Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
vizsla wrote:Bár nem értem, hogy miért linukszos hír, de
talán pont nem kéne reklámozni, mert annak is elmegy a kedve a safaritól, aki mac-et használ. :)))) (Vagy ez a célod?)
Annyira rossz lett a win-es portja? En most szedtem le, azert kerdem. Erdemes feltenni, vagy nagyon gyerekcipoben jar meg?
Es ilyen lesz az openSUSE 10.3 alapertelmezett hatterkepe:
attila1964 wrote:Nem akarok feltétlenül kötekedni Veled, de jómagam a 2007.06.12.-i current DVD-ISO-t töltöttem le és installáltam. (Az igaz, hogy ez nem az RC1, de mégiscsak DVD-ISO)
Ebben egyetertunk, hogy gyorsabb, meg biztonsagosabb. En sem allnek neki ISO-t barkacsolni itthon sajat kezuleg. (:
attila1964 wrote:Nem akarok feltétlenül kötekedni Veled, de jómagam a 2007.06.12.-i current DVD-ISO-t töltöttem le és installáltam. (Az igaz, hogy ez nem az RC1, de mégiscsak DVD-ISO)
Ebben egyetertunk, hogy gyorsabb, meg biztonsagosabb. En sem allnek neki ISO-t barkacsolni itthon sajat kezuleg. (:
Megerkezett tesztelesre az openSUSE 10.3 Alpha 5 .
A kovetkezo dolgokkal szallitja nekunk az openSuSE:–
Linux kernel 2.6.22-rc4
– lecsokkentett meretu csomagok, es kitisztitott (letisztult?) csomagfuggosegek
–
glibc 2.6
– Emacs 22.1
– OpenOffice.org 2.2.1rc3A megjelenessel kapcsolatos infok itt olvashatoak: http://distrowatch.com/?newsid=04291
Ha jol olvasom, akkor ket darab kulon kis install CD-t is osszedobtak, az egyik GNOME-os, a masik KDE-es, amik onmagukban telepithetoek, es hasznalhatoak.
Bejelentes itt: http://lists.opensuse.org/opensuse-announce/2007-06/msg00004.html
A 2 kis ISO pedig elerheto / letoltheto itt:
openSUSE 10.3 Alpha5 GNOME i386:
http://download.opensuse.org/distribution/10.3-Alpha5/iso/cd/openSUSE-10.3-Alpha5-GNOME-i386.isoopenSUSE 10.3 Alpha5 KDE i386: http://download.opensuse.org/distribution/10.3-Alpha5/iso/cd/openSUSE-10.3-Alpha5-KDE-i386.iso
Udv: Bepe
MajorosAndras wrote:GParted. Ha pedig a 25GB-os partíción van a rendszer is, akkor próbáld meg a Live CD-t (mármint az Ubuntu-ét. Van GParted LiveCD is, de ha jól emlékszem a munkahelyeden nem szeretik, ha töltögetsz). Egyébként neked milyen verzió van (CD/DVD)?Azért várd meg, hogy mit írnak a többiek, hátha volt valakinek rossz tapasztalata vele. Én még csak olyan partíciót méreteztem át vele, aminek nem sok köze volt a rendszerhez.
OFFtopik, de leirom: Angliaban ugy nez ki sok munkahely, hogy van egy oriasi terulet, es a teruleten belul biztositanak az ott dolgozoknak szallast, igy ugymond nem kell bejarni, hanem ott laksz, a munkahelyedtol 2 percnyi setara. Ez a helyzet az en esetemben is, es nem tomegszallason lakom, ahogy az origo es az index cikkei riogatjak az embereket. Namost amikor internetezem, akkor nem a munkahelyen internetezem, hanem mar otthon, de a munkahely teruleten belul. Es mivel itt nincs net (tengerpart, az Isten hata mogott, ahol nincs DSL, meg kabelnet, meg mikros net), ezert a munkahely a staff line-ra biztosit egy wlan halot, hogy tudjunk netezni (es nem munka kozben, hanem mikor befejeztuk a munkat). Megjegyzem, munka kozben nem is tudnank.. (: A nem szeretik pedig arra vonatkozik, hogy aki nem tartja be a wlan uzemeltetok altal hozott szabalyokat, annak torlik az accountjat. A tanacsokat koszi mindkettotoknek, lehet, hogy megprobalkozom vele! 🙂
MajorosAndras wrote:GParted. Ha pedig a 25GB-os partíción van a rendszer is, akkor próbáld meg a Live CD-t (mármint az Ubuntu-ét. Van GParted LiveCD is, de ha jól emlékszem a munkahelyeden nem szeretik, ha töltögetsz). Egyébként neked milyen verzió van (CD/DVD)?Azért várd meg, hogy mit írnak a többiek, hátha volt valakinek rossz tapasztalata vele. Én még csak olyan partíciót méreteztem át vele, aminek nem sok köze volt a rendszerhez.
OFFtopik, de leirom: Angliaban ugy nez ki sok munkahely, hogy van egy oriasi terulet, es a teruleten belul biztositanak az ott dolgozoknak szallast, igy ugymond nem kell bejarni, hanem ott laksz, a munkahelyedtol 2 percnyi setara. Ez a helyzet az en esetemben is, es nem tomegszallason lakom, ahogy az origo es az index cikkei riogatjak az embereket. Namost amikor internetezem, akkor nem a munkahelyen internetezem, hanem mar otthon, de a munkahely teruleten belul. Es mivel itt nincs net (tengerpart, az Isten hata mogott, ahol nincs DSL, meg kabelnet, meg mikros net), ezert a munkahely a staff line-ra biztosit egy wlan halot, hogy tudjunk netezni (es nem munka kozben, hanem mikor befejeztuk a munkat). Megjegyzem, munka kozben nem is tudnank.. (: A nem szeretik pedig arra vonatkozik, hogy aki nem tartja be a wlan uzemeltetok altal hozott szabalyokat, annak torlik az accountjat. A tanacsokat koszi mindkettotoknek, lehet, hogy megprobalkozom vele! 🙂
Miota leszedtem az Omega Radeon Catalyst 7.4-et, ami a fagyast okozta ati2dvag.sys kekhalallal, es visszatettem a gyari Acer drivert, semmifele fagyas dolog nem volt, sem kel halal, sem masmilyen.
Sem XP alatt nem fagy most mar, sem Ubuntu alatt. Ugyhogy valoszinuleg megoldodott a problema orokre.
Miota leszedtem az Omega Radeon Catalyst 7.4-et, ami a fagyast okozta ati2dvag.sys kekhalallal, es visszatettem a gyari Acer drivert, semmifele fagyas dolog nem volt, sem kel halal, sem masmilyen.
Sem XP alatt nem fagy most mar, sem Ubuntu alatt. Ugyhogy valoszinuleg megoldodott a problema orokre.
uzsolt wrote:Egy jó izmos progi fordítása, swap nélkül 🙂Adna az eg, hogy csak ati2dvag hiba legyen. Az XP videodrivert mar le is csereltem a gyari regebbire, es most ujra mennek a tesztek az XP es az Ubi alatt.
-
SzerzőBejegyzés
