bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 771-780 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: !!! Desktop verseny !!! #2098051
    bepe79
    Felhasználó

      Csak egy PU-mbe kerul a csaba-nak, es ugy kipucolja az OFFolokat innen  ;D , hogy csak na. De most komolyan, mert nem a masikban szovegeltek?

      Hozzászólás: Slackware Linux 11.1 #2097471
      bepe79
      Felhasználó

        usb2.0, core2duo, wireless, stb.

        Hozzászólás: Slackware Linux 11.1 #2097472
        bepe79
        Felhasználó

          usb2.0, core2duo, wireless, stb.

          Hozzászólás: Kocsma topik #1950613
          bepe79
          Felhasználó
            Macskajancsi wrote:
            l_lorincz, xcut, bepe:
            Ezt beszoptátok.  😛

            Aprilis 1-ei trefa? Akkor az sg bek@p6ja..

            Hozzászólás: Kocsma topik #1950611
            bepe79
            Felhasználó
              xcut wrote:
              l_lorincz wrote:
              Jogdíj az internetes képek után
              Email és sms adó
              Na ezeket inkább nem kommentálom részletesen, mert nem bírná el a fórum. 😀 😀

              Azért elég felháborítónak tartom, hogy eleve ÁFA köteles az összes mobil szolgáltatás és ezt mégegyszer meg akarják adóztatni.
              Meg ha csinálok magamról egy képet azért fizetnem kell ha megmutatom másoknak.
              Az email küldésért meg szintén. Egyszer már fizetek a szolgáltatásért ugye, mármint a netért, most még fizessek azért is, hogy emailt küldjek.
              Hát elmehetnek valahová…

              Az email az teljesen marhaság, mert seperc alatt ki lehet dolgozni egy hasonló szabványt… illetve minimális változtatásokkal teljesen ellenőrizhetetlen lesz. Meg gondolom csak az ms termékekbe építik be (a nyílt forrásúakból ki lehet berhelni).
              A képfeltöltés is marhaság, mert hogyan ellenőrzik? Meg hányféle képre? Több száz képformátum van, és nem hiszem, hogy akármelyik szolgáltatónak is lenne annyi felesleges cpuideje, hogy másodpercenkénti több GB-os adatforgalomba keresgéljen kép headereket. Illetve arra sincs, hogy pásztázzák a netet, és az újonnan megjelenő képeket kiderítsék, hogy ki töltte fel. Az max csak log alapján lehet, de kötve hinném, hogy egy normális ország arra kötelezné a webszerver-üzemeltetőit, hogy adatokat szolgáltasson ki.
              Szóval ez megint olyan törvény lehet, ami csak elméleti, gyakorlatban meg kivitelezhetetlen.
              Meg ha már szerzői jogok: a saját magam által készített képért is fizessek? És ha azt valaki újra feltölti, akkor hogyan kapok jogdíjat érte? És mi van a CC licensz alatt álló képekkel?
              Ha meg egységadót kell fizetni, az sérti az ártatlanság vélelmét, ami az alkotmány része.

              Teljesen egyetertek. Akinek ilyen kipattan a fejebol, az vagy nem normalis, vagy pedig abszolute fingja sincsen az informatikahoz, es abszolute nem gondol bele a dolgokba, mielott `cikket` irna. Ez gyakorlatilag ellenorizhetetlen, es nincs az a gep, aminek kapacitasa lenne ilyenre. Quad-magos szerver, 8 GB RAM-al, 100 Teras HDD-vel is keves lenne hozza, es akkor annak a gepnek csak erre kene koncentralnia, mert ha masra is, akkor vege lenne a dalnak. Na szoval abszurdum.

              Hozzászólás: Csinos desktopok #2094070
              bepe79
              Felhasználó

                Itt: http://www.linuxforum.hu/index.php?topic=21352.0 a Vegyes felvagott-ban nyilt egy topik a desktop-versenynek, oda mehetnek a kepek a desktopokrol, ide pedig a kommentek, ertekelesek, otletek.
                Kerdesek:

                1., egybe legyen a 2d / 3d, vagy pedig kulon?
                2., szerepelhessen-e BSD es bP desktop (tudom, diszkriminacio..  ;D  ) ?
                3., meddig tartson a verseny?  🙂

                Hozzászólás: Csinos desktopok #2094071
                bepe79
                Felhasználó

                  Itt: http://www.linuxforum.hu/index.php?topic=21352.0 a Vegyes felvagott-ban nyilt egy topik a desktop-versenynek, oda mehetnek a kepek a desktopokrol, ide pedig a kommentek, ertekelesek, otletek.
                  Kerdesek:

                  1., egybe legyen a 2d / 3d, vagy pedig kulon?
                  2., szerepelhessen-e BSD es bP desktop (tudom, diszkriminacio..  ;D  ) ?
                  3., meddig tartson a verseny?  🙂

                  Hozzászólás: Csinos desktopok #2094068
                  bepe79
                  Felhasználó
                    Hybrid wrote:
                    Szerintem uj topic kene, es akkor mindenki oda rakja a kepeket, majd utana a szavazas vagy hasonlo…

                    Oke, nyissunk hat egyet. (:

                    Hozzászólás: Csinos desktopok #2094069
                    bepe79
                    Felhasználó
                      Hybrid wrote:
                      Szerintem uj topic kene, es akkor mindenki oda rakja a kepeket, majd utana a szavazas vagy hasonlo…

                      Oke, nyissunk hat egyet. (:

                      Hozzászólás: Csinos desktopok #2094064
                      bepe79
                      Felhasználó
                        Hybrid wrote:
                        Ez szerintem korrekt igy, hisz en peldaul nem Magyar o. bol vagyok es hogy tudnek nevezest fizetni ha, meg a nyeremenyt is ha peldaul en nyernek (hihi) akor a postakoltseg tobbe jonne ki mint maga a nyeremeny, tehat ez nem jo megoldas szerintem…bepenek igaza van!!

                        Akkor csinaljuk ebben a topikban, vagy nyit valaki egyet neki, hogy konnyen atlathatobb legyen, es ott mar osztalyozzuk is oket?

                      10 bejegyzés megtekintése - 771-780 / 3,376