bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 691-700 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: !!! Desktop verseny !!! #2098225
    bepe79
    Felhasználó
      MBence wrote:
      ::) 😉

      Iszonyat recesek az elek. Egy kis AA raferne. (:

      Hozzászólás: Kocsma topik #1950688
      bepe79
      Felhasználó
        tothaa wrote:
        vizsla wrote:
        Most hallottam a cnn-en, hogy megvan az első magyar űrturista… Most már biztosnak látszik a hír.
        Kis adalék: http://blog.charlesinspace.com/
        (Bár gondolom reménykedik, hogy nem a saját programja számolgatja a paramétereket, mert az – saját magam és mások tapasztalatai alapján – katasztrófális lehet. :))))

        Nem’tom mennyire magyar ő. Pl.: Király Linda is kapcsolódik Magyarországhoz, tud is magyarú’, de ő maga amerikainak tartja magát, nem magyarnak. Szóval ez érdekes lehet megítélni, hogy ki milyen nemzetiségű…
        pl. egy ismerősöm egy vidéki egyiptomi faluban született, Európában tanúlt, de már évtizedekóta nálunk él; ő egyiptomi magyarnak mondja magát.
        Egy amerikai kutatás szerint, a bevándorlóknak (ők a mexikóiakat tekintették) még sokadik generációjában is felfedezhető, hogy nem teljesen érzik magukat otthon a választott új hazájukban; jellemző közöttük a magas vérnyomás és egyéb stressz-betegségek is….

        Mindemelle tarsul, hogy nagykozonseg ele kiall, es a jol begyakorolt Himnuszt sem tudja elenekelni. Felolem aztan japannak is tarthatja magat.

        bepe79
        Felhasználó
          masterminds wrote:
          Hmm.. Akkor kár volt tegnap P4-esre cserélnem a régi proceszoromat. Halott ügy. ;D

          Hat arra valoban kar volt. : – D Azert alltak at a C2D-re, meg mas architekturara, mert rajottek, hogy a Pentium 4 egy zsakutca, egy csod, es hiaba emelik az orajelet az egig (lasd pl. Pentium 4 Prescott E0 3.2 meg 3.4 meg 3.6 GHz), attol nem lesz sokkal gyorsabb a proci. Erre jott a Core2Duo, az elott mar en is fejet hajtok, mert jelenleg a piac leggyorsabbja desktop teren.

          bepe79
          Felhasználó
            masterminds wrote:
            Hmm.. Akkor kár volt tegnap P4-esre cserélnem a régi proceszoromat. Halott ügy. ;D

            Hat arra valoban kar volt. : – D Azert alltak at a C2D-re, meg mas architekturara, mert rajottek, hogy a Pentium 4 egy zsakutca, egy csod, es hiaba emelik az orajelet az egig (lasd pl. Pentium 4 Prescott E0 3.2 meg 3.4 meg 3.6 GHz), attol nem lesz sokkal gyorsabb a proci. Erre jott a Core2Duo, az elott mar en is fejet hajtok, mert jelenleg a piac leggyorsabbja desktop teren.

            bepe79
            Felhasználó

              Aham. Most, hogy az AMD felvasarolta az ATi-t, akkor majd emlekezzetek erre par ev mulva. Mikor majd piszokgyors IGP-kkel, es piszokgyors integralt cuccokkal es gyorsan egyutt mukodo CPU-GPU megoldasokkal jon ki az AMD. En azert ilyen konnyen nem irnam le, mind az ATi, mind pedig az AMD mogott is oriasi tapasztalat allt mar kulon-kulon is, meglatjuk, hogy egyutt mire lesznek kepesek.

              bepe79
              Felhasználó

                Aham. Most, hogy az AMD felvasarolta az ATi-t, akkor majd emlekezzetek erre par ev mulva. Mikor majd piszokgyors IGP-kkel, es piszokgyors integralt cuccokkal es gyorsan egyutt mukodo CPU-GPU megoldasokkal jon ki az AMD. En azert ilyen konnyen nem irnam le, mind az ATi, mind pedig az AMD mogott is oriasi tapasztalat allt mar kulon-kulon is, meglatjuk, hogy egyutt mire lesznek kepesek.

                bepe79
                Felhasználó
                  vizsla wrote:
                  Attol még marhaságokat beszélsz…

                  Szerintem meg nem, de mindegy. Volt mar egy AMD-s topik, es az ugyanilyen flame-be fulladt, mert valahogy a megrogzott Intel-hivok nem birjak elviselni az igazsagot, meg azt, hogy neha kijon uj termekekkel az AMD, amik igenis lehetnek jok, es gyorsak. De barhogyan is lesz, szerintem nagyon komoly gondot fog okozni az Intelnek ez.

                  bepe79
                  Felhasználó
                    vizsla wrote:
                    Attol még marhaságokat beszélsz…

                    Szerintem meg nem, de mindegy. Volt mar egy AMD-s topik, es az ugyanilyen flame-be fulladt, mert valahogy a megrogzott Intel-hivok nem birjak elviselni az igazsagot, meg azt, hogy neha kijon uj termekekkel az AMD, amik igenis lehetnek jok, es gyorsak. De barhogyan is lesz, szerintem nagyon komoly gondot fog okozni az Intelnek ez.

                    Hozzászólás: Melyik a legjobb? (pls help) #2099528
                    bepe79
                    Felhasználó

                      Hat, en eddig lassu disztribuciot a Sabayon Linuxon kivul nem nagyon lattam, pedig sok gepre feldobtam mar Suse, Mandriva, UHU, Ubuntu, Mepis cuccokat. Valoszinuleg azert gyorsabb a win nalad, mert az XP kiforrta magat az SP2-vel, es ugye az egy 2001-es OS, ellentetben a Mandriva 2007-el, ami a legfrissebb Mandriva. A Vista mar meg sem moccanna a gepeden, az 2007-es, annak a gyorsasagaval kene osszehasonlitanod egy mai disztrot, nem egy 6 evvel ezelotti win gyorsasagaval.  🙂 Legalabbis szerintem, de ez csak az en maganvelemenyem. Sokan eskusznek a Slackware 11-re, meg a Gentoo-ra, de szerintem a te configodon egyiknek sem szabadna nagyon lassunak lennie, hacsaknem KDE 3.5.6-al probalod oket, meg beryl / AIGLX 3D desktopokkal.

                      Hozzászólás: Melyik a legjobb? (pls help) #2099529
                      bepe79
                      Felhasználó

                        Hat, en eddig lassu disztribuciot a Sabayon Linuxon kivul nem nagyon lattam, pedig sok gepre feldobtam mar Suse, Mandriva, UHU, Ubuntu, Mepis cuccokat. Valoszinuleg azert gyorsabb a win nalad, mert az XP kiforrta magat az SP2-vel, es ugye az egy 2001-es OS, ellentetben a Mandriva 2007-el, ami a legfrissebb Mandriva. A Vista mar meg sem moccanna a gepeden, az 2007-es, annak a gyorsasagaval kene osszehasonlitanod egy mai disztrot, nem egy 6 evvel ezelotti win gyorsasagaval.  🙂 Legalabbis szerintem, de ez csak az en maganvelemenyem. Sokan eskusznek a Slackware 11-re, meg a Gentoo-ra, de szerintem a te configodon egyiknek sem szabadna nagyon lassunak lennie, hacsaknem KDE 3.5.6-al probalod oket, meg beryl / AIGLX 3D desktopokkal.

                      10 bejegyzés megtekintése - 691-700 / 3,376