ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 991-1,000 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Képernyő.. #2108076
    ELaci
    Felhasználó

      Találtam egy ilyet: echo „10” > /proc/acpi/video/VGA/LCD/brightness

      ELaci
      Felhasználó

        Szerintem lesz ott Makefile.
        Fogadok, legalább 100 bitbe. 🙂

        ELaci
        Felhasználó

          Szerintem lesz ott Makefile.
          Fogadok, legalább 100 bitbe. 🙂

          Hozzászólás: Képernyő.. #2108071
          ELaci
          Felhasználó
            csablak wrote:
            Ne viccelj. Ez álítólag 1.5 millás gép. Igaz hogy egyszerű alaplap, meg még egyszerűbb processzor van benne, de a hozzáadott szoftvereknek is ára van.

            Viszont mivel nincs összekötve a laborgéppel, mert ez egy noritsu QSS-3000
            http://dpiphotocenter.com/images/pic/P1%20Noritsu%20350×250.gif

            minilabor gépet is kitudna szolgálni az érintőképernyős monitora segítségével, így a folyton vírusossá váló angol nyelvű windows 2000 le lett cserélve linuxra. 🙂

            http://www.noritsu.com/Products/Kiosks/CT-SL/default.aspx
            http://www.ifotovideo.cz/photos/aktuality/noritsu_terminal.jpg
            (Nem én vettem.)

            De száz szónak is egy a vége, világosabb képet szeretnénk.

            A ddccontrol nem támogatja.
            Azt még megnézem hogy mondjuk a 32bit helyett 24 biten mit muzsikál. De mivel főleg fényképeket néznek rajta, így 256 színű mégsem lehet majd.

            Elég barbi gépnek nézett ki az először. 🙂
            Annyit sejtek az LCD monitorokról hogy kell lenni egy háttérvilágításnak ami a fényerőt hivatott teljesíteni. Ugyanis ha ez egy LCD monitor, akkor max arra képes hogy a képpontokat áteresztővé tegye, hozzáadva a rétegeződött színvezérlést.
            Tehát a fényerő elsősorban attól függ hogy a háttér fényereje mekkora.
            Mekkora most a háttér fényerő?

            EL

            Hozzászólás: Képernyő.. #2108072
            ELaci
            Felhasználó
              csablak wrote:
              Ne viccelj. Ez álítólag 1.5 millás gép. Igaz hogy egyszerű alaplap, meg még egyszerűbb processzor van benne, de a hozzáadott szoftvereknek is ára van.

              Viszont mivel nincs összekötve a laborgéppel, mert ez egy noritsu QSS-3000
              http://dpiphotocenter.com/images/pic/P1%20Noritsu%20350×250.gif

              minilabor gépet is kitudna szolgálni az érintőképernyős monitora segítségével, így a folyton vírusossá váló angol nyelvű windows 2000 le lett cserélve linuxra. 🙂

              http://www.noritsu.com/Products/Kiosks/CT-SL/default.aspx
              http://www.ifotovideo.cz/photos/aktuality/noritsu_terminal.jpg
              (Nem én vettem.)

              De száz szónak is egy a vége, világosabb képet szeretnénk.

              A ddccontrol nem támogatja.
              Azt még megnézem hogy mondjuk a 32bit helyett 24 biten mit muzsikál. De mivel főleg fényképeket néznek rajta, így 256 színű mégsem lehet majd.

              Elég barbi gépnek nézett ki az először. 🙂
              Annyit sejtek az LCD monitorokról hogy kell lenni egy háttérvilágításnak ami a fényerőt hivatott teljesíteni. Ugyanis ha ez egy LCD monitor, akkor max arra képes hogy a képpontokat áteresztővé tegye, hozzáadva a rétegeződött színvezérlést.
              Tehát a fényerő elsősorban attól függ hogy a háttér fényereje mekkora.
              Mekkora most a háttér fényerő?

              EL

              ELaci
              Felhasználó
                deblinux wrote:
                Akkor mit kell tennem, ha nincs benne ./configure ?
                Bocs, nem kiabálok, csak a CapsLock…

                Ha nincs configure, akkor kell hogy legyen ez: Makefile
                Ugyanis a make nevű bizgentyű pont erre fog harapni.
                Ekkor csak ezt kell kiadni abban a dirben ahol a Makefile van: make
                És máris írja ki a végeláthatatlan hülyeségeit…

                EL

                ELaci
                Felhasználó
                  deblinux wrote:
                  Akkor mit kell tennem, ha nincs benne ./configure ?
                  Bocs, nem kiabálok, csak a CapsLock…

                  Ha nincs configure, akkor kell hogy legyen ez: Makefile
                  Ugyanis a make nevű bizgentyű pont erre fog harapni.
                  Ekkor csak ezt kell kiadni abban a dirben ahol a Makefile van: make
                  És máris írja ki a végeláthatatlan hülyeségeit…

                  EL

                  Hozzászólás: Képernyő.. #2108067
                  ELaci
                  Felhasználó
                    csablak wrote:
                    Bár nem az előző témához tartozik de képernyőről van szó most is.

                    Van egy ilyen video megjelenítő a gépben:
                    01:00.0 VGA compatible controller: VIA Technologies, Inc. VT8623 [Apollo CLE266] integrated CastleRock graphics (rev 03)
                    Maga gép meg ilyen:
                    http://www.noritsu.co.jp/english/products/images/CT-2MD.jpg

                    Ezen a monitoron nincs semmiféle tekerő vagy gomb meg semmi.

                    Viszont sötét a képe. Semmmiféle gamma beállítás nem segít rajta.

                    Milyen ötleteitek vannak, hogy világosabbá tudjam tenni a megjelenítést?

                    Ez olyan LCD képernyő akarna lenni?
                    Ilyen barbi stílusú monitorokról bármi elképzelhető, akár még az is hogy szegényke elérte az életkora felső határát.

                    EL

                    Hozzászólás: Képernyő.. #2108068
                    ELaci
                    Felhasználó
                      csablak wrote:
                      Bár nem az előző témához tartozik de képernyőről van szó most is.

                      Van egy ilyen video megjelenítő a gépben:
                      01:00.0 VGA compatible controller: VIA Technologies, Inc. VT8623 [Apollo CLE266] integrated CastleRock graphics (rev 03)
                      Maga gép meg ilyen:
                      http://www.noritsu.co.jp/english/products/images/CT-2MD.jpg

                      Ezen a monitoron nincs semmiféle tekerő vagy gomb meg semmi.

                      Viszont sötét a képe. Semmmiféle gamma beállítás nem segít rajta.

                      Milyen ötleteitek vannak, hogy világosabbá tudjam tenni a megjelenítést?

                      Ez olyan LCD képernyő akarna lenni?
                      Ilyen barbi stílusú monitorokról bármi elképzelhető, akár még az is hogy szegényke elérte az életkora felső határát.

                      EL

                      Hozzászólás: Képernyő.. #2108065
                      ELaci
                      Felhasználó
                        darakan wrote:
                        Üdv!

                        Elnézést az új téma miatt, de igazság szerint nem tudom, hogy hol lenne ennek a dolognak a helye. A lényegre térve.. Csatoltam egy képet a képernyő tartalmáról és azon láthatók csíkok és, hogy arról mit tudtok és, mi lehet a gond? A windows-om már el sem indul: mert ott ezek a csíkok elszaporodnak, majd megfagy vagy újra indul a gép. Gondoltam vírusírtók, de az is lefagyott. Válaszaitokat előre is köszönöm!

                        Szerintem video ram, azaz videókártya hiba.
                        Még pont ilyen stílusban nem láttam, de hasonlókat már igen.

                        EL

                      10 bejegyzés megtekintése - 991-1,000 / 2,773