Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
VectoR wrote:Csak hogy a grafikus környezetnél ez pont fordítva van. Első a megjelenés majd arra a funkcionalítás. A végére már max egy theme-t benyomnak, de eredendően a szerkezet nem fog változni. Itt pedig már az alap megjelenés elavult. Ha most lenne a 2.x-ről a váltás akkor ez egy új világot nyít meg, de így nem…
Miert, mit vartatok, mi lesz az a forradalmian uj kinezet? Csillanjon meg a KDE menu, amikor rahuzzuk az egeret, vagy legyenek flash-animalt ikonok, amik megesznek egy c2d e6700+2gbram+8800gtx configot?
En nem ertem, hogy hogyan kene kineznie, hogy megfeleljen az elvarasotoknak.. A GNOME se` valtozik evek ota semmit sem, megse fikazza senki. A 2.18-as is olyan, mint a 2.16-os volt, meg a 2.14, meg az osszes tobbi. Kinezetre ott sem sok valtozas tortent.VectoR wrote:Csak hogy a grafikus környezetnél ez pont fordítva van. Első a megjelenés majd arra a funkcionalítás. A végére már max egy theme-t benyomnak, de eredendően a szerkezet nem fog változni. Itt pedig már az alap megjelenés elavult. Ha most lenne a 2.x-ről a váltás akkor ez egy új világot nyít meg, de így nem…Miert, mit vartatok, mi lesz az a forradalmian uj kinezet? Csillanjon meg a KDE menu, amikor rahuzzuk az egeret, vagy legyenek flash-animalt ikonok, amik megesznek egy c2d e6700+2gbram+8800gtx configot?
En nem ertem, hogy hogyan kene kineznie, hogy megfeleljen az elvarasotoknak.. A GNOME se` valtozik evek ota semmit sem, megse fikazza senki. A 2.18-as is olyan, mint a 2.16-os volt, meg a 2.14, meg az osszes tobbi. Kinezetre ott sem sok valtozas tortent.Nem azt mondta, hogy elhanyagolhato, meg hogy nem fogjak megcsinalni, hanem hogy nem a fejlesztes elso fazisaiban csinaljak meg, hanem az utolsokban. Ugyanis grafikus kornyezetrol leven szo ugyan, de akkor sem a tema az elsodleges, hanem hogy normalisan fekudjon ra az xorg7.x-re, ne legyenek grafikai anomaliak, stb., es utana lehet temakrol beszelgetni.
Nem azt mondta, hogy elhanyagolhato, meg hogy nem fogjak megcsinalni, hanem hogy nem a fejlesztes elso fazisaiban csinaljak meg, hanem az utolsokban. Ugyanis grafikus kornyezetrol leven szo ugyan, de akkor sem a tema az elsodleges, hanem hogy normalisan fekudjon ra az xorg7.x-re, ne legyenek grafikai anomaliak, stb., es utana lehet temakrol beszelgetni.
KDE 4 Live CD, képernyőkép túra:
„Az ismert openSUSE és KDE fejlesztő Stephan Binner egy olyan Live CD-s összeállítást adott ki amellyel a KDE 4 legfrissebb fejlesztői snapshot-ját lehet tesztelni. A „KDE Four Live” névre hallgató anyag az openSUSE disztribúcióra épül.
A korábban kiadott tömörítetlen Live DVD verzió után a fejlesztő SquashFS-sel tömörített Live CD set-et adott ki. A tesztelők ne számítsanak 100%-ban problémamentes működésre, hiszen ez csak egy fejlesztői snapshot-ja a KDE 4-nek, amelynek az első alpha kiadása a jövő hétre várható.„
Live CD set: http://www.kdedevelopers.org/node/2785
Info: http://home.kde.org/~binner/kde4-live-dvd/
Forras: hup
Itt pedig egy kis elozetes:




KDE 4 Live CD, képernyőkép túra:
„Az ismert openSUSE és KDE fejlesztő Stephan Binner egy olyan Live CD-s összeállítást adott ki amellyel a KDE 4 legfrissebb fejlesztői snapshot-ját lehet tesztelni. A „KDE Four Live” névre hallgató anyag az openSUSE disztribúcióra épül.
A korábban kiadott tömörítetlen Live DVD verzió után a fejlesztő SquashFS-sel tömörített Live CD set-et adott ki. A tesztelők ne számítsanak 100%-ban problémamentes működésre, hiszen ez csak egy fejlesztői snapshot-ja a KDE 4-nek, amelynek az első alpha kiadása a jövő hétre várható.„
Live CD set: http://www.kdedevelopers.org/node/2785
Info: http://home.kde.org/~binner/kde4-live-dvd/
Forras: hup
Itt pedig egy kis elozetes:



majorlacko wrote:Az utolsó Fedora is ez lesz egyben. A finálé fináléja. Minden jó, ha jó a vége? 🙂Hogyhogy az utolso? Leall a fejlesztese?
http://fedoraproject.org/wiki/Releases/FeatureWirelessFirmware
>:(
Wireless Firmware
Last modified: 2007-01-03
Owners: BillNottingham, FedoraLegal
Targeted release: Fedora 7Status
1. ipw2200 – added
2. ipw2100 – added
3. zd12* – in progress
4. bcm43xx – no legal firmware
5. ipw3945 – added
6. ralink – waiting on response from manufacturer>:(
Na, a Fedora sem lesz a kedvenc disztrom, ha a finalban sem lesz bcm43xx tamogatas. >:( Pedig nagyon ugy nez ki, hogy nem lesz, merthogy ez az utolso rc, es egy honap mulva jon a final. 🙁
Meg egy fuckin` disgusting huzas az MS-tol: http://www.hardwareoc.hu/index.php?p=news&cid=1&y=12885
„Ezek után kezd világossá válni a Microsoft hozzáállása az egész DirectX 10 kontra XP kérdéshez. Ha egyetlen programozó ilyen hamar képes elérni a kompatibilitást, akkor valószínűleg a szoftveróriásnak sem lett volna túl nehéz feladat. Egyszerűen csak nem akarják lefékezni a Windows Vista terjedésének lendületét, hiszen a játékostársadalom számára az egyik legfőbb érv az új operációs rendszer mellett, hogy kizárólag ezen futtathatóak a DirectX 10-es alkalmazások.„
>:(
…
medveapu wrote:bepe79 wrote:Megjott a Mandriva 2007.1 DVD-m. Feltelepitettem.Ati driver műxik?
3D-t nem neztem meg. De az ATi Radeon Xpress 1100-as notebook IGP megy szepen vele, es gyonyoru, letisztult, tueles kepet ad, szep fontokkal. A kepi megjelenites igy sem lassu, de ati fglrx-et nem probaltam meg.
-
SzerzőBejegyzés



