bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 551-560 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: KDE 4 #2095767
    bepe79
    Felhasználó
      VectoR wrote:
      Csak hogy a grafikus környezetnél ez pont fordítva van. Első a megjelenés majd arra a funkcionalítás. A végére már max egy theme-t benyomnak, de eredendően a szerkezet nem fog változni. Itt pedig már az alap megjelenés elavult. Ha most lenne a 2.x-ről a váltás akkor ez egy új világot nyít meg, de így nem…

      Miert, mit vartatok, mi lesz az a forradalmian uj kinezet? Csillanjon meg a KDE menu, amikor rahuzzuk az egeret, vagy legyenek flash-animalt ikonok, amik megesznek egy c2d e6700+2gbram+8800gtx configot?
      En nem ertem, hogy hogyan kene kineznie, hogy megfeleljen az elvarasotoknak.. A GNOME se` valtozik evek ota semmit sem, megse fikazza senki. A 2.18-as is olyan, mint a 2.16-os volt, meg a 2.14, meg az osszes tobbi. Kinezetre ott sem sok valtozas tortent.

      Hozzászólás: KDE 4 #2095768
      bepe79
      Felhasználó
        VectoR wrote:
        Csak hogy a grafikus környezetnél ez pont fordítva van. Első a megjelenés majd arra a funkcionalítás. A végére már max egy theme-t benyomnak, de eredendően a szerkezet nem fog változni. Itt pedig már az alap megjelenés elavult. Ha most lenne a 2.x-ről a váltás akkor ez egy új világot nyít meg, de így nem…

        Miert, mit vartatok, mi lesz az a forradalmian uj kinezet? Csillanjon meg a KDE menu, amikor rahuzzuk az egeret, vagy legyenek flash-animalt ikonok, amik megesznek egy c2d e6700+2gbram+8800gtx configot?
        En nem ertem, hogy hogyan kene kineznie, hogy megfeleljen az elvarasotoknak.. A GNOME se` valtozik evek ota semmit sem, megse fikazza senki. A 2.18-as is olyan, mint a 2.16-os volt, meg a 2.14, meg az osszes tobbi. Kinezetre ott sem sok valtozas tortent.

        Hozzászólás: KDE 4 #2095761
        bepe79
        Felhasználó

          Nem azt mondta, hogy elhanyagolhato, meg hogy nem fogjak megcsinalni, hanem hogy nem a fejlesztes elso fazisaiban csinaljak meg, hanem az utolsokban. Ugyanis grafikus kornyezetrol leven szo ugyan, de akkor sem a tema az elsodleges, hanem hogy normalisan fekudjon ra az xorg7.x-re, ne legyenek grafikai anomaliak, stb., es utana lehet temakrol beszelgetni.

          Hozzászólás: KDE 4 #2095762
          bepe79
          Felhasználó

            Nem azt mondta, hogy elhanyagolhato, meg hogy nem fogjak megcsinalni, hanem hogy nem a fejlesztes elso fazisaiban csinaljak meg, hanem az utolsokban. Ugyanis grafikus kornyezetrol leven szo ugyan, de akkor sem a tema az elsodleges, hanem hogy normalisan fekudjon ra az xorg7.x-re, ne legyenek grafikai anomaliak, stb., es utana lehet temakrol beszelgetni.

            Hozzászólás: KDE 4 #2095743
            bepe79
            Felhasználó

              KDE 4 Live CD, képernyőkép túra:

              http://hup.hu/node/38662

              „Az ismert openSUSE és KDE fejlesztő Stephan Binner egy olyan Live CD-s összeállítást adott ki amellyel a KDE 4 legfrissebb fejlesztői snapshot-ját lehet tesztelni. A „KDE Four Live” névre hallgató anyag az openSUSE disztribúcióra épül.

              A korábban kiadott tömörítetlen Live DVD verzió után a fejlesztő SquashFS-sel tömörített Live CD set-et adott ki. A tesztelők ne számítsanak 100%-ban problémamentes működésre, hiszen ez csak egy fejlesztői snapshot-ja a KDE 4-nek, amelynek az első alpha kiadása a jövő hétre várható.„

              Live CD set: http://www.kdedevelopers.org/node/2785

              Info: http://home.kde.org/~binner/kde4-live-dvd/

              Forras: hup

              Itt pedig egy kis elozetes:

              3.gif

              5.gif

              8.gif

              26.gif

              Hozzászólás: KDE 4 #2095744
              bepe79
              Felhasználó

                KDE 4 Live CD, képernyőkép túra:

                http://hup.hu/node/38662

                „Az ismert openSUSE és KDE fejlesztő Stephan Binner egy olyan Live CD-s összeállítást adott ki amellyel a KDE 4 legfrissebb fejlesztői snapshot-ját lehet tesztelni. A „KDE Four Live” névre hallgató anyag az openSUSE disztribúcióra épül.

                A korábban kiadott tömörítetlen Live DVD verzió után a fejlesztő SquashFS-sel tömörített Live CD set-et adott ki. A tesztelők ne számítsanak 100%-ban problémamentes működésre, hiszen ez csak egy fejlesztői snapshot-ja a KDE 4-nek, amelynek az első alpha kiadása a jövő hétre várható.„

                Live CD set: http://www.kdedevelopers.org/node/2785

                Info: http://home.kde.org/~binner/kde4-live-dvd/

                Forras: hup

                Itt pedig egy kis elozetes:

                3.gif

                5.gif

                8.gif

                26.gif

                Hozzászólás: Fedora 7 #2090059
                bepe79
                Felhasználó
                  majorlacko wrote:
                  Az utolsó Fedora is ez lesz egyben. A finálé fináléja. Minden jó, ha jó a vége? 🙂

                  Hogyhogy az utolso? Leall a fejlesztese?

                  Hozzászólás: Fedora 7 #2090057
                  bepe79
                  Felhasználó

                    http://fedoraproject.org/wiki/Releases/FeatureWirelessFirmware

                    >:(

                    Wireless Firmware
                    Last modified: 2007-01-03
                    Owners: BillNottingham, FedoraLegal
                    Targeted release: Fedora 7

                    Status

                      1. ipw2200 – added
                      2. ipw2100 – added
                      3. zd12* – in progress
                      4. bcm43xx – no legal firmware
                      5. ipw3945 – added
                      6. ralink – waiting on response from manufacturer

                    >:(

                    Na, a Fedora sem lesz a kedvenc disztrom, ha a finalban sem lesz bcm43xx tamogatas.  >:( Pedig nagyon ugy nez ki, hogy nem lesz, merthogy ez az utolso rc, es egy honap mulva jon a final.  🙁

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1950749
                    bepe79
                    Felhasználó

                      Meg egy fuckin` disgusting huzas az MS-tol: http://www.hardwareoc.hu/index.php?p=news&cid=1&y=12885

                      „Ezek után kezd világossá válni a Microsoft hozzáállása az egész DirectX 10 kontra XP kérdéshez. Ha egyetlen programozó ilyen hamar képes elérni a kompatibilitást, akkor valószínűleg a szoftveróriásnak sem lett volna túl nehéz feladat. Egyszerűen csak nem akarják lefékezni a Windows Vista terjedésének lendületét, hiszen a játékostársadalom számára az egyik legfőbb érv az új operációs rendszer mellett, hogy kizárólag ezen futtathatóak a DirectX 10-es alkalmazások.„

                      >:(

                      Hozzászólás: Mandriva Linux 2007 Spring (aka 2007.1) #2090810
                      bepe79
                      Felhasználó
                        medveapu wrote:
                        bepe79 wrote:
                        Megjott a Mandriva 2007.1 DVD-m. Feltelepitettem.

                        Ati driver műxik?

                        3D-t nem neztem meg. De az ATi Radeon Xpress 1100-as notebook IGP megy szepen vele, es gyonyoru, letisztult, tueles kepet ad, szep fontokkal. A kepi megjelenites igy sem lassu, de ati fglrx-et nem probaltam meg.

                      10 bejegyzés megtekintése - 551-560 / 3,376