11R6/lib/X11/fonts/100dpi/, removing from list!

                Fatal server error:
                could not open default font ‘fixed’
                root:/home/bepe#

                Hozzászólás: UHU 1.1.1 (Kamion) távelérése grafikusan #2023521
                bepe79
                Felhasználó

                  wtf.gif 15.gif

                  A realvnc oldaláról vett kulccsal így jártam:

                  bepe:~$ vnclicense -add FNH3B-7B2CN-2Z674-643H7-B72ZA

                  error: cannot write to /etc/vnc/licensekey.
                  bepe:~$ su root
                  Jelszó:

                  root:/home/bepe# vnclicense -add FNH3B-7B2CN-2Z674-643H7-B72ZA
                  root:/home/bepe# vnclicense -add key

                  Thu Jul 21 13:43:57 2005
                  LicenseKey: Bad key length

                  error: invalid license key.
                  root:/home/bepe#

                  🙁

                  Hozzászólás: UHU 1.1.1 (Kamion) távelérése grafikusan #2023520
                  bepe79
                  Felhasználó

                    Telepítettem a vnc 4.1.7-et .rpm-bõl, de a vncserver parancs nem fut le rendesen:

                    bepe:~$ vncserver
                    VNC Server Enterprise Edition 4.1.7 – built Jul 12 2005 12:53:39
                    Copyright © 2002-2005 RealVNC Ltd.
                    See http://www.realvnc.com for information on VNC.
                    You will require a password to access your desktops.

                    Password:
                    Verify:
                    Generating primes:
                    p: ………………………….
                    q: ………………….
                    Error: No license keys installed.
                    Run vnclicense to install a license key.

                    Hiányol valami licensz kulcsot. 🙁

                    A vnclicense meg ezt írja:

                    bepe:~$ vnclicense
                    VNC Licensing Tool Enterprise Edition 4.1.7 – built Jul 12 2005 12:53:36
                    Copyright © 2002-2005 RealVNC Ltd.
                    See http://www.realvnc.com for information on VNC.
                    Usage: vnclicense -add
                    vnclicense -remove
                    vnclicense -remove
                    vnclicense -check
                    vnclicense -list

                    Hogy kell legenerálnom a kulcsot? :blink:

                    Hozzászólás: UHU 1.1.1 (Kamion) távelérése grafikusan #2023518
                    bepe79
                    Felhasználó

                      Közben a vnc.com-on megtaláltam a megoldást. Már csak az a kérdés, hogy fel tudom-e majd rakni linux alá. :blink:

                      Hozzászólás: Ati radeon #1916617
                      bepe79
                      Felhasználó

                        Sõt, miattad is kaptam. Nem is felejtem el.
                        (Részemrõl /OFF)
                        [align=right][snapback]141876[/snapback][/align]

                        Ezt ugye saját magadnak köszönheted.. Ugye te sem akarod elhitetni magaddal, hogy ez más hibája? Ezt minden ellenségeskedés nélkül kérdem, mert kíváncsi vagyok. Csak nem akarok itt OFF-olni. A határozott névelõt meg néha elnézhetnétek, ugyanis Pesten lakom, nem mindig tudok vigyázni rá. 🙁

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,721-2,730 / 3,376