bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 461-470 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Safari (mar nem csak Mac-re) #2119001
    bepe79
    Felhasználó
      vizsla wrote:
      Bár nem értem, hogy miért linukszos hír, de

      talán pont nem kéne reklámozni, mert annak is elmegy a kedve a safaritól, aki mac-et használ. :)))) (Vagy ez a célod?)

      Annyira rossz lett a win-es portja? En most szedtem le, azert kerdem. Erdemes feltenni, vagy nagyon gyerekcipoben jar meg?

      Hozzászólás: openSUSE 10.3 #2096142
      bepe79
      Felhasználó

        Es ilyen lesz az openSUSE 10.3 alapertelmezett hatterkepe:

        800px-Default-wallpaper.png

        Hozzászólás: Slackware Linux 12.0 #2118968
        bepe79
        Felhasználó
          attila1964 wrote:
          Nem akarok feltétlenül kötekedni Veled, de jómagam a 2007.06.12.-i current DVD-ISO-t töltöttem le és installáltam. (Az igaz, hogy ez nem az RC1, de mégiscsak DVD-ISO) wink.gif

          Ebben egyetertunk, hogy gyorsabb, meg biztonsagosabb. En sem allnek neki ISO-t barkacsolni itthon sajat kezuleg. (:

          Hozzászólás: Slackware Linux 12.0 #2118969
          bepe79
          Felhasználó
            attila1964 wrote:
            Nem akarok feltétlenül kötekedni Veled, de jómagam a 2007.06.12.-i current DVD-ISO-t töltöttem le és installáltam. (Az igaz, hogy ez nem az RC1, de mégiscsak DVD-ISO) wink.gif

            Ebben egyetertunk, hogy gyorsabb, meg biztonsagosabb. En sem allnek neki ISO-t barkacsolni itthon sajat kezuleg. (:

            Hozzászólás: openSUSE 10.3 #2096141
            bepe79
            Felhasználó

              Megerkezett tesztelesre az openSUSE 10.3 Alpha 5 .
              A kovetkezo dolgokkal szallitja nekunk az openSuSE:


              Linux kernel 2.6.22-rc4
              – lecsokkentett meretu csomagok, es kitisztitott (letisztult?) csomagfuggosegek

              glibc 2.6
              – Emacs 22.1
              – OpenOffice.org 2.2.1rc3

              A megjelenessel kapcsolatos infok itt olvashatoak: http://distrowatch.com/?newsid=04291

              Ha jol olvasom, akkor ket darab kulon kis install CD-t is osszedobtak, az egyik GNOME-os, a masik KDE-es, amik onmagukban telepithetoek, es hasznalhatoak.

              Bejelentes itt: http://lists.opensuse.org/opensuse-announce/2007-06/msg00004.html

              A 2 kis ISO pedig elerheto / letoltheto itt:

              openSUSE 10.3 Alpha5 GNOME i386:
              http://download.opensuse.org/distribution/10.3-Alpha5/iso/cd/openSUSE-10.3-Alpha5-GNOME-i386.iso

              openSUSE 10.3 Alpha5 KDE i386: http://download.opensuse.org/distribution/10.3-Alpha5/iso/cd/openSUSE-10.3-Alpha5-KDE-i386.iso

              Udv: Bepe

              Hozzászólás: ext3 —>10GB—>NTFS #2117519
              bepe79
              Felhasználó
                MajorosAndras wrote:
                GParted. Ha pedig a 25GB-os partíción van a rendszer is, akkor próbáld meg a Live CD-t (mármint az Ubuntu-ét. Van GParted LiveCD is, de ha jól emlékszem a munkahelyeden nem szeretik, ha töltögetsz). Egyébként neked milyen verzió van (CD/DVD)?

                Azért várd meg, hogy mit írnak a többiek, hátha volt valakinek rossz tapasztalata vele. Én még csak olyan partíciót méreteztem át vele, aminek nem sok köze volt a rendszerhez.

                OFFtopik, de leirom: Angliaban ugy nez ki sok munkahely, hogy van egy oriasi terulet, es a teruleten belul biztositanak az ott dolgozoknak szallast, igy ugymond nem kell bejarni, hanem ott laksz, a munkahelyedtol 2 percnyi setara. Ez a helyzet az en esetemben is, es nem tomegszallason lakom, ahogy az origo es az index cikkei riogatjak az embereket. Namost amikor internetezem, akkor nem a munkahelyen internetezem, hanem mar otthon, de a munkahely teruleten belul. Es mivel itt nincs net (tengerpart, az Isten hata mogott, ahol nincs DSL, meg kabelnet, meg mikros net), ezert a munkahely a staff line-ra biztosit egy wlan halot, hogy tudjunk netezni (es nem munka kozben, hanem mikor befejeztuk a munkat). Megjegyzem, munka kozben nem is tudnank.. (: A nem szeretik pedig arra vonatkozik, hogy aki nem tartja be a wlan uzemeltetok altal hozott szabalyokat, annak torlik az accountjat. A tanacsokat koszi mindkettotoknek, lehet, hogy megprobalkozom vele! 🙂

                Hozzászólás: ext3 —>10GB—>NTFS #2117520
                bepe79
                Felhasználó
                  MajorosAndras wrote:
                  GParted. Ha pedig a 25GB-os partíción van a rendszer is, akkor próbáld meg a Live CD-t (mármint az Ubuntu-ét. Van GParted LiveCD is, de ha jól emlékszem a munkahelyeden nem szeretik, ha töltögetsz). Egyébként neked milyen verzió van (CD/DVD)?

                  Azért várd meg, hogy mit írnak a többiek, hátha volt valakinek rossz tapasztalata vele. Én még csak olyan partíciót méreteztem át vele, aminek nem sok köze volt a rendszerhez.

                  OFFtopik, de leirom: Angliaban ugy nez ki sok munkahely, hogy van egy oriasi terulet, es a teruleten belul biztositanak az ott dolgozoknak szallast, igy ugymond nem kell bejarni, hanem ott laksz, a munkahelyedtol 2 percnyi setara. Ez a helyzet az en esetemben is, es nem tomegszallason lakom, ahogy az origo es az index cikkei riogatjak az embereket. Namost amikor internetezem, akkor nem a munkahelyen internetezem, hanem mar otthon, de a munkahely teruleten belul. Es mivel itt nincs net (tengerpart, az Isten hata mogott, ahol nincs DSL, meg kabelnet, meg mikros net), ezert a munkahely a staff line-ra biztosit egy wlan halot, hogy tudjunk netezni (es nem munka kozben, hanem mikor befejeztuk a munkat). Megjegyzem, munka kozben nem is tudnank.. (: A nem szeretik pedig arra vonatkozik, hogy aki nem tartja be a wlan uzemeltetok altal hozott szabalyokat, annak torlik az accountjat. A tanacsokat koszi mindkettotoknek, lehet, hogy megprobalkozom vele! 🙂

                  bepe79
                  Felhasználó

                    Miota leszedtem az Omega Radeon Catalyst 7.4-et, ami a fagyast okozta ati2dvag.sys kekhalallal, es visszatettem a gyari Acer drivert, semmifele fagyas dolog nem volt, sem kel halal, sem masmilyen.
                    Sem XP alatt nem fagy most mar, sem Ubuntu alatt. Ugyhogy valoszinuleg megoldodott a problema orokre.  smiley.gif

                    bepe79
                    Felhasználó

                      Miota leszedtem az Omega Radeon Catalyst 7.4-et, ami a fagyast okozta ati2dvag.sys kekhalallal, es visszatettem a gyari Acer drivert, semmifele fagyas dolog nem volt, sem kel halal, sem masmilyen.
                      Sem XP alatt nem fagy most mar, sem Ubuntu alatt. Ugyhogy valoszinuleg megoldodott a problema orokre.  smiley.gif

                      bepe79
                      Felhasználó
                        uzsolt wrote:
                        Egy jó izmos progi fordítása, swap nélkül 🙂

                        Adna az eg, hogy csak ati2dvag hiba legyen. Az XP videodrivert mar le is csereltem a gyari regebbire, es most ujra mennek a tesztek az XP es az Ubi alatt.

                      10 bejegyzés megtekintése - 461-470 / 3,376