Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
darakan wrote:Üdv!
Elnézést az új téma miatt, de igazság szerint nem tudom, hogy hol lenne ennek a dolognak a helye. A lényegre térve.. Csatoltam egy képet a képernyő tartalmáról és azon láthatók csíkok és, hogy arról mit tudtok és, mi lehet a gond? A windows-om már el sem indul: mert ott ezek a csíkok elszaporodnak, majd megfagy vagy újra indul a gép. Gondoltam vírusírtók, de az is lefagyott. Válaszaitokat előre is köszönöm!
Szerintem video ram, azaz videókártya hiba.
Még pont ilyen stílusban nem láttam, de hasonlókat már igen.EL
Én egyszerűen így csinálnám: cut -c1-19,25-26
Szerk:
Utólag vettem észre hogy nem is kell az összes ezredeket levagdalni, csak a negyediket.
Tehát helyesen: cut -c1-23,25-26Én egyszerűen így csinálnám: cut -c1-19,25-26
Szerk:
Utólag vettem észre hogy nem is kell az összes ezredeket levagdalni, csak a negyediket.
Tehát helyesen: cut -c1-23,25-26ELaci wrote:sany wrote:„az adott processz müködését és annak cpu terhelését a „Csak ötlet: top-les ;D
„top”
Gondoltam erre én is, az ötlet majdnem jó.
Egyetlen probléma van vele: a pillanatnyi cpu terhelést írja ki százalékban. Ez egy folyamatosan futó processz esetén akár nulla is lehet a multitask terheléselosztás miatt, ami azt is jelentheti hogy a user lustálkodik adott pillanatban, pedig nem, csak nem jutott neki processzor idő.top-les: command not found 🙂
EL
Utólag olvasgatva a „man top” -ot, úgy tűnik hogy a „top” mégiscsak használható, mert elkerülte a figyelmemet a „TIME+” cimkével ellátott oszlop, ami valójában a „total cpu time” értékét mutatja abban az esetben, ha a „Cummulative mode: On”.
Ez az „-S” kapcsoló használat kicsit zavarosnak tűnik számomra, de lehet hogy jó lesz.man részlet:
-S : Cumulative time mode toggle
Starts top with the last remembered ’S’ state reversed. When ’Cumulative mode’ is On, each process is listed with the cpu time that it and its dead children have used. See the ’S’ interactive command for additional information regarding this mode.TIME — CPU Time
Total CPU time the task has used since it started. When ’Cumulative mode’ is On, each process is listed with the cpu time that it and its dead children has used.
You toggle ’Cumulative mode’ with ’S’, which is a command-line option and an interactive command. See the ’S’ interactive command for additional information regarding this mode.TIME+ — CPU Time, hundredths
The same as ’TIME’, but reflecting more granularity through hundredths of a second.EL
ELaci wrote:sany wrote:„az adott processz müködését és annak cpu terhelését a „Csak ötlet: top-les ;D
„top”
Gondoltam erre én is, az ötlet majdnem jó.
Egyetlen probléma van vele: a pillanatnyi cpu terhelést írja ki százalékban. Ez egy folyamatosan futó processz esetén akár nulla is lehet a multitask terheléselosztás miatt, ami azt is jelentheti hogy a user lustálkodik adott pillanatban, pedig nem, csak nem jutott neki processzor idő.top-les: command not found 🙂
EL
Utólag olvasgatva a „man top” -ot, úgy tűnik hogy a „top” mégiscsak használható, mert elkerülte a figyelmemet a „TIME+” cimkével ellátott oszlop, ami valójában a „total cpu time” értékét mutatja abban az esetben, ha a „Cummulative mode: On”.
Ez az „-S” kapcsoló használat kicsit zavarosnak tűnik számomra, de lehet hogy jó lesz.man részlet:
-S : Cumulative time mode toggle
Starts top with the last remembered ’S’ state reversed. When ’Cumulative mode’ is On, each process is listed with the cpu time that it and its dead children have used. See the ’S’ interactive command for additional information regarding this mode.TIME — CPU Time
Total CPU time the task has used since it started. When ’Cumulative mode’ is On, each process is listed with the cpu time that it and its dead children has used.
You toggle ’Cumulative mode’ with ’S’, which is a command-line option and an interactive command. See the ’S’ interactive command for additional information regarding this mode.TIME+ — CPU Time, hundredths
The same as ’TIME’, but reflecting more granularity through hundredths of a second.EL
ds wrote:ha jól értem a problémát valami ilyesmi kellene neked:
ps -U elaci -u elaci -o time | awk ‘BEGIN {a=0;FS=”:”} // {a+=$3+$2*60+$1*3600} END{print a} ‘
ez ugyanazt az eredményt adja (nálam) mint a w (ott csak a startkde látszik (meg néhány bash) mivel annak van tty -jeSajnos így nem jó, mert a time nem a halmozott cpu terhelést mutatja.
EL.
ds wrote:ha jól értem a problémát valami ilyesmi kellene neked:
ps -U elaci -u elaci -o time | awk ‘BEGIN {a=0;FS=”:”} // {a+=$3+$2*60+$1*3600} END{print a} ‘
ez ugyanazt az eredményt adja (nálam) mint a w (ott csak a startkde látszik (meg néhány bash) mivel annak van tty -jeSajnos így nem jó, mert a time nem a halmozott cpu terhelést mutatja.
EL.
sany wrote:„az adott processz müködését és annak cpu terhelését a „Csak ötlet: top-les ;D
„top”
Gondoltam erre én is, az ötlet majdnem jó.
Egyetlen probléma van vele: a pillanatnyi cpu terhelést írja ki százalékban. Ez egy folyamatosan futó processz esetén akár nulla is lehet a multitask terheléselosztás miatt, ami azt is jelentheti hogy a user lustálkodik adott pillanatban, pedig nem, csak nem jutott neki processzor idő.top-les: command not found 🙂
EL
sany wrote:„az adott processz müködését és annak cpu terhelését a „Csak ötlet: top-les ;D
„top”
Gondoltam erre én is, az ötlet majdnem jó.
Egyetlen probléma van vele: a pillanatnyi cpu terhelést írja ki százalékban. Ez egy folyamatosan futó processz esetén akár nulla is lehet a multitask terheléselosztás miatt, ami azt is jelentheti hogy a user lustálkodik adott pillanatban, pedig nem, csak nem jutott neki processzor idő.top-les: command not found 🙂
EL
sjrextor wrote:A ps az összes futó folyamatot megjeleníti, míg a w csak azt, hogy ki van benn és éppen milyen parancsot futtat.
Ha pl nem csinál semmit, akkor arra ott az idle time, gondolom ez a script egyik alappillére.
Ha viszont a ps aux | grep -i hetsznyukapanyanyimonyok alapú, akkor meg minden folyamat, amit az adtt felhasználó indított el, pl azzal, hogy belépett, pl bash, login, stb.
A különbség számomra ahogy leesett az az, hogy a ps aux minden folyamat, ami éppen fut, a w pedig hogy ki és éppen mit csinál és mindig az utolájra beírt parancsot írja ki, hogyha pedig a csóka visszakapja a command prompt-ot, akkor a w kimenete az adott felhasználó alapértelmezett shell-jének a neve.
PFF, megint nem tudok fogalmazni 😀A „ps -ef” -et használom, az összes processz megjelenítéséhez. Nyilván ebből ki kell szürni azokat grep-el, akik használnak adatbázist.
Megnézem „w” -vel ugyanígy szürve grep-el, és kiderül hogy a „ps” -el megjelenítettekhez képest csak kb. harmada van a „w” listán. Most ezek úgy lógnak valahol, és nincsenek belépve? A „ps” kiírja hogy ott vannak, van tty meg loginnév meg ilyenek.
Az is lehetséges hogy ezeket már nyugodtan ki lehet lökni az adatbázisból, mert olyan közelzombi állapotban vannak.
Az adatbáziskezelőnek is van egy segédszoftvere, ami a „ps” -nek megfelelő állapotot írja ki a userhasználatot illetően, tehát a „ps” -nek igaza van. Az egyetlen probléma az hogy csak a „w” használatával tudom eldönteni, hogy az adott user vajon lustálkodik-e, vagy hosszabb feldolgozást futtat, ugyanis csak ebben jelenik meg a processz JCPU ideje.
Tehát egy kb. 10 perces sleep idő alatt szeretném kideríteni az adott processz müködését és annak cpu terhelését a „w” -vel, viszont sok processz már eleve nem is jelenik meg.
Lehet hogy kicsit zavaros amit írok, de valami ötlet jó lenne ennek a megoldására, pl. a jcpu idő kijelzése mással típusú is.EL
Szerkesztve utólag:
Azt hiszem a dolog világosodik:
A „w” által kiírt listán azért nem jelennek meg azok a bizonyos processzek, mert már nem is élnek, tehát elvileg nyugodtan leállíthatók. Elvileg. Valami „tcp delay” mizéria lehet.
Gyakorlatilag ennek a feltételezésnek a kivizsgálása – érzésem szerint – hosszabb időt vesz igénybe. -
SzerzőBejegyzés