Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Találtam egy ilyet: echo „10” > /proc/acpi/video/VGA/LCD/brightness
Szerintem lesz ott Makefile.
Fogadok, legalább 100 bitbe. 🙂Szerintem lesz ott Makefile.
Fogadok, legalább 100 bitbe. 🙂csablak wrote:Ne viccelj. Ez álítólag 1.5 millás gép. Igaz hogy egyszerű alaplap, meg még egyszerűbb processzor van benne, de a hozzáadott szoftvereknek is ára van.Viszont mivel nincs összekötve a laborgéppel, mert ez egy noritsu QSS-3000
http://dpiphotocenter.com/images/pic/P1%20Noritsu%20350×250.gifminilabor gépet is kitudna szolgálni az érintőképernyős monitora segítségével, így a folyton vírusossá váló angol nyelvű windows 2000 le lett cserélve linuxra. 🙂
http://www.noritsu.com/Products/Kiosks/CT-SL/default.aspx
http://www.ifotovideo.cz/photos/aktuality/noritsu_terminal.jpg
(Nem én vettem.)De száz szónak is egy a vége, világosabb képet szeretnénk.
A ddccontrol nem támogatja.
Azt még megnézem hogy mondjuk a 32bit helyett 24 biten mit muzsikál. De mivel főleg fényképeket néznek rajta, így 256 színű mégsem lehet majd.Elég barbi gépnek nézett ki az először. 🙂
Annyit sejtek az LCD monitorokról hogy kell lenni egy háttérvilágításnak ami a fényerőt hivatott teljesíteni. Ugyanis ha ez egy LCD monitor, akkor max arra képes hogy a képpontokat áteresztővé tegye, hozzáadva a rétegeződött színvezérlést.
Tehát a fényerő elsősorban attól függ hogy a háttér fényereje mekkora.
Mekkora most a háttér fényerő?EL
csablak wrote:Ne viccelj. Ez álítólag 1.5 millás gép. Igaz hogy egyszerű alaplap, meg még egyszerűbb processzor van benne, de a hozzáadott szoftvereknek is ára van.Viszont mivel nincs összekötve a laborgéppel, mert ez egy noritsu QSS-3000
http://dpiphotocenter.com/images/pic/P1%20Noritsu%20350×250.gifminilabor gépet is kitudna szolgálni az érintőképernyős monitora segítségével, így a folyton vírusossá váló angol nyelvű windows 2000 le lett cserélve linuxra. 🙂
http://www.noritsu.com/Products/Kiosks/CT-SL/default.aspx
http://www.ifotovideo.cz/photos/aktuality/noritsu_terminal.jpg
(Nem én vettem.)De száz szónak is egy a vége, világosabb képet szeretnénk.
A ddccontrol nem támogatja.
Azt még megnézem hogy mondjuk a 32bit helyett 24 biten mit muzsikál. De mivel főleg fényképeket néznek rajta, így 256 színű mégsem lehet majd.Elég barbi gépnek nézett ki az először. 🙂
Annyit sejtek az LCD monitorokról hogy kell lenni egy háttérvilágításnak ami a fényerőt hivatott teljesíteni. Ugyanis ha ez egy LCD monitor, akkor max arra képes hogy a képpontokat áteresztővé tegye, hozzáadva a rétegeződött színvezérlést.
Tehát a fényerő elsősorban attól függ hogy a háttér fényereje mekkora.
Mekkora most a háttér fényerő?EL
deblinux wrote:Akkor mit kell tennem, ha nincs benne ./configure ?
Bocs, nem kiabálok, csak a CapsLock…Ha nincs configure, akkor kell hogy legyen ez: Makefile
Ugyanis a make nevű bizgentyű pont erre fog harapni.
Ekkor csak ezt kell kiadni abban a dirben ahol a Makefile van: make
És máris írja ki a végeláthatatlan hülyeségeit…EL
deblinux wrote:Akkor mit kell tennem, ha nincs benne ./configure ?
Bocs, nem kiabálok, csak a CapsLock…Ha nincs configure, akkor kell hogy legyen ez: Makefile
Ugyanis a make nevű bizgentyű pont erre fog harapni.
Ekkor csak ezt kell kiadni abban a dirben ahol a Makefile van: make
És máris írja ki a végeláthatatlan hülyeségeit…EL
csablak wrote:Bár nem az előző témához tartozik de képernyőről van szó most is.Van egy ilyen video megjelenítő a gépben:
01:00.0 VGA compatible controller: VIA Technologies, Inc. VT8623 [Apollo CLE266] integrated CastleRock graphics (rev 03)
Maga gép meg ilyen:
http://www.noritsu.co.jp/english/products/images/CT-2MD.jpgEzen a monitoron nincs semmiféle tekerő vagy gomb meg semmi.
Viszont sötét a képe. Semmmiféle gamma beállítás nem segít rajta.
Milyen ötleteitek vannak, hogy világosabbá tudjam tenni a megjelenítést?
Ez olyan LCD képernyő akarna lenni?
Ilyen barbi stílusú monitorokról bármi elképzelhető, akár még az is hogy szegényke elérte az életkora felső határát.EL
csablak wrote:Bár nem az előző témához tartozik de képernyőről van szó most is.Van egy ilyen video megjelenítő a gépben:
01:00.0 VGA compatible controller: VIA Technologies, Inc. VT8623 [Apollo CLE266] integrated CastleRock graphics (rev 03)
Maga gép meg ilyen:
http://www.noritsu.co.jp/english/products/images/CT-2MD.jpgEzen a monitoron nincs semmiféle tekerő vagy gomb meg semmi.
Viszont sötét a képe. Semmmiféle gamma beállítás nem segít rajta.
Milyen ötleteitek vannak, hogy világosabbá tudjam tenni a megjelenítést?
Ez olyan LCD képernyő akarna lenni?
Ilyen barbi stílusú monitorokról bármi elképzelhető, akár még az is hogy szegényke elérte az életkora felső határát.EL
darakan wrote:Üdv!Elnézést az új téma miatt, de igazság szerint nem tudom, hogy hol lenne ennek a dolognak a helye. A lényegre térve.. Csatoltam egy képet a képernyő tartalmáról és azon láthatók csíkok és, hogy arról mit tudtok és, mi lehet a gond? A windows-om már el sem indul: mert ott ezek a csíkok elszaporodnak, majd megfagy vagy újra indul a gép. Gondoltam vírusírtók, de az is lefagyott. Válaszaitokat előre is köszönöm!
Szerintem video ram, azaz videókártya hiba.
Még pont ilyen stílusban nem láttam, de hasonlókat már igen.EL
-
SzerzőBejegyzés